Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα....εχω το δικαρτο, ειναι λογικο σε flight mode απο τις 12 το μεσημερι τωρα να ειμαι στο 88% μπαταριας ?? φοραω την H990N10o (china/hong kong) την ειχα περασει και την μετετρεψε σε global και εχω ελληνικη γλωσσα ....εχετε καποια προταση για αλλο firmware για να εχω και ελληνικα ?? υπαρχουν τιποτα μοντες για καλυτερη μπαταρια ?? ευχαριστω πολυ,... :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....εχω το δικαρτο, ειναι λογικο σε flight mode απο τις 12 το μεσημερι τωρα να ειμαι στο 88% μπαταριας ?? φοραω την H990N10o (china/hong kong) την ειχα περασει και την μετετρεψε σε global και εχω ελληνικη γλωσσα ....εχετε καποια προταση για αλλο firmware για να εχω και ελληνικα ?? υπαρχουν τιποτα μοντες για καλυτερη μπαταρια ?? ευχαριστω πολυ,... :)

 

Ίσως να παίζει ρόλο και το συγκεκριμένο firmware. Δεν έχει και πολλά να κάνεις για τη μπαταρία. Εγώ απλά κάτι που κάνω μετά από κάθε reboot (γιατί επανέρχεται στην εργοστασιακή ρύθμιση) μπαίνω στα εργοστασιακά μενού και ρυθμίζω τη μία κάρτα της wind που έχω μόνο για κλήσεις σε μια συγκεκριμένη μπάντα γιατί στο αυτόματο πολλές φορές σκανάρει όλες τις μπάντες για να βρει το βέλτιστο σήμα και καταναλώνει μπαταρία.

Ουσιαστική διαφορά θα δεις με root και custom kernel. Είναι κάτι παλικάρια που έχουν "μαγειρέψει" έναν πολύ δυνατό kernel με φοβερή αυτονομία και γενικά πολύ πιο άνετο ρολάρισμα το κινητό σε σχέση με της LG.

 

P.S. Του πέρασα ένα σκινάκι :D

 

http://i67.tinypic.com/20uv11i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει ρόλο και το συγκεκριμένο firmware. Δεν έχει και πολλά να κάνεις για τη μπαταρία. Εγώ απλά κάτι που κάνω μετά από κάθε reboot (γιατί επανέρχεται στην εργοστασιακή ρύθμιση) μπαίνω στα εργοστασιακά μενού και ρυθμίζω τη μία κάρτα της wind που έχω μόνο για κλήσεις σε μια συγκεκριμένη μπάντα γιατί στο αυτόματο πολλές φορές σκανάρει όλες τις μπάντες για να βρει το βέλτιστο σήμα και καταναλώνει μπαταρία.

Ουσιαστική διαφορά θα δεις με root και custom kernel. Είναι κάτι παλικάρια που έχουν "μαγειρέψει" έναν πολύ δυνατό kernel με φοβερή αυτονομία και γενικά πολύ πιο άνετο ρολάρισμα το κινητό σε σχέση με της LG.

 

P.S. Του πέρασα ένα σκινάκι :D

 

http://i67.tinypic.com/20uv11i.jpg

 

πολλα πολλα ευχαριστω φιλε μου....εγω εχω καρτα της cosmote στην slot1, χρησιμοποιω μονο αυτη....να ακολουθησω τις ιδιες ρυθμισεις που εχεις αναφερει σε προηγουμενη σελιδα ?? ευχαριστω και παλι jonous :)

Link to comment
Share on other sites

πολλα πολλα ευχαριστω φιλε μου....εγω εχω καρτα της cosmote στην slot1, χρησιμοποιω μονο αυτη....να ακολουθησω τις ιδιες ρυθμισεις που εχεις αναφερει σε προηγουμενη σελιδα ?? ευχαριστω και παλι jonous :)

 

Δε θυμάμαι τι έχω γράψει, πάντως πληκτρολογείς στο dialer *#546863#*990* -> filed test -> modem settings -> network mode -> sim1 gsm 900 για μενα (Wind), για cosmote ψάξτο λίγο.

