Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος του συγκεκριμένου ρολογιού (το 1ο μου smartwatch) από το Νοέμβριο και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ασχοληθεί και δεν το κατέχω το άθλημα.

Θα κάνω μια ίσως αφελή ερώτηση.

Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Πάνε σβησε το plug in και το gear app και κανε reset στο ρολόι. Και ξαναπερνα τα όλα καθαρά.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Φίλε το έκανα και μάλλον λύθηκε το πρόβλημα. Θα ποστάρω μόλις σιγουρευτώ.

Edited by dr_themis
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου ρολογιού (το 1ο μου smartwatch) από το Νοέμβριο και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ασχοληθεί και δεν το κατέχω το άθλημα.

Θα κάνω μια ίσως αφελή ερώτηση.

Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού;

Κάτι σε αυτό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μολις παρέλαβα και εγω απο service (smartec) το gear s3 frontier μου και αλλαχθηκε πλακετα και μπαταρια επειτα απο update σε 4.0.0.2 δεν μετρουσε τίποτα χαλασανε οι αισθητηρες,

Το προβλημα ειναι οτι παρελαβα σημερα το ρολοι με πλακετα sm-r760 και φοραει την εκδοση tizen 3.0.0.1 περαν οτι ειναι αρχαία, το παραδοξο ειναι οτι φοραω την τελευταια εκδοση!

ενω θα επρεπε να ειμαι στην 4.0.0.2 τωρα δεν υπαρχει τροπος να παω στην τελευταια; τι μου βαλανε παλια μητρική;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μολις παρέλαβα και εγω απο service (smartec) το gear s3 frontier μου και αλλαχθηκε πλακετα και μπαταρια επειτα απο update σε 4.0.0.2 δεν μετρουσε τίποτα χαλασανε οι αισθητηρες,

Το προβλημα ειναι οτι παρελαβα σημερα το ρολοι με πλακετα sm-r760 και φοραει την εκδοση tizen 3.0.0.1 περαν οτι ειναι αρχαία, το παραδοξο ειναι οτι φοραω την τελευταια εκδοση!

ενω θα επρεπε να ειμαι στην 4.0.0.2 τωρα δεν υπαρχει τροπος να παω στην τελευταια; τι μου βαλανε παλια μητρική;

 

Καλησπέρα τι εννοείς ότι χαλάσανε οι αισθητήρες μετά το update δηλαδή δεν μέτραγε τίποτα η τα μέτραγε λάθος?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι εννοείς ότι χαλάσανε οι αισθητήρες μετά το update δηλαδή δεν μέτραγε τίποτα η τα μέτραγε λάθος?

Αν κανεις αναζήτηση θα δείς οτι γίνεται χαμός με το θέμα αυτό,μετα το tizen os 4.0.0.2 σε πάρα πολλούς σταματαει να μετράει βήματα,παλμούς, κολλαει αρκετά τρώει μπαταρία φουλ,δουλευει συνεχόμενα ο αισθητήρας για παλμούς χωρίς να βρίσκει παλμούς και γενικά σε test για λειτουργία των αισθητήρων δείχνει failed και δεν στρώνει ουτε με reset παραμόνο αλλαγή πλακετας οπως ειπανε και εμένα...

Το πρόβλημα ομως λύθηκε το περίεργο ομως ειναι οτι μου μετα την νεα πλακέτα λεει οτι εχω το ποιο ενημερωμένο λογισμικό και εγω εχω την αρχαια 3.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

Eμένα εξακολουθεί να κλείνει η οθόνη παρόλο που έχω AOD ενεργό. Μάλλον θα κάνω μία επίσκεψη στο service
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσβησα το ρολόι και το έκανα εγκατάσταση ξανά. Το θέμα είναι ότι από το health σβήστηκαν όλα τα παλιά δεδομένα!

Πως μπορώ να τα επαναφέρω?

Κανονικά έπρεπε να ήταν στο Samsung account , αλλά με το που συνδέθηκε στο ρολόι , σβήστηκαν όλα τα παλιά.

 

ΥΓ. Τελικά με διαγραφή της εφαρμογής και ξανά εγκατάστασης , επανήλθαν όλα τα δεδομένα του health.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου λυσει κανείς την απορία γιατι μέσω remote συνδεσεις(wifi) δεν συγχρονιζει σωστα τα βηματα του sheath στο κινητο οπως και γιατι εφοσον ειναι με wifi οταν βαζω remind η σημειωση στο ημερολόγιο δεν τα συγχρονίζει και πρεπει παντα να εχω το κινητο αναμενο το Bluetooth για να τα συγρονισει;;;

Τοτε ποια η λογικη να εχει σημειοματαριο το κανεις μια και καλη στο κινητο...

