Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο!

Το amazon.es σου είχε κάνει προκράτηση ή κράτηση των χρημάτων, ή σήμερα; Γιατί και εγώ το παρήγγειλα όταν ενημέρωσε φίλος εδώ και την έκπτωση και ακόμα τίποτα...

Μόλις το παρήγγειλα και μου έβγαλε την έκπτωση απευθείας όπως και του φίλου παραπάνω..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To είχα παραγγείλει κι εγώ όταν διάβασα για την έκπτωση των 50€, από την προηγούμενη Πέμπτη. Η αποστολή έγινε σήμερα 14/12 , μου δώσανε και tracking number. Παράδοση Θεσσαλονίκη μου γράφει 22 Δεκεμβρίου. Είναι λογικό να κάνει τόσες μέρες;
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα θα σου έρθει.

Στάνταρ 100%

Υπολόγιζε Δευτέρα η Τρίτη/Τετάρτη εφόσον είσαι Θες/νίκη στη χειρότερη.

 

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο!

 

Το amazon.es σου είχε κάνει προκράτηση ή κράτηση των χρημάτων, ή σήμερα; Γιατί και εγώ το παρήγγειλα όταν ενημέρωσε φίλος εδώ και την έκπτωση και ακόμα τίποτα...

 

 

Η έκπτωση βγαίνει στο τέλος στην σούμα πριν πατήσεις τη σκανδάλη.

Η χρέωση των χρημάτων γίνεται ταυτόχρονα με την αποστολή όπου λαμβάνεις confirmation email στο καπάκι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα.. Πέμπτη 8/12 έγινε η παραγγελία, εχθές είχε διαθέσιμα κομμάτια το Amazon Ισπανίας, σήμερα παρέλαβα με UPS. Απίστευτο
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Κάποιες ερωτησουλες για όσους έχουν το S3

 

1) Ο συγχρονισμός του Shealth με το runkeeper δουλεύει απροβλημάτιστα? Δλδ μεταφέρονται ολα τα activities του shealth στο runkeeper κανονικά με όλα τα στοιχεία? (avg HR, map, calories, distance, pace, etc.) Ο συγχρονισμός γίνεται από shealth σε runkeeper η και ανάποδα?

2) Διάβαζα ότι στο gear fit 2, τα περισσότερα activity types που μπορείς να διαλέξεις πέραν από τρέξιμο(π.χ. strength trainning) δεν καταγράφουν σφυγμούς παρά μόνο τον χρόνο και τις θερμίδες. Αυτό ισχύει και στο gear s3?

3) Πόσο συχνά μπορείς να το βάλεις να μετράει του σφυγμούς σου όταν δεν κάνεις καποιο activity και πόσο επηρεάζει αυτό την μπαταρία? Γενικά για τον HR σεονσορα δεν διαβάζω και τα καλύτερα από θέμα ακρίβειας. Παίζει απλά να είναι θέμα software?

4) Κατά την διάρκεια ενός τρεξίματος τι πληροφορία σου δειχνει απευθείας το ρολοι? (πχ avg pace, distance, time, κτλ.)

4) Απο 3rd party εφαρμογές πως πάει? Και εκεί διαβάζω ότι η λίστα είναι σχετικά μικρή.

5) Μπορείς να φορτίσεις το ρολόι με οποιονδήποτε Qi charger η θέλει τα dock της samsung?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα.. Πέμπτη 8/12 έγινε η παραγγελία, εχθές είχε διαθέσιμα κομμάτια το Amazon Ισπανίας, σήμερα παρέλαβα με UPS. Απίστευτο

 

Αν έγραφε UPS EXPRESS SAVER άρα 1 εργάσιμη σημαίνει αν έφυγε εχθές.

Έχει η Θες/νίκη γραφεία της UPS διότι από όσο ήξερα ολα τα δέματα έρχονται πρώτα Αθήνα και μετά από 1 ημέρα πηγαίνουν οπουδήποτε άλλου;;

 

Πάντως θα τους στείλω μήνυμα εγώ διότι ενώ πλήρωσα express μου το έστειλαν με standard shipping να μου κάνουνε refund τα μεταφορικά.

 

1 στις 4 παραγγελίες μου από amazon ενώ επιλέγω πάντα express μου στέλνουμε με standard.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω τα κλάματα.

Έκανα προπαραγγελεια από Amazon.de 6 Νοεμβρίου και ακόμα περιμένω.

Το δέμα σύμφωνα με το tracking της DHL είναι Θεσσαλονίκη στα ΕΛΤΑ.

Αν το γνώριζα θα το έπαιρνα από Κορέα.

