Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχεις δίκηο στο bt του αυτοκίνητου πάει στο αυτοκίνητο όταν εχω ενεργοποιημένο το bt,κρίμα ειναι κάποιες στιγμές που όταν χτυπήσει το τηλ δεν θελεις να απαντήσεις με bt ,στο iPhone που είχα πριν το s7 όταν χτυπούσε το κινητό σου έδινε επιλογή απο που θελεις να απαντήσεις και ας ηταν συνδεδεμένο το bt
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς σκέτο σύνδεση ρολόι με κινητό απενεργοποίησε phone audio του ρολογιού για να μιλάς/απαντάς από κινητό.

 

Αυτό με ενδιαφέρει αλλά δεν δουλεύει αυτό που λες. Με το που απενεργοποιήσω το "phone audio" κόβεται η σύνδεση με το watch.

 

Να αναφέρω ότι δυσλειτουργεί μόνο όταν παίρνω τηλέφωνο από το κινητό. Ενώ την ώρα που κάνω την κλήση λέει "bluetooth headset off", μετά με το που απαντήσει ο παραλήπτης το γυρνάει στο ρολόι και γράφει στο κινητό "bluetooth headset on".

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση, ο ήχος μένει στη συσκευή που αποδέχομαι τη κλήση (κινητό ή ρολόι).

 

Δεν ξέρω κατά πόσο φταίει και λίγο η HTC σε αυτό.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ενδιαφέρει αλλά δεν δουλεύει αυτό που λες. Με το που απενεργοποιήσω το "phone audio" κόβεται η σύνδεση με το watch.

 

Να αναφέρω ότι δυσλειτουργεί μόνο όταν παίρνω τηλέφωνο από το κινητό. Ενώ την ώρα που κάνω την κλήση λέει "bluetooth headset off", μετά με το που απαντήσει ο παραλήπτης το γυρνάει στο ρολόι και γράφει στο κινητό "bluetooth headset on".

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση, ο ήχος μένει στη συσκευή που αποδέχομαι τη κλήση (κινητό ή ρολόι).

 

Δεν ξέρω κατά πόσο φταίει και λίγο η HTC σε αυτό.

 

Όπως είπα το να εμφανίσει bugs σε μη Samsung συσκευή δεν είναι σπάνιο.

Και επειδή εγώ και βαρέθηκα να περιμένω τη Samsung σε ενδεχόμενο update και επειδή το ρολόι το είχα πάρει να με εξυπηρετεί ευλαβικά και αξιόπιστα και όχι εγώ να το υπηρετώ και να σπάω το κεφάλι μου τι και πω.....το έδωσα και ηρέμησα.

 

Ακόμα και με το iPad μου που δοκίμασα σύνδεση μου έβγαζε μήνυμα το gear s app του iOS ότι δεν είναι συμβατό με το iPad μου.

 

Ενώ στην εφαρμογή έλεγε μέσα ότι συμβατό και με iPad είναι πέρα από iPhone.

 

Μισές δουλειές από Samsung και αναξιόπιστη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο watch face έχεις;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Τώρα χρησιμοποιώ το Gear dashboard. Αλλά έχω αγοράσει και 5-6 ακόμα από το μάρκετ. Κάποια από αυτά έχουν κάποιο drain όπως και το μαμά που είχε από την αρχή για κάποιο άγνωστο λόγο κόλλησε κάποια στιγμή και μου έφαγε 40% σε μια μέρα......

Με μια επανεκκίνηση όμως έστρωσε.

Η χρήση που του κάνω είναι η εξής.

Όχι always on αλλά πολλές ειδοποιήσεις καθημερινά χρήση κάθε πρωί σχεδόν για 2 περίπου ώρες στο γυμναστήριο (μια ώρα περίπου τρέξιμο να μετράει παλμούς). Επίσης κάποια τηλέφωνα τα κάνω από το ρολόι όπως και κάποια μηνύματα τα απαντάω από αυτό. Με αυτή την χρήση μου βγάζει 3 μέρες γεμάτες και μένω κάπου στα μισά της 4ης......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι η εξής.

Με ταυτόχρονη σύνδεση ακουστικού Bluetooth,ρολόι και κινητό όταν θες να μιλάς/απαντάς από ρολόι, απενεργοποίησε phone audio του Bluetooth ακουστικού.

 

Με ταυτόχρονη σύνδεση ακουστικού Bluetooth,ρολόι και κινητό και θες να μιλάς από ακουστικό Bluetooth ,απενεργοποίησε phone audio του ρολογιού.

