Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειλικρινά, θα ήθελα να ξέρω ποιοι φοιτητές (= άτομα έως 25-28 ετών) θα βάλουν φοιτητικό καρτόσυμβολαιο.

Όχι μόνο έρχεται πιο ακριβό από το What's Up αλλα έχει και 2 χρόνια δέσμευση. Κι επίσης θα πρέπει να είσαι πραγματικά πίσω από τον Ήλιο για να ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ καρτοσυμβολαιο. Ελπίζω να μη θίγω και αδικώ κόσμο, αλλά ο μόνος που έχω γνωρίσει ήταν ένας συμφοιτητής μου πλουσιόπαιδο, ο οποίος δεν ήθελε να κουνήσει το δαχτυλάκι του και ο λογαριασμός πήγαινε ταχυδρομικά στο πατρικό του για να τον πληρώνουν.

 

Κι όμως σε πολλούς

Αν είναι καρτοσυμβολαιο παει ο λογαριασμό απευθείας στον μπαμπακα

Εάν είναι απλό what's up τότε το 10ρικο κάθε μήνα αφαιρείται από την επιχορήγηση για καφέδες οπότε έχει πολύ λογική...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, θα ήθελα να ξέρω ποιοι φοιτητές (= άτομα έως 25-28 ετών) θα βάλουν φοιτητικό καρτόσυμβολαιο.

Όχι μόνο έρχεται πιο ακριβό από το What's Up αλλα έχει και 2 χρόνια δέσμευση. Κι επίσης θα πρέπει να είσαι πραγματικά πίσω από τον Ήλιο για να ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ καρτοσυμβολαιο. Ελπίζω να μη θίγω και αδικώ κόσμο, αλλά ο μόνος που έχω γνωρίσει ήταν ένας συμφοιτητής μου πλουσιόπαιδο, ο οποίος δεν ήθελε να κουνήσει το δαχτυλάκι του και ο λογαριασμός πήγαινε ταχυδρομικά στο πατρικό του για να τον πληρώνουν.

 

Έδωσες μόνος σου την απάντηση στο ποίοι επιλέγουν καρτοσυμβολαιο. Αν έχεις λεφτά δεν σε νοιάζει να πληρώνεις και το παίζεις ότι έχεις συμβόλαιο το κάνεις. Επίσης αν κάποιοι βαριούνται η δεν μπορούν να βάλουν μια υπενθύμιση στο κινητό τους κάθε μήνα να βάζουν κάρτα και κατευθείαν πακέτο ας πληρώσουν καρτοσυμβολαιο. Μια μόνο είχα γνωρίσει που είχε φοιτητικό καρτοσυμβολαιο και αυτό γιατί δούλευε και δεν προλάβαινε και με τα γκομενικα της να βάζει κάρτα :lol: Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά έχω καταλάβει γενικά ότι όσοι επιλέγουν συμβόλαιο με χειρότερες παροχές από τα καρτοκινητα και είναι κάτω των 35 χάνουν στο μυαλό αρκετά έως πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ταξιδεύω σε 3 μέρες Ουγγαρία και Αυστρία. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά τα MB του What's up κανονικά υποθέτω. Το ερώτημα είναι, μπορώ να βάλω κάρτα και πακέτο κανονικά μέσω της εφαρμογής ενώ είμαι εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ταξιδεύω σε 3 μέρες Ουγγαρία και Αυστρία. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά τα MB του What's up κανονικά υποθέτω. Το ερώτημα είναι, μπορώ να βάλω κάρτα και πακέτο κανονικά μέσω της εφαρμογής ενώ είμαι εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα;
Σε περιαγωγή μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λεπτά προς όλους ( εξαιρούνται τα φοιτητικά πακέτα) και τα mb από αγορασμένα πακέτα όπως και αυτά απ το πάρε μοίρασε. Προφανώς όσο θα έχεις ίντερνετ είτε από δεδομένα είτε απο Wi-Fi και θα δουλεύει η εφαρμογή κάνεις ότι θέλεις. Πρόσεξε μόνο γιατί πολλά πακέτα ίντερνετ έχουν όριο ορθής χρήσης στην περιαγωγή. Διάβασε τα ψιλά γράμματα. Καλό ταξίδι.
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή από φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο σε απλο what's up παίζει να δούνε ότι έχει λήξει το πάσο πχ και να το κόψουν;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιβεβαιώσω (στην περίπτωση που έχει αναφερθεί και πάλι, οπότε και συγχωρέστε με) ή να επισημάνω ότι σε μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΕΑΠ (σίγουρα γιατί είναι η περίπτωσή μου, δεν ξέρω για υπόλοιπα ιδρύματα) πέρα των 2 ετών δεν δίνουν (τουλάχιστον δεν μου έδωσαν εμένα) φοιτητικό What's Up.

