Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το κινητο ηρθε...παρασκευη εγινε η παραγγελια σημερα τριτη ηρθε...απιστευτο μου φαινεται...οταν βρω χρονο και το στησω θα ποσταρω εντυπωσεις..και παλι ευχαριστω τον φιλο που προτεινε τον πωλητη..:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε καλοδούλευτο! :cool:

 

P.S. τα ακουστικά μη τα απορρίψεις, αξίζουν πολύ, στην αρχή ίσως δε σε ενθουσιάσουν γιατί απλά θέλουν λίγο χρόνο να στρώσουν :) εγώ έκανα το λάθος και τα έβαλα στην άκρη, αλλά μετά αναθεώρησα, γι'αυτό στο λέω. Τώρα ακούω flac ποιότητας κομμάτια σε ένταση που οριακά γλυτώνω σπασμένα τύμπανα (και έχει καμιά 2-3 σκάλες για να τερματίσει η ένταση-ALL HAIL THE QUAD DAC :lol::lol::lol:) και τα άτιμα ούτε τρίζουν ούτε τίποτα. Απλά είναι ισορροπημένα, δεν ευνοούν μπάσα κλπ.

 

Εντωμεταξύ έχω παραγγείλει και ένα σκινάκι από dbrand ταυτόχρονα με την παραγγελία του κινητού και ακόμη να φτάσει :confused: Μάλλον χάθηκε στο δρόμο :ninja:

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα...οσο για τα ακουστικα θα τους δωσω μια ευκαιρια αλλα μολις δωσω το htc που εχω,εχω φυγει σε ενα καταστημα με ακουστικα και εχω δοκιμασει τα beyerdynamic dt 770 pro (250ohm) να δω το φως το αληθινο...αυτα βεβαια ειναι open ear...επειδη θα χρειαστω και in ear μακαρι να βολεψουν αυτα που εχει αλλιως με βλεπω για shure se215...ανυπομονω να ακουσω αυτο το dac..
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα...οσο για τα ακουστικα θα τους δωσω μια ευκαιρια αλλα μολις δωσω το htc που εχω,εχω φυγει σε ενα καταστημα με ακουστικα και εχω δοκιμασει τα beyerdynamic dt 770 pro (250ohm) να δω το φως το αληθινο...αυτα βεβαια ειναι open ear...επειδη θα χρειαστω και in ear μακαρι να βολεψουν αυτα που εχει αλλιως με βλεπω για shure se215...ανυπομονω να ακουσω αυτο το dac..

Θα σε εντυπωσιασει σιγουρα....;)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν το κινητό για την ποιότητα νυχτερινών φωτό. Είμαι στα όρια να το τσιμπήσω και θέλω να μάθω απόψεις για βραδινή λειτουργία. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ιδιο φακο με το G5 εχει

 

Φακό ίσως, αισθητήρα όχι :p Τσέκαρε εδώ ένα συγκριτικό, πήγαινε το καρέ στα χαρτονομίσματα να δεις λεπτομέρεια το V20 στις φιγούρες και τα γράμματα.

Νυχτερινές το καλύτερο αποτέλεσμα είναι τριπόδι και manual για να βγάλεις σε iso100. Στο αυτόματο είναι στις τοπ των περσινών ναυαρχίδων, αλλά Pixel δεν είναι με τίποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Φακό ίσως, αισθητήρα όχι :p Τσέκαρε εδώ ένα συγκριτικό, πήγαινε το καρέ στα χαρτονομίσματα να δεις λεπτομέρεια το V20 στις φιγούρες και τα γράμματα.

Νυχτερινές το καλύτερο αποτέλεσμα είναι τριπόδι και manual για να βγάλεις σε iso100. Στο αυτόματο είναι στις τοπ των περσινών ναυαρχίδων, αλλά Pixel δεν είναι με τίποτα ;)

 

Όντως στο photo compare tool φαίνεται η διαφορά με g5 ενώ με g6 είναι σχεδόν όμοια. Είναι αξιοπρεπής all around ναυαρχίδα ακόμα και τώρα νομίζω. Ir, αποσπόμενη μπαταρία, δίκαρτο(dual stand by)+sd, τοπ κάμερα δύσκολα βρίσκεις ακόμα και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει την καλοσυνη καποιος φιλος που διαθετει το lg v20 να ανεβασει μερικες φωτογραφιες στο flickr, να δουμε στο αντιστοιχο λινκ μερικα δειγματα ?? Πραγματικα πιστευω πως αξιζει η αγορα, αλλα η φωτο παραμενει μοναδικο κριτηριο για μενα προσωπικα. Καλο μεσημερι σε ολους . :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, αν γνωριζει καποιος...ποιο firmware εχει ελληνικη γλωσσα?? sos...εχω το h990ds ...απο αραβικα εμιρατα...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα, δεν υπήρχε επιλογή ελληνικών πουθενά (κι εμένα από αραβικά εμιράτα το τηλέφωνο). Έβαλα το Morelocale 2 και συνδυαστικά με αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=k1ddtigWDcE μπόρεσα και έβαλα την ελληνική γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα, δεν υπήρχε επιλογή ελληνικών πουθενά (κι εμένα από αραβικά εμιράτα το τηλέφωνο). Έβαλα το Morelocale 2 και συνδυαστικά με αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=k1ddtigWDcE μπόρεσα και έβαλα την ελληνική γλώσσα.

