Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moto X 2nd gen, πολύ καλό σε όλα εκτός από την μπαταρία 160

Moto G 3rd gen 16G πιο αδύναμο SoC καλύτερη μπαταρία 162

Xiaomi redmi 3s 170

 

Με λίγα παραπάνω Nexus 5X 227 εξαιρετικό σε όλα μέτρια μπαταρία

 

Moto G 4 plus 235 από amazon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα λεφτά του 5Χ υπάρχει και το moto g 4 plus 235 amazon που για μένα υπερτερεί σε αρκετά σημεία, χάνει σε κάποια βέβαια αλλά με αυτό θα το συγκρίνεις όχι με το 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/8221632/Samsung-Galaxy-A5-2016-16GB.html#specs-container

Αυτο εχω να σου προτεινω συμφωνα με αυτα που ζητας.

Απλα η μπαταρια του δεν ειναι αφαιρουμενη

Link to comment
Share on other sites

θα αφησει δηλαδη το note 4 για 2 ραμ κινητο?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που λεει οτι απηυδησε ξερω και εγω τι να πω;

Απλα εκανα μια προταση για τα χαρακτηριστικα που ζηταει και χρηματα που διαθετει.

Απο εκει και επειτα δικη του επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το forum. Παιδια θελω να μου εκφρασετε τη γνωμη σας για να αποφασισω. Θελω να αγορασω ενα tablet απο 8" μεχρι 10". Δεν καιγομαι να ειναι android καθως για μονο που το χρησιμοποιω ειναι το clash of clan. Γενικα η χρηση που κανω ειναι mail,internet,youtube και φυσικα καθε πρωι ενεργοποιηση bluetooth συνδεση με τα ηχεια και μουσικη. Αυτο εως τωρα γινεται με το tablet της γυναικας μου αλλα πεφτει μαχη απο να σημειο και μετα. Επειδη δεν πολυανοιγω το pc πλεον ειπα να αγορασω και εγω tablet. Ειδα 3 εως τωρα και θελω τη γνωμη σας. Lenovo yoga tablet 2 8" το ενα με android και το ιδιο με τα windows 8.1. Ετσι οπως το βλεπω εχει πολλυ ωραια οθονη η βαση του ειναι αρκετα καλη γενικα ειναι ενα καλο tablet ειτε το παρω με android ειτε το παρω με windows 8.1. Και το τριτο ειναι το 2 in one asus transformer book t100taf το οποιο μου αρεσε αλλα ειδα οτι το δινουν με windows 10 και αυτο με βαζει σε σκεψεις. Θελω μια γνωμη αναμεσα σε αυτα τα τρια και φυσικα αν καταληξω στα lenovo καλητερα android η windows. Την χρηση που κανω σας την ανεφερα πιο πανω. Οποτε με καληπτουν και τα δυο συστηματα απλα θεωρω τα windows καλητερο λειτουργικο αν εξαιρεσεις το clash of clans το οποιο θελει android. Αλλα αυτο πιστευω οτι αμα βαλω το bluestacks θα τρεξει λογικα αμα παρω τελικα με windows. Παιδες πειτε μου τη γνωμη μας και βοηθηστε με να παρω μια αποφαση. Μην βαζετε στη μεση το παιχνιδι που ανεφερα γιατι εχω και κινητο με android.
Link to comment
Share on other sites

ΧΙΑΟΜΙ Νοte 3 International....3+32+ SD....

155Ε...και με τα αλλα πας διακοπες.... το ΣΚ....

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

OXI OXI OXI windοws 8.1....

NEIN

Ανδροιδες παρε

αααντε το πολύ windows 10....αλλά και πάλι....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Απο τα windows ειμαι ευχαριστημενος για το pc μιλαω παντα. Απλα εβαλα τα 10 και σε μια μερα ξαναγυρισα στα 8.1. Δεν ξερω γιατι αλλα εχω κολλησει σε αυτο το retro στυλ των 8.1. Και στο κινητο που εχω ειμαι ευχαριστημενος απο το android για αυτα που το χρειαζομαι. απλα θεωρω οτι τα windows ειναι πιο σταθερο λειτουργικο συστημα σε σχεση με το android. Τωρα το πρωτο ρωτημα ειναι απο αυτα τα τρια πιο λετε οτι αξιζει σαν ποιοτητα και σαν tablet και μετα πεστε μου και για το λειτουργικο. Το θεμα ειναι οτι ειδα και το mls το 10" με dual λειτουργικο αλλα δεν την εχω και σε εκτιμηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 στις εκδόσεις 3/64, θέλω ένα καλό all around, απροβλημάτιστο με πολυ καλό gps, ικανοποιητική φωτογραφική,να προβληματισμό και καλή υποστήριξη και αξιόπιστο ή όσο το δυνατόν problem free. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Τα σάμσουνγκ λόγο προσωπικής εμπειρίας και ξεροκεφαλιάς τρώνε άκυρο από εμένα. Το βασικό είναι η oled οθόνη αφού η κύρια χρήση είναι η παρακολούθηση βίντεο εκτός από το τηλέφωνο και τα μηνύματα όποτε το μόνο ενδιαφέρον από αυτά που μου είπατε είναι το zte axon 7 αλλά βγαίνει εκτός budget :/ νταξ και το ονε+3 αλλά δεν τους συμπαθώ λόγο της πατάτας με τις προσκλήσεις στο πρώτο μοντέλο. Edited by arisgoku
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος στο site και χρειάζομαι τη βοήθειά σας...

Ετοιμάζομαι για αγορά νέου κινητού και είμαι ανάμεσα στο Huawei P8 και στο Huawei P9 Lite (3 GB RAM). Ποιό να προτιμήσω?

