Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.. Κάτοχος Frontier του οποίου η εγγύηση λήγει σε λίγες μέρες και θέλω να ρωτήσω μήπως γνωρίζετε αν θα μου αλλάξουν τη στεφανη γιατί στο κάτω μέρος "παίζει" λίγο παραπάνω από όταν το πήρα κ έχει κάνα δυο γρατζουνιές.. Από μπαταρία δεν έχω παράπονο αλλά αν αξίζει να την αλλάξουν να πω ότι δεν κρατάει πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και εγώ μια ερώτηση Όταν μου έρχεται μήνυμα από viber ,messenger κτλ βλέπω ότι έχω μήνυμα και από ποιον αλλά δεν ξέρω να το ανοίξω να διαβάσω τι μου έχουν στείλει . Πως το φτιάχνω αυτό??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια αναβάθμιση μετράει τον ύπνο όπως να ναι, ακόμα και όταν κάθομαι για ώρα στο καναπέ και επίσης δεν δουλεύει το αλτιμετρο. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια αναβάθμιση μετράει τον ύπνο όπως να ναι, ακόμα και όταν κάθομαι για ώρα στο καναπέ και επίσης δεν δουλεύει το αλτιμετρο. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα που το λες το αλτιμετρο μου λειτουργεί αλλά δεν μπορεί να λάβει βαθμονόμηση... Όντως πρόβλημα της αναβάθμισης αφού θυμάμαι ότι μου έκανε παλιότερα. Δεν το χρησιμοποιώ βέβαια

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι σχετικα με την λειτουργια του υπνου.

Ισα ισα μπορω να πω πως δουλευει πολυ καλα.

Ποτε δεν εχει μπει σε λειτουργια υπνου ακομα κ οταν καθομαι στον καναπε.

 

Με το αλτιμετρο βλεπω κατι περιεργα αλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά αναφερθεί ότι η λειτουργία του ύπνου έχει χαλάσει ακόμα και καθιστός στο pc βλέποντας σειρά αν δεν κινούμε καθόλου βγάζει ότι κοιμήθηκα

Ξυπνάω το πρωί κουνιέμαι και κάθομαι και βλέπω τηλεόραση ακόμα μετράει ότι κοιμάμαι μόλις σηκωθώ και περπατήσω τότε θα σταματήσει

Και με τους ορόφους έχει θέμα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την καταγραφή του ύπνου, ωστόσο έχει χάσει σε διάρκεια μπαταρίας (εκεί που κράταγε τέσσερις μέρες τώρα με την ίδια χρήση κρατάει 3 1/2, ενώ και με τη φωτεινότητα παρουσιάζει προβλήματα (π.χ. μόλις το ενεργοποιήσω ενώ ήταν αδρανές, η οθόνη είναι αρκετά σκοτεινή και πρέπει να περάσει 1-2 δεύτερα για να πιάσει το επίπεδο φωτεινότητας που το έχω ρυθμίσει, σπάνια θα ενεργοποιηθεί όταν γυρίσω τον καρπό μου κλπ). Ας ελπίσουμε να υπάρξει κάποια νέα αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, μια βοηθεια, δεν μπορει να συνδεθει με τιποτα με το τηλεφωνο μου!

Crashaρει η εφαρμογη και μου γραφει "gear s plugin διακοπηκε".

Εχει τυχει σε καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε εμενα.Πηρα σημερα το galaxy A7 και μολις παει να κανει συνδεση,η εφαρμογη στο κινητο κρασαρειι,με αποτελεσμα να μην μπορω να το συνδεσω.
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα λογαριασμο παιδες μονο και μονο για να σας βοηθησω...και εγω κατοχος Samsung edge 7 και σημερα αγορασα το ρολογακι το οποιο δεν ελεγε να συνδεθει με τιποτα με το κινητο.

 

Σε ενα Redmi Note 5 συνδεθηκε με τη πρωτη!Πεντε ωρες εψαχνα στο ιντερνετ και το παλευα τι factory reset σε κινητο και τηλεφωνο εκανα τιποτα!

 

Οποτε ξαφνικα μου ηρθε ιδεα...να κανω uninstall το Gear S plugin και να κατεβασω απο εδω μια παλιοτερη εκδοση του και να τη περασω στο κιντηο!Με το που το εκανα δουλεψε στο λεπτο!!!Samsung εισαι για τα πανηγυρια!

 

Εγω εκανα δουλεια με αυτο το apk....

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/gear-s-plugin/gear-s-plugin-2-2-03-18112261-release/gear-s-plugin-2-2-03-18112261-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω....Φιλε εισαι τεραστιος!!!!Μπραβο ρε μαγκα,χιλια ευχαριστω...Δουλευει και με την εκδοση Δεκεμβριου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Γυρίστε το τηλέφωνο στα Αγγλικά ( Κύρια γλώσσα) κάντε κανονικά την εγκατάσταση και την σύνδεση με το ρολόι.