 

Έφαγα δύο διαδοχικές πόρτες με βεβαίωση φοίτησης για το 3 και 4 έτος (στο οποίο και βρίσκομαι).

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιβεβαιώσω (στην περίπτωση που έχει αναφερθεί και πάλι, οπότε και συγχωρέστε με) ή να επισημάνω ότι σε μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΕΑΠ (σίγουρα γιατί είναι η περίπτωσή μου, δεν ξέρω για υπόλοιπα ιδρύματα) πέρα των 2 ετών δεν δίνουν (τουλάχιστον δεν μου έδωσαν εμένα) φοιτητικό What's Up.

 

Έφαγα δύο διαδοχικές πόρτες με βεβαίωση φοίτησης για το 3 και 4 έτος (στο οποίο και βρίσκομαι).

 

το ειχες φοιτητικο το νουμερο σου πριν; και κοπηκε το φοιτητικο και μετα τους εδωσες το πασο του μεταπτυχιακου στο εαπ ; που ειναι 2 χρονια ; ή οχι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες μόνος σου την απάντηση στο ποίοι επιλέγουν καρτοσυμβολαιο. Αν έχεις λεφτά δεν σε νοιάζει να πληρώνεις και το παίζεις ότι έχεις συμβόλαιο το κάνεις. Επίσης αν κάποιοι βαριούνται η δεν μπορούν να βάλουν μια υπενθύμιση στο κινητό τους κάθε μήνα να βάζουν κάρτα και κατευθείαν πακέτο ας πληρώσουν καρτοσυμβολαιο. Μια μόνο είχα γνωρίσει που είχε φοιτητικό καρτοσυμβολαιο και αυτό γιατί δούλευε και δεν προλάβαινε και με τα γκομενικα της να βάζει κάρτα :lol: Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά έχω καταλάβει γενικά ότι όσοι επιλέγουν συμβόλαιο με χειρότερες παροχές από τα καρτοκινητα και είναι κάτω των 35 χάνουν στο μυαλό αρκετά έως πολύ.
Ευτυχώς δε θέλεις να θιξεις :P

 

Προσωπικά έχει μείνει καρτοσυμβόλαιο από παλιά (που έβγαινε πολύ πιο συμφέρον από καρτοκινητη) και όταν έγινα φοιτητής άλλαξε σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο.

 

Τότε λοιπόν 2GB ίντερνετ (μετά έγινε 3), 1500+500 προς κοσμοτε και προς όλους (προσοχή, προς cosmote, όχι μόνο WU) και SMS μου έβγαιναν παραπάνω από τα 19€ του καρτοσυμβολαιου (που έβγαινε και λιγότερο για νέους συνδρομητες πρώτη 2ετια). Και είχες και τα θετικά των συμβολαιων πριν γίνει WU. Και μπαίνει και Cosmote One

 

Συν ότι δεν είχα το άγχος να τρέχω σε περίπτερο μη μου ληξουν τα ΜΒ (από τα λίγα θετικά του καρτοκινητου αν δε τα τρως, σε μένα δε περισσεύουν). Και αν ξεμενα, μπορούσα να κάνω επέκταση μέχρι 20€. Και να αγοράσω εφαρμογές από playstore :P

 

Τώρα αν πλέον μπορώ να γλυτώσω 1-2€ και να έχω τις άνω παροχές που γράφω, δε το ξέρω γιατί έχω να ασχοληθω κάνα χρόνο. Αλλά για την δικιά μου χρήση είμαι υπερ-ευχαριστημενος για τα λεφτα που δίνω συγκριτικά με άλλα πακέτα

 

Ίσως είμαι χαζός, αλλά είμαι χαρούμενος χαζος, οπότε... win?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δε θέλεις να θιξεις :P

 

Προσωπικά έχει μείνει καρτοσυμβόλαιο από παλιά (που έβγαινε πολύ πιο συμφέρον από καρτοκινητη) και όταν έγινα φοιτητής άλλαξε σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο.