 

χιλια ευχαριστω skriker21, το δοκιμασα βιαστικα ειναι η αληθεια και δε τα καταφερα...θα ξαναπροσπαθησω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα το αρχικό firmware 10c έκδοση Taiwan/China και επειδή μάλλον ήταν διαφορετική από την εγκατεστημένη του κινητού, την μετέτρεψε σε global και είχα κανονικά Ελληνικά :rolleyes:. Για να επιστρέψω στην 10g φλάσαρα firmware Asia/Singapore οπότε πάλι με πήγε σε global. Εν ολίγοις ένας αχταρμάς χαχα αλλά τουλάχιστον έχω ελληνικό μενού.

 

https://ibb.co/kqGdaw

https://ibb.co/ciOfoG

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα το αρχικό firmware 10c έκδοση Taiwan/China και επειδή μάλλον ήταν διαφορετική από την εγκατεστημένη του κινητού, την μετέτρεψε σε global και είχα κανονικά Ελληνικά :rolleyes:. Για να επιστρέψω στην 10g φλάσαρα firmware Asia/Singapore οπότε πάλι με πήγε σε global. Εν ολίγοις ένας αχταρμάς χαχα αλλά τουλάχιστον έχω ελληνικό μενού.

 

https://ibb.co/kqGdaw

https://ibb.co/ciOfoG

 

 

 

Jonous σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, εκει που ειχα απελπιστει με βοηθησατε ολοι εδω μεσα στην ομαδα....να ειστε καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει απο το πρωι(!!!) να την κατεβαζω.Εξαιρετικα αργο downloading!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η H990ds10j αλλά αν δεν έρθει η 8 όλα τ' άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε :whistle:

 

*powerser κι εσύ παλιά καραβάνα από το 2003 :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η H990ds10j αλλά αν δεν έρθει η 8 όλα τ' άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε :whistle:

 

*powerser κι εσύ παλιά καραβάνα από το 2003 :D

Αυτο πιστευω κι εγω αν και η 8,σαν χαρακτηριστικα δεν μου γεμιζει το ματι...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η H990ds10j αλλά αν δεν έρθει η 8 όλα τ' άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε :whistle:

 

*powerser κι εσύ παλιά καραβάνα από το 2003 :D

 

Πολυ παλια απο το προηγουμενο ονομα του forum !!!! :)

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κι εδώ η αναβάθμιση...

Πάντως, έχοντας στα χέρια κα ένα xiaomi A1, η διαφορά σε ταχύτητα υπέρ του v20 είναι εμφανής,

Όσο lag κα να έχει το λογισμικό της LG, ο 820 έχει τσαγανό και δεν κρύβεται...

Βέβαια, την ταχύτητα του 7 plus δεν τη φτάνει με τίποτε...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου, οσοι πηρατε την H990ds10j τι brand ειχατε πρωτα ?? εχω βαλλει την ρομ του hong kong την οποια μετετρεψε σε global, το κινητο, και εχω ελληνικα....:)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κι εδώ η αναβάθμιση...

Πάντως, έχοντας στα χέρια κα ένα xiaomi A1, η διαφορά σε ταχύτητα υπέρ του v20 είναι εμφανής,

Όσο lag κα να έχει το λογισμικό της LG, ο 820 έχει τσαγανό και δεν κρύβεται...

Βέβαια, την ταχύτητα του 7 plus δεν τη φτάνει με τίποτε...

 

Αν ρουτάρεις έχει κάτι μοντίφες που το απογειώνουν :D. Αλλά δυστυχώς ούτε μία custom rom και δεν το βλέπω να συμβάινει καν.. :( Αν είχαμε επιλογή να βάλουμε καμιά cm θα βλέπαμε την πραγματική επίδοση του hardware.

 

Καλημερα φιλοι μου, οσοι πηρατε την H990ds10j τι brand ειχατε πρωτα ?? εχω βαλλει την ρομ του hong kong την οποια μετετρεψε σε global, το κινητο, και εχω ελληνικα....:)

 

Σ'εμένα ήρθε με f και αμέσως μου έβγαλε διαθέσιμη την g για ανβάθμιση. Μετά πήγα σε c για να ρουτάρω και τώρα έχω επιστρέψει σε g :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...