Μετά γυρίστε την γλώσσα στα ελληνικά και όλα λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέρες προσπαθούσα να συνδέσω το ρολογακι με το s9 plus , λίγο πριν τα πετάξω αμφότερα στον τοίχο, διάβασα το φόρουμ. Κατέβασα την παραπάνω έκδοση του s plug in που αναφέρει ο φίλος και είμαι κομπλέ.

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα σας ζητήσει να κάνετε αναβάθμιση θα ξανά γυρίσετε στο πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι πως δεν δέχεται ακόμα τα ελληνικά .

Επειδή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα τελικά βρήκα την λύση και δεν είναι προσωρινή αλλά μόνιμη.

Γυρνάτε την Γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά και κατεβάζετε την εφαρμογή Galaxy Weareble κάνετε την σύνδεση κανονικά με το ρολόι .

Με το που τελειώσει η σύνδεση αλλάζετε στα ελληνικά.

Μέχρι να συνειδητοποιήσουν στην Samsung το λάθος είναι μονόδρομος για να συνδέσεις το Gear .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα σας ζητήσει να κάνετε αναβάθμιση θα ξανά γυρίσετε στο πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι πως δεν δέχεται ακόμα τα ελληνικά .

Επειδή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα τελικά βρήκα την λύση και δεν είναι προσωρινή αλλά μόνιμη.

Γυρνάτε την Γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά και κατεβάζετε την εφαρμογή Galaxy Weareble κάνετε την σύνδεση κανονικά με το ρολόι .

Με το που τελειώσει η σύνδεση αλλάζετε στα ελληνικά.

Μέχρι να συνειδητοποιήσουν στην Samsung το λάθος είναι μονόδρομος για να συνδέσεις το Gear .

 

Ενδιαφερον αυτο που λες φιλε θα το δοκιμασω...παντως εγω ηδη εκανα αναβαθμιση και δεν χαλασε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα ζητησε update,το εκανα και δουλευει μια χαρα!!!!Οποτε οποιος εχει θεμα,κατεβαζει μια προηγουμενη εκδοση,συνδεει το ρολοι με το τηλεφωνο και μετα κανει ενημερωση στην τελευταια εκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ολους για τις συμβουλές!

Το μόνο που χρειάστηκε να κανω ήταν να γυρίσω την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, για να γίνει ο συγχρονισμός!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου κάηκε ο φορτιστής (Όχι η βάση που κάθεται το ρολόι αλλά αυτό που μπαίνει στην πρίζα).

Μπορώ να δουλεύω την βάση με έναν οποιοδήποτε φορτιστή η θα έχει πρόβλημα αφού οι περισσότεροι φορτιστές δίνουν περισσότερο ρεύμα από ότι ο γνήσιος του ρολογιού;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εδώ και μήνες το φορτίζω με άλλο φορτιστή που μπορεί να δώσει περισσότερο ρεύμα χωρίς κανένα πρόβλημα. Άλλωστε η συσκευή επιλέγει πόσο ρεύμα θα τραβήξει. Το πρόβλημα δημιουργείτε όταν η συσκευή ζητάει πιο πολύ ρεύμα από ότι μπορεί να δώσει ο φορτιστής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εδώ και μήνες το φορτίζω με άλλο φορτιστή που μπορεί να δώσει περισσότερο ρεύμα χωρίς κανένα πρόβλημα. Άλλωστε η συσκευή επιλέγει πόσο ρεύμα θα τραβήξει. Το πρόβλημα δημιουργείτε όταν η συσκευή ζητάει πιο πολύ ρεύμα από ότι μπορεί να δώσει ο φορτιστής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση έχω κι εγώ παρατηρήσει λανθασμένη καταγραφή του ύπνου.

Επίσης το υψόμετρο έχει περί τα 20 μέτρα απόκλιση από το πραγματικό.

Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι ότι εδώ και λίγες μέρες δεν αναγνωρίζει τις περισσότερες από τις επαφές του τηλεφώνου (S8+) με αποτέλεσμα να μην εμφανίζει το όνομα του καλούντος και να μην μπορώ να καλέσω από το ρολόι. Όλες οι επαφές είναι περασμένες στο Google account.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι ότι εδώ και λίγες μέρες δεν αναγνωρίζει τις περισσότερες από τις επαφές του τηλεφώνου (S8+) με αποτέλεσμα να μην εμφανίζει το όνομα του καλούντος και να μην μπορώ να καλέσω από το ρολόι. Όλες οι επαφές είναι περασμένες στο Google account.

 

ισχυει...αν ξερει καποιος καποια λυση.....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...