Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα υγρά λες ότι απαγορεύεται;; Δεν το ήξερα...

Τα υπόλοιπα πάντως (ατμοποιητές, mods, αντιστάσεις ) νομίζω τα φέρνεις κανονικά.

 

Ναι κι αυτά απαγορεύονται αν θυμάμαι καλά. Απλά ως τώρα δεν έχουν εφαρμοστεί ακόμα.

Όπως και ότι στην Ελλάδα πλέον δεν μπορείς να πουλάς ( ως καταστηματάρχης ) ατμοποιητή μεγαλύτερο των 2ml.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο φίλος που έψαχνε οικονομικό σετάκι, ας ρίξει μια ματιά και σε αυτό http://www.ecig.gr/hlektronika-tsigara/joyetech-ego-one-mega-v2.html

Στα συν του, ότι αν θελήσει αργότερα, μπορεί να του βάλει και διαφορετικό ατμοποιητή.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι να αναβαθμιστώ σε συσκευή, έχω ήδη το ego aio απλά θέλω να το αλλάξω. Έχω βάλει στο μάτι το istick pico με τον melo 3 mini. Τι γνώμες υπάρχουν γι αυτό το mod; Δεκτές προτάσεις σε αυτό το budget.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Το pico είναι πολύ καλό.

Ο melo είναι αεράτος, δεν τον έχω δοκιμάσει όμως για να σου πω αν αξίζει.

Έχω μόνο επισκευάσιμους.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι να αναβαθμιστώ σε συσκευή, έχω ήδη το ego aio απλά θέλω να το αλλάξω. Έχω βάλει στο μάτι το istick pico με τον melo 3 mini. Τι γνώμες υπάρχουν γι αυτό το mod; Δεκτές προτάσεις σε αυτό το budget.

 

Πολύ τίμιο σετάκι για τα λεφτά του. Ο mello 3 είναι εξαιρετικός και με την ανάλογη ρύθμιση στο air flow γίνεται και τσιγαρίσιος (σφιχτός) και αεράτος. Επίσης έχει αντιστάσεις απο 0,3 για πολλά ντουμάνια μέχρι και 1,2 (απο τον triton τον ατμοποιήτη) για πιο νορμάλ watt και ντουμάνια.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας, πιστεύω να μείνω ικανοποιημένος όταν το αγοράσω κι αν δεν μείνω αλλάζω τον ατμοποιητή λίγο χλωμό το κόβω γιατί και το aio είναι αξιοπρεπές. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλό το aio αλλά αν αλλάξεις mod και ατμοποιητή θα το έχεις μόνο για περιστασιακές καταστάσεις. Για μοντάκι που ρωτάς ρίξε μία ματιά σε αυτά εδώ , pico, istick 100tc και vtwo mini, είναι αυτά που παίζουν περισσότερο για νορμάλ χρήστες. Ενδεικτικά δες τα από εδώ, αν ψάξεις μπορεί να τα βρεις και φθηνότερα. http://vaporiccio.gr/product-category/batteries-mods/

Για ατμοποιητή, ο melo που σου είπαν είναι καλός αλλά είναι αρκετά αεράτος. Για σφιχτό πας σε triton mini ή ναύτιλο, ανάλογα τα γούστα σου. Να πάρεις κάτι που σου αρέσει η απόδοση του. Αυτά για αγορές από Ελλάδα, , αν θέλεις από εξωτερικό μπορώ να σου προτείνω πολλά και δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και ομολογώ να πω πως αυτό το κατάστημα έχει καλύτερες τιμές από διάφορα άλλα, το ego aio δεν θα το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο όταν πάρω καινούριο απλά θα το πουλήσω και να φανταστείς σήμερα κλείνει 1 μήνα από τότε που το πήρα.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρέθηκε η λύση για τις διαρροές που είχα στο subtank mini

IMG_20170113_122244.jpg αριστερά το airflow με το οποίο ήρθε ο ΄΄ατμός΄΄ που είχε το πρόβλημα και δεξιά αυτό που πήρα από το ebay.

Από το πρωί λοιπόν που έβαλα τον καινούργιο κόπηκαν με την μία οι διαρροές :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρέθηκε η λύση για τις διαρροές που είχα στο subtank mini

IMG_20170113_122244.jpg αριστερά το airflow με το οποίο ήρθε ο ΄΄ατμός΄΄ που είχε το πρόβλημα και δεξιά αυτό που πήρα από το ebay.

Από το πρωί λοιπόν που έβαλα τον καινούργιο κόπηκαν με την μία οι διαρροές :)

 

Αυτόν από αριστερά που τον είχες πάρει ; :confused:

Δεν θυμάμαι να είχε τόσο άνοιγμα η μεγάλη τρύπα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν από αριστερά που τον είχες πάρει ; :confused:

Δεν θυμάμαι να είχε τόσο άνοιγμα η μεγάλη τρύπα.

 

είχα πάρει τον ατμοποιητή όλον από fasttech https://www.fasttech.com/p/4086100

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

είχα πάρει τον ατμοποιητή όλον από fasttech https://www.fasttech.com/p/4086100

 

Παράξενο γιατί και στα reviews βλέπω διαφορετικά airflows.

Τι να πω, φτάνει που σου σταμάτησε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρα η αριστερή βάση είναι του toptank και η δεξιά του subtank.

