Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα το istick pico και την μπαταρία από Gearbest.

Mία χαρά το modάκι, του έκανα και αναβάθμιση στην 1.03 , με βλέπω να το χρησιμοποιώ ως βασικό λόγω μεγέθους .

Μένει να μου έρθει ο φορτιστής από ali και έως τότε θα το φορτίζω μέσω usb :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα σήμερα το istick pico και την μπαταρία από Gearbest.

Mία χαρά το modάκι, του έκανα και αναβάθμιση στην 1.03 , με βλέπω να το χρησιμοποιώ ως βασικό λόγω μεγέθους .

Μένει να μου έρθει ο φορτιστής από ali και έως τότε θα το φορτίζω μέσω usb :)

 

Το pico είναι απίστευτα βολικό και υπερ εύχρηστο που σκέφτομαι να το ξαναπάρω :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mαρία και λοιποί φίλοι ......

λέω να πάρω αυτόν για 2ο https://www.fasttech.com/products/0/10004861/4535903-authentic-kangertech-toptank-nano-clearomizer

(Για όποιον ενδιαφέρεται, 15% έκπτωση στα πάντα στο Fasttech με κωδικό "SANTACLAUS" στις 24 και 25 Δεκεμβρίου), τι άποψη έχετε ?

Να σημειώσω ότι θέλω κάτι εκτός από καλό να λειτουργεί καλά με αντιστάσεις τύπου https://www.fasttech.com/products/3848001

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mαρία και λοιποί φίλοι ......

λέω να πάρω αυτόν για 2ο https://www.fasttech.com/products/0/10004861/4535903-authentic-kangertech-toptank-nano-clearomizer

(Για όποιον ενδιαφέρεται, 15% έκπτωση στα πάντα στο Fasttech με κωδικό "SANTACLAUS" στις 24 και 25 Δεκεμβρίου), τι άποψη έχετε ?

Να σημειώσω ότι θέλω κάτι εκτός από καλό να λειτουργεί καλά με αντιστάσεις τύπου https://www.fasttech.com/products/3848001

Τσιγαρισιο θέλεις ή αερατο? Τον nautilus τον έχεις δοκιμάσει από τσιγαρισιους?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσιγαρισιο θέλεις ή αερατο? Τον nautilus τον έχεις δοκιμάσει από τσιγαρισιους?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

όχι, αν και μου τον είχαν προτείνει όταν πήρα τον Authentic KangerTech Toptank Mini Sub Ohm Tank Clearomizer.

Το θέμα είναι ο nautilus πέρνει τις αντιστάσεις που αναφέρω ? Δεν θέλω να μπλέξω με άλλες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όχι, αν και μου τον είχαν προτείνει όταν πήρα τον Authentic KangerTech Toptank Mini Sub Ohm Tank Clearomizer.

Το θέμα είναι ο nautilus πέρνει τις αντιστάσεις που αναφέρω ? Δεν θέλω να μπλέξω με άλλες

 

παίρνει αυτές http://www.ebay.com/itm/291642284296?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=590675429238&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

νομίζω είναι διαφορετικές.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι, αν και μου τον είχαν προτείνει όταν πήρα τον Authentic KangerTech Toptank Mini Sub Ohm Tank Clearomizer.

Το θέμα είναι ο nautilus πέρνει τις αντιστάσεις που αναφέρω ? Δεν θέλω να μπλέξω με άλλες

 

Καλύτερα να πας σε άλλον πάντως για 2ο. Βέβαια εσυ ξέρεις αλλά επειδή έγω σου είχα προτείνει τον nautilus θα σου έλεγα να τον δοκιμάσεις αναγκαστικά αν θες τσιγαρίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πας σε άλλον πάντως για 2ο. Βέβαια εσυ ξέρεις αλλά επειδή έγω σου είχα προτείνει τον nautilus θα σου έλεγα να τον δοκιμάσεις αναγκαστικά αν θες τσιγαρίσιο.

 

γιατί το λες αυτό ? Τι έχει αυτός που πόσταρα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά με τον 1ο που χεις :p

Απλά βαριέμαι τις αλλαγές....

Το nautilus λες το κλασικό με το μακρύ πιπακι?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απλά βαριέμαι τις αλλαγές....

Το nautilus λες το κλασικό με το μακρύ πιπακι?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει νόημα όμως να πάρεις ένα ολόιδιο με μικρότερη χωρητικότητα.

