Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω ρωτησει 2-3 φορες αλλα κανεις δεν εχει απαντησει.

και back να κανεις, δεν επαναφερει τιποτα. Εγω τουλαχιστον ουτε ενα face δεν εχω ξανα βρει.

 

Τα βρισκεις ομως απο αλλου. θα πας στο galaxy app στο κινητο σου, οι εφαρμογες μου, ολα, gear, και εκει πρεπει να τα βρεις κανονικα. Εγω εκει τα βρηκα.

 

Θα πας εκει που κατεβάζεις τις εφαρμογές, θα πατήσεις τις τρεις τελιτσες πανω δεξια, μετα θα πατήσεις το my apps, μετα το ,all και εκει ειναι ολα. Θα τα εγκαταστήσεις ξανα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκει που κατεβάζεις τις εφαρμογές, θα πατήσεις τις τρεις τελιτσες πανω δεξια, μετα θα πατήσεις το my apps, μετα το ,all και εκει ειναι ολα. Θα τα εγκαταστήσεις ξανα.

 

αλλο αυτο που λες εσυ και αλλο να ζηταω να μου επαναφερει το κινητο οπως ηταν. Καθε φορα πρεπει να στηνω εφαρμογες, widget και faces. Τοτε γιατι κανουμε back up?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το tizen 3 το έχουν κατεβάσει.. Δεν μπορείς να κάνεις update πλέον.
Μήπως το πήραν πίσω λόγω αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας?

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αλλο αυτο που λες εσυ και αλλο να ζηταω να μου επαναφερει το κινητο οπως ηταν. Καθε φορα πρεπει να στηνω εφαρμογες, widget και faces. Τοτε γιατι κανουμε back up?

 

Εμενα μου το κάνει παντως, το δοκίμασα παλι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πήραν πίσω λόγω αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας?

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ πιθανόν..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το κάνει παντως, το δοκίμασα παλι

 

δηλαδη πας στην επαναφορα bak up Και στο στηνει οπως ηταν? δεν λεω να τα βρεις και να τα βαλεις ενα ενα ο,τι ειχες μεσα, μιλαω να στηθει το κινητο οπως πριν το reset με ενα κλικ στην επαναφορα back up.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα μαγαζί εκτoς skroutz ποτ να εχει κανα screen protector για το ρολόι? Κάποιος που να έχει αγοράσει και να είναι ευχαριστημένος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα μαγαζί εκτoς skroutz ποτ να εχει κανα screen protector για το ρολόι? Κάποιος που να έχει αγοράσει και να είναι ευχαριστημένος?

 

https://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Gear-S3-Frontier-Screen-Protector-Cover-Guard-3-Pack-HD-Clear/351949548493?hash=item51f1d3ebcd:g:oh4AAOSwImRYNFIO

 

Εγώ αυτην εχω τοποθετηση,εφαρμόζει τέλεια,πεντακάθαρη εικόνα του καντράν σαν να μην έχεις βάλει τίποτα επανω,εδώ που έψαχνα τέτοια ποιότητα δεν έβρισκα και είχα αγοράσει πάλι από eBay αλλα η ζελατίνα δεν ήτανε καλή,σου προτείνω την συγκεκριμένη και είναι δοκιμασμένη.

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Gear-S3-Frontier-Screen-Protector-Cover-Guard-3-Pack-HD-Clear/351949548493?hash=item51f1d3ebcd:g:oh4AAOSwImRYNFIO

 

Εγώ αυτην εχω τοποθετηση,εφαρμόζει τέλεια,πεντακάθαρη εικόνα του καντράν σαν να μην έχεις βάλει τίποτα επανω,εδώ που έψαχνα τέτοια ποιότητα δεν έβρισκα και είχα αγοράσει πάλι από eBay αλλα η ζελατίνα δεν ήτανε καλή,σου προτείνω την συγκεκριμένη και είναι δοκιμασμένη.

 

https://www.skroutz.gr/s/11845862/OEM-Galaxy-Gear-S3-Tempered-Glass.html

Τελικά παράγγειλα αυτο.

Σε ευχαριστώ για την πρόταση αλλα δεν θελω πλαστικο προτιμάω το γυαλι.

Link to comment
Share on other sites

απο χθες κατοχος του s3 frontier και πρωτη φορα smartwatch. η ερωτηση μου ειναι με τις ειδοποιησεις απο Gmail. ενω με ολα τα αλλα που εχω ειδοποιησεις πανε στο ρολοι κανονικα και χτυπαει ο ηχος ειδοποιησης, με το Gmail πανε στο ρολοι αλλα δεν χτυπαει ηχος ειδοποιησης ουτε δονηση αλλα εχει παει ειδοποιηση και εχει αναψει η πορτοκαλι κουκιδα. κανω κατι λαθος και θελει καποια ρυθμιση το gmail ? ή παιζει κατι αλλο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είχε ρωτήσει πριν από μερικές μέρες και πάλι κάποιο μέλος, αλλά δεν είχε απαντηθεί. Το επαναφέρω μήπως κάποιος το ξέρει τι γίνεται με το Samsung Pay. Τι περιορισμοί υπάρχουν ή τι απαιτήσεις για να λειτουργήσει.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είχε ρωτήσει πριν από μερικές μέρες και πάλι κάποιο μέλος, αλλά δεν είχε απαντηθεί. Το επαναφέρω μήπως κάποιος το ξέρει τι γίνεται με το Samsung Pay. Τι περιορισμοί υπάρχουν ή τι απαιτήσεις για να λειτουργήσει.

