Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντος μετα την αναβαθμιση την μπαταρια τη βλεπω πολυ χειροτερη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ τη βλέπω λίγο χειρότερη. Το έχω always on οπότε το φορτίζω κάθε μέρα, συνήθως από το πρωί στο 90%-95% το έβγαζα το βράδυ στο 50%. Τώρα είμαι λίγο παρακάτω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε σας παρακαλω καποιος που εχει το ρολοι να στείλει 2 3 μηνύματα συνεχομενα στο viber του απο καποιον αλλον και μετά να τα ανοίξει το ρολόι και να πατήσει απάντηση να δούμε τι θα βγάλει.

 

νομιζω οτι δεν γινετε για πανω απο ενα μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Απο χθές είμαι κ εγώ κάτοχος του ρολογιού. Δεν το έχω ψάξει πάρα πολύ άλλα έχω κάποιες αποροίες.

1) Το καντράν του ρολογιού μένει μονίμως ανοιχτό. ( στην αρχή έσβηνε). Έχω απανεργοποιήσει να λειτουργει μόνο σαν ρολόι κλπ κλπ.Edit: Τελικα μου το κάνει οταν έχω σαν επιλογη το θέμα frontier

2) Οι ειδοποιήσεις ( απο viber ) δεν ακουγονται και δεν εμφανιζονται αμεσως. Aπο messenger δεν εμφανιζονται καθολου

3) Απ' οτι ειδα δεν μπορει να συνδεθει με 2ο κινητό. Με bluetooth headset μπορει να συνδεθει το κινητο ενώ είναι συνδεδεμενο και με το ρολοι?

4) Screen protector κ λουρακι απο που μπορουμε να παρουμε? Εχετε να προτεινετε τπτ (ακομα κ ebay για φθηνοτερα)

Σας ευχαριστω.

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

3)Με 2ο κινητό δεν συνδέετε. Οταν συνδέσεις ακουστικό απαντάς μόνο απο αυτό και όχι απο το ρολόι εκτός αν διαθέτει η συσκευή σου διπλή σύνδεση για αξεσουαρ ήχου(σου γράφει και υπόδειξη). Στα samsung βέβαια αυτή η λειτουργία ελιναι διαθέσιμη και απαντάς με όποιο θέλεις(ρολόι ή ακουστικό)
Link to comment
Share on other sites

3)Με 2ο κινητό δεν συνδέετε. Οταν συνδέσεις ακουστικό απαντάς μόνο απο αυτό και όχι απο το ρολόι εκτός αν διαθέτει η συσκευή σου διπλή σύνδεση για αξεσουαρ ήχου(σου γράφει και υπόδειξη). Στα samsung βέβαια αυτή η λειτουργία ελιναι διαθέσιμη και απαντάς με όποιο θέλεις(ρολόι ή ακουστικό)

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα μου είναι οτι όταν πάω να συνδέσω το κινητό με το ακουστικό ενώ είναι συνδεδεμενο στο ρολοι, μου λέει οτι απενεργοποιείται απ' το ακουστικό για να συνδεθεί στο ρολόι ή το αντιστροφο. Επομένως δεν μπορώ να τα συνδέσω ταυτόχρονα κ τα 2.Καμια ιδέα?

Επίσης όταν τρέχω, θέλω να βλέπω μόνιμα τους παλμούς κλπ χωρίς να σβήνει η εικόνα. Πάτησα να παραμένει παντα ανιοχτό ως ρολόι αλλά μετα απο καποια δευτερα μου το γυρνάει σε ρολόι κ πρέπει να ξαναπατήσω για να μπορω΄να δω παλμούς κλπ.. Τι ρύθμιση πρεπει να κάνω?

ευχαριστώ κ πάλι

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτά πάντως:

https://www.amazon.de/gp/product/B01G5BAVOW/

https://www.amazon.de/gp/product/B074N2BTNC/

Πολύ καλά και τα 2!

 

Τα έχω δει και αυτά αλλά έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμη συγκριτικά μ' αυτα που αναφέρω..

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: Επειδή απο skroutzμαγαζα δεν έχω αγοράσει τίποτε άλλο πλην κινητών, πρέπει να προσέξω κάτι για να είναι ευρωπαικής αντιπροσωπείας και να εχει την εγγύηση της samsung;

Διότι αλλιώς φαντάζομαι μπορεί να έχει θέμα και με το ελληνικό μενού. Σωστά;

Αυτή τη στιγμή το kaizer το δείχνει άμεσα διαθέσιμο στα 314 € (μιλώ για το classic), ενώ άλλα μαγαζιά το έχουν φθηνότερα κατά 20-30 ευρώ αλλά 4-10 ημέρες.

Σκέφτομαι να πάω αύριο απο το kaizer και να μου πειτε τι πρέπει να προσέξω στη σήμανση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, εκτός και αν μου πειτε ότι δεν έχει διαφορά.