ειναι καποιο bug η ετσι ειναι απλα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδες θελω το ρολοι να εχει τις λειτουργιες του καιρου, s health , ρολοι, καιρος και ΤΙΠΟΤΑ αλλο. Πως μπορω να το ρυθμισω. Ακομα και να σβησω τις εφαρμογες που δεν θελω.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά μετά την αναβάθμιση σε tizen 4, έχω χάσει μισή μέρα σε αυτονομία και επιπλέον το wrist to wake δε δουλεύει το ίδιο καλά. Υπάρχει τρόπος επιστροφής σε κάποια προηγούμενη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Έπιασα τον σημερινό μου στόχο!

 

Α ρε Σαμμυ, μανία το χω να αναβαθμίσεις κάτι και να μην το καταστρέψεις.6cc253d23e14c655e69f1c5746c9f0f5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα χρησης δηλωνω αρκετα ευχαριστημενος με το S3.

Σχετικα με το AOD...αν το επιλεξουμε παντα μας βγαζει ενα scrrensaver (αν μπορω να το πω ετσι) η μπορω να βλεπω συνεχως την οθονη (αναμμενη).

Ειδικα στο τρεξιμο...

 

Βηματα κ παλμους μπορω να πω πως διαβαζει αρκετα καλα.

Το συνεκρινα κ με ενα Garmin κ ειχανε +- 1 παλμο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συνδέσει κάνεις ΒΤ ακουστικά...? Μπορείς να απαντήσεις από το ΒΤ χωρίς να σε ακούν οι άλλοι?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχει συνδέσει κάνεις ΒΤ ακουστικά...? Μπορείς να απαντήσεις από το ΒΤ χωρίς να σε ακούν οι άλλοι?

 

ναι μπορείς.

 

όσο για τις πλακέτες που λέτε και τις μπαταρίες και τους σένσορες..... εμένα μια χαρά δουλεύει. για τους ορόφους δεν ξέρω γιατί δεν με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το Samsung health.

Οταν πχ. περπατάω 15 λεπτά, αυτόματα το ρολόι κάνει καταγραφή της άσκησης . (Περπάτημα)

Το προβλημα είναι ότι και το κινητό κάνει αυτόματα με αποτέλεσμα να έχω 2 καταγραφές , το οποίο είναι σπαστικό. Πώς μπορώ να καταργησω το τηλέφωνο από την αυτόματη καταγραφή? Όχι το ρολόι. Παλιά υπήρχε επιλογή στις ρυθμίσεις , αλλά πλέον με την αναβάθμιση της εφαρμογής δεν το βρίσκω.ece4cde7102f039754e860b2204a9b92.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς.

 

όσο για τις πλακέτες που λέτε και τις μπαταρίες και τους σένσορες..... εμένα μια χαρά δουλεύει. για τους ορόφους δεν ξέρω γιατί δεν με νοιάζει.

 

Μπορειται να μου πείτε πως γίνεται....?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pank πας στην εφαρμογή health στο κινητό. Μπαίνεις στα βήματα , πας τρεις τελίτσες πάνω δεξια, προβολή των δεδομένων πλήθους και ρυθμιζεις να καταγραφει βήματα μόνο από το ρολοι
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pank πας στην εφαρμογή health στο κινητό. Μπαίνεις στα βήματα , πας τρεις τελίτσες πάνω δεξια, προβολή των δεδομένων πλήθους και ρυθμιζεις να καταγραφει βήματα μόνο από το ρολοι
Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το έχω ρυθμισμένο, βήματα μετράει μόνο απ' το ρολόι. Το θέμα υπάρχει στην αυτόματη καταγραφή άσκησης, όπου πχ. το περπάτημα σαν άσκηση καταγράφεται 2 φορές μία από το ρολόι και μια από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που δεν μπορει να συνδεθει στο κινητο εδω και μια εβδομαδα s9+ τι κανω?το εβαλα γλωσσα αγγλικα και παλι τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Πανε στην σελιδα sammobile και κατεβασε μια προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης και θα συνδεθει.Αφου συνδεθει και σου ζητησει update θα το κανεις κανονικα και ετσι θα εχεις την τελευταια εκδοση και το ρολοι συνδεδεμενο κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...