Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

??? Για ποιο πράμα;Αν είναι για την Kate -σύμφωνα με τα παραπάνω- θα συμφωνήσω...Σαν μικρά παιδιά...

Gia th mayrh selida!

Ta diavazei kaneis ayta ta spoilers? :down:

Teleiws adiaforo mou fainetai na diavasw ti tha ginei meta apo 3 vdomades enw mesolavoun 3 epeisodia px!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλα 2 χρονια μαλλον.

Εγω θα σου ελεγα να αρχισεις να τα βλεπεις σιγα σιγα μετα το τελος της τριτης περιοδου. Ουτως η αλλως 4η περιοδο απο του χρονου τον Ιανουαριο θα εχουμε μαλλον, αλλα θα ειναι σερι και τα 23 επεισοδια μεχρι το τελος, χωρις επαναληψεις η διακοπες 2,5 μηνων οπως φετος.

2 χρόνια??? OMG!! τι να κάνουμε...υπομονή! ίσως τελικά να το αρχίσω το καλοκαιράκι....thanx anyway!

Link to comment
Share on other sites

Gia th mayrh selida!

Ta diavazei kaneis ayta ta spoilers? :down:

Teleiws adiaforo mou fainetai na diavasw ti tha ginei meta apo 3 vdomades enw mesolavoun 3 epeisodia px!

 

Επειδή τα έχω ψιλοπάρει λίγο, μπορεί εσένα να μην σε ενδιαφέρουν τα spoilers αλλά σεβάσου έστω τους άλλους που γουστάρουν και θέλουν να μαθαίνουν και γιαυτούς τα βάζω σε spoiler tags για να μην λένε μετά μερικοί οτι τα βγάζουμε όλα στην φόρα. Αν δεν θέλεις spoilers, μην ασχολείσαι καν.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω ψιλοπάρει λίγο, μπορεί εσένα να μην σε ενδιαφέρουν τα spoilers αλλά σεβάσου έστω τους άλλους που γουστάρουν και θέλουν να μαθαίνουν και γιαυτούς τα βάζω σε spoiler tags για να μην λένε μετά μερικοί οτι τα βγάζουμε όλα στην φόρα. Αν δεν θέλεις spoilers, μην ασχολείσαι καν.

 

Το τόπικ αυτό είναι καθαρά της GC και εμείς είμαστε απλά φιλοξενούμενοι.

Γι' αυτό Bayern όχι πολλά πολλά μην τα πάρει και έχουμε άλλα, έτσι;

Και εγώ δεν τα διαβάζω γιατί ούτε καν καταλαβαίνω τα ονόματα που αναφέρονται στα πιο πολλά απο αυτά, άσε που τα πιο πολλά τελικά αποδεικνύονται μούφες, αλλά αν 2/3 μηνύματα του θέματος είναι της GC επειδή το έχει πάρει πατριωτικά το θέμα και θέλει να μας ενημερώνει (ντε και καλά), και εσένα σε ξενερώνει να τα βλέπεις παντού μπροστά σου, απλά μην τα διαβάζεις άνθρωπε μου!!!

Εμ πάει να σε βοηθήσει, εμ αχαριστία από πάνω!

Άντε γιατί πολύ αέρα πήραμε μερικοί εδώ μέσα και τολμάμε και λέμε ό,τι να'ναι σε όποιον να ναι!Ξανακάνε καμιά τέτοια παρατήρηση, αλλά αν μετά σου απαγορεύσει η GC να ξαναμπείς στο τόπικ της, μην πεις τίποτα.

 

Να υπενθυμίσω επίσης πως όποιος θέλει να διαβάζει αυτά τα σπόιλερς κτλ, μπορεί να τα βρει και στην σελίδα της GC, η διεύθυνση της οποίας είναι στην υπογραφή της. Αν θέλετε μπορείτε να το κάνετε και bookmark, αλλιώς τα διαβάζετε και εδώ που είναι το 2ο unofficial site της. Να υπενθυμίσω επίσης πως η σελίδα της είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΗ, όπως πρέπει να κάνουμε όλοι μας κάθε 4ο μήνυμα μας στο τόπικ αυτό.

 

Τέλος :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

off topic λίιιιιιγο

Εμ... :O :worry: :happy:

επειδή εδώ το θέμα δεν είναι δικό μου αλλά της ξένης σειράς Lost, δεν θέλω να δημιουργούνται προβλήματα. Εγώ απλά μοιράζομαι μαζί σας ότι μαθαίνω.