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: Επειδή απο skroutzμαγαζα δεν έχω αγοράσει τίποτε άλλο πλην κινητών, πρέπει να προσέξω κάτι για να είναι ευρωπαικής αντιπροσωπείας και να εχει την εγγύηση της samsung;

Διότι αλλιώς φαντάζομαι μπορεί να έχει θέμα και με το ελληνικό μενού. Σωστά;

Αυτή τη στιγμή το kaizer το δείχνει άμεσα διαθέσιμο στα 314 € (μιλώ για το classic), ενώ άλλα μαγαζιά το έχουν φθηνότερα κατά 20-30 ευρώ αλλά 4-10 ημέρες.

Σκέφτομαι να πάω αύριο απο το kaizer και να μου πειτε τι πρέπει να προσέξω στη σήμανση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, εκτός και αν μου πειτε ότι δεν έχει διαφορά.

Eυχαριστω

παρτο ,καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτά πάντως:

https://www.amazon.de/gp/product/B01G5BAVOW/

https://www.amazon.de/gp/product/B074N2BTNC/

Πολύ καλά και τα 2!

Παρήγγειλα το δερμάτινο. Ευχαριστώ για την ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγω μαγαζί εμφανίσθηκε σημερα λιγο πριν μπω στο kaizer.

Mιλησα μαζί τους, μου επιβεβαίωσσν ότι είναι ευρωπαικό, το παρήγγειλα ηλεκτρονικά και το αναμένω λογικά Παρασκευή, εξοικονομόντας και 25 ευρώ.

Σε ευχαριστώ και ελπίζω να είναι καλή η αγορά μου, μιας και πρόκειται για το πρώτο μου smartwatch και να μην σας ζαλίσω στις ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πήραν και μου ειπαν ότι τελικά ο προμηθευτής τους δεν το εχει και πάμε από βδομάδα και βλέπουμε.

Το κατέβασαν από το site τους κιολας, ενώ το είχαν ανεβάσει μολις το πρωι. Παράξενα πράγματα, μαλλον θα ψάξω αλλού

 

Το ίδιο έγινε και με άλλο κατάστημα. Εδειχνε διαθεσιμότητα αλλά μου ειπαν τα ίδια πριν το παραγγειλω

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

για να βλέπεις τους παλμούς θα βάλεις το αντίστοιχο πρόγραμμα που έχει για τρέξιμο θα βλέπεις παλμούς ταχύτητα ρυθμό κ.λ.π χωρίς να σβήνει εμένα δεν σβήνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα μου είναι οτι όταν πάω να συνδέσω το κινητό με το ακουστικό ενώ είναι συνδεδεμενο στο ρολοι, μου λέει οτι απενεργοποιείται απ' το ακουστικό για να συνδεθεί στο ρολόι ή το αντιστροφο. Επομένως δεν μπορώ να τα συνδέσω ταυτόχρονα κ τα 2.Καμια ιδέα?

Επίσης όταν τρέχω, θέλω να βλέπω μόνιμα τους παλμούς κλπ χωρίς να σβήνει η εικόνα. Πάτησα να παραμένει παντα ανιοχτό ως ρολόι αλλά μετα απο καποια δευτερα μου το γυρνάει σε ρολόι κ πρέπει να ξαναπατήσω για να μπορω΄να δω παλμούς κλπ.. Τι ρύθμιση πρεπει να κάνω?

ευχαριστώ κ πάλι

 

για να βλέπεις τους παλμούς θα βάλεις το αντίστοιχο πρόγραμμα που έχει για τρέξιμο θα βλέπεις παλμούς ταχύτητα ρυθμό κ.λ.π χωρίς να σβήνει εμένα δεν σβήνει

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις Όποιος ξέρει ας απαντήσει

Γνωρίζει κανείς αν έχει έρθει Ελλάδα το rm 765?

Έχει να συστήσει κάποιος ενα αξιόπιστο μαγαζί Εκτός από τα γνωστά Κωτσόβολος κ.τ.λ

να αγοράσω το gear S3 frontier?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το παρέλαβα από άλλο μαγαζί γερμανικής εισαγωγής τσεκαρισμένο από Samsung. Πρώτες εντυπώσεις.

Ποιοτικά και εμφανισιακά νομίζω ότι τα σπάει.

Συνδέθηκε και συνεργάστηκε γρήγορα και άψογα με το note 8.

Ο χειρισμός του μου φαίνεται αρκετά εύκολος.

Δεν δοκίμασα να κάνω κλήση από αυτό αλλά δεν θε είναι η βασική του χρηση ούτως ή άλλως.

Περιμένω τις επόμενες ημέρες να δω την αυτονομία του.

Σήμερα το σκαλισα αρκετά και το κατάπιε το 50 % σε λίγες ώρες ούτε 6.