Επίσης έχω μια απορία, εφόσον είπαν πως το Huawei P9 Lite δε θα κυκλοφορήσει στην έκδοση με τα 3 GB RAM πώς γίνεται να το βρίσκω σε σκρουτζομάγαζο? Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε? Σας ευχαριστώ πολυ! :):)

 

δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα, δεν το φέρνει δηλαδή η επίσημη αντιπροσωπεία. τα μαγαζιά στο skroutz το φέρνουν από άλλες χώρες και το πουλάνε εδώ. δεν ξέρω αν η arvato (που εχει το service της huawei) δέχεται το συγκεκριμενο μοντελο ή όχι.

 

το p8 έχει σαφώς καλύτερη κατασκευή. βασικά όχι καλύτερη, αλλά πιο premium.

 

από εκεί και πέρα τα κινητά είναι κοντά, οπότε εξαρτάται τι θες εσυ απο την συσκευή σου. τι θες ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορειτε να μου προτεινετε ενα tablet μεχρι 9 το πολυ 10 ιντσες που να τρεχει κανονικα windows, προκειμενου να βαλω εφαρμογη .exe ? Ευχαριστω πολυ παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, επειδή δεν ξέρω τι να επιλέξω χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Θέλω μια συσκευή (προφανως οχι επώνυμη,Samsung, LG κτλ), καινούργια ή μεταχειρισμενη ,που να είναι αξιόπιστη ,το κεφάλαιο μου είναι στα 220 ευρώ και να έχει τα εξής χαρακτηρηστικα :4 giga ram,32 giga rom τουλάχιστον, μπαταρία που να βγάζει μια μέρα με καλή χρήση ( τα δεδομένα πάντα ανοιχτά ή wifi) και η κάμερα του να βγάζει Καλές φωτογραφίες.Δε ξέρω αν είμαι απαιτητικός αλλά έχω πάρει μια ιδέα από αγγελίες και νομίζω ότι υπάρχουν επιλογές πχ XIAOMI, letv κτλ. Βασικά όσο πιο αξιόπιστο τόσο καλύτερο!! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου θέλει κινητό που να έχει καλή κάμερα. Αυτή τη στιγμή έχει το zte red bull και κάθε τρεις και λίγο ασχολούμαστε με τον αποθηκευτικό χώρο που δεν είναι επαρκής, με τα link2sd και διάφορα τέτοια. Τώρα της έχει καρφωθεί πως θέλει κινητό με πολύ καλη κάμερα. Μέχρι στιγμής κοιτάζω προς το nexus 5x το οποίο παρεμπιπτόντως μου έκανε εντύπωση πως στο Gearbest το Η791 2/32 κοστίζει 350 δολάρια και είναι και out of stock , και στο σκουτζ ξεκινάει από 254 ευρώ. Επίσης υπάρχει και στο fastcardtech στα 250 δολάρια. Αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά αλλού. Η αλήθεια είναι πως φεύγει λίγο από τον προϋπολογισμό , αλλά νομίζω πως είναι μονόδρομος. Το αρνητικό της συσκευής είναι πως είναι μονόκαρτο.

Αν θέλετε πείτε τη γνώμη σας και ίσως και κάποιες άλλες προτάσεις, αν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Στα 235E amazon βρίσκεις το Moto G4 plus δίκαρτο, που ενώ δεν έχει τόσο καλή κάμερα σαν του Nexus 5X, αλλά αρκετά καλή, και καλύτερη μπαταρία και δίκαρτο, παίρνει και SD

 

https://www.amazon.co.uk/Motorola-Moto-Plus-SIM-Free-Smartphone/dp/B01GZZKDHI/ref=sr_1_5?s=telephone&ie=UTF8&qid=1473929535&sr=1-5&keywords=moto+g4+plus

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου θέλει κινητό που να έχει καλή κάμερα. Αυτή τη στιγμή έχει το zte red bull και κάθε τρεις και λίγο ασχολούμαστε με τον αποθηκευτικό χώρο που δεν είναι επαρκής, με τα link2sd και διάφορα τέτοια. Τώρα της έχει καρφωθεί πως θέλει κινητό με πολύ καλη κάμερα. Μέχρι στιγμής κοιτάζω προς το nexus 5x το οποίο παρεμπιπτόντως μου έκανε εντύπωση πως στο Gearbest το Η791 2/32 κοστίζει 350 δολάρια και είναι και out of stock , και στο σκουτζ ξεκινάει από 254 ευρώ. Επίσης υπάρχει και στο fastcardtech στα 250 δολάρια. Αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά αλλού. Η αλήθεια είναι πως φεύγει λίγο από τον προϋπολογισμό , αλλά νομίζω πως είναι μονόδρομος. Το αρνητικό της συσκευής είναι πως είναι μονόκαρτο.

Αν θέλετε πείτε τη γνώμη σας και ίσως και κάποιες άλλες προτάσεις, αν υπάρχουν.

Αν θέλει πολύ καλη καμερα τότε το nexus 5x είναι μονόδρομος. Προσωπική γνώμη ΜΗΝ το πάρεις απο fastcardtech αλλα απο Ελλάδα. Η διαφορα στη τιμη δεν δικαιολογεί την ταλαιπωρία της αναμονης της έλλειψης εγγύησης και ενα μικρό ποσοστό το κινητό να είναι refurbished και οχι καινούριο (το συγκεκριμένο καταστημα εχει βεβαρημενο παρελθόν να πουλαει ανακατασκευασμενα για καινούρια).

Αν το δικαρτο ειναι μονόδρομος μπορείς να δεις και το xiaomi mi5 από κινα, έχει πεσει στα 260 ευρώ με καταπληκτική κάμερα επίσης. Βεβαίως εκεί θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο αν θες ελληνικά μενού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...