Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα προτιμούσα το htc 10.

6p εννοείται οχι.κινητό με επεξεργαστή 810 ποτέ ξανά.

Το lg g5 θα ήταν μία χαρά αν δεν είχε θέματα με το bleeding στην οθόνη.

Το 95% έχουν πρόβλημα,οι περισσότεροι καν δε το ξέρουν.

Κι από αυτονομία,μέτρια τα πράματα.

ΘΑ ελεγα και για το μικρό s7 πού είναι φοβερά καλό,αλλά είδα ότι δε το ανέφερες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

περα απ το τηλ {αν και αυτο διορθωνεται με σκαιπ κλησεις κατα καπιο τροπο] και τη σαφως καλυτερη καμερα.καμια αλλη απολυτως . ισως και το ντιζαιν αλλα αυτο ειναι σχετικο
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Για την ένταση και ποιότητα του ηχείου, τι θα λέγαμε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω δουλέψει το G2 θα σου πω ότι σχεδον ολα τα κινεζικα στα 250 ευρω εχουν καλυτερη φωτογραφικη απο το lg. Τωρα για 800αρα μπαντα...... υπαρχει σιγουρα το xiaomi redmi note3 pro(iInternational edition) και νομίζω κσι το leeco le 2 max
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετισμούς στην παρέα.

 

Επειδή για τη σχολή μου χρειάζομαι μερικές φορές να έχω μαζί laptop, σκεφτόμουν μήπως με συμφέρει καλύτερα ένα tabletακι + team viewer/ssh και να κάνω έτσι τη δουλειά μου.

Δηλαδή, σκέφτομαι για tablet που θα πρέπει να:

- Είναι μεγαλούτσικο (φαντάζομαι ~10' ειναι καλά)

- Δεδομένου ότι θα πρέπει να ανοίγω browser + skype + team viewer φαντάζομαι ότι η ram θα πρέπει να είναι τουλ 2gb

- Μπαταρία που να αντέχει για μερικές ώρες με τα παραπάνω (εννοείται και το wifi ανοιχτό)

- 3g/4g optional

- Από μνήμη δεν ξέρω πόσο είναι καλά για εσωτερικό. Λογικά θα βάλω και sd

- Από λειτουργικό, ιδανικά πάει για Windows. Αλλά απ' όσο έχω δει είτε θα είναι "random" μάρκες είτε τσιμπημένα στην τιμή.

- Επεξεργαστής όσο πιο καλός τόσο καλύτερα ;)

- Και μια μικρή "παραξενιά". Να υπάρχει service στην Αθήνα. Μην γίνει καμιά στραβή και περιμένω κανά χρόνο να το πάρω.

- Όπως λέω και στον τίτλο, λεφτά πάνω-κάτω στα 250 ευρώ. Αν είναι να δώσω πχ 400 για tablet ας πάω να πάρω laptop :P

 

Αυτά πάνω κάτω θα ήθελα να έχει. Τι πιστεύεται; Θα με καλύψει για τη δουλειά που το χρειάζομαι; Τι έχετε να προτείνετε;

 

Ευχαριστώ :O

 

ΥΓ: Με αυτά τα κριτήρια πάνω κάτω, το Σκρουτζ βγάζει αυτά: http://www.skroutz.gr/c/1105/tablet/f/292255_342116_351676_517780/Windows-Μεγάλο-Τουλάχιστον-10-Τουλάχιστον-1280-x-800-Τουλάχιστον-2-GB.html

 

Και μια γενική ερώτηση για τα tablets. Εχώ δει laptop/pc με 2 gb ram και δεν το λες και ευχάριστη εμπειρία :P. Στα tablet κάνουν κάποια καλύτερη διαχείριση και δεν έχουν βάλει ακόμα 4+ ram;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο 810 στο 6P με αγχώνει η αλήθεια είναι, παρ' ότι δεν εχει τα προβλήματα των Μ9 και πάει λέγοντας.

 

Τοσο μεγάλο ποσοστό στα bleeding του g5? πφφφ, αυτό αρχίζει και το διαγράφω σιγά σιγα τότε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Ενδιαφέρομαι για το Bluboo Maya Max http://www.banggood.com/Bluboo-Maya-Max-6_0-inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-MTK6750-Octa-core-4G-Smartphone-p-1077945.html?rmmds=search

 

Το εχει κανεις να μου πει αν εχει ελληνικα σε ολα του τα μενου ; γενικα αξιζει ως αγορα ;

 

Αν οχι εχετε να προτεινεται κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα και απο 6 ιντσες οθονη και πανω ; με ενδιαφερει η καμερα - οθονη - καλη ομιλια - μικροφωνο και να εχει ελληνικα σε ολα του τα μενου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το galaxy A5 (2016) . Μια χαρά κινητό αλλά θέλω ένα με μεγαλύτερη οθόνη.

