Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να δώσεις δικαιώματα στις εφαρμογές που θες για ανάγνωση μηνυμάτων. Κανονικά βλέπω και απαντώ στα μυνήματα,viber και messenger ακόμα.

Μπορείς να βοηθήσεις; Δεν μπορώ να βρω κάπου να δώσω rights.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή Gear,Ρυθμίσεις,ειδοποιήσεις και διαχείριση ειδοποιήσεων. Ξημερώματα ξεκινάς να δίνεις δικαιώματα.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή Gear,Ρυθμίσεις,ειδοποιήσεις και διαχείριση ειδοποιήσεων. Ξημερώματα ξεκινάς να δίνεις δικαιώματα.

 

:lol::lol::lol: ωραίος!!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή Gear,Ρυθμίσεις,ειδοποιήσεις και διαχείριση ειδοποιήσεων. Ξημερώματα ξεκινάς να δίνεις δικαιώματα.

Αυτά τα έχω κάνει από την πρώτη στιγμή. Αλλά δυστυχώς αυτό δείχνει μόνο ότι έχω ένα μήνυμα στο Viber αλλά το περιεχόμενο δεν εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει και σε άλλους αλλά εμένα viber και messenger μπορώ να διαβάσω και να απαντήσω σε ένα μόνο μήνυμα. Αν δηλαδή έρθει στο καπάκι και δεύτερο δεν μπορώ να διαβάσω κανένα απλά βλέπω την ειδοποίηση ότι έχω μηνύματα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει και σε άλλους αλλά εμένα viber και messenger μπορώ να διαβάσω και να απαντήσω σε ένα μόνο μήνυμα. Αν δηλαδή έρθει στο καπάκι και δεύτερο δεν μπορώ να διαβάσω κανένα απλά βλέπω την ειδοποίηση ότι έχω μηνύματα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Καλημέρα . Τελικά κι εγώ αυτό διαπίστωσα. Ότι σε συνεχόμενα μηνύματα δεν μπορείς ούτε να τα διαβάσεις ούτε να τα απαντήσεις. Πρέπει να είναι ένα μονο. Βλακεία αυτό. Βέβαια είδα ένα βιντεάκι κάπου με μια εφαρμογή που μπορείς να έχεις ιστορικό και να απαντάς σε όποιο θες αλλά δεν έχει καλά reviews

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι για αγορά του S3 η του Huawey watch 2. Θα είναι το 1ο μου smartwatch οποτε θα ήθελα λίγο τα φώτα σας τι απ τα 2 να προτιμήσω. Επίσης είδα οτι εχει HR. Calloris burned , VO2 κλπ έχει? Αν έχει είναι αξιόπιστα? Επίσης μπαταρία, πόσο διαρκει?

Πλεονεκτήματα έναντι του Huawey?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με Gear Sport εδω μεσα? Μονος μου ειμαι? Και σε μπλε μαλιστα...?:lol:

 

Εδώ και 1 εβδομαδα κάτοχος και εγώ gear sport σε μαύρο.

Είχα και το gear s3 και μπορώ να παραθέσω κάποια συγκριτικά στοιχεία, το gear sport είναι πολύ πιο βολικό στο χέρι και πιο ελαφρύ. Είναι πιο sport δλδ μετρήσεις πιο ακριβείς, έχει όλα τα στοιχεία του samsung health άρα δεν χρειάζεται να κοιτάς συνέχεια το κινητό και επίσης κάνει τα ίδια πράγματα με το s3 με μόνη διαφορά ότι τις κλήσεις τις βλέπεις κανονικά αλλά απαντάς μέσω τηλεφωνου ή Bluetooth ακουστικού. Έτσι και αλλιώς στο S3 που είχε ανοιχτή ακρόαση δεν μίλαγα ποτέ από το ρολόι, το αμάξι έχει Bluetooth και γενικα μιλάω μέσω Bluetooth.

Επίσης βλέπεις τα πάντα από ειδοποιήσεις fb, viber, mails, κλπ και μπορείς να απαντήσεις αν και νομίζω ότι βολεύει το κινητό όπως και να έχει.

Τέλςο στο κομμάτις της μπαταρίας είναι πιο μικρή από το s3 αλλα και πάλι είναι μικρότερη η οθόνη όχι κατι φοβερό αλλά γενικά κρατάει το ρολόι με όλα ανοιxτά χωρίς AOD 2,5 μέρες περίπου, με AOD είναι στην 1,5 μέρα ενώ σε εξοικονόμηση βγάζει περίπου 4 μέρες.

