Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι να το συνδυασω και με αρκετα καλα ακουστικα..θελω πολυ να δω τη διαφορα στον ηχο γιατι αυτο ειναι που θελω..απο εκει και περα νομιζω η καμερα ειναι αρκετα υπερ του htc με βαση οτι εχω δει...ειναι τερμα αλαγκαριστο το htc και δεν εχει κανενα θεμα με οθονες(burn in και τετοια που ισως βγαλει το lg)..νομιζω το htc υπερτερει σε ολα οπως προειπα εκτος του dac...απλα ελπιζω οτι οντως θα ακουσω τη διαφορα και οτι δε θα εχω κανει τσαμπα αυτη τη κινηση...:D

 

αν δεν εχεις ακουστικα παντως για να εκμεταλευεσαι το high impedance του κινητου και αρεσκεσαι σε απλα εναν αρκετα καλο ηχο θα σου προτεινα να μαζεψεις λεφτα να παρεις το htc u11 πιο μετα...ειναι ενα κινητο που θα σου μεινει ευκολα για πολλααα χρονια....;)

 

 

 

υ.γ. η παραγγελια εγινε τωρα το πρωι..θα ενημερωσω ποσες μερες εκανε οταν ερθει..

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη εχω και τα δυο(V20 και U11) θα σου πω μια γνωμη.Το HTC ειναι αναμενομενα σφεντονα και οντως βλεπεις διαφορα στην ταχυτητα.Απο εκει και περα το V20 ειναι εντυπωσιακα ολοκληρωμενο τηελφωνο και σιγουρα αξιζει τα λεφτα του.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειμαι ειδικος και δεν μπορω να πω για ηχο.

Ειναι και τα 2 εξαιρετικα τηλεφωνα(και το λεω σαν φιλος της Samsung)

Link to comment
Share on other sites

@alexclone

ναι ενα παιδι μερικες σελιδες πιο πισω πηρε απο τον ιδιο πωλητη..χωρις τελωνειο χωρις τιποτα...απευθειας σπιτι του το πακετο..ολα κομπλε

 

Εγώ πήρα από αυτόν. Πολύ ευχαριστημένος, ταχύτατη αποστολή. Το μόνο που μου έχει λείψει στο δίκαρτο μοντέλο είναι ότι άργησε να ρουταριστεί και δεν υπάρχουν πλέον developers να μαγειρέψουν καμιά ελαφριά rom, αν και για τα υπόλοιπα μοντέλα δεν υπάρχει και μεγάλη ποικιλία. Θα ήθελα καμιά stock android να ευχαριστηθώ την φουλ απόδοση του sd820, τώρα αρκούμαι σε κάτι σκριπτάκια που δίνουν boost σε επιδόσεις και καταστρέφουν την αυτονομία :D Αλλά αυτός ο ταχυφορτιστής κάνει θαύματα, για πότε φορτίζει χαμπάρι δεν παίρνεις ;)

 

Καλοδούλευτο όσοι το πάρετε, αξίζει τα λεφτά του.

 

Tracking

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ,ειναι τουμπανο το τηλεφωνο,αν συμβιβαστεις με το μεγεθος του γιατι ειναι αρκετα μεγαλο...Κι εγω το ειχα, και το εκανα ανταλλαγη με P10(καινουριο βεβαια),αλλά το εχω μετανοιωσει και θα ηθελα να ξαναγυρισω στο V20...Πολυ καλο τηλεφωνο και το P10,αλλα μου λειπει αυτο το DAC... Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από αυτόν. Πολύ ευχαριστημένος, ταχύτατη αποστολή. Το μόνο που μου έχει λείψει στο δίκαρτο μοντέλο είναι ότι άργησε να ρουταριστεί και δεν υπάρχουν πλέον developers να μαγειρέψουν καμιά ελαφριά rom, αν και για τα υπόλοιπα μοντέλα δεν υπάρχει και μεγάλη ποικιλία. Θα ήθελα καμιά stock android να ευχαριστηθώ την φουλ απόδοση του sd820, τώρα αρκούμαι σε κάτι σκριπτάκια που δίνουν boost σε επιδόσεις και καταστρέφουν την αυτονομία :D Αλλά αυτός ο ταχυφορτιστής κάνει θαύματα, για πότε φορτίζει χαμπάρι δεν παίρνεις ;)

 

Καλοδούλευτο όσοι το πάρετε, αξίζει τα λεφτά του.