 

Επίσης απενεργοποίησε SVC menu -> Log service (ολα disable) και SVC menu -> LDB στο LDB Setting κάνε το να δείχνει "Disable - MLT will not run after booting".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα είμαι κάτοχος και εγώ του κινητού απο εχθές!Δεν εχω τη δυνατότητα των ελληνικών παρα μονο στο πληκτρολόγιο!Το κινητό αγοράστηκε απο ελληνικό ιντερνετικό κατάστημα και επειδή δεν είμαι καθόλου έμπειρος με τα περι ρομ κλπ κλπ σας έβγαλα ενα σκρινσοτ με τι μου ήρθε το κινητό!Η ανησυχία μου δεν είναι τόσο τα ελληνικά στο μενού όσο οι υπόλοιπες λειτουργίες αν θα είναι κανονικες πχ.δεδομενα 4g gps για τη χώρα μας!Ευχαριστώ και θα εκτιμηθεί οποιαδήποτε διευκρίνηση !
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μεγειά και καλοδούλευτο! Τώρα για ελληνικά, εφόσον δεν έχεις επαφή με χειροκίνητη αναβάθμιση κλπ η καλύτερη λύση είναι μέσω more locale από playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el. H ανησυχία σου ευτυχώς δεν θα επαληθευτεί, δουλεύουν όλα άψογα :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζουμε πια είναι η διαφορά αυτών των δυο μοντέλων (εκτός των 2 sim φυσικά...)

LG V20 (H918) 64GB Titan T-Mobile 4G LTE 16MP Android 5.7" Unlocked Smartphone και

LG V20 H990DS 64GB Titan TW (Eng/IT/ES/DE/FR)?

Να υποθέσω πως απλά το 1ο έχει branded λογισμικό της T-Mobile?

Το ρωτάω διότι δεν μ' ενδιαφέρει το δίκαρτο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω μόνο το DS είναι δίκαρτο. Το H918 νομίζω είναι για δίκτυο Τ-Mobile, αλλά εφόσον είναι ξεκλείδωτο δε θα έχεις θέμα, με Ευρωπαϊκές μπάντες όμως δεν ξέρω τι γίνεται, αν τις περιλαμβάνει όλες. Πάντως στα συν είναι ότι υπάρχουν κάποιες custom roms και γενικά περισσότερο developement γι'αυτό το μοντέλο, αν ασχολείσαι με πείραγμα, ενώ για το DS τίποτα :D
Link to comment
Share on other sites

Για τις συχνότητες το κοίταξα και παίζουν...(σε cosmote τουλάχιστον) και στο eBay γράφει πως είναι unlocked...οπότε μάλλον θα πειραματιστώ
Link to comment
Share on other sites

Για τις συχνότητες το κοίταξα και παίζουν...(σε cosmote τουλάχιστον) και στο eBay γράφει πως είναι unlocked...οπότε μάλλον θα πειραματιστώ
Με ενδιαφέρει και εμένα το συγκεκριμένο άρα αν έχεις την καλοσύνη ενημέρωσε μας πώς πήγε.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα το συγκεκριμένο άρα αν έχεις την καλοσύνη ενημέρωσε μας πώς πήγε.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Τελικά παρήγγειλα το Dual Sim...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθει... Θα το ευχαριστηθείς. Αλήθεια πόσο κόστισε;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ το V20. Το βρήκα εδώ https://m.ebay.com/itm/LG-V20-F800-64GB-GSM-Unlocked-Titan-Silber-Rosa-5-7-Zoll-Android-Handy/302561086257?hash=item46720bcb31:m:mQ_JLMOOdzL8wfSyo9EsBag αλλά είναι το F800. Θα έχω καποιο θέμα; Και γενικά τι παίζει με root και custom roms?
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ το V20. Το βρήκα εδώ https://m.ebay.com/itm/LG-V20-F800-64GB-GSM-Unlocked-Titan-Silber-Rosa-5-7-Zoll-Android-Handy/302561086257?hash=item46720bcb31:m:mQ_JLMOOdzL8wfSyo9EsBag αλλά είναι το F800. Θα έχω καποιο θέμα; Και γενικά τι παίζει με root και custom roms?