Ναι αυτόν ( αν και είχα αλλάξει tip βέβαια ), έχει και φθηνές αντιστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο nautilus από τσιγαρισιους είναι αν όχι ο τοπ από τους τοπ. Πολύ καλός με ωραία αρώματα και μηδέν διαρροές

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να πείθομαι :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να σας ζαλίζω ( πολύ :) ) μία ΄΄ψυχή΄΄ με πάει προς τα εδώ ..... http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_427858.html?wid=21 με αυτές τις αντιστάσεις http://www.gearbest.com/accessories/pp_286383.html?wid=21

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να σας ζαλίζω ( πολύ :) ) μία ΄΄ψυχή΄΄ με πάει προς τα εδώ ..... http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_427858.html?wid=21 με αυτές τις αντιστάσεις http://www.gearbest.com/accessories/pp_286383.html?wid=21

 

Εαν τον έχει δοκιμάσει κι είναι εντάξει δεν χάνεις και πολλά για μια δοκιμή. Προσωπικά εκτός από 3-4 πολυδοκιμασμένους, σε κλώνο δεν θα πήγαινα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε κλώνο δεν θα πήγαινα... Βασικά ο κλώνος είναι ότι σου κάτσει, υπάρχουν κλωνοι καλοί και κλωνοι που σε κάθε ντουμανι έχει διαρροή. Εγώ με τις διαρροές δεν την παλεύω καθόλου. Επίσης αυτός που ποσταρες αν κρίνω από το στόμιο που σου δίνει μου φαίνεται τείνει προς πνευμονικο

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο vaping.gr έχει πολύ κίνηση με άριστα αποτελέσματα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εν' όψει της εξωφρενικής φορολόγησης που ξεκινάει σε λίγες μέρες για τα υγρά τι κάνατε (από προμήθειες ενδεχομένως); Η δυνατότητα αποστολής από μαγαζιά της Ε.Ε. βέβαια, σε κλάσμα ακόμα και των σημερινών εδώ τιμών χωρίς το φόρο, θεωρώ ότι θα εκμηδενίσει πρακτικά την κατανάλωση στα Ελληνικά μαγαζιά. Το βλέπω να χάνουν τελικά οι παντελώς άσχετοι και ανίκανοι του υπουργείου οικονομικών και τον ΦΠΑ και το φόρο εισοδήματος που εισέπρατταν τουλάχιστον ως τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Εν' όψει της εξωφρενικής φορολόγησης που ξεκινάει σε λίγες μέρες για τα υγρά τι κάνατε (από προμήθειες ενδεχομένως); Η δυνατότητα αποστολής από μαγαζιά της Ε.Ε. βέβαια, σε κλάσμα ακόμα και των σημερινών εδώ τιμών χωρίς το φόρο, θεωρώ ότι θα εκμηδενίσει πρακτικά την κατανάλωση στα Ελληνικά μαγαζιά. Το βλέπω να χάνουν τελικά οι παντελώς άσχετοι και ανίκανοι του υπουργείου οικονομικών και τον ΦΠΑ και το φόρο εισοδήματος που εισέπρατταν τουλάχιστον ως τώρα...

 

2 λίτρα VG, 2 λίτρα PG από τον Σύνδεσμο και 2 λίτρα 12άρας νικοτίνης.

Θα βγάλω αρκετό καιρό, σίγουρα 1 χρόνο. Παραπάνω θεωρώ και λίγο υπερβολή, ουσιαστικά η νικοτίνη είναι το θέμα,

vg/pg από το φαρμακείο δεν νομίζω πως θα αυξηθεί η τιμή, θα ήταν εντελώς παράλογο.

 

Πάντως γενικά βλέπω να γίνεται χαμός, αποθηκεύουν σαν να μην υπάρχει αύριο όλοι, τρελές ποσότητες.

Μακάρι να αποδειχτεί ότι τα πράγματα δεν θα είναι τόσο τραγικά όσο προβλέπεται.

Link to comment
Share on other sites

2 λίτρα VG, 2 λίτρα PG από τον Σύνδεσμο και 2 λίτρα 12άρας νικοτίνης.

Θα βγάλω αρκετό καιρό, σίγουρα 1 χρόνο. Παραπάνω θεωρώ και λίγο υπερβολή, ουσιαστικά η νικοτίνη είναι το θέμα,

vg/pg από το φαρμακείο δεν νομίζω πως θα αυξηθεί η τιμή, θα ήταν εντελώς παράλογο.

 

Πάντως γενικά βλέπω να γίνεται χαμός, αποθηκεύουν σαν να μην υπάρχει αύριο όλοι, τρελές ποσότητες.

Μακάρι να αποδειχτεί ότι τα πράγματα δεν θα είναι τόσο τραγικά όσο προβλέπεται.