 

Tracking

 

 

 

αρκετα γρηγορα μπορω να πω...λογικα και εγω μεχρι τεταρτη θα το εχω..τελεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Λέω να μην ανοίξω δεύτερο θέμα στην επιλογή συσκευής γιατί τo θέμα αφορά κυρίως το τόπικ εδώ.

Θέλω δίκαρτο και είχα καταλήξει στο samsung j7 2017. Όμως μπορώ να ανέβω λίγο οικονομικά και να πάρω κάτι καλύτερο, και έχω καταλήξει στο v20 που με καλύπτει με το παραπάνω. Αγορά από το εξωτερικό, από το σύνδεσμο του συνφορουμίτη παραπάνω.

Από εγγύηση πως πάμε, αν χαλάσει τι κάνουμε?

Κάτι που με ενοχλεί είναι η θέση του minijack που βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής.

Επίσης ο προβληματισμός μου είναι ότι η συσκευή είναι λίγα χιλιοστά πιο μεγάλη απ'ότι θέλω λόγω τοποθέτησης στην τσέπη του παντελονιού, και γι' αυτό σκέπτομαι και για το G6, αλλά έχουν περίπου 150 ευρώ διαφορά τιμής και νομίζω ότι δεν αξίζει τόσο μεγάλη διαφορά, εσείς τι λέτε? Άσε που στο G6 λείπουν και μερικά πράγματα όπως οι υπέρυθρες και ειδοποιήσεις led (εντάξει είναι αδιάβροχο, αλλά δεν με νοιάζει αυτό.)

Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

εγγυηση δεν υπαρχει την ξεχνας....αυτο με το μεγεθος του jack προσωπικα δε το εχω ακουσει..ισα ισα νομιζω στο g6 υπαρχει ενα θεμα με το jack...προσωπικα δε νομιζω οτι αξιζει το g6 τα 150 αυτα ευρω παραπανω..αντε για το μεγεθος αλλα και παλι οχι...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Φαντάζομαι αν τουλάχιστον υπάρξει κάποια βλάβη θα μπορέσει κάποιος να το φτιάξει.

Λόγω κακής διατύπωσής μου που διορθώθηκε θέλω να διευκρινίσω ότι το minijack υποδοχής ακουστικών είναι στο κάτω μέρος της συσκευής και δεν με βολεύει προσωπικά όταν είναι σε τσέπη, ενώ στα Σάμσουνγκ είναι στο πάνω μέρος της συσκευής, αλλά μικρό το κακό, το βάζω ανάποδα στην τσέπη όταν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Φαντάζομαι αν τουλάχιστον υπάρξει κάποια βλάβη θα μπορέσει κάποιος να το φτιάξει.

Λόγω κακής διατύπωσής μου που διορθώθηκε θέλω να διευκρινίσω ότι το minijack υποδοχής ακουστικών είναι στο κάτω μέρος της συσκευής και δεν με βολεύει προσωπικά όταν είναι σε τσέπη, ενώ στα Σάμσουνγκ είναι στο πάνω μέρος της συσκευής, αλλά μικρό το κακό, το βάζω ανάποδα στην τσέπη όταν χρειαστεί.

 

 

κουτσα στραβα παιζει...αλλα μη το παρεις εχοντας αυτο στην ακρη του κεφαλιου σου...καλυτερα να εισαι με το σκεπτικο οτι δε θα σου παθει τιποτα και αν το θες πραγματικα παρτο..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα το παραγγείλω, κυρίως επειδή θέλω δίκαρτο πολύ άμεσα, και επίσης λόγω μη εγγύησης και μη κοπής τιμολογίου.

