Jump to content

LG G5 SE


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Λοιπόν, έκανα αυτό με την εφαρμογή.

Και πάλι, όμως, μέσα σε 9 ώρες έχασα 30% μπαταρία με την οθόνη ενεργή μόνο 10' χωρίς άλλη χρήση του τηλεφώνου, ανοιχτά μόνο το WiFi. Δεν είναι υπερβολικό;

 

Δεν είναι φυσιολογικό... θα σου πρότεινα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή γιατί κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει θεωρώ ότι είναι υπεύθυνη για την εν λόγω κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

 

Τελικά έκανα επαναφορά χθες καθώς το κινητό έχανε 1% μπαταρίας ανά 5' με σβηστή οθόνη.

Όλο το βράδυ έχασε 4% μπαταρία, οπότε νομίζω είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Are you still looking for your perfect mate? Maybe she is just a click away! MeetRussianBeauty offers single men around the world an amazing platform to date the sweetest, sexiest and most sincere Russian and Ukrainian girls who are searching for friendship, love and marriage! It's totally FREE to register at MeetRussianBeauty and instantly browse thousands of ladies' profiles.

Meet thousands of sweetest Russian and Ukrainian girls on MeetRussianBeauty!

Access premium features - live chat, phone calls, video and more

Relax and enjoy dating on our safe and secure platform

Join to find!

Σε εμάς με NEXUS 5X τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ξαναγράφω μιας και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία.

Κάθε βράδυ το κινητό χάνει 40 με 45% μπαταρία, καμία εφαρμογή να τρέχει και ανοιχτά μόνο τα WiFi.

Μου κάνει εντύπωση γιατί όταν είμαι στη δουλειά και δεν ασχολούμαι καθόλου με το κινητό, στο 8ωρο να χάσω το πολύ 10%.

Επίσης, όσο κοιμάμαι, το LG Health καταγράφει ασταμάτητη δραστηριότητα.

Τι στο καλό συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ξαναγράφω μιας και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία.

Κάθε βράδυ το κινητό χάνει 40 με 45% μπαταρία, καμία εφαρμογή να τρέχει και ανοιχτά μόνο τα WiFi.

Μου κάνει εντύπωση γιατί όταν είμαι στη δουλειά και δεν ασχολούμαι καθόλου με το κινητό, στο 8ωρο να χάσω το πολύ 10%.

Επίσης, όσο κοιμάμαι, το LG Health καταγράφει ασταμάτητη δραστηριότητα.

Τι στο καλό συμβαίνει;

 

Το lg health το χρειαζεσαι; Αν οχι, πηγαινε ρυθμισεις->εφαρμογες και δες αν μπορει να απενεργοποιηθει και τελος διακοπη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια το ιδιο προβλημα εδω,

κλειστα ολα ta apps kai hibernate me greenify,

απο 45% πηγε στο 25% σε 10 ωρες με airplane mode το βραδυ που κοιμομουν.

δεν βλεπω καποια εφαρμογη να τρωει την μπαταρια,παρα το android system και η αδρανεια του κινητου

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αφήσω το flex 2 γι'αυτό?. Διαφωτιστεμε

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς την απόφαση αυτή πήρε για μένα το ίδιο το flex 2 μου όταν αποφάσισε να πεθάνει. Μετά από 7 βδομάδες αναμονή και πίεση η προκορντια μου έστειλε ένα g5se.

 

Θα στο πω απλα: με μόνο μειονέκτημα την καμπύλη του φλεξ που θα μου λείπει για πάντα και την ελάχιστα μικρότερη οθόνη, το g5se είναι καλύτερο σε όλα! Μπαταρία χειρότερη από του φλεξ δεν υπήρχε, οπότε δεν θα σου κακοφανει και αυτή, όμως η απίστευτη κάμερα εμένα μου χρυσωσε το χάπι.

 

 

 

Και αφού είπα τα καλά, ας πω και το πρόβλημά μου:

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, το κινητό ενώ είναι συνδεδεμένο στο WiFi μου, αν το κλειδώσω και μετά από ώρα το ξανά ανοίξω, πολλές φορές δεν συνδέεται στο WiFi αλλά μπαίνει στα δεδομένα. Μετά από λίγη ώρα θα μου βγάλει το εικονίδιο με το "υπάρχουν διαθέσιμα δίκτυα wifi" και στο δίκτυο μου απλά θα λέει "αποθηκεύτηκε" χωρίς να συνδεθεί αυτόματα αλλά πρέπει να συνδεθώ χειροκίνητα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; είναι πολύ εκνευριστικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

...