 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από τις ελληνικές τράπεζες,οι οποίες προσπαθούν να φτιάξουν τις δικές τους εφαρμογές. Η εφαρμογή της Εθνικής είναι άθλια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα αλλάξουν μυαλά...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο πρόβλημα. Δεν σχετίζεται με τις ελληνικές τράπεζες. Έχει να κάνει με περιορισμό στο κινητό και στο λογαριασμό samsung, δεν μπορώ όμως να βρω τι. Δεν είναι θέμα τράπεζας προς το παρόν.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εδω κσι 14 ωρες στην Αμερική αρχισαν να κατεβάζουν ενα patch, 20 mb για την κατανάλωση μπαταρίας.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εδω κσι 14 ωρες στην Αμερική αρχισαν να κατεβάζουν ενα patch, 20 mb για την κατανάλωση μπαταρίας.

 

Το θέμα είναι εμείς τι θα κάνουμε...Γαμώ την ώρα που το αναβάθμησα:mad:...απο 3 μέρες βγάζω μία.

Ασχολήθηκε κανένας με downgrade μας πει τον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εγώ διαπιστώνω πια μεγάλη πτώση της μπαταρίας. Ελπίζω να διορθωθεί.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εμείς τι θα κάνουμε...Γαμώ την ώρα που το αναβάθμησα:mad:...απο 3 μέρες βγάζω μία.

Ασχολήθηκε κανένας με downgrade μας πει τον τρόπο?

 

Οσωνουπω φανταζομαι θα ερθει σε ολους οποτε λιγο υπομονη.

Αν θυμαμαι καλα οταν εκανα την αναβαθμιση ελεγε καπου οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα downgrade.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο τους καινούργιους που πήραν ρολόι και βρίσκεται στην έκδοση 2 δεν μπορεί να αναβαθμίσει κανένας γιατί ευτυχώς το πήρε πίσω το tizen 3 η samsung.

Σκέφτεστε (αν δεν καταφέρει να λύσει το πρόβλημα με patch)να κάνει και καμια μαζική ανάκληση σε όσους έχουν θέμα με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση...

Προσωπικά πιστεύω οτι δεν θα υπάρχει μεγάλη διαφορα στην μπαταρία με το update που περιμένουμε και η μπαταρία δεν θα έρθει πάλι στα παλιά επίπεδα μιας και το φαουλ έγινε μετά απο major update.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι αλλο εχω απο χθες το gear s3 frontier και οταν αποσυνδεεται το Bluetooth λογω αποστασης απο τo κινητό, οταν ξαναβρισκομαι εντος πεδιου Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι αλλο εχω απο χθες το gear s3 frontier και οταν αποσυνδεεται το Bluetooth λογω αποστασης απο τo κινητό, οταν ξαναβρισκομαι εντος πεδιου Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως επειδή είναι συνδεδεμένα μέσω Wi-Fi? Απομακρυσμένη σύνδεση δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρέσει πολύ το tizen το καινούργιο...

Δεν θα πήγαινα πίσω και ας έχει battery drain

Αν και με βγάζει 3 μέρες άνετα

Συμφωνώ μαζί σου!! Το μόνο άσχημο είναι η μισή ώρα παραπάνω να φορτίσει.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εννοείται ότι είναι πιο ωραίο το νέο tizen αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά στη μπαταρία. Μήπως είναι η μέτρηση βήματος ή κάτι άλλο που την σκοτώνει ? Εγώ το δουλεύω καθαρά για κλήσεις και επικοινωνία και καθόλου μετρήσεις και την βλέπω ίδια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εννοείται ότι είναι πιο ωραίο το νέο tizen αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά στη μπαταρία. Μήπως είναι η μέτρηση βήματος ή κάτι άλλο που την σκοτώνει ? Εγώ το δουλεύω καθαρά για κλήσεις και επικοινωνία και καθόλου μετρήσεις και την βλέπω ίδια
Κατάφερες να κλείσεις τη μέτρηση βημάτων?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Xras
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να κλήσεις τη μέτρηση βημάτων?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι, αλλα εχω κλεισει παλμους που μετραει αυτοματα, και εχω κλεισει και τη συνδεση wifi. Το θελω μονο με ΒΤ στο κινητο, καθως το wifi θεωρω οτι καιει παραπανω. ΚΑτα τα αλλα ειμαι στα ιδια με πριν.Επισης νομιζω δε μετραει οροφους πλεον αυτοματα, νομιζω οτι το εχω κλεισει.

Γενικα εχω μπει σε ολα τα μενου και υπομενου και εχω κλεισει ο,τι αχρηστο εχει. Το δουλευεω καθαρα για κλησεις και ειδοποιησεις μηνυματων (πριν την αναβαθμιση δεν ειχαν καν τα social Να ερχονται ενω τωρα τα εχω) και βλεπω ιδια μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...