Με ενδιαφέρει κυρίως η οθόνη και να είναι 4G . Δεν είμαι gamer απλώς το θέλω για κανονική χρήση.

Έχω διαβάσει για τα nexus 6p , note5 , xiaomi Mi Max , Huawei mate 8.

Για να σας δώσω μια ιδέα τι ψάχνω , η οθόνη που μου αρέσει σε χρώματα κοντραστ κλπ είναι του iphone 6splus .

Δυστυχώς στη Χαλκίδα κανένα από τα παραπάνω κινητά δεν υπάρχει σε μαγαζί ώστε να τα δω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

htc 10 και από έμενα το πιο ποιοτικό απο τα άλλα δεν εχει βγάλει προβλήματα και σε αυτά που ζητάς θα σε κάλυψή απόλυτα και το ομορφότερο.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε και εμενα ενα δικαρτο τουμπανο(και χαρακτηριστικά σαν το s7 edge το απλο που εχω) μεχρι τα 450 max. Σε ιντσες 5.5-5.7

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω εννοεις με κανα συμβόλαιο ετσι; :P

 

οχι, σκετη συσκευη

ριξε μια ματια στο τοπικ της συσκευης ;) τελευταιες σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω σταμπαρει και οσο εψαξα, κατεληξα οτι ειναι καλη αγορα.

Το ανεβαλα γιατι με χαλασε που εχει τα κουμπια on screen.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, βρισκομαι στην αναζητηση μιας νεας συσκευης, την οποια σκοπευω να αγορασω αυτη τη βδομαδα η τελος του επομενου μηνα ,αφου η παλια τα παιξε για τα καλα. Την θελω πιο πολυ για κανονικη προς βαρια χρηση με ιντερνετ αρκετη ωρα ανοιχτο , fb , viber ,ραδιοφωνο αν γινεται, παιχνιδια, καμια ταινια (αρα παμε για 4,7 ιντσες και πανω) και γρηγορη πλοηγηση ,χωρις ιδιαιτερο λαγκαρισμα και στο σκρολαρισμα ΑΛΛΑ κυριως με πολυ καλη καμερα και ΜΠΑΤΑΡΙΑ ! Ειμαι διατεθειμενος να δωσω μεχρι και 350-370 ευρω αλλα για brand name συσκευη ή να καταφυγω σε κατι καλο αλλα φθηνοτερο απο Κινα μερια ή να αγορασω με δοσεις ( ειναι καπως να σκασω 1000 ευρω) για τ νεο iphone... Εσεις τι λετε? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω σταμπαρει και οσο εψαξα, κατεληξα οτι ειναι καλη αγορα.

Το ανεβαλα γιατι με χαλασε που εχει τα κουμπια on screen.

 

και εμενα αυτο με χαλαει μεχρι τωρα σε αυτη τη συσκευη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που γραφεις σκεφτομαι οτι μαλλον προερχεσαι απο iphone.

αυτα που ζητας σου τα καλυπτουν κινητα απο κινα με λιγοτερα χρηματα,

πχ το αξιοπιστο redmi note 4 (εκδοση 3/64) στα 200$ αλλα δεν ειμαι σιγουρος

για τις απαιτησεις σου στην καμερα, που ισως ειναι υψηλοτερες απο αυτο που

μπορει να προσφερει η συγκεκριμενη συσκευη. ριξε μια ματια σε

δειγματα ληψεων και αν μεινεις ικανοποιημενος ειναι πολυ καλη περιπτωση

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

T xiaomi redmi note 4 ειναι καλυτερο απο το Xiaomi redmi note pro 3 ?? Επισης αν τελικα θελησω να αγορασω κατι απο ελληνικη αγορα αποκλειστικα με αυτα τ χρηματα σε ποια κινητα να κινηθω ??
Link to comment
Share on other sites

T xiaomi redmi note 4 ειναι καλυτερο απο το Xiaomi redmi note pro 3 ?? Επισης αν τελικα θελησω να αγορασω κατι απο ελληνικη αγορα αποκλειστικα με αυτα τ χρηματα σε ποια κινητα να κινηθω ??

 

γενικα ναι. το 4 εχει εκδοση 3/64, το 3 pro μεχρι 3/32.

 

για ελλαδα αφου εχεις ηδη βαλει στο ματι το a9 :shifty: μενταλιστ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ήρθε ο καιρός.... Μιας και χρειάζομαι την δεύτερη κάρτα για τα δεδομενα, σκεφτομαι να το δώσω σιγά σιγά...αν και άργησα πιστεύω. Σκέφτομαι να πάω στο κλασσικό Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Είναι άξιος αντικαταστάτης ; Ποσο να το δώσω το One; Αξίζει να το δώσω για το Redmi;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε κοιτας το 1+3? Εκτος αν είναι εντελως εκτος μπατζετ

 

Αλλιως το νοτε 3 προ είναι οκ αγορα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...