Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες από βροχερή θεσσαλονικη χαχα

 

Έβαλε κανείς Ios 12? Δεν ξέρω αλλά ψήνομαι να βάλω την beta

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είναι πολύ νωρίς καλύτερα μείνε έτσι γιατί θα αναγκαστείς να κανείς restore αν έχεις σημαντικά προβλήματα σε καθημερινή χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παίδες από βροχερή θεσσαλονικη χαχα

 

Έβαλε κανείς Ios 12? Δεν ξέρω αλλά ψήνομαι να βάλω την beta

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Τώρα δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτό αλλά στο 6S που έβαλα δεν παρατήρησα κάτι το ιδιαίτερο είτε από επιδόσεις είτε από μπαταρία. Οπότε δεν πολυλέει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φόβος να μπει η beta? Υπάρχουν θέματα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Το πολύ πολύ αν δεν σου αρέσει κάτι να πρέπει να κανεις format τα πάντα για να ξαναπας στο 11

Από εκεί και μετά σε απλή καθημερινή χρήση, δεν παρατήρησα κάτι το ιδιαίτερο σε θέματα. Για την ακρίβεια τίποτα από απλή χρήση (social media browsing και κλήσεις)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να αγοράσω το 7αρι απο skroutzομάγαζο και βρίσκω μεγάλη απόκλιση στις τιμές : Σε 2 αξιόπιστα καταστήματα με 549E ενώ σε κάποια άλλα απο το bestprice 476E . 76E είναι υπολογίσημα . Ξέρετε κάτι γι αυτό ; Μήπως τα πιό φθηνά είναι refurbished ;

Ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να αγοράσω το 7αρι απο skroutzομάγαζο και βρίσκω μεγάλη απόκλιση στις τιμές : Σε 2 αξιόπιστα καταστήματα με 549E ενώ σε κάποια άλλα απο το bestprice 476E . 76E είναι υπολογίσημα . Ξέρετε κάτι γι αυτό ; Μήπως τα πιό φθηνά είναι refurbished ;

Ευχαριστώ

 

Στο bestprice προσοχή γιατί μερικά είναι από βουλγαρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έσπασε η οθόνη του κινητού. Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα για να αγοράσω και να αντικαταστήσω την οθόνη μόνος μου; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έσπασε η οθόνη του κινητού. Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα για να αγοράσω και να αντικαταστήσω την οθόνη μόνος μου; Ευχαριστώ

 

 

 

Θα σου πρότεινα να το πας στους επισήμους. Διότι εάν την αλλάξεις εσυ υπάρχει ο κινδυνος :

 

1. Είναι πολύ πιο δύσκολη συσκευή επειδή φέρει μέσα την τσιμούχες για αδιάβροχο ποίηση όποτε κινδυνεύεις να κανεις ζημιά.

 

2. Θα χάσεις διαπαντός την αδιαβροχοποιηση που είναι και το πλεονέκτημα του 7 εάν είχες το 6αρη θα σου έλεγα να την αλλάξεις και μόνος σου.

 

3. Οι οθόνες που θα βρεις έξω είναι χειρότερες από τις αυθεντικές με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνονται καλά στην αφή και στα χρώματα. Επιπλέον εάν θελήσεις αργότερα να εκμεταλλευτείς την προσφορά στα 39 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας από τους επισήμους, εάν αλλάξεις μόνος σου μπαταρίες δεν θα ισχύει για εσένα και δεν θα στο αναλαβουν(και πίστεψε με οι μπαταρίες στα iPhone μόνο οι αυθεντικές αξίζουν ειδάλλως τα κινητά πέφτουν σε αλεπάλληλα restart)

 

4. Αν δώσεις χρήματα για να πάρεις μια καλή οθονη θα σου φύγει γύρω στο 70 ενώ στους επισήμους θα δώσεις 150 αλλά! Θα πάρεις και αδιαβροχοποιηση και θα συνεχίσεις με την εγγύηση κανονικότητα.

 

 

 

Από εμένα λοιπόν μόνο επίσημοι . Με διαφορά document!!!! Εάν είσαι από επαρχία το στελνεις με acs αφού πρώτα συνεννοηθεις μαζί τους. Μην το πας σε μη εξουσιοδοτημένο. Θα σε φλωμοσουν παραμύθια και μπορεί να σου κάνουν μεγαλύτερη ζημιά η θα χάσεις εξαρτήματα μέσα από το τηλέφωνο. Η διαφορά της τάξης των 40-50 ευρώ δεν αξίζει. Κάλεσε την document να σου πει κόστος αντικατάστασης οθόνης.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το πας στους επισήμους. Διότι εάν την αλλάξεις εσυ υπάρχει ο κινδυνος :

 

1. Είναι πολύ πιο δύσκολη συσκευή επειδή φέρει μέσα την τσιμούχες για αδιάβροχο ποίηση όποτε κινδυνεύεις να κανεις ζημιά.

 

2. Θα χάσεις διαπαντός την αδιαβροχοποιηση που είναι και το πλεονέκτημα του 7 εάν είχες το 6αρη θα σου έλεγα να την αλλάξεις και μόνος σου.

 

3. Οι οθόνες που θα βρεις έξω είναι χειρότερες από τις αυθεντικές με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνονται καλά στην αφή και στα χρώματα. Επιπλέον εάν θελήσεις αργότερα να εκμεταλλευτείς την προσφορά στα 39 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας από τους επισήμους, εάν αλλάξεις μόνος σου μπαταρίες δεν θα ισχύει για εσένα και δεν θα στο αναλαβουν(και πίστεψε με οι μπαταρίες στα iPhone μόνο οι αυθεντικές αξίζουν ειδάλλως τα κινητά πέφτουν σε αλεπάλληλα restart)

 

4. Αν δώσεις χρήματα για να πάρεις μια καλή οθονη θα σου φύγει γύρω στο 70 ενώ στους επισήμους θα δώσεις 150 αλλά! Θα πάρεις και αδιαβροχοποιηση και θα συνεχίσεις με την εγγύηση κανονικότητα.

