Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο οριτζιναλ εχω αλλα η διαφορα πλεον ειναι τραγικη προς το χειροτερο αλλα οκ οοοταν πεθανει βκεπουμε

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο οριτζιναλ εχω αλλα η διαφορα πλεον ειναι τραγικη προς το χειροτερο αλλα οκ οοοταν πεθανει βκεπουμε

 

Εγώ ξέρεις τι θα κάνω; Το Δεκέμβρη του 2018 λήγει η προσφορά που έχουν τα iPhone με 38 ευρώ αλλαγή μπαταρίας. Θα τσιμπήσω προς το Νοέμβρη το κινητό του πατέρα μου(6s ) και το κινητό της αδερφής μου (7) και θα τα πάω istorm αφού πρώτα κρατήσω αντίγραφα ασφαλείας. Θα γίνει η αλλαγή και τα κινητά θα πετάνε έστω για ένα έτος ακόμα. Συμβουλή μου. Δεν ξέρω τι update έχεις κάνει όντας και χρήστης του 8. Δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση της 11.3.1 είναι σταθερότατη. Αν και όπως ακούγεται η 11.4 φέρνει μεγάλες βελτιώσεις στη μπαταρία. Εγώ προσωπικά βγάζω 7 ώρες χρήσης και 26 ώρες αναμονης(με κλειστό όμως το 4g)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρεις τι θα κάνω; Το Δεκέμβρη του 2018 λήγει η προσφορά που έχουν τα iPhone με 38 ευρώ αλλαγή μπαταρίας. Θα τσιμπήσω προς το Νοέμβρη το κινητό του πατέρα μου(6s ) και το κινητό της αδερφής μου (7) και θα τα πάω istorm αφού πρώτα κρατήσω αντίγραφα ασφαλείας. Θα γίνει η αλλαγή και τα κινητά θα πετάνε έστω για ένα έτος ακόμα. Συμβουλή μου. Δεν ξέρω τι update έχεις κάνει όντας και χρήστης του 8. Δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση της 11.3.1 είναι σταθερότατη. Αν και όπως ακούγεται η 11.4 φέρνει μεγάλες βελτιώσεις στη μπαταρία. Εγώ προσωπικά βγάζω 7 ώρες χρήσης και 26 ώρες αναμονης(με κλειστό όμως το 4g)

Εγώ ξέρεις τι θα κάνω; Θα το πάω τον Οκτώβρη γιατί όλοι υπολογίζουν να πάνε στο τέλος του έτους και προβλέπω ελλείψεις :)

γιατι τοσο υψηλο sar?
Πιο iPhone δεν είχε υψηλό sar?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρεις τι θα κάνω; Θα το πάω τον Οκτώβρη γιατί όλοι υπολογίζουν να πάνε στο τέλος του έτους και προβλέπω ελλείψεις :)

 

Ελλείψεις μεγάλες σε μπαταρίες δε νομίζω (όλους τότε σας περιμένουν), καθυστερήσεις (μικρές έστω) στη διαδικασία της αλλαγής, σίγουρα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ολοκαίνουριου Iphone 7 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν βρίσκομαι σε κάποια ομάδα στο Facebook στην αρχή θα μου εμφανίσει μερικά νέα μηνύματα, αλλά μετά από λίγο σκρολ ντάουν μου εμφανίζει μόνο μηνύματα 2< ημερών. Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή, αλλά στην προηγούμενη συσκευή μου δεν είχα τέτοια θέματα στη συγκεκριμένη ομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ολοκαίνουριου Iphone 7 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν βρίσκομαι σε κάποια ομάδα στο Facebook στην αρχή θα μου εμφανίσει μερικά νέα μηνύματα, αλλά μετά από λίγο σκρολ ντάουν μου εμφανίζει μόνο μηνύματα 2< ημερών. Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή, αλλά στην προηγούμενη συσκευή μου δεν είχα τέτοια θέματα στη συγκεκριμένη ομάδα.

η εφαρμογη φταιει.απο εμπειρια χρησης σε iphone το facebook δουλευες καπως καλυτερα απο οτι σε android.να μπαινεις μονο απο bronswer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρεις τι θα κάνω; Το Δεκέμβρη του 2018 λήγει η προσφορά που έχουν τα iPhone με 38 ευρώ αλλαγή μπαταρίας. Θα τσιμπήσω προς το Νοέμβρη το κινητό του πατέρα μου(6s ) και το κινητό της αδερφής μου (7) και θα τα πάω istorm αφού πρώτα κρατήσω αντίγραφα ασφαλείας. Θα γίνει η αλλαγή και τα κινητά θα πετάνε έστω για ένα έτος ακόμα. Συμβουλή μου. Δεν ξέρω τι update έχεις κάνει όντας και χρήστης του 8. Δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση της 11.3.1 είναι σταθερότατη. Αν και όπως ακούγεται η 11.4 φέρνει μεγάλες βελτιώσεις στη μπαταρία. Εγώ προσωπικά βγάζω 7 ώρες χρήσης και 26 ώρες αναμονης(με κλειστό όμως το 4g)