 

Αυτά είναι τα 2 σενάρια με Bluetooth ακουστικά.

 

Αλλιώς σκέτο σύνδεση ρολόι με κινητό απενεργοποίησε phone audio του ρολογιού για να μιλάς/απαντάς από κινητό.

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελικά δούλεψε αυτό. Απλά την ώρα που απενεργοποιώ το phone audio, το κινητό δεν δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με το gear s3, αλλά είναι συνδεδεμένα κανονικά με όλα τα υπόλοιπα features να δουλεύουν κανονηκά. Λαμβάνω και notification για τις κλήσεις.

 

Θα προσπαθήσω να το φτιάξω με το Tasker, γιατί στην ουσία δουλεύει όπως θα έπρεπε εκτός από μια μεμονομένη περίπτωση.

 

Προσωπικά όταν το παράγγειλα δεν είχα ελπίδες ότι θα δούλευαν οι κλήσεις, οπότε δεν μπορώ να έχω και παράπονο. Το λέει για τα μηνύματα και κλήσεις ότι ίσως να υπάρχει ασυμβατότητα.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

4d5d8f060c547c87bf86ad79c3a34ad3.jpg

Η γνώμη μου είναι ότι σαν το. Μαύρο μεταλλικό μπρασελε δεν του πάει κάτι άλλο καλύτερα. Γνώμη μου. Το δικό μου πάντως έτσι το έχω.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

c033ab8719753ca718382d1ffd47c2b2.jpg

Εδώ με το watchface που χρησιμοποιώ πιο συχνά

 

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελειο με το μπρασελε...

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά πάντως με το Bluetooth. Εγώ έχω το τηλέφωνο συνδεδεμένο με το ρολόι, με τα ακουστικά icon x και όταν είμαι στο αυτοκίνητο με το bt του αυτοκινήτου. Η συνεργασία είναι υποδειγματική. Όταν δέχομαι κλήσεις απαντάω χωρίς πρόβλημα από όπου θέλω. Όταν καλώ μιλάω από εκεί που καλώ είτε από το τηλέφωνο είτε από το ρολόι είτε από το αυτοκίνητο. Δεν μου έχει κάνει καμμία αποσύνδεση μέχρι τώρα και στον τομέα αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σχετικά με το λουράκι το αυθεντικό είδα ότι υπάρχει σε ebay κλπ. σε μαύρο, κόκκινο και χακί χρώμα γύρω στα 35€ συν τα μεταφορικά.
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά πάντως με το Bluetooth. Εγώ έχω το τηλέφωνο συνδεδεμένο με το ρολόι, με τα ακουστικά icon x και όταν είμαι στο αυτοκίνητο με το bt του αυτοκινήτου. Η συνεργασία είναι υποδειγματική. Όταν δέχομαι κλήσεις απαντάω χωρίς πρόβλημα από όπου θέλω. Όταν καλώ μιλάω από εκεί που καλώ είτε από το τηλέφωνο είτε από το ρολόι είτε από το αυτοκίνητο. Δεν μου έχει κάνει καμμία αποσύνδεση μέχρι τώρα και στον τομέα αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σχετικά με το λουράκι το αυθεντικό είδα ότι υπάρχει σε ebay κλπ. σε μαύρο, κόκκινο και χακί χρώμα γύρω στα 35€ συν τα μεταφορικά.

Αν έχεις Samsung κινητό,ακουστικά αλίμονο αν είχες θέμα.

Θα ήταν για πολλαπλές φάπες και κλωτσιές η Sammy.:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του gear s3 απο σημερα και με το S7 edge αντιμετωπιζω το εξης.

Με την εφαρμογη Viber κατα την ειδοποιηση στο ρολοι καποιες φορες εμφανιζεται το απεσταλμενο κειμενο και καποιες οχι.

Καποιες φορες παταω απαντηση και λεει Ελεγχτε το τηλεφωνο σας

Δεν καταλαβαινω...

Εχει κανεις ιδεα τι φταιει?

Edited by GeoSmart
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφανίζει κανονικά μηνύματα και ειδοποιήσεις από το viber και μπορώ να απαντήσω και από το ρολόι. Σε αντίθεση με το messenger που μόνο ειδοποίηση μου έρχεται. Ούτε το μήνυμα μπορώ να δω ούτε να απαντήσω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψε αυτό. Απλά την ώρα που απενεργοποιώ το phone audio, το κινητό δεν δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με το gear s3, αλλά είναι συνδεδεμένα κανονικά με όλα τα υπόλοιπα features να δουλεύουν κανονηκά. Λαμβάνω και notification για τις κλήσεις.