Ίσως αργότερα πάω για το v30

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα το παραγγείλω, κυρίως επειδή θέλω δίκαρτο πολύ άμεσα, και επίσης λόγω μη εγγύησης και μη κοπής τιμολογίου.

Ίσως αργότερα πάω για το v30

 

Εφόσον μιλάς για τιμολόγιο φαντάζομαι θα το κάνεις δαπάνη και θα γλυτώσεις ΦΠΑ. Επομένως από σκρουτζ που βρίσκεις το G6 410 μειον το ΦΠΑ φτάνεις στα 330 στην τιμή του V20 και έχεις και εγγύηση, οπότε τι το συζητάς :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από που μπορούμε να προμηθευτούμε το LG V20? Θα κόψω τιμολόγιο, αλλά δεν το βρίσκω στο skroutz. Tο έχει το eglobalcentral.eu στα 320 ευρώ. Είναι καλή η τιμή? (LG V20 H990 Dual Sim 64GB SIM FREE/ UNLOCKED - Titan)

 

https://www.eglobalcentral.eu/lg-v20-h990-dual-sim-64gb-sim-free-unlocked-titan.html

 

Θα λειτουργεί στην Ελλάδα κανονικά? Είμαι μεταξύ αυτού και του Xiaomi MI max 2. Το xiaomi έχει όλα αυτάπου θέλω, αλλά ψιλοκολλάω γιατί είναι τεράστιο. Τι λέτε? Δε θέλω V30 για΄τι είναι πολύ ακριβό, ενώ το G6 μου φάνησε σα "ξεπλυμένη" η οθόνη και πολύ μικρή.

 

Βασικά χρειάζομαι: Τεράστια οθόνη, ΕΠΙΠΕΔΗ & ΦΑΡΔΙΑ άρα 16:9, καλή φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο, καλή μπαταρία (εδώ το V20 υστερεί), FM, IR, ΟΧΙ on-screen buttons (και εδώ υστερεί το LG). Τι λέτε ? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάς για τιμολόγιο φαντάζομαι θα το κάνεις δαπάνη και θα γλυτώσεις ΦΠΑ. Επομένως από σκρουτζ που βρίσκεις το G6 410 μειον το ΦΠΑ φτάνεις στα 330 στην τιμή του V20 και έχεις και εγγύηση, οπότε τι το συζητάς :rolleyes:

Δυστυχώς αν ήθελα μονόκαρτο θα το είχα πάρει ήδη. Το δίκαρτο εδώ Ελλάδα είναι στα 570:X

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν ήθελα μονόκαρτο θα το είχα πάρει ήδη. Το δίκαρτο εδώ Ελλάδα είναι στα 570:X

 

Και που προσανατολίζεσαι Κώστα ?

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για να σας ενημερωσω σχετικα με το eglobal. Ειμαι το μελος που δεν παρελαβε ποτε το κινητο.

Σημερα μετα απο 2.5 μηνες, πολλα emails και τηλεφωνηματα, καταφερα να παρω τα χρηματα μου πισω.

Το καταστημα σε ολο αυτο το διαστημα δεν απαντησε σε emails και δεν εκανε απολυτως τιποτα. Αντιθετως εξακολουθουσε να με βομβαρδιζει με διαφημιστικα emails.

Το δικιο μου το βρηκα μεσω της τραπεζας μου και με αμφισβητηση συναλλαγης.

Ευχαριστω τα μελη που εδειξαν ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για να σας ενημερωσω σχετικα με το eglobal. Ειμαι το μελος που δεν παρελαβε ποτε το κινητο.

Σημερα μετα απο 2.5 μηνες, πολλα emails και τηλεφωνηματα, καταφερα να παρω τα χρηματα μου πισω.

Το καταστημα σε ολο αυτο το διαστημα δεν απαντησε σε emails και δεν εκανε απολυτως τιποτα. Αντιθετως εξακολουθουσε να με βομβαρδιζει με διαφημιστικα emails.

