Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σαν παράνομους μας έκαναν όντως να κρατάμε λίτρα υγρών λες και θα έρθει κατοχή ξερω γω.

Μόνο που είδα την μηδενική στα ατμομάγαζα να πηγαίνει 130ευρώ το λίτρο δεν ήξερα αν έπρεπε να κλάψω ή να γελάσω

Μόνο να γελάσεις φίλε... Αν είναι να περνουμε στα σοβαρά όλα αυτά που γίνονται γύρω μας θα πάμε από κατάθλιψη και θα αρχίσουμε ξανά και το τσιγάρο... Η κατάσταση είναι τραγική δε όλα τα επίπεδα δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι λίγο περισσότερο απ'την(?)trust0 γιατί είχα και τoυς 2 για βασικό αρκετό καιρό :ninja: :O

 

Έχει φύγει ήδη παραγγελία αν και είναι pre-order ( τουλάχιστον εκεί που την έκανα )

 

Που τον βρήκες; Στη sourcemore τον έχουν 30.8 δολλάρια και με ψήνει. Κυκλοφορία τέλη Γενάρη έμαθα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Που τον βρήκες; Στη sourcemore τον έχουν 30.8 δολλάρια και με ψήνει. Κυκλοφορία τέλη Γενάρη έμαθα.

 

heavengifts τον πήρα αλλά σε 2εβδομάδες μου είπαν θα υπάρξει stock.

Πολύ καλές τιμές το Sourcemore αλλά όταν πήρα το smok alien δεν είχα ακούσει τα καλύτερα, θα το δοκιμάσω μια κι αυτό σύντομα.

Υπ οψιν και στο sourcemore pre-order είναι.

 

Μόνο να γελάσεις φίλε... Αν είναι να περνουμε στα σοβαρά όλα αυτά που γίνονται γύρω μας θα πάμε από κατάθλιψη και θα αρχίσουμε ξανά και το τσιγάρο... Η κατάσταση είναι τραγική δε όλα τα επίπεδα δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Στο τσιγάρο δεν ξανα καταλήγω με τίποτα, δεν αλλάζω τα φρουτάκια μου πλέον με την βρώμα του τσιγάρου.

Απλά μας ωθούν σε ακραίες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

heavengifts τον πήρα αλλά σε 2εβδομάδες μου είπαν θα υπάρξει stock.

Πολύ καλές τιμές το Sourcemore αλλά όταν πήρα το smok alien δεν είχα ακούσει τα καλύτερα, θα το δοκιμάσω μια κι αυτό σύντομα.

Υπ οψιν και στο sourcemore pre-order είναι.

 

Μια χαρά, εγώ μάλλον θα περιμένω να έρθει εδώ και να συγκρίνω τιμές, θα τον φέρει η VaporMania (μπορεί να πουλάει >2ml μέχρι 28/2) μπας και δεν έχει τρελλή διαφορά από έξω. Χμμμ έχεις ιδέα στην περιγραφή, τι ακριβώς είναι το Type A και Type B;!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, εγώ μάλλον θα περιμένω να έρθει εδώ και να συγκρίνω τιμές, θα τον φέρει η VaporMania (μπορεί να πουλάει >2ml μέχρι 28/2) μπας και δεν έχει τρελλή διαφορά από έξω. Χμμμ έχεις ιδέα στην περιγραφή, τι ακριβώς είναι το Type A και Type B;!

 

Cloud beast με 2ml είναι σαν λιοντάρι χορτοφάφος.