Είπα και εγώ..τέτοια διαφορά; Όλοι οι sub tank έχουν το δαχτυλίδι που λείπει από την βάση του toptank.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα η αριστερή βάση είναι του toptank και η δεξιά του subtank.

Είπα και εγώ..τέτοια διαφορά; Όλοι οι sub tank έχουν το δαχτυλίδι που λείπει από την βάση του toptank.

 

Στάλθηκε από tapatalk

 

α καλά Μαρία, είμαι εντελώς κουκουρούκου :D οπότε μιλάμε για διαφορετικά μοντέλα ! Πάλι καλά που ταίριαξε δηλαδή ......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα δλδ όταν έκανες την παραγγελία δεν πήρες εν γνώση σου την βάση του subtank ;

Εντάξει τυχερός ήσουν.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα η αριστερή βάση είναι του toptank και η δεξιά του subtank.

Είπα και εγώ..τέτοια διαφορά; Όλοι οι sub tank έχουν το δαχτυλίδι που λείπει από την βάση του toptank.

 

Στάλθηκε από tapatalk

 

Κάτι έβλεπα διαφορετικό αλλά λεω μπας και είναι κανα upgrade. :D:D

Link to comment
Share on other sites

trust & adversus ΝΤΡΟΠΗ σας :lol::lol::lol: και σας είχα για έμπειρους......εγώ ο καημένος είχα βάλει φωτό τον Νοέμβριο και παρόλο που ποστάρατε τότε για το πρόβλημα μου δεν παρατήρησε κανείς σας το airflow , ου ου ου αίσχος :p:p:p

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αμαρτία μου, αλλά δεν την είδα την φωτο τότε, γιατί δεν τον ξέρω τον toptank.

 

Καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα όμως, γιατί αν έπαιρνες την βάση του toptank, πάλι διαρροές μπορεί να είχες.

 

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμαρτία μου, αλλά δεν την είδα την φωτο τότε, γιατί δεν τον ξέρω τον toptank.

Καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα όμως, γιατί αν έπαιρνες την βάση του toptank, πάλι διαρροές μπορεί να είχες.

Στάλθηκε από tapatalk

Παιδιά, εγώ τον subtank mini, τον έχω στο συρτάρι, μου άλλαξε τα φώτα στις διαρροές:(

Βρήκα την υγειά μου με το Ναυτίλο!

Link to comment
Share on other sites

trust & adversus ΝΤΡΟΠΗ σας :lol::lol::lol: και σας είχα για έμπειρους......εγώ ο καημένος είχα βάλει φωτό τον Νοέμβριο και παρόλο που ποστάρατε τότε για το πρόβλημα μου δεν παρατήρησε κανείς σας το airflow , ου ου ου αίσχος :p:p:p

 

Ντρέπομαι λίγο περισσότερο απ'την(?)trust0 γιατί είχα και τoυς 2 για βασικό αρκετό καιρό :ninja: :O

 

Είδατε τον νεο smok tfv12? Τρελό :!:

 

Έχει φύγει ήδη παραγγελία αν και είναι pre-order ( τουλάχιστον εκεί που την έκανα )

Link to comment
Share on other sites

Την..σωστά το πες

 

Στάλθηκε από tapatalk

 

Πάλι καλά το πέτυχα :D

 

 

Τελικά σήμερα τελείωσα και εγώ τις προμήθειες μου λες κι έρχεται πόλεμος και είμαι εντάξει για τα υπόλοιπα 2 χρόνια. :D

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά το πέτυχα :D

 

 

Τελικά σήμερα τελείωσα και εγώ τις προμήθειες μου λες κι έρχεται πόλεμος και είμαι εντάξει για τα υπόλοιπα 2 χρόνια. :D

Χαχα... Εγώ έχω μισό λίτρο υγρά από μαγαζιά τα οποία έχω φτιάξει εγώ αλλά λέω σταδιακά να αρχίσω να παίζω με φαρμακεία. Ας είναι χωρίς νικοτινη ίσως είναι ευκαιρία να την σταματήσω... Από αυτά που έχω φτιάξει τα 400 γρ είναι 6αρια και το τελευταίο 100αρι είναι 3αρι σε νικοτινη. Τι να πω έτσι όπως τα έκαναν τα χαλάσανε όλα... Έχουν καταντήσει την εμπειρία του ατμισματος σαν κάτι τελείως παράνομο ή είδος πολυτελείας

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχα... Εγώ έχω μισό λίτρο υγρά από μαγαζιά τα οποία έχω φτιάξει εγώ αλλά λέω σταδιακά να αρχίσω να παίζω με φαρμακεία. Ας είναι χωρίς νικοτινη ίσως είναι ευκαιρία να την σταματήσω... Από αυτά που έχω φτιάξει τα 400 γρ είναι 6αρια και το τελευταίο 100αρι είναι 3αρι σε νικοτινη. Τι να πω έτσι όπως τα έκαναν τα χαλάσανε όλα... Έχουν καταντήσει την εμπειρία του ατμισματος σαν κάτι τελείως παράνομο ή είδος πολυτελείας

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Σαν παράνομους μας έκαναν όντως να κρατάμε λίτρα υγρών λες και θα έρθει κατοχή ξερω γω.

Μόνο που είδα την μηδενική στα ατμομάγαζα να πηγαίνει 130ευρώ το λίτρο δεν ήξερα αν έπρεπε να κλάψω ή να γελάσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...