Jump to content

LG G5 SE


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα κυκλοφόρησε και στο skroutz το νέο G5 SE.

Ξέρουμε τίποτα περισσότερο; Από ότι ειδα έχει 3GB RAM αντί για 4GB και είναι πιο λεπτό.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα κυκλοφόρησε και στο skroutz το νέο G5 SE.

Ξέρουμε τίποτα περισσότερο; Από ότι ειδα έχει 3GB RAM αντί για 4GB και είναι πιο λεπτό.

 

Έχουν διαφορετικό επεξεργαστή,s Snapdragon 820 το G5 ,με Snapdragon 652 ...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορετικό επεξεργαστή,s Snapdragon 820 το G5 ,με Snapdragon 652 ...

 

...που σε απόδοση σημαίνει μεγάλη διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

...που σε απόδοση σημαίνει μεγάλη διαφορά....

 

μη αντιληπτή σε καθημερινές διεργασίες θα συμπληρώσω. ο 652 είναι αρκετά ισχυρός επεξεργαστής.

 

το κωμικό της υπόθεσης είναι ότι το se είναι ακριβότερο από την κανονική έκδοση. μια καλή τιμή θα ήταν στα 250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

μη αντιληπτή σε καθημερινές διεργασίες θα συμπληρώσω. ο 652 είναι αρκετά ισχυρός επεξεργαστής.

 

το κωμικό της υπόθεσης είναι ότι το se είναι ακριβότερο από την κανονική έκδοση. μια καλή τιμή θα ήταν στα 250 ευρώ.

 

Και δεν είναι μόνο ή διάφορα στον επεξεργαστή....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το έχει προτιμήσει κανένας συμφορουμιτης έναντι του δυνατου μοντέλου να μας πει πώς ρολαρει το κινητό στην καθημερινότητα του?Πλεον έχει πέσει η τιμή πιο χαμηλά σε σχέση με το κανονικό g5 και βρίσκεται πιο εύκολα στις χρωματικές του επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καλύπτεται από εργοστασιακή εγγύηση στη χώρα μας, για μένα δεν αξίζει.

 

αληθεια δεν εισαγεται επισημα στην χωρα μας ?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια δεν καλύπτεται απο την εγγύηση; Αν το πάρεις απο ΕΕ λογικά θα πρέπει να ισχύει παντού. Και εμένα στην τιμή του θα με ενδιέφερε μιας και δεν είμαι απαιτητικος χρήστης και δε νομίζω να καταλάβω διαφορά στην απόδοση μεγάλη. Αντιθέτως θα έχω την πολύ καλή του κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια δεν καλύπτεται απο την εγγύηση; Αν το πάρεις απο ΕΕ λογικά θα πρέπει να ισχύει παντού. Και εμένα στην τιμή του θα με ενδιέφερε μιας και δεν είμαι απαιτητικος χρήστης και δε νομίζω να καταλάβω διαφορά στην απόδοση μεγάλη. Αντιθέτως θα έχω την πολύ καλή του κάμερα

 

Ρώτησα. Καλύπτεται κανονικά αν είναι απο χώρα ΕΕ. Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα. Καλύπτεται κανονικά αν είναι απο χώρα ΕΕ. Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

Μολις το είδα σε γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών με τιμή 399 και διετη εγγύηση από την αντιπροσωπία....επομένως Γιώργο όπως προείπες καλύπτεται

Link to comment
Share on other sites

Μολις το είδα σε γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών με τιμή 399 και διετη εγγύηση από την αντιπροσωπία....επομένως Γιώργο όπως προείπες καλύπτεται

 

Ναι την αντιπροσωπεία ρώτησα. Το αγόρασα σήμερα για δώρο. 330 έδωσα. Στην ίδια τιμή είχε λίγο ανταγωνισμό και το επέλεξα κυριώς γιατι το άτομο που θα το πάρει δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις αλλά κυριώς την ενδιαφέρει η κάμερα και browsing/emails. Οπότε νομίζω ότι είναι μια χαρά ο επεξεργαστής του και τα 3GB RAM. Θα σας πω εντυπώσεις σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ο 652 δεν είναι αργός επεξεργαστής, κάθε άλλο, είναι πιο γρήγορος από του G4. Κάποιος που θέλει την φωτογραφική του G5, το ραδιόφωνο το οποίο τελευταία γίνεται όλο και πιο σπάνιο, ir, αναβαθμίσεις, δίνει 60 (περίπου 20%) ευρώ λιγότερα από του G5 και κάνει μια χαρά την δουλειά του. Εγώ το καλοκοιτάω, αυτό που με κολλάει λίγο είναι τα 3 GB RAM.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό για τα χρηματά του και για κάποιον που δεν είναι απαιτητικός χρήστης (βλέπε παιχνίδια με ζόρικα γραφικά) τα σπάει.