Σκοπεύω να το δουλεύω στο always on με αυτόματη φωτεινότητα στο 5 πλην νύχτας φυσικά.. Σπανιότατα wi fi και Bluetooth μόνο όταν υπάρχει ανάγκη. Βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο. Όχι στο αυτοκίνητο

Ειδοποιήσεις οι πολύ βασικές μήνυματα κλήσεις email health. Προς το παρόν ούτε viber.

Ελπίζω να βγάζω κάνα 2 με 3 ημέρες. Τι λέτε εσείς που το εχετε;

 

Και κάτι άσχετο αν βάλω αλλο watchface όχι της Samsung επηρεάζονται λειτουργίες του ρολογιού;

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο θα έλεγα. Υπάρχουν watch faces με πολλές και διάφορες συντομεύσεις που μπορεί να σε βολέψουν.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το παρέλαβα από άλλο μαγαζί γερμανικής εισαγωγής τσεκαρισμένο από Samsung. Πρώτες εντυπώσεις.

Ποιοτικά και εμφανισιακά νομίζω ότι τα σπάει.

Συνδέθηκε και συνεργάστηκε γρήγορα και άψογα με το note 8.

Ο χειρισμός του μου φαίνεται αρκετά εύκολος.

Δεν δοκίμασα να κάνω κλήση από αυτό αλλά δεν θε είναι η βασική του χρηση ούτως ή άλλως.

Περιμένω τις επόμενες ημέρες να δω την αυτονομία του.

Σήμερα το σκαλισα αρκετά και το κατάπιε το 50 % σε λίγες ώρες ούτε 6.

Σκοπεύω να το δουλεύω στο always on με αυτόματη φωτεινότητα στο 5 πλην νύχτας φυσικά.. Σπανιότατα wi fi και Bluetooth μόνο όταν υπάρχει ανάγκη. Βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο. Όχι στο αυτοκίνητο

Ειδοποιήσεις οι πολύ βασικές μήνυματα κλήσεις email health. Προς το παρόν ούτε viber.

Ελπίζω να βγάζω κάνα 2 με 3 ημέρες. Τι λέτε εσείς που το εχετε;

 

Και κάτι άσχετο αν βάλω αλλο watchface όχι της Samsung επηρεάζονται λειτουργίες του ρολογιού;

 

Με always on στο 5 δε βγάζει ούτε 24ωρο... εγώ το έχω always on στο 1, σε 15-16 ώρες είμαι από 90% στο 45%-50%.

Και όταν λες ειδοποιήσεις οι βασικές αλλά bluetooth μόνο όταν υπάρχει ανάγκη τι εννοείς; Πώς θα έρθουν οι ειδοποιήσεις; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί να συνδεθεί σε Bluetooth headset και σε κινητο ταυτοχρονα; Δεν με νοιαζει να εχω 1 απ τις 2 επιλογες για να μιλησω αρκει να συνδεεται και σταω2 ταυτόχρονα. Εχω ενα xiaomi κινητό
Link to comment
Share on other sites

Με always on στο 5 δε βγάζει ούτε 24ωρο... εγώ το έχω always on στο 1, σε 15-16 ώρες είμαι από 90% στο 45%-50%.

Και όταν λες ειδοποιήσεις οι βασικές αλλά bluetooth μόνο όταν υπάρχει ανάγκη τι εννοείς; Πώς θα έρθουν οι ειδοποιήσεις; :rolleyes:

 

Εννοώ ότι θα το συνδέω με το κινητό μέσω Bluetooth όταν είναι πιθανόν να μην ακούσω το κινητό μου. Δηλαδή δεν βρίσκω λόγο να λαμβάνω κλήσεις κι ειδοποιήσεις στο σπίτι μου ή στο γραφείο μου ή στο αυτοκίνητο( έχει Bluetooth).

Όταν όμως λόγω και της εργασίας μου βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο και είναι πιθανόν να μην ακούσω το κινητό μου τότε θα το συνδέω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί να συνδεθεί σε Bluetooth headset και σε κινητο ταυτοχρονα; Δεν με νοιαζει να εχω 1 απ τις 2 επιλογες για να μιλησω αρκει να συνδεεται και σταω2 ταυτόχρονα. Εχω ενα xiaomi κινητό

 

Ναι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι θα το συνδέω με το κινητό μέσω Bluetooth όταν είναι πιθανόν να μην ακούσω το κινητό μου. Δηλαδή δεν βρίσκω λόγο να λαμβάνω κλήσεις κι ειδοποιήσεις στο σπίτι μου ή στο γραφείο μου ή στο αυτοκίνητο( έχει Bluetooth).

Όταν όμως λόγω και της εργασίας μου βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο και είναι πιθανόν να μην ακούσω το κινητό μου τότε θα το συνδέω.

Τότε μπορεί να βγάλει λίγο παραπάνω αλλά μην περιμένεις 2 μέρες με always on στο 5...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...