Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τα λουράκια μια φορά που είχα πάει Smartec για το κινητό είχε τα αυθεντικά της Samsung. Και το λαδί και το κόκκινο γύρω στα 30€ αν θυμάμαι καλά. Έχω πάρει το κόκκινο το οποίο για καλοκαίρι είναι πολύ καλό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα λουράκια μια φορά που είχα πάει Smartec για το κινητό είχε τα αυθεντικά της Samsung. Και το λαδί και το κόκκινο γύρω στα 30€ αν θυμάμαι καλά. Έχω πάρει το κόκκινο το οποίο για καλοκαίρι είναι πολύ καλό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

εχω παρει καμια 10αρια απο αμαζον ,το ακριβοτερο εκανε 9,90 και ειναι τελεια,το δε κοκκινο δεν το ξεχωριζεις απο το γνησιο που εχει ενας φιλος μου

Link to comment
Share on other sites

Στο messenger όταν έρχεται μήνυμα,γιατί πλέον δε μου το δείχνει μόνο μου λέει εμφάνιση στο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έγραψα σωστά η δεν κατάλαβες εσύ φίλε,είχα εχθές 60% την ώρα που πόσταρα από το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή με 100% .Αυτή την στιγμή έχω 48% θα δω πως θα πάει. Γενικά πόσο σας κρατάει εσάς ή μπαταρία;

 

Εγω ειμαι απο τους πρωτους που το ειχανε εδω στο Συδνευ λογω δωρου της Σαμσουνγκ προς τα στελεχη μας. Τον πρωτο χρονο ολα καλα, αλλα πριν 2 μηνες και μετα απο ενα firmware update , σε καθε φορτιση δεν φορτιζε παραπανω απο 80% καο δεν κραταγε πανω απο 3-4 ωρες. Το εστειλα στην Samsung, κανανε update ξανα, και ολα (ειπανε) οκ. Ομως το προβλημα συνεχιστηκε οπου το εστειλα ξανα και μου αλλαξανε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα αγοράσει από Κίνα ένα repair kit για λουράκια.

Έχω φτιάξει διάφορα λουράκια για το gear αναλόγως την περίσταση , τα οποία είναι όλα με μαύρο τοκά και ανοίγουν με κουμπάκι.

O κάθε τοκάς μου βγήκε περιπου 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό ψάξιμο πολλές επικοινωνίες με το κέντρο εξυπηρέτησης της samsung κατέληξα εδώ για βοήθειά έχω ένα πρόβλημα με το gear s3 όλα ξεκίνησαν με την τελευταία αναβάθμιση που έγινε σταμάτησε να ακούγετε η γυναικεία ελληνική φωνή που έχει μέσα στο κείμενο σε ομιλία μαζί με κάτι άλλα προβληματάκια (μεγάφωνο)που είχε το έστειλα στην smartec άλλαξαν πλακέτα, μπαταριά, μεγάφωνο, και το πίσω καπάκι !!!

όταν το πήρα στα χέρια μου το πρώτο που έκανα ήταν να ακούσω αν δουλεύει το κείμενο σε ομιλία ...δούλευε άψογα με το που κατέβασα την ελληνική γλώσσα. οταν συνδέθηκε στο κινητό αυτόματα μπήκε η καινούργια αναβάθμιση και ξανά από την αρχή!!!

η φωνή σταμάτησε το έχω κάνει επαναφορά 3-4 φορές έχω δοκιμάσει κάνα 3-4 άλλα κινητά αλλά τίποτα θα μου πεις την την θες την φωνή ελα που την δουλεύω στο health οταν γυμνάζομαι μου λέει ταχύτητα θερμίδες καρδιά κ.τ.λπ.

 

μια παράκληση πάτε στο δικό σας πατήστε ρυθμίσεις -προσβασμοτητα -κείμενο σε ομιλία - γλώσσα -βάλτε ελληνικά αν δεν έχει -πάτε πίσω-και πατήστε ρυθμός ομιλίας - διαλέξτε κάτι εκεί και όταν το πατήσετε κανονικά θα μιλήσει και θα πει κάτι για δοκιμή κάντε το και πείτε μου γιατί άκρη δεν βγάζω ευχαριστώ

τελικά μόνο ένας το δοκίμασε αν μπορείτε δοκιμάστε και οι άλλοι για να δούμε τι θα κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό ψάξιμο πολλές επικοινωνίες με το κέντρο εξυπηρέτησης της samsung κατέληξα εδώ για βοήθειά έχω ένα πρόβλημα με το gear s3 όλα ξεκίνησαν με την τελευταία αναβάθμιση που έγινε σταμάτησε να ακούγετε η γυναικεία ελληνική φωνή που έχει μέσα στο κείμενο σε ομιλία μαζί με κάτι άλλα προβληματάκια (μεγάφωνο)που είχε το έστειλα στην smartec άλλαξαν πλακέτα, μπαταριά, μεγάφωνο, και το πίσω καπάκι !!!

όταν το πήρα στα χέρια μου το πρώτο που έκανα ήταν να ακούσω αν δουλεύει το κείμενο σε ομιλία ...δούλευε άψογα με το που κατέβασα την ελληνική γλώσσα. οταν συνδέθηκε στο κινητό αυτόματα μπήκε η καινούργια αναβάθμιση και ξανά από την αρχή!!!

η φωνή σταμάτησε το έχω κάνει επαναφορά 3-4 φορές έχω δοκιμάσει κάνα 3-4 άλλα κινητά αλλά τίποτα θα μου πεις την την θες την φωνή ελα που την δουλεύω στο health οταν γυμνάζομαι μου λέει ταχύτητα θερμίδες καρδιά κ.τ.λπ.