Αυτά από εμένα, εσύ vagelis πως το βλέπεις το gear sport?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, κυρίως προς αυτούς που δεν έχουν κάνει update: Γίνεται να έχει δόνηση σε κλήση αλλά όχι στις ειδοποιήσεις;

Γιατί νομίζω το είχε πριν το update;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τίποτα με το λουράκι της συσκευης;το φοράω και στο μπάνιο και το καλοκαίρι στη θάλασσα ,τέτοια φαγούρα και κοκκινιλα δεν είχα ποτέ, και είμαι χρήστης της Casio 30 χρονια με ότι πλαστικουρα συνεπάγεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα !

Έχω το samsung s3 classic και το έχω συνδέσει με το κινητό μου που είναι IPhone 6s

Έχω προσπαθήσει να πάρω τηλέφωνο από το ρολόι η να απαντήσω σε μία κλήση από το ρολόι και όταν πατάω το κουμπί μου βγάζει μήνυμα το ρολόι συνδέστε και τα δύο προφίλ στο κινητό, όταν προσπαθώ να συνδέσω και τα δύο προφίλ μου γράφει μήνυμα το κινητό βεβαιωθείτε ότι το gear s3 ειναι συνδεμένο και εντός εμβέλειας,πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα και να μιλάω η να απαντάω σε κλήσεις από το ρολόι.

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ το ρολοι και είμαι πολύ ικανοποιημένος να πω την αλήθεια.

το μόνο αρνητικό είναι ότι παρατηρώ το κινητό να καίει πολύ στο bluetooth.

κάνω κάτι λάθος ή είναι αναμενόμενο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ένα βήμα πριν προβώ στην αγορά του classic και επειδή ποτέ δεν είχα smart watch θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα.

Έχω το note 8 και θα το συνδέσω με αυτό.

1. Όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις χτυπα ακούγεται και το ρολόι και το κινητό ή μόνο το ρολόι;

2. Μπορώ να ορίσω να δονείται όταν έχω μήνυμα και να έχει ήχο στις κλήσεις ή αν επιλέξω στις ρυθμίσεις δόνηση για όλες τις ειδοποιήσεις θα έχω δόνηση. Ρωτώ γιατί κατέβασα το manual και κατάλαβα αυτό.

3.Για ποιες εφαρμογές θα λαμβάνω ειδοποίηση το καθοριζω μέσω της εφαρμογής gear στο κινητό;

4. Η πολύωρη σύνδεση μέσω Bluetooth επηρεαζει σημαντικά την απόδοση της μπαταρίας του κινητού;

5. Μετά από κανένα χρόνο πως τα πάει η μπαταρία του; Ξέρουμε πόσο κοστίζει μια νέα;

6. Στην θάλασσα δεν αντέχει καθόλου; Διότι στο skroutz κάποιοι λένε ότι το βάζουν.

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το κατεβατό και τις αρχαριες ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ένα βήμα πριν προβώ στην αγορά του classic και επειδή ποτέ δεν είχα smart watch θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα.

Έχω το note 8 και θα το συνδέσω με αυτό.

1. Όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις χτυπα ακούγεται και το ρολόι και το κινητό ή μόνο το ρολόι;

2. Μπορώ να ορίσω να δονείται όταν έχω μήνυμα και να έχει ήχο στις κλήσεις ή αν επιλέξω στις ρυθμίσεις δόνηση για όλες τις ειδοποιήσεις θα έχω δόνηση. Ρωτώ γιατί κατέβασα το manual και κατάλαβα αυτό.

3.Για ποιες εφαρμογές θα λαμβάνω ειδοποίηση το καθοριζω μέσω της εφαρμογής gear στο κινητό;

4. Η πολύωρη σύνδεση μέσω Bluetooth επηρεαζει σημαντικά την απόδοση της μπαταρίας του κινητού;

5. Μετά από κανένα χρόνο πως τα πάει η μπαταρία του; Ξέρουμε πόσο κοστίζει μια νέα;

6. Στην θάλασσα δεν αντέχει καθόλου; Διότι στο skroutz κάποιοι λένε ότι το βάζουν.

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το κατεβατό και τις αρχαριες ερωτήσεις.

 

Καλησπέρα και με το καλό φίλε μου.

Στα απαντάω με τη σειρά:

1. Και τα 2 ανεξάρτητα, δεν σταματάει δηλαδή τον κινητό επειδή έκανες σύνδεση με ρολόι.

2. Η ένταση είναι μια, που σημαίνει ότι αν το βάλεις δυνατά θα χτυπάει και ειδοποίηση και ήχος αλλά μπορείς να διαλέξεις έναν ήχο που δεν ακούγεται πολύ. Αλλά να ξεχωρίσει ένταση ήχου κλήσης από ειδοποίηση δε γίνεται. Εγώ το έχω στη δόνηση γιατί αρκεί για να το καταλάβεις.

