Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παει πολυ καλα η 11.3 απ οτι παρατηρω!! εντυπωσιασμενος!!

 

Έτσι ακούω από φίλους για διάφορες συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παει πολυ καλα η 11.3 απ οτι παρατηρω!! εντυπωσιασμενος!!

 

 

 

Εγώ θα τολμήσω να πω ότι πάει ένα κλικ καλύτερα από την 10.3.3

 

Σήμερα πήγα riverwest στην istorm και έβαλα το τζαμάκι της Belkin Corning Flat.

Πολύ καλή αίσθηση στην αφή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τολμήσω να πω ότι πάει ένα κλικ καλύτερα από την 10.3.3

 

Σήμερα πήγα riverwest στην istorm και έβαλα το τζαμάκι της Belkin Corning Flat.

Πολύ καλή αίσθηση στην αφή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τιμή ? Έχω βάλει ένα της πλάκας ..Θα ήθελα ένα επώνυμο

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του είναι 24,90€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολύ προσοχή μην ανεβάσει θερμοκρασία το κινητό σου γιατί ξεκολλάει. Έτσι την πάτησα και εγώ στο 8αρη μου και δεν αναγνωρίζουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προσοχή μην ανεβάσει θερμοκρασία το κινητό σου γιατί ξεκολλάει. Έτσι την πάτησα και εγώ στο 8αρη μου και δεν αναγνωρίζουν τίποτα.

 

 

Να ζεσταθεί η οθόνη ? Δεν κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Να ζεσταθεί η οθόνη ? Δεν κατάλαβα

 

Ναι. Εμένα το 8αρη ζεστάθηκε λόγω facetime. Ανεβάζει τοπικά θερμοκρασία όταν το παραχρησιμοποιείς με αποτέλεσμα η μεταφορά της θερμότητας να γίνεται στην πλάτη και στην οθόνη. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να ξεκολλήσει το τζάμι της belkin το οποίο τοποθετείται με μηχάνημα. Στο εξωτερικό έχει ειπωθεί πως η belkin περιμένει δεύτερη βερσιον απαλλαγμένη από αυτό το πρόβλημα. Σε Ελλάδα δεν έχουν ιδέα.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα μια απλή τοποθέτηση και όταν είδα αυτό ψαρωσα ...

 

https://youtu.be/D7cv1Aku7Gk

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εμένα το 8αρη ζεστάθηκε λόγω facetime. Ανεβάζει τοπικά θερμοκρασία όταν το παραχρησιμοποιείς με αποτέλεσμα η μεταφορά της θερμότητας να γίνεται στην πλάτη και στην οθόνη. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να ξεκολλήσει το τζάμι της belkin το οποίο τοποθετείται με μηχάνημα. Στο εξωτερικό έχει ειπωθεί πως η belkin περιμένει δεύτερη βερσιον απαλλαγμένη από αυτό το πρόβλημα. Σε Ελλάδα δεν έχουν ιδέα.

 

Όπως και αν το αφήσεις στον ήλιο ή στο αμάξι η οτιδήποτε άλλο που μπορεί να ζεστάνει την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάτι μεμπτό στην 11.3

Ακόμα και η μπαταρία αν δεν είναι καλύτερη είναι τουλάχιστον ίση με την 10.3.3

 

Την αυτόματη φωτεινότητα γιατί την έκρυψαν ; :)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά σε 11.3 παρατηρώ ότι είναι όντως μια χαρά από άποψη ταχητυτας αλλά η μπαταρία είναι στα ίδια χάλια! Όταν την πέρασα στην υγεία μπαταρίας έλεγε μέγιστη χωρητικότητα 90% και μέσα σε 1.5 βδομάδα πήγε στο 87 %
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά σε 11.3 παρατηρώ ότι είναι όντως μια χαρά από άποψη ταχητυτας αλλά η μπαταρία είναι στα ίδια χάλια! Όταν την πέρασα στην υγεία μπαταρίας έλεγε μέγιστη χωρητικότητα 90% και μέσα σε 1.5 βδομάδα πήγε στο 87 %