 

μια παράκληση πάτε στο δικό σας πατήστε ρυθμίσεις -προσβασμοτητα -κείμενο σε ομιλία - γλώσσα -βάλτε ελληνικά αν δεν έχει -πάτε πίσω-και πατήστε ρυθμός ομιλίας - διαλέξτε κάτι εκεί και όταν το πατήσετε κανονικά θα μιλήσει και θα πει κάτι για δοκιμή κάντε το και πείτε μου γιατί άκρη δεν βγάζω ευχαριστώ

τελικά μόνο ένας το δοκίμασε αν μπορείτε δοκιμάστε και οι άλλοι για να δούμε τι θα κάνουμε

το έκανα δε μιλάει ούτε σε εμένα
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ με ζάλισαν στην samsung κάθε φορά μιλούσα με άλλον στείλε το ρολόι έλεγαν είναι δυνατόν να μην ξέρουν οτι υπάρχει πρόβλημα μετά την αναβάθμιση! τώρα θα τους στείλω ενα email οτι το πρόβλημα ειναι γενικό και να το ψάξουν δεν θα το αφήσω
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα 70 euro για μπρασελε της miltek και έχει γίνει πολύ premium το ρολόι

Μπορείς να δώσεις ένα λινκ για το μπρασελε;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το αγορασω,υπαρχει δυνατοτητα να συνδεθει με 2 τηλεφωνα ταυτοχρονα μιας και εχω ενα xiaomi μονο για κλησεις και ενα s7 μονο για internet?
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ με ζάλισαν στην samsung κάθε φορά μιλούσα με άλλον στείλε το ρολόι έλεγαν είναι δυνατόν να μην ξέρουν οτι υπάρχει πρόβλημα μετά την αναβάθμιση! τώρα θα τους στείλω ενα email οτι το πρόβλημα ειναι γενικό και να το ψάξουν δεν θα το αφήσω

Έκανες τίποτα με αυτό το θέμα; είχες καμιά άλλη επικοινωνία;

Προσωπικά δεν είναι κάτι που χρησιμοποιώ, αλλά θα ήθελα να ξέρω την αντίδραση - αντιμετώπιση της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τίποτα με αυτό το θέμα; είχες καμιά άλλη επικοινωνία;

Προσωπικά δεν είναι κάτι που χρησιμοποιώ, αλλά θα ήθελα να ξέρω την αντίδραση - αντιμετώπιση της εταιρείας.

σήμερα με απάντησαν

 

''Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι το ζήτημά σας εξετάζεται από το αρμόδιο τμήμα της εταιρείας μας και σύντομα θα υπάρξει νέα ενημέρωση λογισμικού, για τη διόρθωση του παραπάνω σφάλματος.''

 

άντε να δούμε πότε θα γίνει η ενημέρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη σκεφτομαι να το αγορασω,υπαρχει δυνατοτητα να συνδεθει με 2 τηλεφωνα ταυτοχρονα μιας και εχω ενα xiaomi μονο για κλησεις και ενα s7 μονο για internet?

με το s7 για το 100% με το άλλο όχι η με λειψές λειτουργίες

Link to comment
Share on other sites

σήμερα με απάντησαν

 

''Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι το ζήτημά σας εξετάζεται από το αρμόδιο τμήμα της εταιρείας μας και σύντομα θα υπάρξει νέα ενημέρωση λογισμικού, για τη διόρθωση του παραπάνω σφάλματος.''

 

άντε να δούμε πότε θα γίνει η ενημέρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με το s7 για το 100% με το άλλο όχι η με λειψές λειτουργίες

Και με το αλλο ναι και με 100% λειτουργιες..:)

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά θέλεις σύνδεση με δυο συσκευές ταυτόχρονα.όπως κάποιο bluetooth ακουστικό.Αυτό δεν γίνετε.Αυτό που γίνετε είναι ένα τηλέφωνο και ένα αξεσουάρ ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά θέλεις σύνδεση με δυο συσκευές ταυτόχρονα.όπως κάποιο bluetooth ακουστικό.Αυτό δεν γίνετε.Αυτό που γίνετε είναι ένα τηλέφωνο και ένα αξεσουάρ ήχου.

 

παντως και εγω δεν μπορεσα να το συνδεσω ταυτοχρονα με το Note 8 και το samsung tab s3

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το αγορασω,υπαρχει δυνατοτητα να συνδεθει με 2 τηλεφωνα ταυτοχρονα μιας και εχω ενα xiaomi μονο για κλησεις και ενα s7 μονο για internet?

 

οχι δεν γινεται..

η πιο σωστη λυση για σενα ειναι να παρεις ενα 2καρτο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πώς γίνεται να μπορώ να διαβάσω μηνύματα από text Viber what's up κλπ στο ρολόι(frontier). Εγώ μόνο τα notifications βλέπω αλλά όχι το περιεχόμενο. Ωστόσο έχω δει ότι το κάνουν. Γίνεται με εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής ή είναι κάποια ρύθμιση. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις δικαιώματα στις εφαρμογές που θες για ανάγνωση μηνυμάτων. Κανονικά βλέπω και απαντώ στα μυνήματα,viber και messenger ακόμα.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι για αγορά του S3 η του Huawey watch 2. Θα είναι το 1ο μου smartwatch οποτε θα ήθελα λίγο τα φώτα σας τι απ τα 2 να προτιμήσω. Επίσης είδα οτι εχει HR. Calloris burned , VO2 κλπ έχει? Αν έχει είναι αξιόπιστα? Επίσης μπαταρία, πόσο διαρκει?

Πλεονεκτήματα ένατι του Huawey?

Σας ευχαριστώ.

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...