 

 

 

Από εμένα λοιπόν μόνο επίσημοι . Με διαφορά document!!!! Εάν είσαι από επαρχία το στελνεις με acs αφού πρώτα συνεννοηθεις μαζί τους. Μην το πας σε μη εξουσιοδοτημένο. Θα σε φλωμοσουν παραμύθια και μπορεί να σου κάνουν μεγαλύτερη ζημιά η θα χάσεις εξαρτήματα μέσα από το τηλέφωνο. Η διαφορά της τάξης των 40-50 ευρώ δεν αξίζει. Κάλεσε την document να σου πει κόστος αντικατάστασης οθόνης.

 

Πολύ σωστά

Από το 7αρι και μετά δεν αξίζει να βάλει χέρι κανείς σε iPhone

Δυστυχώς οι τιμές σε οθόνες και λοιπά είναι ακριβές αλλά δεν γίνεται τίποτα

Αν το πειράξεις τα χάνεις όλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Oταν μιλάω με το καλώδιο ( της μάνας του το γνήσιο ) 9 στις 10 φορές παραπονούνται ότι δεν με ακούνε καθαρά η με διακοπές και όταν τραβάω το καλώδιο και μιλάω απευθείας από το τηλέφωνο με ακούνε πεντακάθαρα. Κανείς αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα? και τι μπορεί να φταίει ??
Link to comment
Share on other sites

Oταν μιλάω με το καλώδιο ( της μάνας του το γνήσιο ) 9 στις 10 φορές παραπονούνται ότι δεν με ακούνε καθαρά η με διακοπές και όταν τραβάω το καλώδιο και μιλάω απευθείας από το τηλέφωνο με ακούνε πεντακάθαρα. Κανείς αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα? και τι μπορεί να φταίει ??

 

Πήγαινε στη document σε 7αρια αντικαθιστούν πλήρως το μικρόφωνο δωρεάν. Έχει βγει και ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θέλω να κάνω το τηλέφωνο hotspot.

Μολις μπω στην επιλογή "Διαμόρφωση προσωπικού hotspot" μου βγάζει μνμ να επικοινωνήσω με την Carrier.

 

Είναι θέμα του παρόχου;

πρέπει να πάω στη Wind;

Το έκανε κάποιος;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη document σε 7αρια αντικαθιστούν πλήρως το μικρόφωνο δωρεάν. Έχει βγει και ανακοίνωση.

Se ευχαριστώ για την απάντηση αλλά σε τηλέφωνο που τους πήρα ( και ομολογώ ήταν ευγενέστατοι) μου είπαν ότι αφού λειτουργεί κανονικά χωρίς τα ακουστικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο - θα τσεκάρω κξαι με κάποιο άλλο καλώδιο να δώ

Link to comment
Share on other sites

Se ευχαριστώ για την απάντηση αλλά σε τηλέφωνο που τους πήρα ( και ομολογώ ήταν ευγενέστατοι) μου είπαν ότι αφού λειτουργεί κανονικά χωρίς τα ακουστικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο - θα τσεκάρω κξαι με κάποιο άλλο καλώδιο να δώ

 

 

Πήγαινε από εκεί. Δεν θα φανεί έτσι. Θα σου τρέξουν διαγνωστικά. Ειδάλλως γράφεις apple chat online επιλογή χώρας ΑΜΕΡΙΚΗ και όχι Ελλάδα και μιλάς μαζί τους με chat σε αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Se ευχαριστώ για την απάντηση αλλά σε τηλέφωνο που τους πήρα ( και ομολογώ ήταν ευγενέστατοι) μου είπαν ότι αφού λειτουργεί κανονικά χωρίς τα ακουστικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο - θα τσεκάρω κξαι με κάποιο άλλο καλώδιο να δώ

 

Το πρόβλημα σου είναι τα ακουστικά ή με τα ακουστικά

Δοκίμασε να βάλεις ενός φίλου τα ακουστικά να δεις τι συμβαίνει

Ρίξε μια μάτια μέσα στην θύρα μήπως έχει χνούδια και σου δημιουργούν κάποιο θέμα

Ίσως είναι software το πρόβλημα. Υπήρχε ένα τέτοιο bug σε προηγούμενες εκδόσεις. Ποια έκδοση iOS έχεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 11·4 και το πρόβλημα είναι μόνο με το καλώδιο θα δοκιμάσω και με ένα άλλο

 

Πιθανόν τα ακουστικά σου έχουν θέμα

Δοκίμασε από κάποιον άλλον και θα καταλάβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θέλω να κάνω το τηλέφωνο hotspot.

Μολις μπω στην επιλογή "Διαμόρφωση προσωπικού hotspot" μου βγάζει μνμ να επικοινωνήσω με την Carrier.

 

Είναι θέμα του παρόχου;

πρέπει να πάω στη Wind;

Το έκανε κάποιος;

 

Ευχαριστώ

 

πήγα σε κατάστημα και δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν.

 

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε απο το 1222

Εκει που ρυθμίζουμε τις παραμέτρους των δικτύων κινητής τηλεφωνίας, κάτω κάτω στο μενου έχει και ρυθμίσεις για το hotspot τις οποίες δεν είχα προσέξει.

Το τηλέφωνο είχε περασμένο το όνομα μου με εναν κωδικό, τα έσβησα, εβαλα τo ΑPΝ της wind και όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...