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, το κινητό ενώ είναι συνδεδεμένο στο WiFi μου, αν το κλειδώσω και μετά από ώρα το ξανά ανοίξω, πολλές φορές δεν συνδέεται στο WiFi αλλά μπαίνει στα δεδομένα. Μετά από λίγη ώρα θα μου βγάλει το εικονίδιο με το "υπάρχουν διαθέσιμα δίκτυα wifi" και στο δίκτυο μου απλά θα λέει "αποθηκεύτηκε" χωρίς να συνδεθεί αυτόματα αλλά πρέπει να συνδεθώ χειροκίνητα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; είναι πολύ εκνευριστικό πρόβλημα.

Κατά τη γνώμη μου υπάρχει πρόβλημα. Αν δεν διορθωθεί με hard reset θέλει service.

ΥΓ. Δες και στις ρυθμίσεις του wifi μήπως κάτι παίζει από εκεί.

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι είναι γνωστό πρόβλημα σε g5 και g5se.

Προτείνουν να διαγράψω το δίκτυο και να απενεργοποιήσω την "μετάβαση σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" μέσα από το μενού του WiFi. Προς το παρόν φαίνεται να λειτουργεί.

 

https://www.google.gr/amp/s/thedroidguy.com/2016/06/fix-lg-g5-cant-connect-wi-fi-internet-connection-issues-1061132/amp

Edited by clutchmaster
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι είναι γνωστό πρόβλημα σε g5 και g5se.

Προτείνουν να διαγράψω το δίκτυο και να απενεργοποιήσω την "μετάβαση σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" μέσα από το μενού του WiFi. Προς το παρόν φαίνεται να λειτουργεί.

 

https://www.google.gr/amp/s/thedroidguy.com/2016/06/fix-lg-g5-cant-connect-wi-fi-internet-connection-issues-1061132/amp

Πάντως στο δικό μου δεν έχω δει μέχρι στιγμής τέτοια συμπεριφορά. Όταν είμαι εκτός wifi συνδέεται με κινητή, ενώ όσο βρίσκομαι σπίτι ή γραφείο αυτόματα συνδέεται στο wifi.

Έχω επιλεγμένο να μην αποσυνδέεται όταν σβήνει η οθόνη και να μην με ειδοποιεί όταν βρίσκει νέα δίκτυα wifi.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και ένα άλλος φίλος λίγο πιο πάνω θέλω και εγώ να έρθω στο G5 SE από το Flex 2. Ο κύριος λόγος είναι η κάμερα. Από το flex 2 δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος, ενώ κατά τα άλλα είναι οκ. Σκεφτόμουνα και το G6 αλλά αυτό έχει αισθητήρα 4:3 ενώ εμένα μου αρέσει ο αισθητήρας 16:9 του G5 γιατί έτσι τραβάω. Αν τραβήξεις στο G6 σε 16:9 η ανάλυση πέφτει στα 9.7MP ενώ στο G5 είσαι στα 16MP.

 

Θέλω να ρωτήσω για το πρόβλημα που έχω διαβάσει με το GPS. Είχα διαβάσει ότι δεν πατάει καλά η κεραία με την επαφή στην πλακέτα. Το είχα διαβάσει για το G5. Έχει παρατηρηθεί και στο G5 SE? Το είχε κανένας αυτό το πρόβλημα?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα στους 9 μήνες που το έχω. Επειδή όμως, όπως γράφεις κι εσύ, το πρόβλημα εμφανίζεται όταν δεν πατάνε καλά οι επαφές της κεραίας στην πλακέτα, είναι κάτι που μπορεί να συμβεί με την χρήση της συσκευής (πχ μετά από υπερθέρμανση, πτώση κλπ). Πάντως μέχρι στιγμής κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και δεν χάνει το σήμα. Βέβαια συνήθως πριν το χρησιμοποιήσω φροντίζω να ενημερώνω την εφημερίδα δορυφόρων, αν και τις ελάχιστες φορές που δεν το έχω κάνει, απλά καθυστερεί λίγο παραπάνω να κλειδώσει.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα στους 9 μήνες που το έχω. Επειδή όμως, όπως γράφεις κι εσύ, το πρόβλημα εμφανίζεται όταν δεν πατάνε καλά οι επαφές της κεραίας στην πλακέτα, είναι κάτι που μπορεί να συμβεί με την χρήση της συσκευής (πχ μετά από υπερθέρμανση, πτώση κλπ). Πάντως μέχρι στιγμής κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και δεν χάνει το σήμα. Βέβαια συνήθως πριν το χρησιμοποιήσω φροντίζω να ενημερώνω την εφημερίδα δορυφόρων, αν και τις ελάχιστες φορές που δεν το έχω κάνει, απλά καθυστερεί λίγο παραπάνω να κλειδώσει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τι παρτίδα είναι το δικό σου?

Έχει κάποια παρτίδα από την οποία και μετά είναι καλύτερα να κάνουμε αγορά?

