Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ψαχνω για κινητο απο Κινα μεχρι 200 ευρω με "καθαρο" android . Επειδη δεν ειναι για μενα αλλα για φιλο και δεν εχω ορεξη να με μπλεξει με κινητα τυπυ xiaomi που εχουν δικο τους παραμετροποιημένο λειτουργικο γι αυτο λεω "καθαρο"
Link to comment
Share on other sites

Το 640xl εχει 5.7" οθονη.

Επισης λογω wp δε ξερω αν ειναι η καταλληλη προταση. Εκτος αν δε χρησιμοποιεί πολλες εφαρμογές.

 

Για παλιοτερο μοντελο, μπορεις να δεις το lenovo k3 note.

Ή το π1 που κοιτας ηδη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το 2. Η συσκευή ειναι οτι πιο vfm κυκλοφορει!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

Καλησπέρα φίλε,

Σε σχέση με το 3s ομως ποιο υπερτερει;

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μπροστά το Note

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Το 3 ή το 4

 

Το note έχει μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερο επεξεργαστή.

 

Ποιό απο τα 2

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για κινητο απο Κινα μεχρι 200 ευρω με "καθαρο" android . Επειδη δεν ειναι για μενα αλλα για φιλο και δεν εχω ορεξη να με μπλεξει με κινητα τυπυ xiaomi που εχουν δικο τους παραμετροποιημένο λειτουργικο γι αυτο λεω "καθαρο"

 

Αλλο παραμετροποιημενο κι αλλο πρεπει να περασω αλλη ρομ για να δουλεψει σωστα. Συνηθως τα meizu (απο τις καλες εταιρείε) δουλευουν χωρίς να πειράξεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Φιλη θέλει να πάρει από ελληνικό μαγαζί σε χρυσό κάποιο από αυτά. Ποιό πιστεύετε είναι καλύτερο σε επιδόσεις; σε κάμερα ποιο υπερέχει; από δείκτη Sar ποιο έχει το χαμηλότερο και πόσο έχει το 4αρι; εγώ της λέω να πάρει το 4αρι. Ψάχνει για δικαρτο λέτε για κάποιο αλλο; Ευχαριστώ προκαταβολικά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λάθος το π9 έχει υψηλό σαρ.

Και τα 3 είναι σούπερ. ΟΜΩΣ αν είναι να αγόρασει από ελλαδα, ισως πιο σωστή επιλογή είναι το π9. Και αυτο γιατί τα αλλα από κινα μεριά κοστίζουν λιγότερα ευρω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το xiaomi Note Pro 3 αλλά σκεφτόμουν να πάρω το MI MAX. η αλήθεια είναι θα μου άρεσε η πιο μεγάλη οθόνη λόγω του ότι ασχολούμαι με φωτογραφίες και γενικά πολύ ώρα στο κινητό με email κλπ. Αλλά δεν ξέρω από επιδόσεις πως είναι. Κάθε γνώμη δεκτή.. Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας :)
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Λίγο αόριστο το ερώτημα, θα το αναλύσω εδώ:

Έχουν περάσει ουκ ολίγα κινητά (κυρίως κινεζιές) από τα χέρια μου, εντούτοις πουθενά δε βρήκα ποιότητα ακουστικού/ήχου κλήσης σαν τα windows lumia.

Υπάρχουν κάποιες μάρκες που δίνουν ιδιαίτερη σημασία σε αυτόν τον τομέα;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μοντέλα που έχουν καλό ήχο (dac) και μου έρχονται τώρα είναι το LG v10 και v20 και το ZTE Axon 7. Τώρα κατά πόσο είναι καλύτερα από τα άλλα Flagships δεν το ξέρω.. Και η HTC γενικά προσφέρει από την καλύτερη ποιότητα ήχου που μπορείς να έχεις σε ένα κινητό. Σε ενδιαφέρει το dac, τα ηχεία ή ας πούμε να έρχεται με καλής ποιότητας ακουστικά;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω ενα xiaomi απο αυτο το καταστημα αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο γιατι μεσα στα specs εχει πολλες ανακριβειες αλλα τα κινητα τα εχει πολυ φτηνα. μηπως πουλαει μαιμου κινεζικα? η χρησιμοποιημενα?
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430010

 

Εδώ είσαι για γνώμες, απλά διάβασε το όλο το θέμα γιατί στις αρχές όλοι οι έξυπνάκιδες ( μαζί κι εγώ ) λέγαμε καλες γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω ενα xiaomi απο αυτο το καταστημα αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο γιατι μεσα στα specs εχει πολλες ανακριβειες αλλα τα κινητα τα εχει πολυ φτηνα. μηπως πουλαει μαιμου κινεζικα? η χρησιμοποιημενα?

Πάρτο από άλλο μαγαζί. Μαϊμού δεν θα είναι, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα είναι μεταχειρισμένο και θα στο πουλήσουν για καινούργιο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Με ενδιαφέρει να έχει καλό ήχο στη διάρκεια της κλήσης, να ακούω το συνομιλητή μου καθαρά.

 

Ηχος συνομιλίας είναι αυτό που θες.Ηχος κλήσης είναι το κουδούνισμα που σε ειδοποιεί για κλήση.Και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με την συσκευή αλλά και με το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες , μια φίλη μου έχει το ZTE A460 (LTE) https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-zte-blade-a460

Της έσπασε η οθόνη. Σκέφτηκα αντί να το φτιάξει να το αλλάξει και να πάρει ένα κινέζικο καινούριο. Ποιά η αποψή σας;

Για οικονομικούς λόγους, υπάρχει κάτι αξιόλογο σαν το προηγούμενο στο έυρος περίπου 60-80 ευρώ; Διαφορετικά αν είναι να φτιάξει το ZTE...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Cloud
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...