3. Για κάθε εφαρμογή διαλέγεις εσύ ειδοποίηση αν θες ή όχι.

4. Όχι πολύ αλλά ανάλογα τη μπαταρία του κινητού. Πχ αν το νοτε σε βγάζει μέχρι βράδυ με 20% τότε θα είσαι ίσως στο 10% όχι παρακάτω.. Θεωρω ότι έχει σχέση και με τον όγκο ειδοποιήσεων.

5. δεν ξέρω αλλά δεν είναι δύσκολο να αλλάξει στο σέρβις οπότε λογικά δε θα κάνει πολύ, μωβ αγχώνεσαι.

6. Στη θάλασσα δεν θα βάλει νερό γιατί έχει στεγανοποιηση αλλά το αλάτι θα το διαλύσει όσο καλά και να το πλύνεις γιατί μέσα στις ενώσεις πάντα μένει υγρασία, άρα και αλάτι. Για μένα δεν αξίζει να το ρίξεις θάλασσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει ξεχωριστή ένταση για κλήσεις και ξεχωριστή για ειδοποιήσεις πάντως. Συνολικά έχει 4 διαφορετικά μενού έντασης. Κλήση, media, ειδοποιήσεις, σύστημα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει ξεχωριστή ένταση για κλήσεις και ξεχωριστή για ειδοποιήσεις πάντως. Συνολικά έχει 4 διαφορετικά μενού έντασης. Κλήση, media, ειδοποιήσεις, σύστημα.

 

Θα το ψάξω γιατί μπήκα να το δω πριν γράψω, μπορεί να κάνω λάθος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.

Εγώ πέραν της έντασης ρώτησα αν μπορώ να λαμβάνω τις ειδοποιήσεις για μηνύματα με δόνηση και τις κλήσεις με ήχο.

Για την θάλασσα ρώτησα για ατύχημα και όχι ηθελημένη ενέργεια.

 

Αν το πάρω το συνδέω πρώτα με wi fi για να πάρει την τελευταία αναβάθμιση;

Nikos τελικά είσαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση του classic; αντοχή στον χρόνο γρατζουνιές;

 

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.

Εγώ πέραν της έντασης ρώτησα αν μπορώ να λαμβάνω τις ειδοποιήσεις για μηνύματα με δόνηση και τις κλήσεις με ήχο.

Για την θάλασσα ρώτησα για ατύχημα και όχι ηθελημένη ενέργεια.

 

Αν το πάρω το συνδέω πρώτα με wi fi για να πάρει την τελευταία αναβάθμιση;

Nikos τελικά είσαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση του classic; αντοχή στον χρόνο γρατζουνιές;

 

Και πάλι ευχαριστώ

 

Ουσιαστικά θες ξεχωριστή ρύθμιση για ένταση ώστε να έχεις αυτό που ζητάς.

Θα το βάλεις στην εφαρμογή Gear και θα δει κατευθείαν..

Ναι μου άρεσε πολύ το classic και δεν το έχω μετανοιωσει. Έχω πάρει και 4 λουράκια ανάλογα τη χρήση, για κάθε περίσταση..δερμάτινο καφέ πχ κλπ και είναι σαν κανονικό ρολόι που μου δίνει άπειρες δυνατότητες. Πίστεψε με θα το ευχαριστηθεις.

Αντοχή οκ αλλά αράχνες έχει κάνει το μέταλλο. Δηλαδή κάτω από τον ήλιο δεν είναι τέλειο, δύσκολα το κρατάς τέλειο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει ξεχωριστή ένταση για κλήσεις και ξεχωριστή για ειδοποιήσεις πάντως. Συνολικά έχει 4 διαφορετικά μενού έντασης. Κλήση, media, ειδοποιήσεις, σύστημα.

Έτσι είναι και στο δικό μου και φαντάζομαι σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Τελικά κι εγώ αυτό διαπίστωσα. Ότι σε συνεχόμενα μηνύματα δεν μπορείς ούτε να τα διαβάσεις ούτε να τα απαντήσεις. Πρέπει να είναι ένα μονο. Βλακεία αυτό. Βέβαια είδα ένα βιντεάκι κάπου με μια εφαρμογή που μπορείς να έχεις ιστορικό και να απαντάς σε όποιο θες αλλά δεν έχει καλά reviews

 

Ισχύει.αν καπάκι έρθει κι άλλο μήνυμα δεν μπορείς να απαντήσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σας έρχεται ειδοποίηση σας ανάβει η οθόνη στο ρολόι;; Έχω ενεργοποιήσει την επιλογή αλλά δεν το κάνει. Εσάς;

Επίσης η ρουμανική έκδοση στο τι είναι διαφορετική από τις άλλες;;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...