Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια εικονιδια εκανε

 

Όντως πολύ καλύτερο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως έχουν διορθώσει η τουλάχιστον έχουν βελτιώσει κατά πολύ την χειρονομία ενεργοποίησης ! :happy:

Πριν ήθελε 2 και 3 φορές να στρίψεις τον καρπό σου για να ανοίξει η οθόνη και να δεις την ώρα.

Για δέστε το και εσείς και πείτε μου την γνώμη σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως έχουν διορθώσει η τουλάχιστον έχουν βελτιώσει κατά πολύ την χειρονομία ενεργοποίησης ! :happy:

Πριν ήθελε 2 και 3 φορές να στρίψεις τον καρπό σου για να ανοίξει η οθόνη και να δεις την ώρα.

Για δέστε το και εσείς και πείτε μου την γνώμη σας.

εμενα και παλια σπανια γυρνουσα δευτερη φορα

Link to comment
Share on other sites

επισης αν καταλαβα καλα δεν θα μετραει βηματα με το ετσι θελω, τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω απο τις ρυθμισεις πλεον, αλλα μενει να το δουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το app που θα χειριζεται τις εξυπνες συσκευες μας το βρηκε κανεις?

 

Είναι το Samsung Connect. Βασικά δουλεύει με τα Samsung SmartThings, αλλά και 3rd party bluetooth (πχ ηχεία) - τίποτα σπουδαίο.

Ένα ενδιαφέρον είναι μια άλλη εφαρμογή το Philips Hue Remote που κάνει αυτό που υπονοεί το όνομά της.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Samsung Connect. Βασικά δουλεύει με τα Samsung SmartThings, αλλά και 3rd party bluetooth (πχ ηχεία) - τίποτα σπουδαίο.

Ένα ενδιαφέρον είναι μια άλλη εφαρμογή το Philips Hue Remote που κάνει αυτό που υπονοεί το όνομά της.

 

Πραγματι τιποτα σπουδαιο,βασικα δεν βρηκε τιποτα ,ουτε τα κλιματιστικά που ειναι samsung wifi,,για λάμπες εχω τις wemo belkin οποτε αχρηστο για μενα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγάζει πορτοκαλί βούλα στο always on display

 

 

Επίσης τα shortcuts όταν τραβάς από. Πάνω είναι παραμετροποιησιμα..

 

Γενικά έχει πολλά ακόμα tweaks είναι τέλειο. Μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το Android wear 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από την μπαταρία στο καινούργιο firmware μέχρι στιγμής; είμαι 80% με 8 ώρες πριν από την τελευταία φόρτιση χωρίς να έχω ασχοληθεί μαζί του καθόλου και έχοντας κάνει επαναφορά μετά το update. Αν συνεχίσει έτσι θα με βγάλει το πολύ μια μέρα ενώ με το προηγούμενο με έβγαζε πάνω από 2 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από την μπαταρία στο καινούργιο firmware μέχρι στιγμής; είμαι 80% με 8 ώρες πριν από την τελευταία φόρτιση χωρίς να έχω ασχοληθεί μαζί του καθόλου και έχοντας κάνει επαναφορά μετά το update. Αν συνεχίσει έτσι θα με βγάλει το πολύ μια μέρα ενώ με το προηγούμενο με έβγαζε πάνω από 2 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ δε βλέπω κάποια αλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βλέπω κάποια αλλαγή...

 

Και εγώ μια από τα ιδια.Χειροτερο με τίποτα.Στα ιδια η καλυτερα επιπεδα στην δευτερη φορτιση που του εχω κανει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ανήκω σε αυτούς που βλέπω αισθητή μείωση στη διάρκεια της μπαταρίας. Με τη χρήση που έκανα - κάνω, έβγαζα 3 μέρες και είχα από 20% έως 10% υπόλοιπο.

Τώρα από ότι δείχνει με πάει περίπου στο μισό , με το ζόρι να βγάλω 1,5 μέρα και κάτι. Βέβαια υπήρξε και αισθητά παραπάνω << σκάλισμα >> ψάχνοντας το καινούριο update, αλλά ενώ στην αναμονή δεν είδα σπουδαία διαφορά στη κατανάλωση, στο σκάλισμα είδα ότι έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση.

Θα του κάνω μία δύο φορτίσεις ακόμα μήπως στρώσει, και αν όχι θα του κάνω hard reset και βλέπουμε.

