Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι ρε παιδια τέτοια κατανάλωση οι φωτογραφίες?? 6ba096f116ac14c6f06536aeb8396fe0.jpg

 

Was send from ONEPLUS A3003® rooted

 

Έκανε συγχρονισμό προφανώς για να περάσει κάποια πράγματα στο άλμπουμ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει, γιατί και στο S8+ μου έβγαλε μήνυμα το κινητό ότι το google photos καταναλώνει την μπαταρία.

 

Και δε χρησιμοποιώ Google Photos, αλλά Dropbox.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει, γιατί και στο S8+ μου έβγαλε μήνυμα το κινητό ότι το google photos καταναλώνει την μπαταρία.

 

Και δε χρησιμοποιώ Google Photos, αλλά Dropbox.

 

Κόλλημα της εφαρμογής τότε γενικότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μέχρι να πουληθεί και το δικό μου :p ερώτηση:

δουλέυει κανείς magisk? Παίζει καλά με AdAway και titanium backup? Είμαι παραδοσιακός με SU , αλλά χρειάζομαι το Hide root για κανά 2 εφαρμογές και λέω να κάνω την μετάβαση...λογικά φλασάρισμα την rom πάλι και καπάκι πριν το boot το magisk.zip...

14.3 και πάνω παίζει μια χαρά με OREO.

Έχω δοκιμάσει και την 14.5 επίσης.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

14.3 και πάνω παίζει μια χαρά με OREO.

Έχω δοκιμάσει και την 14.5 επίσης.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Α έχω μείνει πίσω τότε! Εγώ χρησιμοποιώ SU και suhide, τα οποία λειτουργούν επίσης άψογα σε oreo. Αλλά θα δοκιμάσω και magisk κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

έγινε η αλλαγή με magisk 14.5 και όλα δείχνουν ρολόι...συν το hide και τώρα το my wallet παιζει μια χαρά :up:
Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλο drain από την εφαρμογή της Google photos στην oreo.Πιστευω η επαναφορά εργοστασιακων να είναι μονόδρομος. Τι λέτε κι εσείς??Θυμηστε μου λιγο. Μπαίνω recovery και επιλέγω wipe- μετά?? d2fef6552b153676a847da298fd5c2a2.jpgd335886bee539a8f06eab2213fa3ec73.jpg

 

Was send from ONEPLUS A3003® rooted

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλο drain από την εφαρμογή της Google photos στην oreo.Πιστευω η επαναφορά εργοστασιακων να είναι μονόδρομος. Τι λέτε κι εσείς??Θυμηστε μου λιγο. Μπαίνω recovery και επιλέγω wipe- μετά?? d2fef6552b153676a847da298fd5c2a2.jpgd335886bee539a8f06eab2213fa3ec73.jpg

 

Was send from ONEPLUS A3003® rooted

Γιατί δεν το κάνεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής;

Settings/backup&reset

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με την εφαρμογή του καιρού δείχνει άλλες περιοχές από αυτή που είμαι, έχεις κάνεις τι ίδιο πρόβλημα, υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με την εφαρμογή του καιρού δείχνει άλλες περιοχές από αυτή που είμαι, έχεις κάνεις τι ίδιο πρόβλημα, υπάρχει λύση?

Και σε μένα το ίδιο... Stock Android 8.0 κάτι καθαρή εγκατάσταση. Μόνο όταν έχω ενεργοποιημένο το gps φτιάχνει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με την εφαρμογή του καιρού δείχνει άλλες περιοχές από αυτή που είμαι, έχεις κάνεις τι ίδιο πρόβλημα, υπάρχει λύση?

 

Καλημέρα και εμένα αν και είμαι στο κέντρο της πόλης, μου εμφανίζει μια περιοχή εκτός πόλεως... λογικά εκεί θα είναι η κυψέλη της εταιρείας, στο σπίτι με WiFi είναι σωστό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου εκανε ενα αλλο κουλο.Εχω κανει απο χθες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και μεχρι στιγμη δουλευε καλα ωσπου πριν 5 λεπτα και ενω μιλαω στο τηλεφωνο στα 10 δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση με ξανα παιρνουν τηλ παλι το ιδιο το εκανε 3 φορες συνεχομενα ωσπου το εκλεισα...Ξερετε τι μπορει να ειναι??Το εχει κανει σε κανεναν αλλον εδω μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου εκανε ενα αλλο κουλο.Εχω κανει απο χθες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και μεχρι στιγμη δουλευε καλα ωσπου πριν 5 λεπτα και ενω μιλαω στο τηλεφωνο στα 10 δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση με ξανα παιρνουν τηλ παλι το ιδιο το εκανε 3 φορες συνεχομενα ωσπου το εκλεισα...Ξερετε τι μπορει να ειναι??Το εχει κανει σε κανεναν αλλον εδω μεσα?

