Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και restart το ρούτερ έκανα και σε άλλα 2 ρούτερ δοκίμασα τίποτα. Τώρα μιλάω εδώ και ώρα με το live chat της OnePlus αλλά δεν βγάζουμε άκρη.

δεν φλασάρεις ξανά την ρομ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και restart το ρούτερ έκανα και σε άλλα 2 ρούτερ δοκίμασα τίποτα. Τώρα μιλάω εδώ και ώρα με το live chat της OnePlus αλλά δεν βγάζουμε άκρη.

 

Σου το εμφανίζει στα πρώτα αρχικά βήματα η τα προσπερνάς και αφού ανοίξει η συσκευή μετά στο βγάζει μέσα στις ρυθμίσεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σου το εμφανίζει στα πρώτα αρχικά βήματα η τα προσπερνάς και αφού ανοίξει η συσκευή μετά στο βγάζει μέσα στις ρυθμίσεις;

 

Όπως και να το κάνω το ίδιο μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το κάνω το ίδιο μου κάνει.

 

κατέβασε ξανά την ρομ και ξαναφλάσαρε την

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω τώρα.

υπάρχει σοβαρό ενεδεχόμενο να μην κατέβηκε σωστά και να την περάσεις με αντιγραφή ,όχι με αποκοπή στην συσκευή σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγήκε New TWRP 3.2.0-0 συμβατό με Ο, μόλις το φλάσαρα και δείχνει να δουλευει οκ.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/oneplus-3--3t-cross-device-development/recovery-official-twrp-oneplus-3-3t-t3543391/page199

Μία ερώτηση......δεν έχω αξιωθεί να φτιάξω το μήνυμα για το DM-VERITY , σε 7 έκδοση ποια είναι η πιο ασφαλής διαδικασία χωρίς απώλια δεδομένων ?

edit:

η διαδικασία από εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-dm-verity-force-encryption-disabled-t3618232 αν κατάλαβα καλά είναι να φλασάρω το Patched Boot Image Stable OOS 4.5.1 και αμέσως μετά χωρίς να μπουτάρω να φλασάρω την ρομ ? Χρειάζεται να κάνω factory reset μετά από το boot image ή την ρομ ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει σοβαρό ενεδεχόμενο να μην κατέβηκε σωστά και να την περάσεις με αντιγραφή ,όχι με αποκοπή στην συσκευή σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγήκε New TWRP 3.2.0-0 συμβατό με Ο, μόλις το φλάσαρα και δείχνει να δουλευει οκ.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/oneplus-3--3t-cross-device-development/recovery-official-twrp-oneplus-3-3t-t3543391/page199

Μία ερώτηση......δεν έχω αξιωθεί να φτιάξω το μήνυμα για το DM-VERITY , σε 7 έκδοση ποια είναι η πιο ασφαλής διαδικασία χωρίς απώλια δεδομένων ?

edit:

η διαδικασία από εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-dm-verity-force-encryption-disabled-t3618232 αν κατάλαβα καλά είναι να φλασάρω το Patched Boot Image Stable OOS 4.5.1 και αμέσως μετά χωρίς να μπουτάρω να φλασάρω την ρομ ? Χρειάζεται να κάνω factory reset μετά από το boot image ή την ρομ ?

Εγώ διάβασα ότι η 3.2.0 έχει κάποια θέματα.

Μην περνάτε ότι βγαίνει, απλά και μόνο επειδή είναι καινούρια.

 

Η τελευταία προτεινόμενη παραμένει εκείνη του bluespark v8.54

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει σοβαρό ενεδεχόμενο να μην κατέβηκε σωστά και να την περάσεις με αντιγραφή ,όχι με αποκοπή στην συσκευή σου

 

Τελικά χθες το βράδυ μέχρι να κατέβει η rom έκλεισα το τηλέφωνο και το φόρτισα φουλ. Μετά είπα να κάνω άλλη μια δοκιμή να βάλω το account πριν περάσω τη rom και ως δια μαγείας έπαιξε κανονικά πήρε το account. Δεν ξέρω τι σκάλωμα είχε φάει. Τέλος πάντων όλα καλά μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω τη γνωμη σας.Εχω βαλει το 3τ που εχω στη μαυρη εκδοση με τα 128 gb στα 350 να πουληθει.Θεωρειτε υπαρβολικη τη τιμη του?γιατι μου χουν στειλει κανα δυο και κανουν παραπονα για το υψος και να το ριξω.
Φίλε μου καλημέρα .. εγώ τόσο πήρα πριν από περίπου ένα μήνα 6/64 σε άψογη κατάσταση βέβαια αλλά... Δεν υπήρχε το 5τ τότε . Δεδομένου ότι πλέον με +149 παίρνεις το 5τ πιστεύω ότι μια λογική τιμή για να φύγει θα ήταν στα 320-330 . Πρόσεξε δεν λέω ότι το κινητό δεν αξίζει τα 350 τα αξίζει και με το παραπάνω απλα λόγω του οτι πλέον είμαστε 2 μοντέλα πίσω αν θες να φύγει άμεσα βάλτο κάπου εκεί διαφορετικά ίσως περιμένεις αρκετά..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από χθες κάτοχος του 3Τ

Οι dbrand σε πόσο καιρό έρχονται ; Αξίζουν ;

Tempered glass χρειάζεται ; Τι προτείνετε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από χθες κάτοχος του 3Τ

Οι dbrand σε πόσο καιρό έρχονται ; Αξίζουν ;

Tempered glass χρειάζεται ; Τι προτείνετε ;

Αν βρεις tempered glass της προκοπής και δεν εννοώ από άποψη ποιότητας αλλά από άποψη αν θα κάθεται καλά, χωρίς να αφήνει μεγάλα κενά περιμετρικά της οθόνης, φόρα του ένα. Κατά τ αλλά και γυμνη να μείνει η οθόνη του, αν το προσέχεις δε θα πάθει τίποτα.