 

Τότε λοιπόν 2GB ίντερνετ (μετά έγινε 3), 1500+500 προς κοσμοτε και προς όλους (προσοχή, προς cosmote, όχι μόνο WU) και SMS μου έβγαιναν παραπάνω από τα 19€ του καρτοσυμβολαιου (που έβγαινε και λιγότερο για νέους συνδρομητες πρώτη 2ετια). Και είχες και τα θετικά των συμβολαιων πριν γίνει WU. Και μπαίνει και Cosmote One

 

Συν ότι δεν είχα το άγχος να τρέχω σε περίπτερο μη μου ληξουν τα ΜΒ (από τα λίγα θετικά του καρτοκινητου αν δε τα τρως, σε μένα δε περισσεύουν). Και αν ξεμενα, μπορούσα να κάνω επέκταση μέχρι 20€. Και να αγοράσω εφαρμογές από playstore :P

 

Τώρα αν πλέον μπορώ να γλυτώσω 1-2€ και να έχω τις άνω παροχές που γράφω, δε το ξέρω γιατί έχω να ασχοληθω κάνα χρόνο. Αλλά για την δικιά μου χρήση είμαι υπερ-ευχαριστημενος για τα λεφτα που δίνω συγκριτικά με άλλα πακέτα

 

Ίσως είμαι χαζός, αλλά είμαι χαρούμενος χαζος, οπότε... win?

 

Καλημέρα φίλε μου, Αν τα καταναλώνεις τα λεπτά που σου δίνει με 19 ευρώ φαίνεται να σε συμφέρει σε σχέση με ένα απλό whatsup. Σε σχέση με φοιτητικό whatsup δε νομίζω όμως. Με 10 ευρώ σε φοιτητικό θα είχες 1200 λεπτά προς όλους και 1200 sms προς όλους και 1200 mb. 600 λεπτά προς whatsup και 600 mb δώρο κάθε μήνα, 1200mb reloadit, 500 mb δώρο από την ανανέωση λόγω φοιτητικού, 100mb πάρε μοίρασε. Σύνολο 1200 λεπτά προς όλους 1200 sms 600 λεπτά προς whatsup και 3600mb με μια κάρτα 10 ευρώ. Πάντως να ξέρεις και τα καρτοκινητα μπαίνουν και σε cosmote one. Προϋπόθεση είναι να έχεις σταθερό στο ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιβεβαιώσω (στην περίπτωση που έχει αναφερθεί και πάλι, οπότε και συγχωρέστε με) ή να επισημάνω ότι σε μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΕΑΠ (σίγουρα γιατί είναι η περίπτωσή μου, δεν ξέρω για υπόλοιπα ιδρύματα) πέρα των 2 ετών δεν δίνουν (τουλάχιστον δεν μου έδωσαν εμένα) φοιτητικό What's Up.

 

Έφαγα δύο διαδοχικές πόρτες με βεβαίωση φοίτησης για το 3 και 4 έτος (στο οποίο και βρίσκομαι).

το ειχες φοιτητικο το νουμερο σου πριν; και κοπηκε το φοιτητικο και μετα τους εδωσες το πασο του μεταπτυχιακου στο εαπ ; που ειναι 2 χρονια ; ή οχι; .