Το δικιο μου το βρηκα μεσω της τραπεζας μου και με αμφισβητηση συναλλαγης.

Ευχαριστω τα μελη που εδειξαν ενδιαφερον.

 

ωραια, χαιρομαι που το ακουω. Κριμα ομως γιατι δεν πηρες το τουμπανο .

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για να σας ενημερωσω σχετικα με το eglobal. Ειμαι το μελος που δεν παρελαβε ποτε το κινητο.

Σημερα μετα απο 2.5 μηνες, πολλα emails και τηλεφωνηματα, καταφερα να παρω τα χρηματα μου πισω.

Το καταστημα σε ολο αυτο το διαστημα δεν απαντησε σε emails και δεν εκανε απολυτως τιποτα. Αντιθετως εξακολουθουσε να με βομβαρδιζει με διαφημιστικα emails.

Το δικιο μου το βρηκα μεσω της τραπεζας μου και με αμφισβητηση συναλλαγης.

Ευχαριστω τα μελη που εδειξαν ενδιαφερον.

 

Εξαιτίας σου (με την καλή έννοια :)) δεν πήγα σε eglobal και πήρα από ebay. Ίσως και πολλοί άλλοι. Κρίμα και τους είχα σε ψιλοεκτίμηση και γενικά διάβαζα καλά σχόλια. Θα μου πεις πολλοί πήραν από εκεί χωρίς πρόβλημα, αλλά έστω και μία περίπτωση σαν τη δική σου να υπάρχει σε κάποιο κατάστημα, από μένα μαύρο δαγκωτό :mad:! Ευτυχώς κατάφερες και τα πήρες πίσω, αν και σου έβγαλαν την ψυχή :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος - έστω και με PM - να μου δώσει ένα link για αγορά από ebay ώστε το τηλ να λειτουργεί στην Ελλάδα κανονικά? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Και που προσανατολίζεσαι Κώστα ?

Είδα σήμερα και το Asus Zenforce 3 Zoom, απίστευτο ηχείο και οθόνη με πολλές ρυθμίσεις, ωραίο μενού, αλλά παρότι αναφέρεται στα χαρακτηριστικά δεν έχει ραδιόφωνο.

Κουράστηκα να ψάχνω και μάλλον θα καταλήξω στην αρχική μου επιλογή το samsung j7 2017, αφού δεν μπορώ να βρω κάτι να με ικανοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για να σας ενημερωσω σχετικα με το eglobal. Ειμαι το μελος που δεν παρελαβε ποτε το κινητο.

Σημερα μετα απο 2.5 μηνες, πολλα emails και τηλεφωνηματα, καταφερα να παρω τα χρηματα μου πισω.

Το καταστημα σε ολο αυτο το διαστημα δεν απαντησε σε emails και δεν εκανε απολυτως τιποτα. Αντιθετως εξακολουθουσε να με βομβαρδιζει με διαφημιστικα emails.

Το δικιο μου το βρηκα μεσω της τραπεζας μου και με αμφισβητηση συναλλαγης.

Ευχαριστω τα μελη που εδειξαν ενδιαφερον.

 

 

μια χαρα φιλε μου χαιρομαι που το ακουω...εγω εχω παραγγειλει απο αυτον τον πωλητη(το λινκ το ειχε δωσει αλλο παιδι) και λογικα αυριο μεθαυριο θα το εχω...παρασκευη ειχα κανει την παραγγελια..μολις ερθει θα ενημερωσω..

 

https://www.ebay.com/usr/ionorchard?_trksid=p2047675.l2559

 

απο οτι φαινεται δεν εχει αλλα v20 για τωρα...αλλα ετσι ειχε γινει και τη προηγουμενη εβδομαδα και εφερε παλι σε 3-4 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος - έστω και με PM - να μου δώσει ένα link για αγορά από ebay ώστε το τηλ να λειτουργεί στην Ελλάδα κανονικά? Ευχαριστώ.

 

Διάβασε post 568

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...