Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα αντίθετα, είναι καλύτερα, ποτέ δεν είχα οθόνη πάνω από 3.5 ώρες με την χρήση που κάνω, ενώ τώρα έχω δει και 4.5 ώρες..... Τι να πω!

 

 

 

Και μένα ψιλό χάλια έβαλα για φόρτιση με 2.30 ώρες οθόνη στο 18 % ενώ με ίδια χρήση είχα πάντα πάνω απο 3 ώρες. Βεβαια δεν εχω κάνει επαναφορά μετά την 8.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μένα ψιλό χάλια έβαλα για φόρτιση με 2.30 ώρες οθόνη στο 18 % ενώ με ίδια χρήση είχα πάντα πάνω απο 3 ώρες. Βεβαια δεν εχω κάνει επαναφορά μετά την 8.
Για πολλούς, αν περάσεις την 8.0 χωρίς factory reset, είναι άλλο κινητό.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω ενα nexus 6p και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω ενα 3τ μονο και μονο για τη διπλη καρτα σιμ. Απο αυτα που εχω δει το κινητο ακομα και τωρα πεταει. Πιστευετε αξιζει η αλλαγη; Ειχε κανεις το nexus πριν η μετα το 3τ;
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω ενα nexus 6p και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω ενα 3τ μονο και μονο για τη διπλη καρτα σιμ. Απο αυτα που εχω δει το κινητο ακομα και τωρα πεταει. Πιστευετε αξιζει η αλλαγη; Ειχε κανεις το nexus πριν η μετα το 3τ;

 

 

 

Δεν είχα το νεξους φιλε μου αλλα μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι το 3Τ πετάει. Το εχω σχεδόν χρόνο και εκτός απροόπτου ευελπιστώ να το κρατήσω για πολύ ακόμα!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω ενα nexus 6p και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω ενα 3τ μονο και μονο για τη διπλη καρτα σιμ. Απο αυτα που εχω δει το κινητο ακομα και τωρα πεταει. Πιστευετε αξιζει η αλλαγη; Ειχε κανεις το nexus πριν η μετα το 3τ;

 

την ίδια αλλαγή έκανα και το 3Τ είναι σούπερ σε όλα του , με μοναδικό κλικ πιο κάτω την κάμερα! Σε καθημερινή χρήση είναι απόλαυση το τηλέφωνο, και το πουλάω με μισή καρδιά (έτσι για να πάρω δώρο σε μένα για τα Χριστούγεννα:p )

Link to comment
Share on other sites

Mε Ο, σταθερα σε καθε κυκλο της μπαταριας η Ετοιμοτητα κυψελης μου τρωει πανω απο 25%. Εχουμε καμια λυση?

Στοκ συσκευη περασμενη Ο με ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Mε Ο, σταθερα σε καθε κυκλο της μπαταριας η Ετοιμοτητα κυψελης μου τρωει πανω απο 25%. Εχουμε καμια λυση?

Στοκ συσκευη περασμενη Ο με ΟΤΑ.

Δουλεύεις πολύ το 4G?

 

Επίσης, αν έχω διαβάσει Καλά, δεν είμαι πραγματική κατανάλωση αυτό.

Απλά έτσι φαίνεται.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι πήγα ταξίδι στο Βερολίνο και το ταχύτερο δίκτυο που μπορεσα να πιάσω ήταν Η+.Γνωρίζει κανείς γιατί αυτός ο περιορισμός?Δοκίμασα όλα τα γερμανικά δίκτυα και σε όλα είχα την ίδια ταχύτητα.Εννοείται οτι στην συσκευη είχα ενεργοποιημένο το 4G δίκτυο.Πρόκειται να ξαναπάω για τις γιορτές και θέλω να το ψάξω μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι εδω.Μήπως τα γερμανικά δίκτυα δεν υποστηρίζουν κάποια συγκεκριμένη μπάντα?Wind έχω στην Ελλάδα με 4g συνέχεια...Κάποια βοήθεια?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύεις πολύ το 4G?

 

Επίσης, αν έχω διαβάσει Καλά, δεν είμαι πραγματική κατανάλωση αυτό.

Απλά έτσι φαίνεται.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Μόνιμα 4G. Αλλά και πριν περάσω το 8 έτσι το χρησιμοποιούσα και δεν έβλεπα τέτοιες καταναλώσεις απ την ετοιμότητα κυψέλης.

Link to comment
Share on other sites

Mε Ο, σταθερα σε καθε κυκλο της μπαταριας η Ετοιμοτητα κυψελης μου τρωει πανω απο 25%. Εχουμε καμια λυση?

