Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ο Cleito και εμένα μου έβγαζε διαρροές. Φαίνεται πως το υγρό «έφευγε» από την ίδια την αντίσταση προς τη βάση της, από το μέσα μέρος δηλαδή, ειδικά κάθε φορά που βίδωνα το καπάκι μετά την αναπλήρωση. Κρίμα και ήταν από τους πολύ καλούς.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά σε όλους τους ατμοποιητές αν δεις σχόλια στο internet θα δεις ότι μπορεί να σου τύχει η στραβή ( κι εμένα μου χε τύχει όπως σου χα πει με τον toptank ). Aλλά γενικά έχει πουλήσει πολύ ο συγκεκριμένος και από πολλά άτομα δεν υπάρχει παράπονο.

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ? Κάποιες οδηγίες πέραν του πολύ προσεκτικού καθαρισμού ? Μήπως η αντίσταση θέλει καλύτερο βίδωμα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόν τι λέτε ? https://www.fasttech.com/search?SXK%20Kayfun%20V5%20 μιας και ο original ΄΄δαγκώνει΄΄

Πέρνει έτοιμες αντιστάσεις και αν ναι ποιες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος είναι μονο επισκευασιμος και σχετικά αερατος.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οπότε για να ακούσω προτάσεις για κάποιον με έτοιμες αντιστάσεις, σε αντιστοιχία με τον KangerTech Toptank Mini σαν απόδοση και γεύση αν είναι δυνατόν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οπότε για να ακούσω προτάσεις για κάποιον με έτοιμες αντιστάσεις, σε αντιστοιχία με τον KangerTech Toptank Mini σαν απόδοση και γεύση αν είναι δυνατόν

 

Smok Brit Mini. Παρόμοιος με τον Toptank και φτηνός.

https://www.fasttech.com/products/0/10007487/6050601-authentic-smoktech-smok-brit-mini-flavor-sub-ohm

Link to comment
Share on other sites

Smok Brit Mini. Παρόμοιος με τον Toptank και φτηνός.

https://www.fasttech.com/products/0/10007487/6050601-authentic-smoktech-smok-brit-mini-flavor-sub-ohm

Και από αντιστάσεις?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Smok Brit Mini. Παρόμοιος με τον Toptank και φτηνός.

https://www.fasttech.com/products/0/10007487/6050601-authentic-smoktech-smok-brit-mini-flavor-sub-ohm

 

Μικρός και ρουφάει/καίει πολύ περισσότερο υγρό από τον top.

Link to comment
Share on other sites

Θα τον κοιτάξω και στα κοντινά μαγαζιά στην περιοχή μου. Έχεις καθόλου γνώμη για τον XTAR VC2 Plus?

Ενας απο τους καλυτερους που κυκλοφορουν.Απλα να προσεχεις πως βαζεις κιαι βγαζεις τις μπαταριες μην φαγωθουν οι πολοι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το toptank mini η διαρροες στην αρχη οφειλονταν μαλλον σε μη σωστο βιδωμα κατω στο airflow .. μιας και μηνες τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα με διαρροες.Η Ποσοτητα ατμου που βγαινει.. ειμαι σιγουρος οτι παιζει ρολο το υγρο... πλεον εχω βρει αυτο που μου αρεσει σαν γευση και συνεχιζω ακαθεκτος.

Απο αντιστασεις χρησιμοποιω clapton 0.5 αγοραζω την 5αδα στα 15 ευρω και μου βγαζει περιπου 20 μερες η αντισταση..

Τα λεφτα του τα βγαζει και με το παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το toptank mini η διαρροες στην αρχη οφειλονταν μαλλον σε μη σωστο βιδωμα κατω στο airflow .. μιας και μηνες τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα με διαρροες.Η Ποσοτητα ατμου που βγαινει.. ειμαι σιγουρος οτι παιζει ρολο το υγρο... πλεον εχω βρει αυτο που μου αρεσει σαν γευση και συνεχιζω ακαθεκτος.

Απο αντιστασεις χρησιμοποιω clapton 0.5 αγοραζω την 5αδα στα 15 ευρω και μου βγαζει περιπου 20 μερες η αντισταση..

Τα λεφτα του τα βγαζει και με το παραπανω...