Όχι, δεν το είχα. Πήρα τώρα καινούργιο what's up και είπα να μου το κάνουν φοιτητικό με βεβαίωση σπουδών. Το ΕΑΠ δεν έχει πάσο αλλά «σκέτη» ακαδημαϊκή ταυτότητα (καθώς αυτή δεν έχει ισχύ δελτίου ειδικού εισιτηρίου).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, Αν τα καταναλώνεις τα λεπτά που σου δίνει με 19 ευρώ φαίνεται να σε συμφέρει σε σχέση με ένα απλό whatsup. Σε σχέση με φοιτητικό whatsup δε νομίζω όμως. Με 10 ευρώ σε φοιτητικό θα είχες 1200 λεπτά προς όλους και 1200 sms προς όλους και 1200 mb. 600 λεπτά προς whatsup και 600 mb δώρο κάθε μήνα, 1200mb reloadit, 500 mb δώρο από την ανανέωση λόγω φοιτητικού, 100mb πάρε μοίρασε. Σύνολο 1200 λεπτά προς όλους 1200 sms 600 λεπτά προς whatsup και 3600mb με μια κάρτα 10 ευρώ. Πάντως να ξέρεις και τα καρτοκινητα μπαίνουν και σε cosmote one. Προϋπόθεση είναι να έχεις σταθερό στο ΟΤΕ
Όπως είπα, παλιά δεν συμφερε σίγουρα γιατί δεν έδινε τόσα προς όλους. Επίσης, τα 1200 λεπτά δε θα μου έφταναν, Άρα θα έπρεπε να βάλω και επιπλέον πακέτο. Αλλά ευχαριστώ για την ανάλυση να ξέρω τι παίζει, μιας και έχει 4 χρόνια που έφυγα από το καρτοκινητο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το είχα. Πήρα τώρα καινούργιο what's up και είπα να μου το κάνουν φοιτητικό με βεβαίωση σπουδών. Το ΕΑΠ δεν έχει πάσο αλλά «σκέτη» ακαδημαϊκή ταυτότητα (καθώς αυτή δεν έχει ισχύ δελτίου ειδικού εισιτηρίου).

 

Κάνω μάστερ στο ΕΑΠ εντελώς χαλαρά = μία ΘΕ το χρόνο.

Οπότε είμαι τώρα στο 4ο έτος.

Εξ'αρχής είχα wu φοιτητικό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Νομίζω όμως όχι με την κάρτα, αλλά με μία από τις βεβαιώσεις που τραβάς από την online πλατφόρμα του ΕΑΠ, τύπου βεβαίωση φοίτησης ή κάπως έτσι.

 

Μην το αφήσεις, δεν έχει λογική να μην στο δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ΕΑΠ σε κάποια φάση μπορεί να ζητήσουν ξανά, αν είστε ακόμα φοιτητες απλά τους πάτε την βεβαίωση από τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΑΠ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω μάστερ στο ΕΑΠ εντελώς χαλαρά = μία ΘΕ το χρόνο.

Οπότε είμαι τώρα στο 4ο έτος.

Εξ'αρχής είχα wu φοιτητικό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Νομίζω όμως όχι με την κάρτα, αλλά με μία από τις βεβαιώσεις που τραβάς από την online πλατφόρμα του ΕΑΠ, τύπου βεβαίωση φοίτησης ή κάπως έτσι.

 

Μην το αφήσεις, δεν έχει λογική να μην στο δίνουν.

Πήγα με ακαδημαϊκή ταυτότητα και βεβαίωση φρέσκια. Έφαγα πόρτα δύο φορές. Προσπαθώ να βρω τρόπο να ρωτήσω εγγράφως τους λόγους απόρριψης.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος δεν είναι απλά χρήμα φίλε, είναι ίσως πιο σημαντικός , ο καθένας επιλέγει τι θα τον κάνει και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική ...

Αν πάντως τον ξοδεύεις με καρτοκινητά , με ποντους στα σουπερμαρκετ , μπονους στις καρτες και κάθε είδους ερευνα για κάθε υπηρεσία και αγορά, δεν θα μείνει και πολύς , κυρίως όταν είσαι νέος που δεν έχεις υποχρεώσεις και ουσιαστικά δεν έχεις τόσο ανάγκη τα λεφτά, έχω δει μια περίπτωση ενως παιδιού που ψάχνει τα πάντα και μπορεί να τα βρίσκει τρομερά φτηνά αλλά τελικά είναι για λύπηση πραγματικά.