Στοκ συσκευη περασμενη Ο με ΟΤΑ.

 

Μια απο τα ίδια. Κυψέλη στο 25%

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια. Κυψέλη στο 25%
Το έγραψα και πιο πάνω.

Δεν σημαίνει ότι πραγματικά το δίκτυο τρώει το 25% της μπαταρίας.

Είναι γνωστό εδώ και καιρό αυτό.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κάποιος εμπειρία από chromecast; Προσπαθώ να κάνω mirroring την οθόνη του 3Τ και δεν μπορώ. Youtube και google photos παίζουν κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που εμποδίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και πιο πάνω.

Δεν σημαίνει ότι πραγματικά το δίκτυο τρώει το 25% της μπαταρίας.

Είναι γνωστό εδώ και καιρό αυτό.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Μάλλον είναι θέμα της oreo, γιατί εξαφανιστηκε η ota updat oreo που μου εμφανιζοταν.

Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγώ μέχρι πριν την όρεο είχα με το ζόρι 4 ωρες sot σήμερα είδα ξανά 5 ώρες που είχα να δω από όταν αγόρασα το κινητο (Ιανουάριο 2017)Να συμπληρώσω ότι έχω κάνει επαναφορά μέτα την εγκατάσταση του Android 8 και 2με 3 πλήρες κύκλους φόρτισης,που σημαίνει πως κάπως αρχίζει και στρώνει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

748914b9a6e22cf04cf52dce0648a523.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει σαν επιλογή να χωρίζεται η οθόνη και να έχεις.ανοιχτες δύο εφαρμογές ταυτόχρονα;;;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει σαν επιλογή να χωρίζεται η οθόνη και να έχεις.ανοιχτες δύο εφαρμογές ταυτόχρονα;;;
Ναι έχει φίλε!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει φίλε!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εγώ πάντως δεν μπορώ να το κάνω...Στο x style που έχω μια χαρά γίνεται,στο 3Τ δεν....Πατάς παρατεταμένα το multitasking,σωστά;;;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει σαν επιλογή να χωρίζεται η οθόνη και να έχεις.ανοιχτες δύο εφαρμογές ταυτόχρονα;;;
Από εποχή nougat κανονικά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από εποχή nougat κανονικά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Απλά κάτι κάνω λαθος....Πατάω παρατεταμένα το κουμπί του multitasking,και ενώ έπρεπε η οθόνη να χωρίζεται αυτό εκεί....τπτ

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάτι κάνω λαθος....Πατάω παρατεταμένα το κουμπί του multitasking,και ενώ έπρεπε η οθόνη να χωρίζεται αυτό εκεί....τπτ

 

Ρυθμίσεις-πληκτρα-προσφατο κουμπι, ενέργεια παρατεταμένης πίεσης ( άνοιγμα/κλείσιμο διαίρεσης της οθόνης)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-πληκτρα-προσφατο κουμπι, ενέργεια παρατεταμένης πίεσης ( άνοιγμα/κλείσιμο διαίρεσης της οθόνης)

 

Ναι ρε φίλε....αυτό είναι... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς θέμα με την τελευταία έκδοση του google contacts ? Συγκεκριμένα δεν "κατεβάζει σωστά" τις φωτογραφίες των επαφών και φαίνονται θολές ...Υπήρχε και πριν κάτι χρόνια το ίδιο πρόβλημα απ'ότι θυμάμαι...Το clear data στο contacts storage δεν έκανε δουλειά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,βρηκα το oneplus 3t σε μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση στα 320 ευρω.τι λετε αξιζει ?

απ την αλλη βλεπω το htc u ultra το οποιο εχει πεσει πολυ η τιμη του 330 καινούριο ,βεβαια η οθονη του δεν ειναι amoled ουτε εχει 6 gb ram.

τι μου προτείνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θες? Αν δίνεις βάση πολύ στις κάμερες τότε κατά την γνώμη μου προτίμησε κάτι άλλο. Αν θες ταχύτητα ωραιο καθαρά περίπου stock android και σκάλισμα τότε γιατί όχι; Προσωπικά σπάζοντας το ψυχολογικό όριο των 300 ευρώ εφόσον η συσκευή είναι άψογη θα το σκεφτόμουν...απλά η γνώμη μου, εσύ αποφασίζεις όμως με βάση τις ανάγκες σου κι εδώ φυσικά λογικό είναι να σε προτρεψουν στην αγορά του μιας και βρίσκεσαι στο ανάλογο τοπικ του 3T ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...