Anyway θα μπορούσε κάποιος να μας πει ποιες εφαρμογές έχει εγκαταστήσει?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο παρακολουθώ καθημερινώς εδώ και μόλις 1-2 ημέρες έγινε άμεσα διαθέσιμο στο γερμανικό(προ παραγγελία ήταν επι μεγάλο χρονικό διάστημα η κατάσταση)

 

Προφανώς η ευθύνη είναι στην Samsung που καθυστέρησε χαρακτηριστικά(1.5 μήνα κοντά) να εφοδιάσει τα καταστήματα με σεβαστο αριθμό αποθεμάτων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Κάποιες ερωτησουλες για όσους έχουν το S3

 

1) Ο συγχρονισμός του Shealth με το runkeeper δουλεύει απροβλημάτιστα? Δλδ μεταφέρονται ολα τα activities του shealth στο runkeeper κανονικά με όλα τα στοιχεία? (avg HR, map, calories, distance, pace, etc.) Ο συγχρονισμός γίνεται από shealth σε runkeeper η και ανάποδα?

2) Διάβαζα ότι στο gear fit 2, τα περισσότερα activity types που μπορείς να διαλέξεις πέραν από τρέξιμο(π.χ. strength trainning) δεν καταγράφουν σφυγμούς παρά μόνο τον χρόνο και τις θερμίδες. Αυτό ισχύει και στο gear s3?

3) Πόσο συχνά μπορείς να το βάλεις να μετράει του σφυγμούς σου όταν δεν κάνεις καποιο activity και πόσο επηρεάζει αυτό την μπαταρία? Γενικά για τον HR σεονσορα δεν διαβάζω και τα καλύτερα από θέμα ακρίβειας. Παίζει απλά να είναι θέμα software?

4) Κατά την διάρκεια ενός τρεξίματος τι πληροφορία σου δειχνει απευθείας το ρολοι? (πχ avg pace, distance, time, κτλ.)

4) Απο 3rd party εφαρμογές πως πάει? Και εκεί διαβάζω ότι η λίστα είναι σχετικά μικρή.

5) Μπορείς να φορτίσεις το ρολόι με οποιονδήποτε Qi charger η θέλει τα dock της samsung?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

1)Καλώς ή κακώς είναι πολιτική της samsung να μην συγχρονίζει τους παλμούς σε 3rd party προγράμματα.

Άρα για να έχεις και παλμούς στο runkeeper θα πρέπει να κάνεις καταγραφή με αυτό και κάποιον άλλο παλμογράφοο.

2)Ναι

3)Δεν έχω βρεί επιλογή να ρυθμίζεις το πόσο συχνά. Παίρνει νομίζω 6 φορές την ημέρα.

4)Μικρή είναι η λίστα είναι αλήθεια.

5)Δυστηχώς όχι. Έχω δοκιμάσει με έναν γραφείο που φορτίζω το s7 edge μου. Θα δοκιμάσω απο περιέργεια και του αυτοκινήτου της samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα Smartwatch πιστεύω οτι ακόμα ψάχνουν να βρουν την ταυτότητα τους και είναι αλήθεια οτι πιο επιτυχημένα απο όλα σαν σύνολο το κάνει το Apple watch.

 

Προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου μα καθόλου να χαζεύω εικόνες instagram απο το ρολόι ή να προσπαθώ να απαντήσω σε email ή fb, μήνυμα κτλ απο το ρολόι πέρα απο ένα απλό οκ ή κάποιο είδος σύντομης (προκαθορισμένης απάντησης).

 

Το smartwatch με καλύπτει αν μπορεί να :

 

- Να έχει ωραία εμφάνιση ρολογιού και όχι back to the future

- Να λέει την ώρα

- Να μπορώ να απαντήσω σε κλήση απο το ίδιο το ρολόι (μεγάφωνο - ηχείο)

- Να μπορώ να απαντήσω με προκαθορισμένη απάντηση σε fb, μήνυμα ή κλήση

- Να ελένξω - παίξω μουσική στο ίδιο το ρολόι (σούπερ ουάου) ή στο κινητό

- Να μπορεί να καταγράφει δραστηριότητες

- Να έχει άνετα αυτονομία 2 ημερών

 

Είναι αλήθεια οτι όλα αυτά και ακόμα περισσότερα μπορεί να τα κάνει το S3 και μάλιστα πάρα μα πάρα πολύ καλά χωρίς κανένα μα κάνενα κόλλημα χωρίς κανένα μα κανένα κόμπιασμα.

 

Πραγματικά πιστεύω οτι μετά το Apple watch το πιο ολοκληρωμένο smartwatch είναι το s3 !