Eδώ το vapormania ακόμα και το παλιό tfv4 micro το χει 37ευρώ

 

Γράφει λίγο πιο κάτω για το τι είναι το type a και type b

 

Type A

 

1 x TFV12 Tank

1 x V12-T12 0.12ohm duodenary coils (pre-installed)

1 x V12-X4 0.15ohm quadruple coils

1 x V12-Q4 0.15ohm quadruple coils

1 x replacement glass

1 x User manual

Spare parts

 

Type B

 

Type B:

1 x TFV12 Tank

2 x RBA

1 x replacement glass

1 x User manual

Spare parts

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Μιας και ο Melo 3 δε με ικανοποιεί, πολύ "αεράτος" και ότι και αν έχω δοκιμάσει μου βγάζει διαρροές, λέω να περάσω στη δοκιμασμένη λύση του Ναυτίλου, μιας και θέλω κάτι τσιγαρίσιο... Κοίταξα στο fasttech αλλά μου βγάζει επιλογή μόνο για bitcoin πληρωμή... Υπάρχει κάνα άλλα μαγαζί να αξίζει παραγγελία από έξω ή κοιτάω αναγκαστικά από Ελλάδα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ένας είναι ο τρόπος για αγορά προϊόντων aspire από fasttech.

Αγοράζεις και πληρώνεις με PayPal ένα προϊόν ίσης αξίας με τον ναυτίλο.

Μπαίνεις στο ιστορικό των παραγγελιών σου και κάνεις cancel της αγοράς.

Θα σε ρωτήσει αν το refund θέλεις να γίνει στο PayPal ή τα χρήματα να μπουν στο προφίλ σου στη fasttech ως gift certificates .

Επιλέγεις το δεύτερο και ξανακάνεις την παραγγελία, βάζοντας τον κωδικό που σου έδωσε η fasttech και που αντιστοιχεί στα λεφτά σου.

 

Αντί του ναυτίλου υπάρχει και ο kabuki που παίρνει της αντιστάσεις του ναυτίλου και είναι φθηνός και πιο όμορφος.

 

Από fasttech https://m.fasttech.com/product/3870800

Από gearbest http://m.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_427858.html?wid=21

Πιστεύω ότι είναι ο ίδιος.

 

edit: και μόλις θυμήθηκα ότι μέσα απο την mobile σελίδα της fasttech υπάρχει η δυνατότητα αγοράς gift certificates όπου τα αγοράζεις μέσω paypal.

https://m.fasttech.com/Account/Login?ReturnUrl=%2faccount%2fgiftcertificates

 

Στάλθηκε από tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

@trust

άντε να δούμε πότε θα μου έρθει ο Κambukis .....έχω τρελή περιέργεια με αυτά που μου έχεις αναφέρει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τα Ελτα, οι καθυστερήσεις είναι τεράστιες απο τότε που πήρε " φωτιά " το τελωνείο. Είχα παραγγείλει πριν 2.5 μήνες ένα drip-tip απο fasttech το οποία είχα ξεγραμμένο μετά απο τόσο καιρό και ήρθε προχθές!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά με τα Ελτα, οι καθυστερήσεις είναι τεράστιες απο τότε που πήρε " φωτιά " το τελωνείο. Είχα παραγγείλει πριν 2.5 μήνες ένα drip-tip απο fasttech το οποία είχα ξεγραμμένο μετά απο τόσο καιρό και ήρθε προχθές!!

 

Έχει 6 ημέρες που και καλά έχει φτάσει το μοντάκι μου αλλά παραμένει άφαντο στα ΕΛΤΑ και έχω τρελαθεί στην απεξάρτηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά αγορές ατμιστικών προϊόντων από εξωτερικό; Κάτι τέτοια διάβαζα στο thread των αποστολών από Κίνα, αλλά δεν κατάλαβα τι παίζει ακριβώς...

Λέω να παραγγείλω υγρά Liqua από Fasttech, γιατί με 14 που έχει πάει το 30άρι πλέον είναι χαοτική η διαφορά...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

(Άρθρα 18 και 20 παρ. 6 της Οδηγίας 2014/40/ΕΕ

1. Απαγορεύονται οι διασυνοριακές εξ αποστάσεως πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων και περιεκτών επαναπλήρωσης από το εξωτερικό προς την Ελλάδα

 

Αυτό ισχύει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

(Άρθρα 18 και 20 παρ. 6 της Οδηγίας 2014/40/ΕΕ

1. Απαγορεύονται οι διασυνοριακές εξ αποστάσεως πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων και περιεκτών επαναπλήρωσης από το εξωτερικό προς την Ελλάδα

 

Αυτό ισχύει πλέον.