Θα ενημερώσω πάντως, τις επόμενες μέρες αφού τσεκάρω στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον όταν επιλέγεις άλλη άσκηση , μετράει καρδιακούς παλμούς! Καλό αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω μια απο τα ίδια με το θέμα μπαταρίας...

αισθητή μείωση στο 50% της διάρκειας

της μπαταρίας του ρολογιού

αναμονή για καινούργιο update:mad:

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερη μπαταρία αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι είναι όλα on και μετράει και σφυξεις πιο συχνά.

Μέχρι και η ευαισθησία αφής ήταν on!

Κατά τα άλλα δίνει μερικές ευκολίες .

Κρίμα που δεν επιτρέπεται η σύνδεση του ρολογιού με στραπ γιμετρηση παλμών γιατί ο οπτικός αισθητήρας είναι χάλια και δεν βελτιώθηκε ούτε με το update.

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερη μπαταρία αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι είναι όλα on και μετράει και σφυξεις πιο συχνά.

Μέχρι και η ευαισθησία αφής ήταν on!

Κατά τα άλλα δίνει μερικές ευκολίες .

Κρίμα που δεν επιτρέπεται η σύνδεση του ρολογιού με στραπ γιμετρηση παλμών γιατί ο οπτικός αισθητήρας είναι χάλια και δεν βελτιώθηκε ούτε με το update.

 

μαλλον ετσι ειναι, καθως εγω τα εκλεισα ολα τα αυτοματα και βλεπω ιδια ή και καλυτερη αυτονομια.

Ομως οντως μετραει πιο πολλα πραγματα πλεον και ισως οσοι δεν καθισατε να δειτε μια μια τις ρυθμισεις καπου να χανεται στο σεταρισμα η μπαλα και οχι απο προβλημα λογισμικου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , είμαι σε αναζήτηση smartwatch εδώ και λίγο καιρό . Αφού έψαξα όσο μπορούσα είμαι μεταξύ Gear S3 και Garmin Fenix 3 . Αυτό που ψάχνω είναι ένα smartwatch με δυνατότητες activity tracker . Δεν είμαι πρωταθλητής αλλά θα ήθελα το tracking να είναι σχετικά καλό .

 

Από ότι έχω καταλάβει τα καλά του S3 είναι πολύ καλή οθόνη, λειτουργικό-χρηστικότητα, καλή επικοινωνία με samsung Κινητό (έχω το Note 8), πολλά smart καλούδια (stand alone τηλεφώνημα κτλ) . Από την άλλη έχω κάποιες αμφιβολίες για το κατά πόσο "αντέχει" και επίσης διαβάζω μικτά σχόλια για τις μετρήσεις (ότι το GPS είναι ανακριβές, to heart rate sensor είναι εντελώς αναξιόπιστο και άλλα τέτοια) . Επίσης διαβάζω ότι το S Health δεν είναι και ότι καλύτερο (δεν το έχω χρησιμοποιήσει).

 

Από την άλλη το Garmin διαβάζω ότι είναι αρκετά έως πολύ ακριβές στις μετρήσεις του, έχει πολύ καλή μπαταρία, το Garmin Connect είναι πολύ καλό app , έχει δυνατότητα σύνδεσης με fitness περιφερειακά (όχι ότι θέλω να πάρω αλλά υπάρχει η δυνατότητα), sapphire glass, και συνεχή μέτρηση καρδιακού ρυθμού. Από την άλλη η οθόνη είναι χαμηλής ποιότητας και η smart δυνατότητες είναι περιορισμένες καθώς και το Interface γενικά είναι κάπως δύσχρηστο .

 

Εάν έχει κάποιος εμπειρία θα του ήμουν υπόχρεος . Να σημειώσω ότι δεν ψάχνω το απόλυτο fitness tracker απλά με όσα έχω διαβάσει δεν έχω καταλάβει πόσο ανακριβείς είναι οι μετρήσεις του G3 .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι θες να μετράς ? Αν θες παλμους και κυρίως αν κανεις κάποιο άθλημα που πρέπει να έχεις εικόνα, για μένα πάρε παλμογραφο. Τα ρολόγια από τη στιγμή που κινείται κάποιος δε μπορεί να έχουν μεγάλη ακρίβεια όταν "χορεύουν" στον καρπό.

Από την άλλη αν θες tracking νομίζω ότι το κινητό καλύπτει όλες τις ανάγκες. Προχθές περπάτησα και έβαλα να μετράει βήματα και εγγραφε 3 βήματα σε κάθε ένα πραγματικό. Αλλά τα βήματα τα θεωρώ ότι πιο άχρηστο υπάρχει. Είτε τα μετράς είτε όχι δεν αδυνατιζεις. Αν κάνεις άθλημα πάλι νομίζω ότι το κινητό καλύπτει τα πάντα.