 

Θα προσπαθήσω να το φτιάξω με το Tasker, γιατί στην ουσία δουλεύει όπως θα έπρεπε εκτός από μια μεμονομένη περίπτωση.

 

Προσωπικά όταν το παράγγειλα δεν είχα ελπίδες ότι θα δούλευαν οι κλήσεις, οπότε δεν μπορώ να έχω και παράπονο. Το λέει για τα μηνύματα και κλήσεις ότι ίσως να υπάρχει ασυμβατότητα.

Καλημέρα σας,

 

Κινητό: Samsung S7 Edge.

Ρολόι: Frontier LTE

Bluetooth (για λόγους πρακτικότητας εννοώ Handsfree): Plantronics

 

Συνδέσεις: 1) Κινητό με ρολόι και Bluetooth, με προφίλ ήχου και πολυμέσων. 2) Ρολόι, προφανώς με το κινητό και με το Handsfree με προφίλ όμως ΜΟΝΟ για τα πολυμέσα καθώς ήχος κλήσης δεν υπάρχει ακόμα στο ρολόι (θυμίζω έχω την LTE έκδοση).

 

Σενάρια:

1) Θέλω να μιλήσω από το ρολόι: Απλά, απαντώ την κλήση από το ρολόι. Αν στην συνέχεια θέλω να μιλήσω με το κινητό, επιλέγω από το ρολόι "Μεταφορά κλήσης" στο κινητό. Αν θέλω να μιλήσω από το Handsfree. τότε "Μεταφορά κλήσης στο HandsFree".

2) Αν θέλω να μιλήσω από το Bluetooth: τότε απλά βάζω το Handsfree στο μεγάλο μου αυτί και πατάω το κουμπί στο Handsfree. Αν θέλω να μεταφέρω την κλήση στο κινητό, "απλά" βγάζω το handsfree από το αυτί και βάζω στη θέση του το κινητό. Η αλήθεια είναι όμως ότι ποτέ ΔΕΝ έχω δοκιμάσει να μεταφέρω την κλήση από το handsfree στο ρολόι.

3) Αν θέλω να μιλήσω από το κινητό: Απλά απαντώ από το κινητό. Αν θέλω να μεταφέρω την κλήση στο bluetooth, τότε κατεβάζω το κινητό από το αυτί και βάζω το handsfree. Επίσης δεν έχω δοκιμάσει να μεταφέρω την κλήση που έχει απαντηθεί με το κινητό προς το ρολόι.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφανίζει κανονικά μηνύματα και ειδοποιήσεις από το viber και μπορώ να απαντήσω και από το ρολόι. Σε αντίθεση με το messenger που μόνο ειδοποίηση μου έρχεται. Ούτε το μήνυμα μπορώ να δω ούτε να απαντήσω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Το ίδιο και σε μένα..εμφανίζει τα μηνύματα αλλά όχι εικόνες..εικόνες μου βγάζει μόνο στις ειδοποιήσεις του instagram..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω ήδη ένα s7 και μέσα στη βδομάδα θα πάρω ένα s7 edge. Σκέφτομαι να πάρω gear s3 δεδομένου ότι μέσω μιας προσφοράς θα το πάρω αρκετά οικονομικά. Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα το κομμάτι του αθλητισμού και των σχετικών μετρήσεων. Και τα δύο τηλέφωνα είναι επαγγελματικά. Πιο πολύ το θέλω για διαχείριση κλήσεων αλλά κυρίως για να παρακολουθήσω την τεχνολογία. Θεωρείτείναι ότι έχει νόημα να προχωρήσω στην αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του gear s3 απο σημερα και με το S7 edge αντιμετωπιζω το εξης.

Με την εφαρμογη Viber κατα την ειδοποιηση στο ρολοι καποιες φορες εμφανιζεται το απεσταλμενο κειμενο και καποιες οχι.

Καποιες φορες παταω απαντηση και λεει Ελεγχτε το τηλεφωνο σας

Δεν καταλαβαινω...

Εχει κανεις ιδεα τι φταιει?

Διορθωθηκε το θεμα.

Εγω εφταιγα, ειχα στις ρυθμισεις του viber στις Ειδοποιησεις την εμφανιση σε αναδυομενο μηνυμα ανενεργη.