 

Mάλιστα... Ευχαριστώ για την απάντηση... Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε και τι σημαίνει στην πράξη αυτό... Αν περάσει από τελωνείο, απλά γυρίζει πίσω; Τα Liqua 30 ml έχουν πάει στην Ελλάδα 14 ευρώ και το FT τα έχει 5.7$... Έλεγα να παραγγείλω καμιά 10αριά, να ξενοιάσω για καιρό...:p

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα... Ευχαριστώ για την απάντηση... Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε και τι σημαίνει στην πράξη αυτό... Αν περάσει από τελωνείο, απλά γυρίζει πίσω; Τα Liqua 30 ml έχουν πάει στην Ελλάδα 14 ευρώ και το FT τα έχει 5.7$... Έλεγα να παραγγείλω καμιά 10αριά, να ξενοιάσω για καιρό...:p

 

Σίγουρα το δέμα καταστρέφετε, τώρα για κυρώσεις σε σένα δεν θυμάμαι. Αν διαβάσεις στο vaping.gr έχει ολόκληρο νήμα που τα αναλύουν.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το δέμα καταστρέφετε, τώρα για κυρώσεις σε σένα δεν θυμάμαι. Αν διαβάσεις στο vaping.gr έχει ολόκληρο νήμα που τα αναλύουν.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, θα τσεκάρω και από εκεί... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα :) εγώ την γλύτωσα με το μοντάκι πάντως άρα λογικά μετά από 1/3 μπορεί να αρχίσουν πιο εντατικούς ελέγχους.
Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα έκανα και πήρα μόνο μία μπαταρία INR18650 - 30Q από το Gearbest . Tώρα δεν στέλνει κανείς κινέζος στην Ελλάδα......

Μόνο από https://eu.nkon.nl/ μπορούμε να βρούμε ή παίζει και από πουθενά αλλού σε καλή τιμή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα έκανα και πήρα μόνο μία μπαταρία INR18650 - 30Q από το Gearbest . Tώρα δεν στέλνει κανείς κινέζος στην Ελλάδα......

Μόνο από https://eu.nkon.nl/ μπορούμε να βρούμε ή παίζει και από πουθενά αλλού σε καλή τιμή ?

 

Aυτή είναι η φθηνότερη προς το παρόν

Στέλνουν και στα ebay ευρώπης ακόμα απλά ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολλανδός θυμάμαι πριν λίγο καιρό, είχε πάει τα μεταφορικά του στο Θεό.

Άλλαξε; Πόσο έχουν τώρα;

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολλανδός θυμάμαι πριν λίγο καιρό, είχε πάει τα μεταφορικά του στο Θεό.

Άλλαξε; Πόσο έχουν τώρα;

 

Στάλθηκε από tapatalk

 

2 κομμάτια 4,5 € το καθένα συν 2,86 μεταφορικά συνολικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βαλαν μυαλό και μείωσαν τα μεταφορικά.

Εγώ ευτυχώς έχω την τύχη να έχω κοντά μου τον Θοδωρή και τις παίρνω άμεσα 8 ευρώ το κομμάτι. http://www.teomav.gr/2016/01/samsung-inr18650-30q-15a.html#.WIXgYYOLTIU

Για τους Σαλονικιούς, συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και στην Αθήνα με 8-9 αλλά με 8-9 απ'έξω έπαιρνες 2 παλιότερα :D

Γενικώς έχει γίνει λίγο ασύμφορη πλέον η αλλαγή εξοπλισμού

Link to comment
Share on other sites

Έχει και στην Αθήνα με 8-9 αλλά με 8-9 απ'έξω έπαιρνες 2 παλιότερα :D

Γενικώς έχει γίνει λίγο ασύμφορη πλέον η αλλαγή εξοπλισμού

 

για βρες μου με 8-9 Αθήνα μπας και πάρω άλλη μία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...