Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι οτι γι αυτό έμεινα στο One... Κάνοντας οικονομία για το 3... :P Απλα σκεφτομουν αν αξίζει η αλλαγή σε redmi note 3 ή να κάνω λίγο ακόμη υπομονη. Όχι οτι έχω κάποιο θέμα τώρα με το one. Απλα η αναγκη για αναβάθμιση είναι η δεύτερη κάρτα για την ωρα.
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν διαθέτεις τόσα χρήματα αξίζει να πάρεις κινητό από Ελλάδα για να έχεις εγγύηση. Από εμένα το LG g5. Κάμερα από τις καλύτερες που θα βρεις, η μπαταρία του πάνω του μετρίου. Για πιο φθηνή λύση, huawei p9 lite με 3GB Ram.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα χρήματα διαθέτεις? Αν είναι να το αλλάξεις καλό είναι να πάρεις κάτι καλύτερο από αυτό που έχεις. Εκτός και αν θες κάποια προσωρινή λύση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά θα έχει, το ζήτημα είναι η εταιρία για εμένα και αν υπάρχουν καλύτερες λύσεις σε αυτά τα χρήματα. Με το bluboo Picasso δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες όσον αφορά το hardware, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι βέβαια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εχω δει και μια αλλη συσκευη αλλα την εχει μονο το banggood ...

http://www.banggood.com/Ramos-MOS1-Max-6_44-inch-3GB-RAM-32GB-MTK6753-Octa-core-4G-Smartphone-p-1084531.html?rmmds=search

 

την ξερει κανεις ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχω δει και μια αλλη συσκευη αλλα την εχει μονο το banggood ...

http://www.banggood.com/Ramos-MOS1-Max-6_44-inch-3GB-RAM-32GB-MTK6753-Octa-core-4G-Smartphone-p-1084531.html?rmmds=search

 

την ξερει κανεις ;

Η μάρκα είναι γνωστή για προϊόντα όπως καλώδια, power banks κλπ, τώρα έβγαλε και κινητά με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε tablet την ηξερα εγω (αν ειναι η ιδια)

 

// μαλλον θα παω στο xiaomi mi max τελικα που σιγουρα ειναι πολυ καλο σε ολα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σε tablet την ηξερα εγω (αν ειναι η ιδια)

 

// μαλλον θα παω στο xiaomi mi max τελικα που σιγουρα ειναι πολυ καλο σε ολα

 

Ναι, τώρα που το λες για ταμπλετ και εμένα κάτι μου θυμίζει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλαδα εγώ θα σου πρότεινα το Samsung Galaxy J7.

 

-5,5 ίντσες οθόνη Super AMOLED.

-Μπαταρία 3.300mah

-Καλή κάμερα.

 

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι τα μη φωτιζόμενα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έσπασε το ταμλπετ μου και ψάχνω κάποιο άμεσα με τα εξής χαρακτηριστικά

1.μεγαλη οθόνη

2.πολυ καλή λήψη σήματος 3g, δυνατή κεραία δηλαδή

3 καλή αυτονομία

 

Μόνο αυτά με ενδιαφέρουν

Μόνο από Ελλάδα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω αναμεσα στα 2 αυτα τηλεφωνα. πουλησα το elephone 6000 που ειχα για δευτερο.

βασικα απ οτι ειδα το ρεντ μι 3 εχει πιο καλη καμερα απο το 4

τι λετε;

επισης απο ρομ θα επιλεξω την Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language) και πιστευω να ερθει συντομα η αναβαθμηση στα Ελληνικα.

γενικα δεν θα ηθελα ενα τηλ να του αλλαζω τα φωτα με δοκιμες (rom root ξεκλειδοματα) γιατι και τα αγγλικα μου ειναι σχεδον ανυπαρκτα :rolleyes:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από αυτά ρε παιδιά; Έχω μπερδευτεί...Η σειρά έχει ως εξής :

1. Γρήγορο

2. Κάμερα

3. Μπαταρία

Τέλος, να πω ότι είναι για γυναίκα αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

ΥΓ. Οχι Κίνα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Είμαι σε αναζήτηση συσκευής και ψάχνω κάτι εως τα 110ευρώ.

Βασική προτεραιότητα είναι η αυτονομία και να χει αξιοπρεπείς φωτογραφίες την ημέρα. Γενικά η χρήση του θα είναι απλά FB, browsing σε κανά site και youtube. Καθόλου παιχνίδια και γενικά τίποτα βαρύ.

Εως τώρα έχω καταλήξει στο redmi 3s 2/16 αλλά μιας και τελευταία δεν ψάχνω τα πάντα από Κίνα μεριά σκέφτομαι μην μου έχει ξεφύγει καμιά άλλη καλή πρόταση οπότε ζητάω την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

ανεβα 15 ευρω για εκδοση 3/32 $130 geekbuying

 

Δυστυχώς ούτε να ανέβω δεν μπορώ για τώρα αλλά ούτε για την χρήση που το θέλει είναι αναγκαστικά τα 3/32.

Κάποια άλλη συσκευή έχεις υπ'όψην σου μιας και ασχολήσε ή να πάω σε αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Asus Pegasus 2 Plus X550 114$

 

Το βρίσκεις σε κανα μαγαζί αυτό ; γιατί στο kimovil το δείχνει ως pre-sale και στο geekbuying το δείχνει στα 265

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα 2 είναι στα 2gb ram ενώ το p9 lite(εχει 2 και 3) και το z3 είναι με 3. Για κάμερα, Sony μάκραν καλύτερη. Μπαταρία 3000 το p9 lite, 3100 το Ζ3.

Κατα την γνώμη μου το P9 lite κερδίζει λόγω ότι το Ζ3 έχει παλιώσει πλέον(2014) .

Edited by MarcDS
Ψάξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό για γνωστό μέχρι 300, αντε και λίγο παραπάνω. Να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα για τα λεφτά του, καλή μπαταρία και να μην είναι πάνω απο 6 μήνες μοντέλο για να κρατήσει πιο πολύ. Το μότο G3 μου αρέσει πολύ αλλά είναι λίγο παλιό.

Έχω χαθεί λίγο γιατί είναι πολλά. Θα πήγαινε για το S7 αλλά προσπαθώ να τον πείσω ότι είναι υπερβολικά τα χρήματα αυτά για ένα κινητο...

 

Όχι από Κίνα.

 

Γενικά θέλουμε ένα κινητό ποιοτικό, με σωστά ηχεία, κάμερα, μπαταριούλα, οθόνη κλπ. Ram και επεξεργαστές δεν κοιτάω καθόλου.

Edited by georgemvg
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Nexus 5x που είναι γρήγορο και νομίζω με τη καλύτερη κάμερα σε αυτά τα χρήματα! Και μάλιστα παίρνει 32Gb στα 246€
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν αναφέρεις προτίμηση σε λειτουργικό, θα προτείνω lumia 950. Αλλιώς για android το 5Χ 32gb που πρότεινε ο φίλος είναι οτι πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...