Baator μετά απο αυτό δεν ξέρω τι να πω...pm

τέρμα off topic

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

φοβερο το επεισοδιο!

 

τελικα επαληθευτηκε το οτι ο Λοκ father,εξαπατησε τον Σωγιερ...

που το παει ο Λοκ δεν μπορω να καταλαβω!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

offtopic ξεofftopic,

 

δεν υπαρχει κανενας κανονισμος στο forum που να οριζει το μεγεθος των spoilers. Επομενως τα σχολια περι αυτων ειναι μαλλον προσωπικες αποψεις του Bayern. Εγω δεν συμφωνω μαζι τους οπως πιστευω και πολλοι απο τους επισκεπτες αυτου του forum. Κακα τα ψεματα, πολυς κοσμος θελει να ενημερωνεται για τα μελλοντικα επεισοδια. Προφανως οποιος δεν θελει δεν τα διαβαζει, για αυτο ειναι και μαυρισμενα ουτως η αλλως.

 

Τα σχολια του Baator, πολυ ειρωνια μου βγαζανε... Αν κανω λαθος συγγνωμη.

Anyway, keep up the good work GC, τελος του offtopic και απο τη πλευρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια του Baator, πολυ ειρωνια μου βγαζανε... Αν κανω λαθος συγγνωμη.

Anyway, keep up the good work GC, τελος του offtopic και απο τη πλευρα μου.

 

Συμφωνω και γω μαζι σου...πιο πολυ ειρωνια εβλεπα!!:)

Link to comment
Share on other sites

offtopic ξεofftopic,

 

δεν υπαρχει κανενας κανονισμος στο forum που να οριζει το μεγεθος των spoilers. Επομενως τα σχολια περι αυτων ειναι μαλλον προσωπικες αποψεις του Bayern. Εγω δεν συμφωνω μαζι τους οπως πιστευω και πολλοι απο τους επισκεπτες αυτου του forum. Κακα τα ψεματα, πολυς κοσμος θελει να ενημερωνεται για τα μελλοντικα επεισοδια. Προφανως οποιος δεν θελει δεν τα διαβαζει, για αυτο ειναι και μαυρισμενα ουτως η αλλως.

 

Τα σχολια του Baator, πολυ ειρωνια μου βγαζανε... Αν κανω λαθος συγγνωμη.

Anyway, keep up the good work GC, τελος του offtopic και απο τη πλευρα μου.

Είναι όμως κι άλλοι τόσοι που δεν τους αρέσει. Απαγορεύεται να πουν τη γνώμη τους δηλαδή; :confused:

Άλλο η ενημέρωση κι άλλο το συνεχόμενο spam. Γιατί spam θεωρείται από τη στιγμή που είναι απλό copy-paste, από ένα site που όσοι θέλουν μπορούν να τα βρουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι αυτονόητο ότι είναι προσωπική άποψη. Ότι γράφω εδώ εκφράζει πρωτίστως και μετα βεβαιότητας εμένα (εν προκειμένω και άλλους, δεν μιλάω όμως εκ μέρους τους).

Δεν υπάρχει κανονισμός. Υπάρχει το λεγόμενο Netiquette.

Πίστεψε με δεν είμαι μόνο εγώ που ενοχλούμαι από τα τόσα spoilers. Έχω μιλήσει με αρκετά άτομα από εδώ μέσα και όλοι το ίδιο λένε. Ότι έχει καταντήσει κουραστικό αυτό με τα spoilers της GC. Θα προτιμούσα χίλιες φορές να διαβάσω σε 2 γραμμές την άποψη της GC για το εκάστοτε επεισόδιο παρά ένα κάρο ΑΧΡΗΣΤΑ spoilers. Γιατί τα περισσότερα είναι άχρηστες πληροφορίες (όσα έχω διαβάσει τουλάχιστον).

Μπαίνεις να διαβάσεις κάποια γνώμη για τη σειρά, κάποια σκέψη και πέφτεις πάνω σε ένα μαύρο σεντόνι που από πίσω κρύβονται ήσσονος σημασίας πληροφορίες για 5 επεισόδια μετά.

Από τη στιγμή που υπάρχει το site της GC γι αυτά τα θέματα ποιος ο λόγος να τα αναμασάμε και εδώ πέρα; Δόθηκε το site, είπαμε ότι γίνεται καλη δουλειά τέλος. Ας μεταφέρονται μόνο τα σημαντικά spoilers, όχι η κάθε συνέντευξη που δίνει ο τελευταίος μπούμαν της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως κι άλλοι τόσοι που δεν τους αρέσει. Απαγορεύεται να πουν τη γνώμη τους δηλαδή; :confused:

Άλλο η ενημέρωση κι άλλο το συνεχόμενο spam. Γιατί spam θεωρείται από τη στιγμή που είναι απλό copy-paste, από ένα site που όσοι θέλουν μπορούν να τα βρουν εκεί.

