Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Μπορεί σε νούμερο whatsup του πατέρα μου να ενεργοποιηθούν φοιτητικές παροχές αν στείλω φοιτητικό πάσο που είναι όμως στο όνομα μου; Επίσης υπάρχει κάποιο email/chat για να τους κάνω μια ερώτηση για τα φοιτητικά; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Καλησπέρα!

Μπορεί σε νούμερο whatsup του πατέρα μου να ενεργοποιηθούν φοιτητικές παροχές αν στείλω φοιτητικό πάσο που είναι όμως στο όνομα μου; Επίσης υπάρχει κάποιο email/chat για να τους κάνω μια ερώτηση για τα φοιτητικά; Ευχαριστώ 

Ναι,αλλά θα χρειαστεί να πας σε κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση! Σε κατάστημα πρέπει να πάμε μαζί; ( Ο κάτοχος γραμμής και ο κάτοχος του φοιτητικού πασου)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση! Σε κατάστημα πρέπει να πάμε μαζί; ( Ο κάτοχος γραμμής και ο κάτοχος του φοιτητικού πασου)

Θα πρέπει να γίνει μεταβίβαση αριθμού στο όνομά σου. Και έπειτα να καταθέσεις το πάσο ώστε να γίνει φοιτητικό.

Τυπικά το να είναι ο αριθμός σε άλλο όνομα και το πάσο σε άλλο, δεν γίνεται.

Αλλιώς θα είχαμε όλοι φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Α συγγνώμη άμα δεν το διευκρίνισα. Εννοούσα αν γίνεται να είναι το νούμερο στο όνομα του πατέρα μου και να ενεργοποιηθούν φοιτητικές παροχές από δικό μου φοιτητικό πάσο χωρίς να έχω ενεργοποιήσει φοιτητικές παροχές με το πάσο αυτό σε άλλο νούμερο. Οπότε μου λέτε δεν γίνεται να είναι το νούμερο στον πατέρα μου και να τους δώσω το δικό μου φοιτητικό πάσο για τις παροχές 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Α συγγνώμη άμα δεν το διευκρίνισα. Εννοούσα αν γίνεται να είναι το νούμερο στο όνομα του πατέρα μου και να ενεργοποιηθούν φοιτητικές παροχές από δικό μου φοιτητικό πάσο χωρίς να έχω ενεργοποιήσει φοιτητικές παροχές με το πάσο αυτό σε άλλο νούμερο. Οπότε μου λέτε δεν γίνεται να είναι το νούμερο στον πατέρα μου και να τους δώσω το δικό μου φοιτητικό πάσο για τις παροχές 

Ναι κατάλαβα τι ζητάς αλλά τυπικά το νούμερο που γίνεται φοιτητικό, πρέπει να σου ανήκει. Δεν μπορείς να μετατρέψεις σε φοιτητικό κάποιο νούμερο άλλου.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Α συγγνώμη άμα δεν το διευκρίνισα. Εννοούσα αν γίνεται να είναι το νούμερο στο όνομα του πατέρα μου και να ενεργοποιηθούν φοιτητικές παροχές από δικό μου φοιτητικό πάσο χωρίς να έχω ενεργοποιήσει φοιτητικές παροχές με το πάσο αυτό σε άλλο νούμερο. Οπότε μου λέτε δεν γίνεται να είναι το νούμερο στον πατέρα μου και να τους δώσω το δικό μου φοιτητικό πάσο για τις παροχές 

Το έχω κάνει σε κατάστημα με νούμερο στο όνομα μου και πάσο στο όνομα της γυναίκας μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosss567 said:

Το έχω κάνει σε κατάστημα με νούμερο στο όνομα μου και πάσο στο όνομα της γυναίκας μου.

Καλά και κάτι κοπελίτσες της Vodafone δώσανε στον πατέρα μου φοιτητικό με 15€ χωρίς καν πάσο. Ουσιαστικά @JOHN_ONLYμπορείς να κάνεις την προσπάθειά σου και αν το δεχτούν,. έχει καλώς.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JOHN_ONLY said:

Α συγγνώμη άμα δεν το διευκρίνισα. Εννοούσα αν γίνεται να είναι το νούμερο στο όνομα του πατέρα μου και να ενεργοποιηθούν φοιτητικές παροχές από δικό μου φοιτητικό πάσο χωρίς να έχω ενεργοποιήσει φοιτητικές παροχές με το πάσο αυτό σε άλλο νούμερο. Οπότε μου λέτε δεν γίνεται να είναι το νούμερο στον πατέρα μου και να τους δώσω το δικό μου φοιτητικό πάσο για τις παροχές 

Γίνεται πχ να είναι στο όνομα του X και το πάσο στο όνομα του Y και να πάρεις φοιτητικό 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/7/2024 at 2:26 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Γίνεται πχ να είναι στο όνομα του X και το πάσο στο όνομα του Y και να πάρεις φοιτητικό 

Σωστά. Το έχω κάνει στο δικό μου νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 22/3/2023 at 5:57 ΜΜ, sotrous said:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Παιδιά το 3ο φοιτητικό καρτοσυμβολαιο με απεριόριστα data παίζει ακόμα ή κάτι παρόμοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για το συμβόλαιο με τα απεριόριστα ήτανε. Η τιμή αυτή βγαίνει σε συνδυασμό με Cosmote one, οπότε μπορείς να ρωτήσεις ένα κατάστημα μήπως την πετύχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πλεον στην κοσμοτε κοιτάνε και τα πάσο ποτέ λήγουν…εμένα είχα προπτυχιακό και από σήμερα μου το έκοψαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Καλησπέρα σας,

Πλεον στην κοσμοτε κοιτάνε και τα πάσο ποτέ λήγουν…εμένα είχα προπτυχιακό και από σήμερα μου το έκοψαν.