 

Τώρα για dbrand skin, ότι νομίζεις εσύ. Η skin η θήκη καλύτερα για περισσοτερη προστασία σε πτώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από χθες κάτοχος του 3Τ

Οι dbrand σε πόσο καιρό έρχονται ; Αξίζουν ;

Tempered glass χρειάζεται ; Τι προτείνετε ;

Εγώ έχω αφήσει το φιλμάκι που είχε από την αρχή και του έβαλα και μια θήκη σιλικόνης και ολα κομπλέ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τόσο μεγάλο ενδιαφέρον για το 5Τ και δείχνει να πηγαίνει πάρα πολύ καλά σε όλους τους τομείς οπότε αναγκαστικά οι κάτοχοι των 3,3Τ & 5 για να κάνουν την μετάβαση θα πρέπει να βάλουν νερό στο κρασί τους εφόσον τους ενδιαφέρει η πώληση του κινητού τους και ταυτόχρονη μετάβαση σε 5Τ...κι όλο αυτό συνέβη διότι δεν υπήρξε αύξηση τιμών στο νέο μοντέλο σε αντίθεση με την προηγούμενη πολιτική της εταιρείας η οποία κάθε φορά έδινε και μικρή αύξηση...Το είχα αναφέρει και με την παρουσίαση του 5Τ ότι οι κάτοχοι των 5 είναι οι πλέον αδικημένοι κατά την γνώμη μου....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αφήσει το φιλμάκι που είχε από την αρχή και του έβαλα και μια θήκη σιλικόνης και ολα κομπλέ.

Αν βρεις tempered glass της προκοπής και δεν εννοώ από άποψη ποιότητας αλλά από άποψη αν θα κάθεται καλά, χωρίς να αφήνει μεγάλα κενά περιμετρικά της οθόνης, φόρα του ένα. Κατά τ αλλά και γυμνη να μείνει η οθόνη του, αν το προσέχεις δε θα πάθει τίποτα.

Τώρα για dbrand skin, ότι νομίζεις εσύ. Η skin η θήκη καλύτερα για περισσοτερη προστασία σε πτώσεις.

Ωραια , ευχαριστώ πολύ . Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος εκτός από την κάμερα ... νομίζω ότι υστερεί σε σχέση με το προηγούμενο μου Huawei G8 :(

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια άρθρα τα βρίσκω παραπληροφόρηση.

 

Η ίδια η εταιρεία έχει το download διαθέσιμο στο Site της, ούτε έχει βγει επίσημα να πει ότι όντως υπάρχει πρόβλημα .

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια άρθρα τα βρίσκω παραπληροφόρηση.

 

Η ίδια η εταιρεία έχει το download διαθέσιμο στο Site της, ούτε έχει βγει επίσημα να πει ότι όντως υπάρχει πρόβλημα .

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Eγώ πάντως βλέπω ότι στην συσκευή μου έβγαζε μήνυμα για αναβάθμιση και τις 2 τελευταίες ημέρες δεν βγάζει πλέον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως βλέπω ότι στην συσκευή μου έβγαζε μήνυμα για αναβάθμιση και τις 2 τελευταίες ημέρες δεν βγάζει πλέον
Το ΟΤΑ σταμάτησε, δεν αντιλεγω.

Αλλά από το επίσημο site, μια χαρά υπάρχει το αρχείο για κατέβασμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαθέτει κάποιος για άμεση πώληση το 3Τ ας επικοινωνήσει.

Σορρυ για το off topic.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να πουληθεί και το δικό μου :p ερώτηση:

δουλέυει κανείς magisk? Παίζει καλά με AdAway και titanium backup? Είμαι παραδοσιακός με SU , αλλά χρειάζομαι το Hide root για κανά 2 εφαρμογές και λέω να κάνω την μετάβαση...λογικά φλασάρισμα την rom πάλι και καπάκι πριν το boot το magisk.zip...

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να πουληθεί και το δικό μου :p ερώτηση:

δουλέυει κανείς magisk? Παίζει καλά με AdAway και titanium backup? Είμαι παραδοσιακός με SU , αλλά χρειάζομαι το Hide root για κανά 2 εφαρμογές και λέω να κάνω την μετάβαση...λογικά φλασάρισμα την rom πάλι και καπάκι πριν το boot το magisk.zip...

 

Μια χαρά δουλεύει. Magisk 14.3 εδώ με Oreo. Titanium adaway κλπ κλπ ολα κομπλε. Safety net ok. App τραπεζων οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Magisk 14.3 εδώ με Oreo. Titanium adaway κλπ κλπ ολα κομπλε. Safety net ok. App τραπεζων οκ.

 

 

 

Οι προηγμένες ρυθμίσεις ξέρεις τι κάνουν;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Magisk 14.3 εδώ με Oreo. Titanium adaway κλπ κλπ ολα κομπλε. Safety net ok. App τραπεζων οκ.

 

ωραίος! έχω ήδη κατεβάσει την 14.5 και λογικά μέσα στο σουκού θα κάνω την αλλαγή.:) Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...