 

Για το F800 bootloader unlock και root βλέπω, roms δεν βλέπω. Εμένα καταρχάς το 97.4% του πωλητή θα με ανησυχούσε :worry: Προσωπικά θα τον προσπερνούσα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ παιδιά, με τις μπάντες δεν θα έχω θέμα έτσι; Το 97.4 του πωλητή μου έκατσε και εμένα κάπως, αλλά, με paypal αγοράζω, λετε να έχω θέμα, αν έρθει τελικά used ή refurbished;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρολου που για λιγες μερες εχω το mate 10 pro...θα ελεγα οτι παραδιαφημιστηκε...προτιμω το εργαλειο μας....επεκταση μνημης...αποσπωμενη μπαταρια...οθοναρα 16/9 και οχι 18/9, και καλυτερη λεπτομερεια σε ημερησιες φωτος....κτλ...ας φανω παραξενος...αλλα καθε περσι και καλυτερα μου φαινεται.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρολου που για λιγες μερες εχω το mate 10 pro...θα ελεγα οτι παραδιαφημιστηκε...προτιμω το εργαλειο μας....επεκταση μνημης...αποσπωμενη μπαταρια...οθοναρα 16/9 και οχι 18/9, και καλυτερη λεπτομερεια σε ημερησιες φωτος....κτλ...ας φανω παραξενος...αλλα καθε περσι και καλυτερα μου φαινεται.....

 

Να σου πω το mate το χαλβάδιαζα στον Κωτσόβολο, αλλά όχι φίλε τόσα λεφτά! Ταχύτητα, οθόνη, αυτονομία, ναι οκ, σύνδεση με οθόνη και λειτουργικό τύπου desktop άντε οκ, αν και δε με βλέπω να το χρησιμοποιούσα σχεδόν ποτέ, αλλά όχι και να σκάσω 7-8 κατοστάρικα γι' αυτά!

Όσο για κάμερα, ούτε Pixel 2 δε χρειαζόμαστε, τώρα πλέον που η google camera είναι διαθέσιμη και για μας! Ιδού portrait mode για όλους!!! :D:D:D

 

portrait.jpg

 

Δε σας λέω, δε σας λέωωωω :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το mate το χαλβάδιαζα στον Κωτσόβολο, αλλά όχι φίλε τόσα λεφτά! Ταχύτητα, οθόνη, αυτονομία, ναι οκ, σύνδεση με οθόνη και λειτουργικό τύπου desktop άντε οκ, αν και δε με βλέπω να το χρησιμοποιούσα σχεδόν ποτέ, αλλά όχι και να σκάσω 7-8 κατοστάρικα γι' αυτά!

Όσο για κάμερα, ούτε Pixel 2 δε χρειαζόμαστε, τώρα πλέον που η google camera είναι διαθέσιμη και για μας! Ιδού portrait mode για όλους!!! :D:D:D

 

portrait.jpg

 

Δε σας λέω, δε σας λέωωωω :lol::lol::lol:

 

συμφωνω αδερφε...ταχυτητα ναι...αυτονομια ναι...οθονη σε σχεση με v20, αν σου πω προτιμω v20 θα ακουστω παραλογος....προσωπικη γνωμη παμε σε μικρους αισθητηρες σε καμερες....σε 18/9 αναλογια...(προσωπικα δε μου αρεσει)...και το κυριοτερο 800 ευρω κοστος...οποτε...δε λεει...προσωπικα μιλοντας παντα....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Στην κάμερα έχουμε αβαντάζ, εκτός του μεγαλύτερου αισθητήρα και την ανάλυση, όταν σχεδόν όλοι πηγαίνουν σε 12mpx, ενώ στα 16 έχεις έναν "αέρα" για περισσότερο κροπάρισμα. Και επίσης o σούπερ ευρυγώνιος, μεγάλο ατού, έστω και 8mpx, ενώ η 2η κάμερα για πορτραίτο καθίσταται παντελώς άχρηστη κατ' εμέ, όπως φαίνεται και στο προηγούμενο ποστ μου :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ για το οφ τοπικ αλλα αν καποιος πουλαει το v20 του η το ανταλαζει με axon 7 ας μου στειλει ενα p.m.

 

καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...