Jump to content

LG G5 SE


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μόνο πρόβλημα που έχει είναι image retention

 

καλησπερα, εψαξα λιγο να δω τι ειναι αυτο και βρηκα σαν λυση αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eyefilter.nightmode.bluelightfilter

Ρυθμιση intensity στο 5% με color temperature 1800K και λυνει το προβλημα του ghosting. Το εχει δοκιμασει κανεις?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εψαξα λιγο να δω τι ειναι αυτο και βρηκα σαν λυση αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eyefilter.nightmode.bluelightfilter

Ρυθμιση intensity στο 5% με color temperature 1800K και λυνει το προβλημα του ghosting. Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Εμένα δεν έχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα πάντως. Η' τουλάχιστον δεν το έχω παρατηρήσει...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο απο μπαταρια με μετρια χρηση, πως ειναι το κινητο? την βγαζει την μερα η θελει να ειμαι με τον φορτιστη στην τσεπη?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει ευαισθησία στην υποδοχή των ακουστικών (με το παραμικρό άγγιγμα αποσυνδέεται) ή μου έκατσε το λαχείο;
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει ευαισθησία στην υποδοχή των ακουστικών (με το παραμικρό άγγιγμα αποσυνδέεται) ή μου έκατσε το λαχείο;

Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό. Δοκίμασε με άλλα ακουστικά να βεβαιωθείς αν φταίει η συσκευή ή τα ακουστικά.

Αν είναι φρεσκοαγορασμένο μπορείς να το επιστρέψεις σαν DOA,

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό. Δοκίμασε με άλλα ακουστικά να βεβαιωθείς αν φταίει η συσκευή ή τα ακουστικά.

Αν είναι φρεσκοαγορασμένο μπορείς να το επιστρέψεις σαν DOA,

 

Ευτυχώς ήθελε μόνο λίγο περισσότερη πίεση για να κουμπώσει από όση είχα συνηθίσει με το προηγούμενο. Καινούργιο κοσκινάκι...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο απο μπαταρια με μετρια χρηση, πως ειναι το κινητο? την βγαζει την μερα η θελει να ειμαι με τον φορτιστη στην τσεπη?

 

Οπως το είπες. Βγάζει.... τη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σημαίνει το DEC σαν χώρα προέλευσης ? Απο το helpdesk της LG μου είπαν Germany Common, αλλά δεν ήξεραν αν Common είναι κάποιος πάροχος ή σημαίνει ότι είναι ελεύθερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι για αγορά νέας συσκευής, μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν αξίζει την αγορα της συσκευής. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ γι αυτή την συσκευή σαν budget επιλογή με καλή κάμερα αλλά δυστυχώς βλέπω δεν υπάρχει root και δεν ξεκλειδώνει ο bootloader. Οπότε adaway και ευκολίες όπως titanium backup γιοκ... :( So sad.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι για αγορά νέας συσκευής, μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν αξίζει την αγορα της συσκευής. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

οταν λες αξιζει? τι ψαχνεις ειναι το θεμα. ακομα δεν το δοκιμασα αλλα σιγουρα εχει πολυ καλες καμερες απο οσες φωτο εχω δει, αν και διαβασα σε αλλο τοπικ οτι θελει λιγο εξοικειωση με manual ρυθμισεις για καλυτερα αποτελεσματα.

Η μπαταρια του ειναι της μιας μερας, τις απλες εφαρμογες τις παιζει μια χαρα οπως γραφουν στα παραπανω ποστ.

Δε ξερω τι κανει σε πιο βαριες εφαρμογες πχ photoshop lightroom...

Αρκετα καλη οθονη (ιδια με το G5), αδιαφορο το συστημα modular για τα εξτρα εξαρτηματα που κουμπωνουν στο κατω μερος του τηλεφωνου.

 

Ο λογος που το θελω ειναι οι φωτογραφιες που βγαζει. Στα 310 ευρω ειναι απο τις καλυτερες επιλογες για camera.

Ο λογος που δεν το πηρα ακομα ειναι η μπαταρια του, αν και εχει γρηγορη φορτιση κολλαω στα 2800 που εχει...

 

δε ξερω εαν σε βοηθησα....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι για αγορά νέας συσκευής, μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν αξίζει την αγορα της συσκευής. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το έχω μόνο 2 ημέρες και δεν το έχω φορτώσει ακόμη με πολλές εφαρμογές.