 

Ποιος ειπε οτι απαγορευεται να πουν τη γνωμη τους? Αν μπορεις να μου κανεις quote το μηνυμα οπου ειπα κατι τετοιο, σε παρακαλω.

 

Και δεν θεωρειτε spam αυτο, κανεις λαθος. H GC δεν επαναλαμβανει τα ιδια πραγματα, ουτε διαφημιζει. Απλα μας δινει πληροφοριες. Μαθετε τους ορους πριν τους χρησιμοποιησετε.... Spamming ειναι οταν καποιος στελνει μαζικα ανεπιθυματα μηνυματα. Βλεπεις να το κανει αυτο η GC?

Η θεωρεις εσυ οτι εσυ, ο Bayern και ο Baator ειστε η πλειοψηφια?

Για σας παρακαλω πολυ...

 

Επαναλαμβανω, αν δεν θελεις να το διαβασεις, μην το διαβαζεις. Δεν εχεις δικαιωμα ομως να κραζεις αυτον που θελει απλα να μας πληροφορησει για κατι, ακολουθωντας τους κανονισμους του MyPhone.

 

ΥΓ: Anyway, δεν προκειται να συνεχισω αυτο το ζητημα δεν με αφορα πρακτικα. Δεν στηριζομαι στην GC για την ενημερωση μου περι Lost. Απλα μου φανηκε καπως αδικο το ολο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

spam stands for Stupid Pointless Annoying Messages!!

 

Τέσπα δεν χρειάζεται να το κουράζουμε. Για εμένα είναι spam και για εσένα μπορεί να μην είναι. Άλλωστε ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τη πληροφορία.

Η άποψη μου είναι ότι καλά είναι τα spoilers αλλά μέχρι ενός σημείου. Για κάθε επεισόδιο βλέπω 5-6 μαυρα κατεβατά. Μάστιγα έχει καταντήσει. Την ανάλυση σκηνή προς σκηνή να έκανες του κάθε επεισοδίου πιο λίγο θα σου έπαιρνε. Τα ειπα και πριν. Μην τα επαναλαμβάνω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι απαγορευεται να πουν τη γνωμη τους? Αν μπορεις να μου κανεις quote το μηνυμα οπου ειπα κατι τετοιο, σε παρακαλω.

Δεν το είπες πριν. Το υποννόησες, και το είπες ξεκάθαρα τώρα:

 

Δεν εχεις δικαιωμα ομως να κραζεις αυτον που θελει απλα να μας πληροφορησει για κατι, ακολουθωντας τους κανονισμους του MyPhone.

 

Για να ξέρουμε, έχουμε τελικά την άδειά σου να λέμε τη γνώμη μας για κάτι που δε μας αρέσει; :confused:

 

 

 

 

 

Και δεν θεωρειτε spam αυτο, κανεις λαθος. H GC δεν επαναλαμβανει τα ιδια πραγματα, ουτε διαφημιζει. Απλα μας δινει πληροφοριες. Μαθετε τους ορους πριν τους χρησιμοποιησετε.... Spamming ειναι οταν καποιος στελνει μαζικα ανεπιθυματα μηνυματα. Βλεπεις να το κανει αυτο η GC?

Τώρα θα παίζουμε με τις λέξεις; Spam με την ευρύτερη έννοια του όρου λέγεται και αυτό.

Κι αφού σου αρέσουν τόσο οι όροι, δες και την ετυμολογία του netiquette όπως είπε και ο Bayern πριν.

 

Η θεωρεις εσυ οτι εσυ, ο Bayern και ο Baator ειστε η πλειοψηφια?

Για σας παρακαλω πολυ...

Κι επειδή δεν το λένε δημόσια όσοι ενοχλούνται όλοι πάει να πει οτι είμαστε και λιγότεροι; Άντε μη δώσω ονόματα στη φόρα τώρα :p

Να μετρήσουμε και ψήφους στο τέλος μήπως; :lol:

 

Για να τελειώνουμε, είπαμε οτι απλά μας ενοχλεί. ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ και προσωπικά δε με επηρεάζουν τα ατελείωτα spoilers στο αν θα συμμετέχω στο thread. That's all

Link to comment
Share on other sites

Το επεισοδιο παντως ηταν παρα πολυ καλο... Χαιρομαι που η σειρα εχει παρει τα πανω της για τα καλα..