 

Ti εννοείς μη σωστό βίδωμα ? Πάνω στο mod ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα ειχα αποσυναρμολογησει καθε κομματι.ειμαι σιγουρος οτι το πυρεξ τζαμι στο airflow δεν "εκατσε" σωστα ... ισως επειδη ειχαν ακομα νερο οι εγκωπες εκει... τελος παντων στην επομενη αποσυναρμολογηση μερικες μερες μετα.. και καλο πλυσιμο και καλο στεγνωμα και σωστη συναρμολογηση ξανα.. με καλο σφιξιμο το πυρεξ τανκ ... ολα μια χαρα δεν ξαναεμφανιστηκε ιχνος διαρροης.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα ειχα αποσυναρμολογησει καθε κομματι.ειμαι σιγουρος οτι το πυρεξ τζαμι στο airflow δεν "εκατσε" σωστα ... ισως επειδη ειχαν ακομα νερο οι εγκωπες εκει... τελος παντων στην επομενη αποσυναρμολογηση μερικες μερες μετα.. και καλο πλυσιμο και καλο στεγνωμα και σωστη συναρμολογηση ξανα.. με καλο σφιξιμο το πυρεξ τανκ ... ολα μια χαρα δεν ξαναεμφανιστηκε ιχνος διαρροης.

 

εμένα δεν βγάζει από την ένωση πυρεξ με airflow αλλά από τις δύο τρύπες του airflow, μερικά ποστ πιο πάνω έχω και φωτό.

Την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασα ένα ακόμα airflow και βλέπω ποως θα πάει και με αυτό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο τοπικ αλλα οσοι γραφετε ειστε ηδη ατμιστες. εγω θελω να δοκιμασω και εχω μαυρα μεσανυχτα απο το σπορ. και φυσικα δε ειναι λυση να αγορασω οτι βρω πρωτο. καποιος να εκανε ενα κατατοπιστικο ποστ να μπει στη αρχη για να βοηθησει οσουν (μαζι με μενα) θελουν να ξεκινησουν το ατμισμα.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο τοπικ αλλα οσοι γραφετε ειστε ηδη ατμιστες. εγω θελω να δοκιμασω και εχω μαυρα μεσανυχτα απο το σπορ. και φυσικα δε ειναι λυση να αγορασω οτι βρω πρωτο. καποιος να εκανε ενα κατατοπιστικο ποστ να μπει στη αρχη για να βοηθησει οσουν (μαζι με μενα) θελουν να ξεκινησουν το ατμισμα.

Δες τις τελευταίες σελίδες του τοπικ για το τσιγάρο και θα βρεις πολλές προτάσεις που έκαναν τα παιδιά σε εμένα Πριν από δύο μήνες

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο τοπικ αλλα οσοι γραφετε ειστε ηδη ατμιστες. εγω θελω να δοκιμασω και εχω μαυρα μεσανυχτα απο το σπορ. και φυσικα δε ειναι λυση να αγορασω οτι βρω πρωτο. καποιος να εκανε ενα κατατοπιστικο ποστ να μπει στη αρχη για να βοηθησει οσουν (μαζι με μενα) θελουν να ξεκινησουν το ατμισμα.

 

Καλό θα είναι όποιος θέλει να το ξεκινήσει να να μας πει και το πόσο καπνίζει, άλλη πρόταση κάνεις σε κάποιον που κάνει 2 πακέτα την ημέρα κι άλλη σε κάποιον που θέλει τριήμερο να τελείωσει το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι ειτε 1 πακετο την ημερα ειτε 2 πακετα την ημερα η 1 πακετο την εβδομαδα παλι το ηλεκτρονικο και καλυτερη γευση εχει και καμια σχεση με την καταστροφη του κανονικου τσιγαρου.Δεδομενο!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι ειτε 1 πακετο την ημερα ειτε 2 πακετα την ημερα η 1 πακετο την εβδομαδα παλι το ηλεκτρονικο και καλυτερη γευση εχει και καμια σχεση με την καταστροφη του κανονικου τσιγαρου.Δεδομενο!