 

Κι επειδή το λέει αυτό τι σημαίνει;

Δεν έχει σχέση η έκδοση με την υγεία της μπαταρίας

Αν συνεχίζει έτσι η μπαταρία σου θα χρειαστείς γρήγορα αλλαγή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά σε 11.3 παρατηρώ ότι είναι όντως μια χαρά από άποψη ταχητυτας αλλά η μπαταρία είναι στα ίδια χάλια! Όταν την πέρασα στην υγεία μπαταρίας έλεγε μέγιστη χωρητικότητα 90% και μέσα σε 1.5 βδομάδα πήγε στο 87 %

 

Εγώ έχω 100% χωρίς αλλαγές.

Γενικά όμως είναι beta feature ακόμα.

Μην το θεωρείτε απολύτως ακριβές.

Η αυτονομία είναι πολύ καλή σε εμένα, δεν έχω κανένα θέμα είτε πριν την 11.3 είτε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε κάποιους μάλλον καμία εφαρμογή δεν υποστηρίζει κάποιες νέες αλλαγές και δημιουργεί πρόβλημα

Η 11.3 λένε ότι είναι από τις καλύτερες

Και εδώ μέσα ακόμα ολοι το λένε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά σε 11.3 παρατηρώ ότι είναι όντως μια χαρά από άποψη ταχητυτας αλλά η μπαταρία είναι στα ίδια χάλια! Όταν την πέρασα στην υγεία μπαταρίας έλεγε μέγιστη χωρητικότητα 90% και μέσα σε 1.5 βδομάδα πήγε στο 87 %

 

 

 

Τι εννοείς χάλια ;

Δώσε μας ένα μέτρο σύγκρισης.

Μήπως κάποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία ;

 

Μακάρι πολλές συσκευές εκεί έξω να είχαν αναλογικά την αυτονομία της συσκευής μας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι πολλές συσκευές εκεί έξω να είχαν αναλογικά την αυτονομία της συσκευής μας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δώσε μερικά παραδείγματα να καταλάβουμε φίλε μου.

Όταν λες "αναλογικά", φαντάζομαι εννοείς ναυαρχίδα μέχρι το καλοκαίρι του 17 και κοντά στο χιλιάρικο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μερικά παραδείγματα να καταλάβουμε φίλε μου.

Όταν λες "αναλογικά", φαντάζομαι εννοείς ναυαρχίδα μέχρι το καλοκαίρι του 17 και κοντά στο χιλιάρικο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Αναλογικά εννοώ για το μέγεθος της συσκευής.

Πόσες συσκευές υπάρχουν που μπορείς να τις χειριστείς με το ένα χέρι ;

Ότι μπορώ να φύγω το πρωί από το σπίτι με 30% είναι πολύ χαλαρωτικό.

Με ποιο Android το κανείς ;

Ημουν με το s7 edge πριν όταν σκέφτηκα το 7αρι και το μόνο που με ανησυχουσε ήταν η αυτονομία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αναλογικά εννοώ για το μέγεθος της συσκευής.

Πόσες συσκευές υπάρχουν που μπορείς να τις χειριστείς με το ένα χέρι ;

Ότι μπορώ να φύγω το πρωί από το σπίτι με 30% είναι πολύ χαλαρωτικό.

Με ποιο Android το κανείς ;

Ημουν με το s7 edge πριν όταν σκέφτηκα το 7αρι και το μόνο που με ανησυχουσε ήταν η αυτονομία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω ότι έχεις λάθος

Μια χαρά τα πηγαίνουν πολλές android συσκευές σήμερα

Μην ανοίξουμε κουβέντα πάνω σε αυτό όμως

Βέβαια οι περισσότερες έχουν πολύ μεγαλύτερη μπαταρία απλά πετυχαίνουν τα ίδια νούμερα σε αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν έχω λόγο να ανοίξω vs περί αυτονομίας.