 

Έχεις κάνει ρουτ με magisk? Το ίδιο μου έκανε και μένα με freedom os και έκανα wipe στα πάντα και πέρασα την τελευταία beta, από τότε δεν το έχει ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει ρουτ με magisk? Το ίδιο μου έκανε και μένα με freedom os και έκανα wipe στα πάντα και πέρασα την τελευταία beta, από τότε δεν το έχει ξανακάνει

 

ναι με magisk ειμαι.Τωρα κατεβαζω κι εγω την beta.Υπαρχει νεοτερη εκδοση του magisk απο την 14,3.Να δοκιμασω να κατεβασω νεοτερη εκδοση?

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

ναι με magisk ειμαι.Τωρα κατεβαζω κι εγω την beta.Υπαρχει νεοτερη εκδοση του magisk απο την 14,3.Να δοκιμασω να κατεβασω νεοτερη εκδοση?

 

Εγώ είμαι με 14.5, δοκίμασε και με su, κάποιοι που είχαν θέμα με magisk λύθηκε με su

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ κατανάλωση από το Google photos επιμένει να μου τρωει την μπαταρία και μετά την επαναφορά χωρίς να το χρησιμοποιώ 70783858980f395fade830879f47dfe8.jpg

 

Was send from ONEPLUS A3003® rooted

e857bd6779a05d9d81ea04420cd4432e.jpg

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

ναι με magisk ειμαι.Τωρα κατεβαζω κι εγω την beta.Υπαρχει νεοτερη εκδοση του magisk απο την 14,3.Να δοκιμασω να κατεβασω νεοτερη εκδοση?
Κανένα τέτοιο θέμα με 14.3 και 14.5

 

Κανονικά μετά από factory reset δεν πρέπει να παίζουν τέτοια θέματα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απογοήτευση μέχρι τώρα η 8.0 στο θέμα μπαταρίας. Πρώτη φορά από τότε που το πήρα, πριν κάνα χρόνο δηλαδή, που το ρουταρα και του πέρασα custom rom 7.1.1.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω Wipe απο twrp και μου εκανε fail.Ανοιγω το κινητο και μπαινει σε λειτουργια πτησης και μου βγαζει ενα μηνυμα Gboard has stopped και απο πισω σε μαυρο φοντο Encryption unsuccessful και με λιγα λογια δεν μπορω να κανω τιποτα.Τα φωτα σας παρακαλω Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ κατανάλωση από το Google photos επιμένει να μου τρωει την μπαταρία και μετά την επαναφορά χωρίς να το χρησιμοποιώ 70783858980f395fade830879f47dfe8.jpg

 

Was send from ONEPLUS A3003® rooted

e857bd6779a05d9d81ea04420cd4432e.jpg

 

Δοκίμασε να περάσεις την 8 καθαρη τώρα που είσαι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω Wipe απο twrp και μου εκανε fail.Ανοιγω το κινητο και μπαινει σε λειτουργια πτησης και μου βγαζει ενα μηνυμα Gboard has stopped και απο πισω σε μαυρο φοντο Encryption unsuccessful και με λιγα λογια δεν μπορω να κανω τιποτα.Τα φωτα σας παρακαλω

 

Σύνδεσε το σε pc και πάρε τα αρχεία που σε ενδιαφέρουν από την εσωτερική μνήμη, μετά από fastboot δίνεις την εντολή fastboot erase userdata

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω Wipe απο twrp και μου εκανε fail.Ανοιγω το κινητο και μπαινει σε λειτουργια πτησης και μου βγαζει ενα μηνυμα Gboard has stopped και απο πισω σε μαυρο φοντο Encryption unsuccessful και με λιγα λογια δεν μπορω να κανω τιποτα.Τα φωτα σας παρακαλω
Τι wipe έκανες;

User, cache, data;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα με εναν μαγικο τροπο και μπρικαρα το κινητο.Ακουλουθησα τον οδηγο απο xda και το ξεκολλησα.Το κινητο ανοιξε με την 3.5.1 και τωρα κατεβαζω ξανα την τελευταια twrp για να περασω παλι την 5,0.Θα περασω και το SuperSU μετα την εγκατασταση.Χρειαζεται να κανω κατι αλλο μετα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα με εναν μαγικο τροπο και μπρικαρα το κινητο.Ακουλουθησα τον οδηγο απο xda και το ξεκολλησα.Το κινητο ανοιξε με την 3.5.1 και τωρα κατεβαζω ξανα την τελευταια twrp για να περασω παλι την 5,0.Θα περασω και το SuperSU μετα την εγκατασταση.Χρειαζεται να κανω κατι αλλο μετα?

 

Δεν χρειαζόταν να περάσεις παλιότερη έκδοση, μόνο wipe userdata

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απογοήτευση μέχρι τώρα η 8.0 στο θέμα μπαταρίας. Πρώτη φορά από τότε που το πήρα, πριν κάνα χρόνο δηλαδή, που το ρουταρα και του πέρασα custom rom 7.1.1.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα αντίθετα, είναι καλύτερα, ποτέ δεν είχα οθόνη πάνω από 3.5 ώρες με την χρήση που κάνω, ενώ τώρα έχω δει και 4.5 ώρες..... Τι να πω!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...