Για χρήση κανονική που το έχω δοκιμάσει 2 μέρες (browsing, email, social networks + 70 other apps) έχει κατανάλωση RAM 2/3. O επεξεργαστής είναι σούπερ για αυτές τις απαιτήσεις δεν το συζητάω. Και φυσικά έχετε κινητό με κορυφαία κάμερα και ποιότητα κατασκευής μιας και μιλάμε για flagship. Σίγουρα αν θέλετε κάτι παραπάνω δώστε τα για το κανονικό G5 αλλά στην τιμή 330 τώρα δύσκολα βρίσκετε καλύτερο (προφανώς είναι η υποκειμενική γνώμη μου αυτή). Σε specs το Honor 8 σίγουρα του ρίχνει (ήταν η 2η επιλογή μου) αλλά το LG έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα που σε εμάς μέτρησε γιατί βγάζουμε πολλές φωτογραφίες. Και όταν ρώτησα τη γυναίκα μου ποιο από τα δύο θέλει (προφανώς εμφάνιση έκρινε :lol:) μου απάντησε "το LG γιατί το άλλο μοιάζει με αντιγραφή του iPhone".

 

 

Ο 652 δεν είναι αργός επεξεργαστής, κάθε άλλο, είναι πιο γρήγορος από του G4. Κάποιος που θέλει την φωτογραφική του G5, το ραδιόφωνο το οποίο τελευταία γίνεται όλο και πιο σπάνιο, ir, αναβαθμίσεις, δίνει 60 (περίπου 20%) ευρώ λιγότερα από του G5 και κάνει μια χαρά την δουλειά του. Εγώ το καλοκοιτάω, αυτό που με κολλάει λίγο είναι τα 3 GB RAM.
Link to comment
Share on other sites

Σε specs το Honor 8 σίγουρα του ρίχνει (ήταν η 2η επιλογή μου) αλλά το LG έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα που σε εμάς μέτρησε γιατί βγάζουμε πολλές φωτογραφίες.

 

Συν του ότι το Honor 8 όπως διαβάζω στο νήμα του δεν έχει ραδιόφωνο που για κάποιους σαν εμένα είναι deal breaker.

Link to comment
Share on other sites

nougat θα παρει κανονικα και αυτο?

 

Πολύ καλή ερώτηση! Προς το παρόν δεν έχει πάρει αν και τα περισσότερα G5 στην Ελλάδα έχουν. Δε μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά. Υποθέτω ότι έστω και λίγο αργότερα θα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

yorgos00 μιας και εχεις το κινητο στην κατοχη σου θα ηθελα να μου λυσεις μια απορια αν οι θηκες του κανονικου G5 θα κανουν και για το SE μοντελο ? επειδη τα 2 μοντελα εχουν μια μικρη διαφορα στο φαρδος και στην αγορα δεν βλεπω θηκες για το Se μοντελο.Επομενως αν αγορασεις καμια θηκη του κανονικου G5 και ειναι συμβατη ενημερωσε μας :)
Link to comment
Share on other sites

yorgos00 μιας και εχεις το κινητο στην κατοχη σου θα ηθελα να μου λυσεις μια απορια αν οι θηκες του κανονικου G5 θα κανουν και για το SE μοντελο ? επειδη τα 2 μοντελα εχουν μια μικρη διαφορα στο φαρδος και στην αγορα δεν βλεπω θηκες για το Se μοντελο.Επομενως αν αγορασεις καμια θηκη του κανονικου G5 και ειναι συμβατη ενημερωσε μας :)

 

Το έχω και εγώ υπόψιν μου να κοιτάξω τις επόμενες μέρες που θα έχω λίγο χρόνο. Πάντως η διαφορά είναι μικρή έτσι δεν είναι; Αρα παίζει και αυτές του G5 να κάνουν :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ υπόψιν μου να κοιτάξω τις επόμενες μέρες που θα έχω λίγο χρόνο. Πάντως η διαφορά είναι μικρή έτσι δεν είναι; Αρα παίζει και αυτές του G5 να κάνουν :worry:

 

Της ταξης των 0.4 mm.Επομενως πολυ πιθανο να ειναι συμβατες , εαν μας το επιβεβαιωσεις ακομη καλυτερα :)

Link to comment
Share on other sites

εχει μαθει κανεις αν τελικα το κινητο θα παρει nougat?

 

εδω παντως http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8056&idPhone2=7815 δε γραφει π.χ uprgadable to nougat οπως γραφει για το μεγαλο G5

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω στην κατοχη μου το κινητο και ειναι πολυ καλο. Το μονο που με χαλαει ειναι η ελλειψη υποστηριξης απο τους developers. Το κινητο θα παρει nougat.

https://youtu.be/awueXJZ-8tY

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζετε αν υπάρχει πρόβλημα με bootloops όπως τα G4/G5;

 

Κανένα πρόβλημα από ότι ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...