 

Πχ μια άλλη εταιρία εχει ενα παιχνιδάκι που αν ασχοληθείς 10 λεπτά σου δίνει πολύ μεγάλα δώρα και εκπτώσεις κυρίως στο ιντερνετ , αλλά δεν είναι για όλους απλά γιατί αρκετοί δεν θέλουν να χάσουν ούτε αυτό το λίγο χρόνο, για άλλους αξίζει τρομερά.

 

Συμφωνούμε ότι για τον καθένα η αξία του χρόνου είναι διαφορετική. Πόσο χρόνο όμως θα χρειαστείς για να βάλεις μια κάρτα και ενα πακέτο μια φορά το μήνα; Είναι σα να λες "προτιμώ να αγοράσω ένα σπίτι αντί να νοικιάσω, γιατί ο χρόνος μου είναι πολύτιμος για να τον ξοδεύω για να πληρώνω το νοίκι". Δε βρίσκω λογική στα επιχειρήματα σου.

 

Επίσης, κατά τη γνώμη μου, αν θες να λέγεσαι ενεργός καταναλωτής, ναι, πρέπει να ψάχνεσαι (δικαιώματα και υποχρεώσεις) για κάθε προϊόν και υπηρεσία. Άλλωστε, όσοι συμμετέχουν σε αυτό φόρουμ, το κάνουν επειδή ψάχνονται. Και φυσικα δε χρειάζεται να μην έχεις ζωή για να κάνεις τα παραπάνω.

 

Τέλος (για να λήξει και το ψιλο-spamming), αν αναφέρεσαι στην εφαρμογή της CU, τα "πολύ μεγάλα" δώρα που δίνει είναι της τάξης των 2GB για 1 ώρα. Εντάξει, δεν αξίζει να κάτσεις να ασχοληθείς, όχι 10 λεπτά, ούτε 10 δεύτερα με αυτό το πράγμα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Η συζήτηση για τη χρέωση από 5ψήφια μεταφέρθηκε στο στο αρμόδιο νήμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7878159#post7878159
Link to comment
Share on other sites

Είχα ενημέρωση από Cosmote σχετικά με το What's Up και φοιτητικό για Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο:

Σε συνέχεια της γραπτής σας επικοινωνίας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η φοιτητική προσφορά της What’s Up είναι διαθέσιμη σε όλους τους προπτυχιακούς , μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς φοιτητές που βρίσκονται στα βασικά χρόνια φοίτησης (ν), όπως αυτά ορίζονται από κάθε Ίδρυμα Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

 

Σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα ισχύουν τα βασικά έτη φοίτησης (ν) και δίνεται επιπλέον περιθώριο ολοκλήρωσης +2 έτη , (ν+2).

 

Ειδικότερα για το ΕΑΠ όπως αναφέρατε τα ελάχιστα χρόνια φοίτησης είναι και τα βασικά χρόνια φοίτησης (ν) και δεν δίνεται συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο ολοκλήρωσης της.

 

Συνεπώς για τους προπτυχιακούς φοιτητές του ΕΑΠ τα βασικά έτη φοίτησης είναι 4-5 χρόνια ανάλογα την σχολή ενώ για τους μεταπτυχιακούς /διδακτορικούς φοιτητές τα βασικά έτη είναι 2 χρόνια.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα απλό what's up στο όνομα μου, το οποίο το χρησιμοποιεί η σύζυγός μου.

Επειδή εδώ και μερικές ημέρες είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής, σκέφτηκα να το έκανα φοιτητικό what's up.

Και κάπου εδώ ξεκινούν οι απορίες μου:

1) Μπορεί να μετατραπεί σε φοιτητικό το υπάρχον απλό what's up;

2) Εάν αυτό γίνεται, τα gb που έχουμε μαζεμενα από την καλοκαιρινή προσφορά (δύο φορές από 8 gb με 8,5€) θα τα χάσουμε;

3) Πότε θα μου το κόψουν το φοιτητικό και τι θα γίνει τότε; Θα μετατραπεί ξανά σε απλό;

Θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα απλό what's up στο όνομα μου, το οποίο το χρησιμοποιεί η σύζυγός μου.

 

Επειδή εδώ και μερικές ημέρες είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής, σκέφτηκα να το έκανα φοιτητικό what's up.