 

Όταν η google λύσει τα προβλήματα της (η πολυαναμενόμενη ver 2 ίσως λύσει προβλήματα) και οι κατασκευαστές φτιάξουν ένα σταθερό συνδυσμό με αυτονομία μεγαλύτερη των 2 ημερών τότε υπάρχουν αρκετές υλοποιήσεις που θα ήταν ενδιαφέρουσες !

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

1)Καλώς ή κακώς είναι πολιτική της samsung να μην συγχρονίζει τους παλμούς σε 3rd party προγράμματα.

Άρα για να έχεις και παλμούς στο runkeeper θα πρέπει να κάνεις καταγραφή με αυτό και κάποιον άλλο παλμογράφοο.

2)Ναι

3)Δεν έχω βρεί επιλογή να ρυθμίζεις το πόσο συχνά. Παίρνει νομίζω 6 φορές την ημέρα.

4)Μικρή είναι η λίστα είναι αλήθεια.

5)Δυστηχώς όχι. Έχω δοκιμάσει με έναν γραφείο που φορτίζω το s7 edge μου. Θα δοκιμάσω απο περιέργεια και του αυτοκινήτου της samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Κάποιες διευκρινίσεις

 

1) Δλδ συγχρονίζει τα παντα στο runkeeper(πχ χάρτη διαδρομής, pace) εκτός από το HR? Τι κουλό είναι αυτό?

2) Αυτο είναι λίγο deal breaker για κάποιον που κάνει παράδειγμα γυμναστήριο η τρέχει σε διάδρομο κτλ. Ποιο το νόημα να υπάρχουν αυτά τα activities αν δεν καταγράφει παλμούς? Βέβαια είναι θέμα software και ίσως το φτιάξουν στο μελλον...

4) Αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι να μου δείχνει average pace στο τρέξιμο ώστε να ελέγχω ανάλογα τον ρυθμό μου. Αν κάποια στιγμή μπορέσει να το τσεκάρει κανεις θα ήμουν ευγνώμον.

5) Πάντως απο οτι βλέπω απο ebay αυτά τα docks είναι πολυ φθηνά (4-5€) οποτε δεν χάθηκε και ο κοσμος αn δεν φορτίζει σε απλο QI charger.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα την παραγγελία και στο site της ups μου βγάζει παράδοση στις 20/12...είναι αξιόπιστο αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι παλμοι καταγραφονται στην εφαρμογή s health το δεν κοινοποιουνται στα άλλα προγράμματα. Average pace φαίνεται κανονικά

 

Digilef over S7 edge

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα την παραγγελία και στο site της ups μου βγάζει παράδοση στις 20/12...είναι αξιόπιστο αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν κοιτάτε ουδέποτε ημερομηνία εκτιμώμενης παράδοσης.

Κοιτάτε με ποιο τρόπο έγινε αποστολή.

Αν λέει UPS Express Saver σημαίνει 1-2 εργάσιμες παραλαβή.

Αν λέει UPS Standard σημαίνει 3-5 εργάσιμες(μου έχει τύχει και σε 3 ημέρες που έφυγε από Ιταλία(Μιλανο)μου έχει τύχει και σε 5 που έφυγε από Γαλλία η Γερμανία η Πολωνία)

 

Από την εμπειρία μου ουδέποτε η εκτιμώμενη ημερομηνία που βαζουν ισχύει.

Πάντα 2-3 ημέρες νωρίτερα γίνεται η παράδοση απλά βαζουν το μέγιστο διάστημα σε περίπτωση που υπάρξει κάποια καθυστέρηση(πχ μου έχει τύχει να χαλάσει φορτηγό και να καθυστερήσει η παράδοση κατά 2 ημέρες)

 

Σε εμένα λέει 23 παράδοση αλλά το αργότερο στις 20-21 θα παραλάβω.

 

Επίσης εορταστική περίοδο υπάρχει καθυστέρηση 2-3 εργάσιμες επιπλέον σε standard αποστολή λόγω φόρτου εργασίας.

Σε express πάντα 1-2 εργάσιμες maximum διότι με αεροπλάνο έρχεται Αθήνα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..

express saver μου γράφει και παράδοση στις 20/12...αφού θα είναι εδώ πριν τις γιορτές...μου φτάνει..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα παραλάβεις αν είσαι Αθήνα(μέσω Μόναχο Γερμανίας με πτήση)

Ήδη πρέπει να έχει φτάσει Σπατα-αεροδρόμιο.

 

Η Δευτέρα στη χειρότερη(Σ/Κ δεν κάνουν παραδόσεις)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επαρχία είμαι..δεν το περίμενα τόσο άμεσα..μπράβο τους..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..