 

Μιλάω για τα 3 πρώτα ψηφία του S/N. Π.χ. στο Flex 2 λέγανε να παίρνεις από αυτήν [χ] και μετά καλύτερα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τι παρτίδα είναι το δικό σου?

Έχει κάποια παρτίδα από την οποία και μετά είναι καλύτερα να κάνουμε αγορά?

 

Μιλάω για τα 3 πρώτα ψηφία του S/N. Π.χ. στο Flex 2 λέγανε να παίρνεις από αυτήν [χ] και μετά καλύτερα.

610 παρτίδα, αλλά αγοράστηκε Φλεβάρη του 17. Γερμανικό. Δεν έχει ακουστεί κάτι για προβληματικές παρτίδες

 

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

610 παρτίδα, αλλά αγοράστηκε Φλεβάρη του 17. Γερμανικό. Δεν έχει ακουστεί κάτι για προβληματικές παρτίδες

 

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Θα πρέπει να το περιμένω όμως. Από εκεί που ήταν στα 265 τέλη Ιουλίου τώρα πήγε στα 370 σχεδόν. Μόνο ένα κατάστημα το έχει 324 προς το παρόν. Θα το περιμένω να πέσει πάλι.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα το se εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά το μόνο θέμα που έχω είναι μάλλον κατασκευαστικό εκεί που κουμπονι για να βγει η μπαταρία εμένα από την μεριά του κουμπιού αφηνει ένα μικρό κενο ενώ από την άλλη μεριά εφαπτη μια χαρά ....έχει συμβεί σε κανένα ? Και το προτείνεται να κάνω?? Ευχαρίστω
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε όταν πας να το κουμπώσεις να πιέζεις και από τις δύο πλευρές με την ίδια δύναμη.

Κάποια στιγμή μου είχε τύχει κι εμένα αλλά την ξανακούμπωσα και όλα οκ.

Αν κατάλαβα σωστά τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά δεν διορθωνετε ελπίζω να μην πάθει κάτι . .και κάτι άλλο όταν το φορτίζω ζεσταίνεται αρκετά η συσκευή είναι φυσιολογικό? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος που έχει το G5 SE εμπειρία από Flex 2. Εχω το Flex 2 και θέλω να πάω στο G5 SE.

Θα ήθελα να ξέρω πως συγκρίνεται η μπαταρία του SE με αυτή του Flex 2

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος που έχει το G5 SE εμπειρία από Flex 2. Εχω το Flex 2 και θέλω να πάω στο G5 SE.

Θα ήθελα να ξέρω πως συγκρίνεται η μπαταρία του SE με αυτή του Flex 2

 

Δεν συγκρίνεται, πολύ καλύτερη αυτή του G5SE!

Θα σου πω απλά, εκεί που με το φλέξ θα επρεπε να ειμαι ήδη στον φορτιστή αυτή τη στιγμή, έχοντας βγάλει το κινητό από τον φορτιστή στις 8 το πρωί, αυτή τη στιγμή (23:47) έχω στο G5SE ακόμα 24% μπαταρία. Χρήση ακριβώς η ίδια και wifi / 4g συνέχεια αναμμένα.

 

Γενικά, δεν μετάνιωσα την μετάβαση. Το μόνο που άξιζε στο φλεξ ήταν η κυρτή οθόνη και το πόσο ωραία καθόταν στο χέρι και στην τσέπη. σε ΟΛΑ τα άλλα το G5SE υπερτερεί!

Edited by clutchmaster
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται, πολύ καλύτερη αυτή του G5SE!

Θα σου πω απλά, εκεί που με το φλέξ θα επρεπε να ειμαι ήδη στον φορτιστή αυτή τη στιγμή, έχοντας βγάλει το κινητό από τον φορτιστή στις 8 το πρωί, αυτή τη στιγμή (23:47) έχω στο G5SE ακόμα 24% μπαταρία. Χρήση ακριβώς η ίδια και wifi / 4g συνέχεια αναμμένα.

 

Γενικά, δεν μετάνιωσα την μετάβαση. Το μόνο που άξιζε στο φλεξ ήταν η κυρτή οθόνη και το πόσο ωραία καθόταν στο χέρι και στην τσέπη. σε ΟΛΑ τα άλλα το G5SE υπερτερεί!

 

Τέλεια. Συν ότι τα 16 εσωτερική που έχω δεν μου φτάνουν. Μόνο την μπαταρία φοβόμουνα. Με το Flex 2 μου έφτανε οπότε και με το SE θα είμαι μια χαρά

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια αγορασα καινουργια μπαταρια για το κινητο και ανοιγωντας το ανακαλυψα οτι παιρνει την κιτρινη μπαταρια του lg g5 και οχι την γκρι του se. Το εχει παρατηρησει και κανας αλλος αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...