Όμως στην οικογένεια υπάρχει από τον Σεπτέμβρη το κανονικό G5 και σε 1η σύγκριση με το SE δεν βλέπω διαφορές στην απόδοση. Στην αυτονομία νομίζω πως υπερτερεί το SE (ίσως λόγω της μικρότερης RAM και του οκταπυρηνου SOC), αλλά είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα.

Από την εμπειρία μου με το κανονικό G5, και από όσα έχουν ήδη γράψει εδώ άλλοι κάτοχοι του SE, θωρώ πως αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του. Πιο ολοκληρωμένη άποψη θα έχω αφού το φορτώσω με ολες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, ελπίζω μετά το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

οντως η σελιδα δεν ειναι οκ τωρα που την ξαναβλεπω. κανω edit to παραπανω post, παρακαλω την διαχειριση να το σβησει.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παίδες, με αυτό τι παίζει.

Η μόνη σοβαρή διαφορά είναι το 1gb ραμ........

Ενημερώσεις παίρνει κανονικά?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, με αυτό τι παίζει.

Η μόνη σοβαρή διαφορά είναι το 1gb ραμ........

Ενημερώσεις παίρνει κανονικά?

Μέχρι στιγμής όχι, είναι ακόμη στην ΜΜ με security patch 1/9/2016.

Κατά τα λοιπά, έχοντας στην οικογένεια και τα 2, δεν βρίσκω διαφορές στην απόδοση εκτός από το multitasking (λόγω ram υποθέτω) που κρατάει λιγότερες εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όχι, είναι ακόμη στην ΜΜ με security patch 1/9/2016.

Κατά τα λοιπά, έχοντας στην οικογένεια και τα 2, δεν βρίσκω διαφορές στην απόδοση εκτός από το multitasking (λόγω ram υποθέτω) που κρατάει λιγότερες εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές.

Πόσο λιγότερες χοντρικά?

Έχεις κάποιο νούμερο να πεις?

 

Απο image rentention όλα καλά και τα 2?? :D

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λιγότερες χοντρικά?

Έχεις κάποιο νούμερο να πεις?

 

Απο image rentention όλα καλά και τα 2?? :D

Κοίτα το 1Giga δεν είναι αμελητέο.

Η διαφορά φαίνεται επειδή στο G5 πρακτικά δεν κλείνει καμμία (τουλάχιστον δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει μέχρι τώρα), ενώ στο SE κρατάει ανοιχτές τις μικρές, αλλά μεγάλες εφαρμογές (πχ παιχνίδια) αρκετες φορές (όχι πάντα) τις βρίσκω κλειστές.

Image retention μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει σε κανένα (το G5 από Σεπτέμβρη, το SE ένα μήνα περίπου)

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το 1Giga δεν είναι αμελητέο.

Η διαφορά φαίνεται επειδή στο G5 πρακτικά δεν κλείνει καμμία (τουλάχιστον δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει μέχρι τώρα), ενώ στο SE κρατάει ανοιχτές τις μικρές, αλλά μεγάλες εφαρμογές (πχ παιχνίδια) αρκετες φορές (όχι πάντα) τις βρίσκω κλειστές.

Image retention μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει σε κανένα (το G5 από Σεπτέμβρη, το SE ένα μήνα περίπου)

οι μισοί ναι, οι μισοί όχι........

αχχχ θα μας τρελάνει αυτό το τηλέφωνο :lol::O

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Σκεφτομαι να το τσιμπησω αλλα εχω τις εξης αποριες.

 

Θα παρει εστω αργοτερα nougat ή θα μεινει στη mm? Σε αυτονομια πως ειναι σε σχεση με το κανονικο; Γενικοτερα περαν επεξεργαστη και ram εχει αλλη διαφορα απο το κανονικο g5? Ποια ειναι τα χειροτερα bugs που μπορει να συναντησει καποιος; Θηκες απο το κανονικο g5 εχετε δοκιμασει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το σκεφτόμουν και εγώ γι αυτή την συσκευή σαν budget επιλογή με καλή κάμερα αλλά δυστυχώς βλέπω δεν υπάρχει root και δεν ξεκλειδώνει ο bootloader. Οπότε adaway και ευκολίες όπως titanium backup γιοκ... :( So sad.

 

Ισχυει οντως αυτο; Δηλαδη custom roms τις ξεχναμε; Γιατι στο κανονικο g5 βλεπω οτι υπαρχουν kernels/roms (αρα ξεκλειδωνει ο bootloader σε αυτο).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...