Πάντως για σύνδεση με κινητό και χειρισμό κλήσεων το ρολόι τα σπάει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι θες να μετράς ? Αν θες παλμους και κυρίως αν κανεις κάποιο άθλημα που πρέπει να έχεις εικόνα, για μένα πάρε παλμογραφο. Τα ρολόγια από τη στιγμή που κινείται κάποιος δε μπορεί να έχουν μεγάλη ακρίβεια όταν "χορεύουν" στον καρπό.

Από την άλλη αν θες tracking νομίζω ότι το κινητό καλύπτει όλες τις ανάγκες. Προχθές περπάτησα και έβαλα να μετράει βήματα και εγγραφε 3 βήματα σε κάθε ένα πραγματικό. Αλλά τα βήματα τα θεωρώ ότι πιο άχρηστο υπάρχει. Είτε τα μετράς είτε όχι δεν αδυνατιζεις. Αν κάνεις άθλημα πάλι νομίζω ότι το κινητό καλύπτει τα πάντα.

Πάντως για σύνδεση με κινητό και χειρισμό κλήσεων το ρολόι τα σπάει.

 

Αυτό που θα ήθελα είναι μια σχετικά καλή μέτρηση απόστασης σε τρέξιμο , επίσης η αγορά παλμογράφου είναι μια επιλογή την οποία όμως το S3 δεν την προφέρει επειδή δεν συνδέεται με κανέναν . ή κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα είναι μια σχετικά καλή μέτρηση απόστασης σε τρέξιμο , επίσης η αγορά παλμογράφου είναι μια επιλογή την οποία όμως το S3 δεν την προφέρει επειδή δεν συνδέεται με κανέναν . ή κάνω λάθος ?

 

Και γιατί δε βάζεις το κινητό να μετράει ? Αν και το ρολόι είναι ακριβές στο τρέξιμο πιστεύω, μιας και το έβαλα σε ποδήλατο και έβγαλε τα ίδια με κινητό και κοντέρ. Από την άλλη όχι δεν έχει αξεσουάρ για παλμογραφο και μόνο του τα κάνει θάλασσα. Για μένα καλύτερα να πάρεις ένα καθαρά αθλητικό ή έναν παλμογραφο που να συνδέεται με κινητό όπως πχ του sports tracker

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δε βάζεις το κινητό να μετράει ? Αν και το ρολόι είναι ακριβές στο τρέξιμο πιστεύω, μιας και το έβαλα σε ποδήλατο και έβγαλε τα ίδια με κινητό και κοντέρ. Από την άλλη όχι δεν έχει αξεσουάρ για παλμογραφο και μόνο του τα κάνει θάλασσα. Για μένα καλύτερα να πάρεις ένα καθαρά αθλητικό ή έναν παλμογραφο που να συνδέεται με κινητό όπως πχ του sports tracker

 

Δεν θέλω να κουβαλάω το κινητό μαζί μου (κοπανιέται μέσα στη τσέπη το χειμώνα , και το καλοκαίρι δεν έχω που να το βάλω) . Έχω καταλάβει ότι δεν έιναι και το καλύτερο tracker , αλλά δεν ψάχνω για επαγγελματικό αθλητικό ρολόι (ούτε και παλμογράφο πιστεύω θα αγόραζα ακόμα και αν είχα τη δυνατότητα) . Αυτό που ρωτάω είναι, εάν ξέρει κάποιος, πόσο διαφορά έχει από ένα Garmin . Εάν η διαφορά του είναι τέτοια που να ενδιαφέρει μόνο επαγγελματίες τότε για μένα είναι καλύτερο το S3 , εάν οι μετρήσεις που κάνει είναι εντελώς εκτός απλά θα ήθελα να το ξέρω . Για αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει συγκριτική εμπειρία .

Link to comment
Share on other sites

Για αθλητες εχει πολυ καλυτερα ρολογια για χαβαλε το s3 (επειδη εχει φανατικους εδω μεσα και δεν καταλαβαινω γιατι ορμανε ) s3 εχω οποτε δεν υπερασπιζομαι κατι αλλο και ακομα πιο σημαντικο δεν υπερασπίζομαι την αγορα την πρωτη μερα στα 400 ε απλα λεω την αληθεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...