 

Και κάπου εδώ ξεκινούν οι απορίες μου:

 

1) Μπορεί να μετατραπεί σε φοιτητικό το υπάρχον απλό what's up;

 

2) Εάν αυτό γίνεται, τα gb που έχουμε μαζεμενα από την καλοκαιρινή προσφορά (δύο φορές από 8 gb με 8,5€) θα τα χάσουμε;

 

3) Πότε θα μου το κόψουν το φοιτητικό και τι θα γίνει τότε; Θα μετατραπεί ξανά σε απλό;

 

Θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας.

 

 

Καλησπέρα.

1.Μετατρέπεται κανονικά σε φοιτητικό. Μπορείς να πας με την ταυτότητα σου και το πάσο σου σε ένα Γερμανό.

2.Τα mb της καλοκαιρινής προσφοράς συμψηφίζονται κανονικά με τα mb του φοιτητικού. Είτε αυτά που δίνονται κάθε μήνα δώρο είτε των πακέτων ομιλίας.

3.Κανονικά το φοιτητικό είναι για ν+2 χρόνια. Όπου ν τα χρόνια του πτυχίου. Για το μεταπτυχιακό δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

Αραγε υπαρχει κανενας που να του κοψανε το φοιτητικο what’s up μεχρι στιγμης;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αραγε υπαρχει κανενας που να του κοψανε το φοιτητικο what’s up μεχρι στιγμης;
Παλαιότερα είχε αναφερθεί εδώ μέσα ότι τους ήρθε μήνυμα να μεταβούν σε ένα κατάστημα με τα δικαιολογητικά τους για να συνεχίσουν στην φοιτητική προσφορά.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω What's Up φοιτητικό και είδα ότι βγήκε μια προσφορά με 2 ευρώ όπου παίρνω εγώ 5GB δεδομένα, και άλλα 5GB για έναν "φίλο" φοιτητή. Εγώ όμως δεν έχω κανένα φίλο που να είναι ή να ήταν φοιτητής και που να έχει What's Up φοιτητικό, οπότε αν θέλει κανείς μπορεί να μου στείλει το νούμερό του με προσωπικό μήνυμα και να του στείλω σε αυτόν τα 5GB. Δεν έχω ενεργοποιήσει ακόμη το πακέτο αλλά θα το ενεργοποιήσω προσεχώς, ίσως και σήμερα, και θα στείλω στον πρώτο που θα μου απαντήσει (προφανώς όποιος ενδιαφερθεί θα πρέπει να έχει και αυτός What's Up φοιτητικό). Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1.Μετατρέπεται κανονικά σε φοιτητικό. Μπορείς να πας με την ταυτότητα σου και το πάσο σου σε ένα Γερμανό.

2.Τα mb της καλοκαιρινής προσφοράς συμψηφίζονται κανονικά με τα mb του φοιτητικού. Είτε αυτά που δίνονται κάθε μήνα δώρο είτε των πακέτων ομιλίας.

3.Κανονικά το φοιτητικό είναι για ν+2 χρόνια. Όπου ν τα χρόνια του πτυχίου. Για το μεταπτυχιακό δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω What's Up φοιτητικό και είδα ότι βγήκε μια προσφορά με 2 ευρώ όπου παίρνω εγώ 5GB δεδομένα, και άλλα 5GB για έναν "φίλο" φοιτητή. Εγώ όμως δεν έχω κανένα φίλο που να είναι ή να ήταν φοιτητής και που να έχει What's Up φοιτητικό, οπότε αν θέλει κανείς μπορεί να μου στείλει το νούμερό του με προσωπικό μήνυμα και να του στείλω σε αυτόν τα 5GB. Δεν έχω ενεργοποιήσει ακόμη το πακέτο αλλά θα το ενεργοποιήσω προσεχώς, ίσως και σήμερα, και θα στείλω στον πρώτο που θα μου απαντήσει (προφανώς όποιος ενδιαφερθεί θα πρέπει να έχει και αυτός What's Up φοιτητικό).

Στάλθηκαν τα 5GB, οπότε τέλος η "προσφορά".

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...