 

 

gkr41 :)

 

Το να σχολιαζω την αποψη σου δεν παει να πει οτι σου απαγορευω να τη λες. Μην το εκλαμβανεις ετσι, πουθενα δεν ειπα κατι τετοιο. Μου αρεσε παντως το πολλαπλο quoting του μηνυματος μου, λες και βρισκομαι σε ανακριση ;)

 

Δεν θα παιξω τη κολοκυθια τωρα. Κακως απαντησα εξαρχης, δεν θελω να το συνεχισω.

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώσει μία και καλή το θέμα και για να μεταφερθούν αλλού κλειδωμένα τα offtopic για να μην πιάνουμε τον χώρο του forum, εγώ κόβω κάθε post που έχει σχέση με την σειρά και με τα spoilers, απο την στιγμή που υπάρχει πρόβλημα απο μέλη που διαβάζουν το Lost thread.

.-

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώσει μία και καλή το θέμα και για να μεταφερθούν αλλού κλειδωμένα τα offtopic για να μην πιάνουμε τον χώρο του forum, εγώ κόβω κάθε post που έχει σχέση με την σειρά και με τα spoilers, απο την στιγμή που υπάρχει πρόβλημα απο μέλη που διαβάζουν το Lost thread.

.-

 

Eυτυχώς που υπάρχει η καταπληκτική σελίδα σου, για όσους ενδιαφέρονται. Και ΄νομίζω πως είναι αρκετοί. :O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φάνηκε βαρετό εκτός από 2-3 εξελίξεις που πραγματικά 'ανάβουν' την συνέχεια.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

epitelous as dosei kapoios ena vraveio kaliteris i8opoiias ston Josh Holloway!!!!

to palikari edose resta. perimena aftin tin skini apo perisi k apopse me apozimiose me to parapano!

 

RESPECT JOSH!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ο Josh τα πήγε καλά σε αυτό το επεισόδιο. Γενικά δε μου άρεσε η όλη υπόθεση. Βρήκα ενδιαφέροντα 1-2 σημεία

 

 

H Ρουσώ στο πλοίο με το δυναμίτη.

Η επικείμενη επιδρομή των others.

Άντε και η ανάκριση του Sayid. Πολύ έχει ανέβει στην εκτίμηση μου αυτός ο χαρακτήρας.

 

 

. Και απαράδεκτα 10-15 σημεία (

you are not ready yet, we have been expecting you, you are special, should we tell her/no, ...

)

 

btw

Η Kate

έπρεπε να δώσει μια ξεγυρισμένη στον Jack σε εκείνο το σημείο ...Άκου εκεί: "should we tell her?" "no".

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

 

εχω την εντυπωση οτι ο κερατας ο Ben ειχε σκοπο ο Locke να ειδοποιησει τους Losties για την επιδρομη κ να τους δωσει την κασετα. Ηξερε οτι ο Locke δεν μπορουσε να σκοτωσει τον πατερα του οπως ηξερε οτι θα ψαξει για βοηθεια...

Γενικα το ολο "kill your father become one of us" μου βρωμάει πολυ...

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι ο κερατας ο Ben ειχε σκοπο ο Locke να ειδοποιησει τους Losties για την επιδρομη κ να τους δωσει την κασετα. Ηξερε οτι ο Locke δεν μπορουσε να σκοτωσει τον πατερα του οπως ηξερε οτι θα ψαξει για βοηθεια...

Γενικα το ολο "kill your father become one of us" μου βρωμάει πολυ...

τι λετε?

 

Εγώ στην αρχή νόμιζα πως το γεγονός οτι ο Locke τελικά

δε σκότωσε τον πατέρα του θα τον έκανε μέρος τον Others που συνέχεια λένε πόσο καλοί είναι κλπ. κλπ.Κατά τα άλλα είναι όντως λίγο περίεργο το σκηνικό με την κασσέτα και το πώς "έτυχε" να την ακούει ο Ben οταν μπήκε μέσα ο John.

 

 

Αυτό πάντως που εμένα μου κάνει εντύπωση είναι πώς θα εξελιχθεί το θέμα με τον Jack

τώρα που θα μαθευτεί οτι κάτι ξέρει και δεν το λέει. Αφήστε που απ' όσο μας έδωσαν να καταλάβουμε θα κάνει κάτι για να αποτρέψει την επικοινωνία με τον ασύρματο.

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...