 

 

 

Καθαρή εγκατάσταση εννοείς σβήσιμο και στήσιμο από την αρχή σωστά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση εννοείς σβήσιμο και στήσιμο από την αρχή σωστά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι ναι. Η 11.3.1 σε iPhone 8 μου το βελτίωσε τελείως. Η καθαρή εγκατάσταση έχει ως αποτέλεσμα να ξεφορτώνεσαι τα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μερικές φορές όταν έχω συνδεδεμένο το καλώδιο με τα ακουστικά και με καλούν δεν λειτουργεί ο ήχος κλήσης ( σαν να το έχω στο αθόρυβο) και μερικές φορές λειτουργεί Είναι πρόβλημα αναβάθμισης η ελάττωμα της συσκευής ? ( Εχω περάσει την 11.4)
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν έχω συνδεδεμένο το καλώδιο με τα ακουστικά και με καλούν δεν λειτουργεί ο ήχος κλήσης ( σαν να το έχω στο αθόρυβο) και μερικές φορές λειτουργεί Είναι πρόβλημα αναβάθμισης η ελάττωμα της συσκευής ? ( Εχω περάσει την 11.4)

 

Εμένα στην 11.3.1 μερικές φορές ενώ το κλειδώνω δεν ακούγεται ο ήχος

Ή το πληκτρολόγιο όταν γράφω. Αλλά νομίζω μόνο στο Viber

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν έχω συνδεδεμένο το καλώδιο με τα ακουστικά και με καλούν δεν λειτουργεί ο ήχος κλήσης ( σαν να το έχω στο αθόρυβο) και μερικές φορές λειτουργεί Είναι πρόβλημα αναβάθμισης η ελάττωμα της συσκευής ? ( Εχω περάσει την 11.4)

 

Εγώ εάν είχα τέτοια φοβία θα πήγαινα iOS 12 με καθαρή εγκατάσταση και θα το παρατηρούσα εκεί. Πολλά εν κατακλείδι τα προβλήματα του iOS 11. Ούτε έναν δεν έχω ακούσει να δηλώνει ευτυχισμένος. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εάν είχα τέτοια φοβία θα πήγαινα iOS 12 με καθαρή εγκατάσταση και θα το παρατηρούσα εκεί. Πολλά εν κατακλείδι τα προβλήματα του iOS 11. Ούτε έναν δεν έχω ακούσει να δηλώνει ευτυχισμένος. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

 

Το iOS 12 τον Σεπτέμβριο θα βγει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iOS 12 τον Σεπτέμβριο θα βγει

Ας το δοκιμάσει με beta. Υπάρχουν αναφορές που λένε πως είναι σταθερότατη έκδοση. Ας το δοκιμάσει να αποκλείσει την υπόνοια να είναι hardware πρόβλημα να το ελέγξει 2,3 μέρες και μετά ας επιστρέψει στην 11.4

Link to comment
Share on other sites

Ας το δοκιμάσει με beta. Υπάρχουν αναφορές που λένε πως είναι σταθερότατη έκδοση. Ας το δοκιμάσει να αποκλείσει την υπόνοια να είναι hardware πρόβλημα να το ελέγξει 2,3 μέρες και μετά ας επιστρέψει στην 11.4

 

Εάν έχουμε πρόβλημα δεν είναι λύση να βάλουμε beta έκδοση σε μια συσκευή που χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα

 

Ήδη με τις σταθερές εκδόσεις έχουμε κάποια ψιλό κολλήματα που να βάλει κάποιος και κάποια από τις αρχικές beta μιας πολύ μεγάλης έκδοσης και νέας

 

 

Για τον φίλο θα έλεγα να κάνει ένα reset αρχικά με τον συνδυασμό των πλήκτρων

Δεύτερο είναι να δει και με αλλά ακουστικά μήπως εκεί κάτι γίνεται με τα συγκεκριμένα ακουστικά

Τρίτη και τελευταία λύση είναι επαναφορά και από την αρχή στήσιμο στην ήδη υπάρχουσα 11.4

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση του messenger κλείνει μόνη της ή πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο στην συσκευή μου ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση του messenger κλείνει μόνη της ή πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο στην συσκευή μου ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι η εφαρμογή φταιει. Το κάνει και στο δικό μου 7αρι, αλλά και στο iPad Pro μου,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει ρύθμιση ώστε όταν τραβάω φωτογραφίες να μην κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο; Το να το έχω μόνιμα στο αθόρυβο δεν είναι λύση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση ώστε όταν τραβάω φωτογραφίες να μην κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο; Το να το έχω μόνιμα στο αθόρυβο δεν είναι λύση.

 

 

 

Ενεργοποίησε τις Live Photos, δεν θα ακούγεται έτσι κάτι, βέβαια θα πιάνουν περισσότερο χώρο οι φωτογραφίες έτσι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες από βροχερή θεσσαλονικη χαχα

 

Έβαλε κανείς Ios 12? Δεν ξέρω αλλά ψήνομαι να βάλω την beta

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...