 

Σαφέστατα απλά αν κάνεις 2 πακέτα την ημέρα και σου προτείνει κάποιος αεράτο ατμοποιητή και φρουτώδη γεύση, ζήτημα αν το αντέξεις 1 ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα απλά αν κάνεις 2 πακέτα την ημέρα και σου προτείνει κάποιος αεράτο ατμοποιητή και φρουτώδη γεύση, ζήτημα αν το αντέξεις 1 ημέρα.

Έτσι! Πρέπει να ξεκινήσει κάποιος με ατμοποιητη που έχει τσιγάρισια τζουρα δηλαδή πιο σφυχτή και με καπνικο υγρό αλλιώς θα το παρατήσει και θα τον χαλάει το φρουτενιο. Μετά από 2 χρόνια ατμισμα και σήμερα που έκανα ένα τσιγάρο απο γνωστο έτσι γιατί βγήκα έξω με τζερτζελο που λένε στην δεύτερη τζουρα το τσιγάρο έφαγε δρόμο. Βρώμουσαν τα χέρια μου η ανάσα μου τα ρούχα μου και έβηχα σαν 90αρης. Μακριά από το τσιγάρο όσο μπορείτε.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα απλά αν κάνεις 2 πακέτα την ημέρα και σου προτείνει κάποιος αεράτο ατμοποιητή και φρουτώδη γεύση, ζήτημα αν το αντέξεις 1 ημέρα.

 

Εγω παλι με τις σφιχτες κοντευα να πεθανω.. για τους καπνιστες σιγουρα ομως ειναι να αρχισουν κατι κοντα στο τσιγαρο και φυσικα με νικοτινη αλλα σταδιακα μηνα με τον μηνα να την ελλατωνουν πχ εμενα μου αρεσει φρουτακι με 0.3 Νικοτινη το χαμηλοτερο δηλαδη σε υγρο.Ειναι και θεμα γουστου στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Πήρα να κάνω δικό μου υγρό με βάση 50/50, νικοτινη 0,6. Η κοπέλα μου είπε ότι χρειάζεται στα 100ml μόνο 2ml συμπηκνωμενου υγρού. Λίγο δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Πήρα να κάνω δικό μου υγρό με βάση 50/50, νικοτινη 0,6. Η κοπέλα μου είπε ότι χρειάζεται στα 100ml μόνο 2ml συμπηκνωμενου υγρού. Λίγο δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Εντελώς μπακαλίστικά γύρω στα 10ml θα ήθελε.

Έχει και διάφορα site που τα υπολογίζεις αν θες όπως αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς μπακαλίστικά γύρω στα 10ml θα ήθελε.

Έχει και διάφορα site που τα υπολογίζεις αν θες όπως αυτό

Μπήκα τώρα λιγο στο site της εταιρείας και λέει 6 σταγόνες ανά 10ml ή 2% επί του συνόλου. Οπότε 2ml που μου είπε η κοπέλα είναι οκ και την έκανα την μιξη με σύριγγα οπότε με βολεψε . Απλά μου φαινόταν λίγο. Στο site λέει να το αφήσω 24 ώρες έως και 48, νομίζω αν το αφήσω παραπάνω καλύτερα δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα λιγο στο site της εταιρείας και λέει 6 σταγόνες ανά 10ml ή 2% επί του συνόλου. Οπότε 2ml που μου είπε η κοπέλα είναι οκ και την έκανα την μιξη με σύριγγα οπότε με βολεψε . Απλά μου φαινόταν λίγο. Στο site λέει να το αφήσω 24 ώρες έως και 48, νομίζω αν το αφήσω παραπάνω καλύτερα δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Το ποσοστό του αρώματος που βάζουμε σε diy υγρά είναι διαφορετικό για το κάθε άρωμά και συνήθως αναγράφεται πάνω στο μπουκαλάκι. Αν δε το γράφει ρωτάμε τον πωλητή. Επίσης, να ξέρετε ότι θέλει πολύ καλή ανάδευση (εγώ έχω φτιάξει μηχάνημα γιατί με το χέρι κάτι αξιόλογο δεν βγαίνει). Τα καπνικά και τα γλυκά θέλουν 2-4 εβδομάδες ωρίμανση, ενώ τα φρουτένια λιγότερο. Όσο περισσότερο ωριμάζουν, τόσο καλύτερα γίνονται.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...