 

Ο καθένας ανάλογα την ημερήσια χρήση που κάνει βγάζει και τα συμπεράσματα του.

 

Εγώ θα ξαναγράψω ότι για το μέγεθος της συσκευής και τις επιδοσεις της η αυτονομία της είναι υποδειγματικη στα δικά μου μάτια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει προσωπικά ούτε το μέγεθος μιας συσκευής ούτε πόσα μιλιαμπερόρια αποφάσισε ο κατασκευαστής να δώσει, εφόσον μου ζήτησε 9 κατοστάρικα (ή οποιοδήποτε παρόμοιο νούμερο) για την συσκευή.

Εγώ είδα μια συσκευή με καλή αυτονομία μέχρι το καλοκαίρι του 17, ενώ από κει και πέρα αρχίζει η "οικονομία" για να βγει η μέρα.

Δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία, το ios 11 ή οτιδήποτε, πάντως είναι ασυγχώρητο για μένα.

Ειδικά όταν στο s8+ με την ανάλυση και την οθοναρα του, μου περισσεύει ένα 50% μέσα στη μέρα.

Όπως και να χει, εγώ είμαι πολύ απογοητευμένος από την αυτονομία. Κι αυτό γιατί στην αρχή ήταν πολύ καλή για iPhone και δεν περίμενα να δω τέτοια διαφορά τόσο σύντομα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@nikos523 Αν κατάλαβα καλά είχες το 7αρι όπου στην αρχή ήσουν ικανοποιημένος από την αυτονομία του αλλά μετά από κάποιους μήνες έπεσε κατά πολύ ;

Εγώ τώρα είμαι στους 6 μήνες αλλά δεν έχω δει προς το παρών μείωση.

Όσο για το μέγεθος νομίζω ότι οι απαιτήσεις μεγαλώνουν όταν κουβαλάς ένα phablet πάνω σου.

Κινητάρα όντως το s8+για τα 560€ που ζητά σήμερα αλλά θέλω κινητό που μπορώ να το χειρίζομαι με το ένα χέρι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. 7αρι 128 αγορά μέσα Οκτωβρίου και κοντά στον χρόνο με το ios 11, έγινε άλλο κινητό γενικότερα.

Όπως είπα και πριν, η απογοήτευση είναι τόσο μεγάλη γιατί δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ μα κανένα παράπονο, δυσλειτουργία ή bug μέσα σε αυτό τον χρόνο, ενώ το τελευταίο 6μηνο τα έχω δει όλα.

Όπως και να χει, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Ελπίζω σε ένα καλό ios 12 που ίσως να διορθώσει την εμπειρία χρήσης μαζί με την νέα μπαταρία που θα βάλω σε κανένα 6μηνο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει προσωπικά ούτε το μέγεθος μιας συσκευής ούτε πόσα μιλιαμπερόρια αποφάσισε ο κατασκευαστής να δώσει, εφόσον μου ζήτησε 9 κατοστάρικα (ή οποιοδήποτε παρόμοιο νούμερο) για την συσκευή.

Εγώ είδα μια συσκευή με καλή αυτονομία μέχρι το καλοκαίρι του 17, ενώ από κει και πέρα αρχίζει η "οικονομία" για να βγει η μέρα.

Δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία, το ios 11 ή οτιδήποτε, πάντως είναι ασυγχώρητο για μένα.

Ειδικά όταν στο s8+ με την ανάλυση και την οθοναρα του, μου περισσεύει ένα 50% μέσα στη μέρα.

Όπως και να χει, εγώ είμαι πολύ απογοητευμένος από την αυτονομία. Κι αυτό γιατί στην αρχή ήταν πολύ καλή για iPhone και δεν περίμενα να δω τέτοια διαφορά τόσο σύντομα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μόνο στο ότι συγκρίνεις iPhone 7 με s8+ δεν χρειάζεται κανείς να ακούσει κάτι παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...