Το ειχα ετσι παντα και δεν το θυμομουν.Τωρα ολα τελεια!

Το ρολοι τα σπαει εχω παθει πλακα και οι τηλεφωνικες κλησεις απιστευτη ποιοτητα μεχρι και σε καφετερια με μουσικη μιλησα επιτηδες και τα πηγε απιστευτα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Διορθωθηκε το θεμα.

Εγω εφταιγα, ειχα στις ρυθμισεις του viber στις Ειδοποιησεις την εμφανιση σε αναδυομενο μηνυμα ανενεργη.

Το ειχα ετσι παντα και δεν το θυμομουν.Τωρα ολα τελεια!

Το ρολοι τα σπαει εχω παθει πλακα και οι τηλεφωνικες κλησεις απιστευτη ποιοτητα μεχρι και σε καφετερια με μουσικη μιλησα επιτηδες και τα πηγε απιστευτα καλα.

Λες και για το messenger να υπάρχει καμμιά αντίστοιχη ρύθμιση;

Πολύ δυνατό και καθαρό ηχείο. Επίσης και το ακουστικό είναι πολύ καλό γιατί δεν μου έχει παραπονεθεί κανείς ότι δεν με ακούει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έρχεται η ειδοποίηση αλλά δεν μπορώ να διαβάσω. Θα δω τις ρυθμίσεις τι παίζει.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν μπορώ να κάνω pair τα iconx με το frontier ώστε να μπορώ όσο τρέχω να ακούω μουσική και ταυτόχρονα να έχω ενδείξεις καρδιακού παλμού στο ρολόι από της μετρήσεις των ακουστικών;

Θέλω να αγοράσω τα icon x αλλά πρέπει να είμαι σίγουρος ότι συνεργάζονται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το Viber οταν ερχεται 1 μηνυμα το βλεπω παταω απαντηση και γραφω...ολα καλα μεχρι εδω!

Οταν απο τον ιδιο χρηστη έρχονται παραπανω απο 1 μηνυματα 2 και 3 ας πουμε τα διαβαζω, παταω Απαντηση και μου λεει Ελεγξτε το τηλεφωνο σας...

Τι να συμβαινει....ειναι πολυ σπαστικό

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια να φανταστω το s voice δεν καταλαβaiνει ελληνικα εεεε ??? Οπως και στο Gear s2.......

Kαι ουτε εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο......

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια να φανταστω το s voice δεν καταλαβaiνει ελληνικα εεεε ??? Οπως και στο Gear s2.......

Kαι ουτε εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο......

 

Ελληνικά έχει κανονικά το πληκτρολόγιο , το s voice όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Βρίσκομαι ανάμεσα στο gear s3 και το gear fit 2.

Καλύπτουν βασικές λειτουργίες υλοποιήσεις, βλέπεις κλήση , μαιλ κτλ.

Επιπλέον καλύπτει και για κάποιον που θέλει να παρακολουθεί την πορεία εξέλιξης αν ασχολείται με τον αθλητισμό, ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τρέξιμο και διαβάζω ότι gps είναι ακριβές στης μέτρησης του. Επιπλέον με ακουστικά bluetooth και μπορείς να ακούς και μουσική.

Απλός δεν ξέρω σε ποιο να καταλήξω . Να περιμένω λίγο καιρό μπας και πέσει η να πάω στο gear fit 2 ;

 

Υ.γ που διάβασα για δεδομένα προσωπικά που δεν γνωρίζουμε που στέλνουν αυτά τα δεδομένα . Και το garmine όλα τα δεδομένα του garmine conect που διαλέγει από της προπόνησης και αυτό τα δίνει σε εταιρείες, θέλει πολύ προσπάθεια για να μην συλλέγουν δεδομένα από της συσκευές όταν είναι smart.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το Viber οταν ερχεται 1 μηνυμα το βλεπω παταω απαντηση και γραφω...ολα καλα μεχρι εδω!

Οταν απο τον ιδιο χρηστη έρχονται παραπανω απο 1 μηνυματα 2 και 3 ας πουμε τα διαβαζω, παταω Απαντηση και μου λεει Ελεγξτε το τηλεφωνο σας...

Τι να συμβαινει....ειναι πολυ σπαστικό

Δοκιμαστε σας παρακαλω καποιος που εχει το ρολοι να στείλει 2 3 μηνύματα συνεχομενα στο viber του απο καποιον αλλον και μετά να τα ανοίξει το ρολόι και να πατήσει απάντηση να δούμε τι θα βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...