Το περιμένω πως και πως..

 

Edit: Το παρέλαβα τελικά σήμερα (!!!) το classic και μπορώ να πω οτι είναι πανέμορφο..συνδέθηκε άμεσα με το s6 edge plus μου και όλα δείχνουν να δουλεύουν ''ρολόι''...

Edited by evripidis4
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι πολλές, καλό θα είναι να ποσταρουμε ότι εφαρμογή μας έκανε κλικ.

Πχ εγώ από ένα review στο YouTube βρήκα και Εγκατέστησα το Phone Camera Remote Circle.

Νομίζω το καλύτερο από τις εφαρμογές του είδους του.

Τωρα σχετικά με το Gear, να δηλώσω ότι δεν μου άρεσε η χαλαρή σύνδεση της στεφάνης με το ρολόι και ο τρόπος που δείχνει notification.

Το svoice είναι για κλάματα.

Είδα μια εφαρμογή που δίνει api για Google maps. Κάποιος πιο ειδικός μπορεί να μας δώσει τα φώτα του?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι κόλλησε στη Μπολόνια από την Παρασκευή και ίχνος ζωής μετά με κάποια νεότερη εξέλιξη.

Κανονικά αν είχε φύγει από εκεί θα έπρεπε σήμερα το πρωί στην Αθήνα να ήταν.

 

Ελπίζω μην έχουμε φαινόμενα να μην προλάβουμε τα Χριστούγεννα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε διαφημιστικό mail που έστειλε η Samsung Ελλάς για τα Χριστούγεννα εξακολουθεί και προωθεί μεταξύ άλλων το S2. Δεν βλέπω να έρχεται επίσημα το S3 στο άμεσο μέλλον...

Τους ρώτησα στη σελίδα τους στο fb και μου απάντησαν (στις 10 το βράδυ) ότι θα κυκλοφορήσει και ότι θα ανακοινώσουν την έναρξη κυκλοφορίας στη σελίδα τους. Για να δούμε...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε τελικά σήμερα Αθήνα μετά ένα 3ήμερο παλινωδιων και καθυστερήσεως.

Το γύρω της Ευρώπης μάλλον έκανε :lol:

Έως αργά το απόγευμα θα παραλάβουμε λογικά και να έχουμε το καθιερωμένο unboxing:p

 

Για να δούμε.

 

 

Edit:Έφτασε τελικά μετά κόπων και βασάνων τελευταία στιγμη των παραδόσεων για σήμερα από UPS ενώ το περίμενα Δευτέρα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161221/f1c8fb8099f1a57dc2617803eddbd01a.jpg

 

Εντυπώσεις αργότερα αφού το βάλω να φορτίσει και γεμάτη μπαταρία και στο ρολόι και το κινητό :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε τελικά σήμερα Αθήνα μετά ένα 3ήμερο παλινωδιων και καθυστερήσεως.

Το γύρω της Ευρώπης μάλλον έκανε :lol:

Έως αργά το απόγευμα θα παραλάβουμε λογικά και να έχουμε το καθιερωμένο unboxing:p

 

Για να δούμε.

 

 

Edit:Έφτασε τελικά μετά κόπων και βασάνων τελευταία στιγμη των παραδόσεων για σήμερα από UPS ενώ το περίμενα Δευτέρα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161221/f1c8fb8099f1a57dc2617803eddbd01a.jpg

 

Εντυπώσεις αργότερα αφού το βάλω να φορτίσει και γεμάτη μπαταρία και στο ρολόι και το κινητό :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Το Σεμενακι ηταν στη συσκευασια?:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ την LTE έκδοσή μου. Από Κορέα. Δυστυχώς, παρά τις διαβεβαιώσεις του πωλητή υπάρχουν προεγκατεστημένες 3 εφαρμογές που δεν μπόρεσα να τις ξηλώσω και στο boot screen εμφανίζεται το λογότυπο του πάροχου κινητής SK. Μικρό το "κακό", αλλά "κακό". Σήμερα φεύγοντας από το γραφείο θα δοκιμάσω λεπτομερώς τη δυνατότητα καταγραφής διαδρομής ενώ ψάχνω και θα ήθελα αν έχει βρει κάποιος Watch-face που να δείχνει Υψόμετρο, Μπαταρία και αν γίνεται και τον καιρό. ΔΕΝ ΘΕΛΩ να βγέπω βήματα και θερμίδες. Για την ακρίβεια δεν θέλω καν να τα μετράω. Αλλά στο watch face δεν τα χρειάζομαι επ' ουδενί.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...