 

Όταν λες "Σύνδεσμο" υποθέτω εννοείς αυτό ε; http://www.syndesmossa.com/

Πουλάνε λιανική αυτοί; Εφόσον δεν βρουν τρόπο να κόψουν τις αποστολές από εξωτερικό (π.χ. pink-mule) -και δεν βλέπω τον τρόπο που θα μπορούσαν να το κάνουν εξάλλου καθώς μιλάμε για Ε.Ε. που δεν υφίσταται τελωνείο- δεν θα υπάρξει όντως κανένα πρόβλημα. Τραγικά είναι πάντως τα πράγματα για αγορές από εδώ όταν θα χρεώνεται (με την αναγωγή γιατί πάνω από 10ml συσκευασίες όπως θα ξέρεις τέλος) 14,40€+ το μπουκαλάκι 100ml η προπυλενογλυκόλη χωρίς καν νικοτίνη και από το ατμιστικό μαγαζί και στο διπλανό φαρμακείο 5€ το λίτρο! Είναι εκτός τόπου, χρόνου και πραγματικότητας οι τύποι που το εμπνεύστηκαν! Αν και πιστεύω θα ρίξουν δραματικά τις τιμές τους στα νικοτινούχα τα μαγαζιά, οπότε ακόμα και με το φόρο τελικά δεν θα ανεβούν σημαντικά. Η διαφορά κόστους για τη νικοτίνη των 20mg/ml στο μπουκαλάκι των 100ml, σε καμία περίπτωση δεν ήταν +9€ (2€ η μηδενική και 11€ η 20άρα). Είχαν βρει ευκαιρία και μας κοπάναγαν... Το πιο εκνευριστικό είναι αυτό με τα 10ml. Εγώ με 10ml δεν βγάζω ούτε τη μέρα... Εκτός από 4 μπουκάλια 20mg/ml PG/VG + άλλα 4 μηδενική πάντως, παρήγγειλα χθες και άλλο 1 λίτρο προπυλενογλυκόλη 52mg/ml από το pink-mule για δοκιμή.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι ατμιζεται; εγώ με 4/5 ml την ημέρα και νομίζω ότι κάνω πολύ.

Πάντως πρόβλημα θα υπάρξει και εντός Ε.Ε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι ατμιζεται; εγώ με 4/5 ml την ημέρα και νομίζω ότι κάνω πολύ.

Πάντως πρόβλημα θα υπάρξει και εντός Ε.Ε

 

Ε δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες... Εξαρτάται και από την περιεκτικότητα, εξαρτάται κι από τον ατμοποιητή (άλλος καίει πολλαπλάσιο υγρό σε σχέση με κάποιον άλλον για τις ίδιες τζούρες).

Επί της ουσίας: πως τεκμηριώνεις το ότι θα υπάρξει πρόβλημα και για αγορές από Ε.Ε.; Πακέτα σταλμένα ταχυδρομικά ή με courier μεταξύ χωρών Ε.Ε. δεν υπόκεινται σε τελωνειακό έλεγχο. Άρα; Εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι μην εξαπλωθεί η Ελληνική ηλιθιότητα και σε άλλες χώρες της Ε.Ε. στο μέλλον και αρχίσουν και άλλοι τα ίδια με εμάς, γιατί όπως φάνηκε τα τελευταία χρόνια για καλό δεν αντιγράφει κανείς... Μόνο τα στραβά εξαπλώνονται από τον έναν "εταίρο" στον άλλον...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν προμηθεύτηκα τίποτα, έχω απ'την τελευταία μου παραγγελία 1λίτρο nicselect και 200ml pink mule που άνετα θα βγάλω κανα 4-5μηνο.

Μετά αν ανέβουν οι τιμές στις βάσεις σε εξωφρενικά σημεία πολύ απλά θα αγοράζω από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες... Εξαρτάται και από την περιεκτικότητα, εξαρτάται κι από τον ατμοποιητή (άλλος καίει πολλαπλάσιο υγρό σε σχέση με κάποιον άλλον για τις ίδιες τζούρες).

Επί της ουσίας: πως τεκμηριώνεις το ότι θα υπάρξει πρόβλημα και για αγορές από Ε.Ε.; Πακέτα σταλμένα ταχυδρομικά ή με courier μεταξύ χωρών Ε.Ε. δεν υπόκεινται σε τελωνειακό έλεγχο. Άρα; Εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι μην εξαπλωθεί η Ελληνική ηλιθιότητα και σε άλλες χώρες της Ε.Ε. στο μέλλον και αρχίσουν και άλλοι τα ίδια με εμάς, γιατί όπως φάνηκε τα τελευταία χρόνια για καλό δεν αντιγράφει κανείς... Μόνο τα στραβά εξαπλώνονται από τον έναν "εταίρο" στον άλλον...

Στο φύλλο της Εφ της κυβέρνησης γίνεται ρητή αναφορά για απαγόρευση ακόμα και από εντος Ε.Ε διακίνηση.

Δες εδώ

http://www.insomnia.gr/topic/432810-ηλεκτρονικό-τσιγάρο/page-411

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...