Και στη Vodafone CU κοπηκε πριν κάτι ημέρες σε εμένα ☹️

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Και στη Vodafone CU κοπηκε πριν κάτι ημέρες σε εμένα ☹️

6 χρόνια καλά ήταν… προχωράμε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mol said:

Όσοι έχουν φοιτητικό από προσφορά και ΧΩΡΙΣ χρήση πασου τι γίνεται?

Φαντάζομαι ξέρεις ότι δεν είναι προσφορά χωρίς χρήση πασου αλλά παράνομο ….

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ANAGNPANA said:

Φαντάζομαι ξέρεις ότι δεν είναι προσφορά χωρίς χρήση πασου αλλά παράνομο ….

Ξέρω ότι είναι προσφορά. Αν είναι παράνομο η όχι δε το ξέρω. 

Δηλαδή η ίδια η κοσμοτε παρανομησε και θα πρέπει ναε απασχολεί????

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ANAGNPANA said:

Φαντάζομαι ξέρεις ότι δεν είναι προσφορά χωρίς χρήση πασου αλλά παράνομο ….

Δεν είναι παράνομο, διότι τα φοιτητικά πακέτα δεν προβλέπονται από κάποιο νόμο. 

Οπότε πρόκειται για προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2024 at 3:00 ΜΜ, Vasileios said:

Δεν είναι παράνομο, διότι τα φοιτητικά πακέτα δεν προβλέπονται από κάποιο νόμο. 

Οπότε πρόκειται για προσφορά. 

Κάνεις λάθος για να δοθεί φοιτιτικο πακέτο πρέπει ο άλλος να έχει πασο

δηλαδη θες να μου πεις αν πας σε κατάστημα και ζητήσεις φοιιτιικο θα σου δώσουν ;

οχι βεβαια

απλα σε κάτι πλατείες ομόνοιας πωλητες για να κάνουν πώλησεις θα δίνουν αβέρτα για να κάνουν πωλήσεις

αυτο δεν είναι προσφορά ….

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ANAGNPANA said:

Κάνεις λάθος για να δοθεί φοιτιτικο πακέτο πρέπει ο άλλος να έχει πασο

δηλαδη θες να μου πεις αν πας σε κατάστημα και ζητήσεις φοιιτιικο θα σου δώσουν ;

οχι βεβαια

απλα σε κάτι πλατείες ομόνοιας πωλητες για να κάνουν πώλησεις θα δίνουν αβέρτα για να κάνουν πωλήσεις

αυτο δεν είναι προσφορά ….

Η ίδια εταιρεία δίνει το φοιτητικό είτε με πάσο είτε χωρίς.

Αυτή βάζει τους κανόνες.

Ξέρει ποιοι πωλητές δίνουν φοιτητικά μούφα και φυσικά το κάνουν με τις ευλογίες της.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ANAGNPANA said:

Κάνεις λάθος για να δοθεί φοιτιτικο πακέτο πρέπει ο άλλος να έχει πασο

δηλαδη θες να μου πεις αν πας σε κατάστημα και ζητήσεις φοιιτιικο θα σου δώσουν ;

οχι βεβαια

απλα σε κάτι πλατείες ομόνοιας πωλητες για να κάνουν πώλησεις θα δίνουν αβέρτα για να κάνουν πωλήσεις

αυτο δεν είναι προσφορά ….

Προσωπικά με έδωσαν φοιτητικό ύστερα από αίτηση φορητότητας του σταθερού σε νόβα. Ετσι με το φοιτητικό συν ότι άλλο έδωσαν έμεινα στην κοσμοτε 😉 

Έχει κάποια χρόνια που έγινε αυτό...

Σίγουρα το είχα αναφέρει στο αντίστοιχο τοπικ

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ANAGNPANA said:

δηλαδη θες να μου πεις αν πας σε κατάστημα και ζητήσεις φοιιτιικο θα σου δώσουν ;

οχι βεβαια

Δεν θα το δώσουν σε εσένα που δεν σε ξέρουν. 

Επίσης αν σου το δώσουν και βγεις και πεις ότι το τάδε μαγαζί μοιράζει φοιτητικά, θα γίνει χαμός.

Οπότε marketplace, car gr, Ομόνοια κλπ

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Κάνεις λάθος για να δοθεί φοιτιτικο πακέτο πρέπει ο άλλος να έχει πασο

δηλαδη θες να μου πεις αν πας σε κατάστημα και ζητήσεις φοιιτιικο θα σου δώσουν ;

οχι βεβαια

απλα σε κάτι πλατείες ομόνοιας πωλητες για να κάνουν πώλησεις θα δίνουν αβέρτα για να κάνουν πωλήσεις

αυτο δεν είναι προσφορά ….

Αφού ξέρεις ότι κάνω λάθος, θα ξέρεις και τον νόμο. 

Πες μας να το μάθουμε και εμείς. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...