Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πάντως ειδα και το s8 plus. Και εχω να πω ενα πραγμα.εχουμε την καλύτερη συσκευή για φέτος. ταχύτητα .καμερα. μπαταρία. Ενταξη η οθονη του s8 plus ειναι σούπερ. Αλλα σε θέμα smouth το pixel xl σκοτώνει. Ακομα και για πρώτη φορά δεν μου κάνει κεφι να αλλάξω κινητο. Και ασε που οπου το αφήνω στο μαγαζι ολοι με ρωτάνε ρε συ τι εργαλείο ειναι αυτο,ποιο ειναι. Ενώ το αλλο δεν τραβάει το βλέμμα.. άποψη μου ε.

 

Δεν εχω το pixel αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειναι καλυτερο απο το S8. Το ειδα το S8, ωραια οθονη και τελος. Samsung ειναι, ξερουμε τι να περιμενουμε : σε ενα χρονο, θα σερνεται.

 

Φιλικα , να παρακαλεσω κατι τους συμφορουμιτες : ρε παιδια , ας μη γραφουμε συνεχως "αποψη μου". Εννοειται πως ο καθενας την αποψη του γραφει και ειναι χρησιμη , ειναι πλεονασμος το "εγω προσωπικα", "αποψη μου", κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από θέμα λογισμικού, εμπειρια χρησης,

είναι πολύ μπροστά το pixel.

Αλλα από ομορφιά είναι πολύ πίσω σε σχέση με s8.

Παρόλο που είναι υποκειμενική η ομορφιά για τα γούστα.

Το pixel φέρνει πιο πολύ σε παλιότερο iphone

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα λογισμικού, εμπειρια χρησης,

είναι πολύ μπροστά το pixel.

Αλλα από ομορφιά είναι πολύ πίσω σε σχέση με s8.

Παρόλο που είναι υποκειμενική η ομορφιά για τα γούστα.

Το pixel φέρνει πιο πολύ σε παλιότερο iphone

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Και παλι ομως, η τοποθετηση του δακτυλικου αποτυπωματος στο S8 ακριβως διπλα στην καμερα, πρεπει να ειναι απο τα μεγαλυτερα fail ever.

Λογικα το PIXEL 2 θα ειναι κοσμημα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει και τιμή κοσμήματος.

 

δεν ειναι για λινατσες το Πιξελ αλλά για αρχοντους... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς σας ένδειξη 4g+ ??? Εγώ μόνο 4g βλέπω.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που παρατήρησα σαν νέος κάτοχος του κινητού είναι η απόλυτη ομαλότητα που προσφέρει.

Να φανταστείτε ότι έρχομαι από iphone 7 plus και s8 και αυτό το pixel μου φαίνεται πιο σβέλτο και χωρίς ίχνος κολλήματος.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,για root,recovery κλπ ποοο tool χρησιμοποιείτε;; Βλέπω στο wugfresh δεν έχει επιλογή για pixel.

Αν και δε το εχω πειράξει μπες στο xda γιατί πήρε το μάτι μου ένα tool.

Το βρήκα https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3482767

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,το είχα δοκιμάσει σε αλλο nexus αν θυμάμαι καλα και σε κάποια φαση ζητούσε χρήματα..

Απόγευμα παραλαμβάνω,θα μάθουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι νούμερα με το Bluetooth του αυτοκινήτου και ίσως το δώσω.

Με την Ο θα το διορθώσουν σίγουρα απ ότι διάβασα αλλά ποιος περιμένει ως τον Σεπτέμβριο;;

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις Ο..Εβαλα στο 5χ που έχω.Μια χαρά πάει, έχουν δώσει τα image.

Για αρχή φαίνεται πολύ smooth και δυνατό το τηλέφωνο,η κάμερα δε απίστευτη!

 

Θα τσεκαρω στο bluetooth του αυτοκινήτου μου να σου πω αύριο,τι ακριβώς σου παρουσιάζει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι νούμερα με το Bluetooth του αυτοκινήτου και ίσως το δώσω.

Με την Ο θα το διορθώσουν σίγουρα απ ότι διάβασα αλλά ποιος περιμένει ως τον Σεπτέμβριο;;

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμενα μου εκαναν κοληματα ολα τα κινητα απο την 7.0 και περα (nexus 6p, nexus 5x και pixel).

μετα απο καποιο καιρο δεν συνδεεται και αμα συνδεθει δεν φαινονται οι τιτλοι και δεν δουλευουν τα χειριστηρια στο τιμονι.

 

Μετα απο restart φτιαχνει αλλα μετα απο 3-4 μερες ξανα το ιδιο.

 

με την O φαινεται να το εχουν λυσει και λεω να την κρατησω αφου δεν εχω εντοπισει καποιο αλλο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μίλησα αρκετά παντως με ενα parrot bluetooth carkit που έχω,και έπαιξα και μουσική μεσω spotify για 15λεπτα,γυρω στα 10 μουσική και ολα οκ!!

Για πείτε για την Ο, εχει bugs ή να φλασαρω;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω , βλέπω σε ριβιού κάτι πολύ περίεργο σχετικά με το ηχείο.

Κάποιοι λένε ότι είναι άψογο και δυνατό , νομίζω το Gsmarena το βγάζει πιο δυνατό από το στερεοφωνικό iphone και σε αλλά ριβιού λένε ότι είναι χάλια...

 

Τελικά τι ισχύει ;;;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα μονοφωνικά που θα δοκιμάσεις.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία του είναι εκπληκτική,μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρεστε σε αυτό..

Σήμερα ήμουν όλη μερα θάλασσα με τέρμα φωτεινότητα, μόνιμα 4G, μόνιμα hotspot (έπαιρνε internet η γυναίκα),μονιμα bluetooth ρολόι, πολύ βίντεο 4Κ,και 120 φωτογραφίες περίπου..

Δείτε αποτελέσματα..

Να πω ότι με τετοια χρήση, τέτοια αποτέλεσματα ειχα μονο με s7 edge και 1+3T..

 

Το έχω γυρίσει σε μαμα 7.1.2 Μαϊου για τις διακοπές,για να μπω στο τρυπακι φλασαρισματος :)fdd33d9bdb865e8a538d92d596b814fe.jpg6c9c25980681c6716ebcad3ad63ccddd.jpge5a2111bfde6ed6eff3ac283755cba29.jpge593929a42e051310dcd62c761b42b2d.jpgf9352ff119056b13ea24328d03b441de.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η ενημέρωση Ιουνίου, μόλις.

https://developers.google.com/android/images

Ειναι μονο security update;η εχουν φτιαξει και bag;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Για κενά ασφαλείας το κόβω.

''There are 21 issues resolved in the security patch dated 2017-06-01 and 80 in the 2017-06-05 ''

Δεν έχει ανακοινώσει ακόμα changelog η google.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα. Νέος κάτοχος Google Pixel XL. Ύστερα από 5 χρόνια Galaxy Nexus, άργησα λίγο αλλά νομίζω επέλεξα καλά. Πολύ καλή οθόνη και η αυτονομία του μέχρι στιγμής με μικρή-μετρια χρήση, έφτασε τις 2 μέρες. τα υπόλοιπα στην πορεία θα δείξει.3a8af4b43554cbf2a3d86a739ecbf161.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Patchαρισμα του framework κυρίως όπου αυτός που κάνει επίθεση, να μη μπορεί χωρίς άδεια να εισέλθει και να εκτελέσει vulnerable κώδικα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...