Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με περιαγωγή τι παίζει παιδιά για Ε.Ε.;

Νομίζω καταργείται 15/6, δεν ξέρω αν βοήθησα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενεργοποιήθηκε το φοιτητικό. Μου είπαν ότι κάποιο λάθος του συστήματος πρέπει να έγινε, και ενώ όλα ήταν σωστά με την αίτηση, δεν ενεργοποιήθηκε. Τέλος καλό όλα καλά!

 

Μιας και είμαι νέος στο WU, υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω ή να γνωρίζω; Απενεργοποίησα τον τηλεφωνητή που δεν ήθελα, έμαθα και πώς βλέπω υπόλοιπα και λήξη με SMS... Κάτι άλλο που θα μου ήταν χρήσιμο;

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενεργοποιήθηκε το φοιτητικό. Μου είπαν ότι κάποιο λάθος του συστήματος πρέπει να έγινε, και ενώ όλα ήταν σωστά με την αίτηση, δεν ενεργοποιήθηκε. Τέλος καλό όλα καλά!

 

Μιας και είμαι νέος στο WU, υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω ή να γνωρίζω; Απενεργοποίησα τον τηλεφωνητή που δεν ήθελα, έμαθα και πώς βλέπω υπόλοιπα και λήξη με SMS... Κάτι άλλο που θα μου ήταν χρήσιμο;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Whats Up App και m.whatsup.gr αντι για sms. Κληση 1314 λεει υπολοιπο χρηματων και ληξη αριθμου,χρηματων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και βάση με τι θα χρεωνόμαστε;

Κανονικά ότι πρόγραμμα θα έχεις. Αν βγεις εκτός, και χρησιμοποιείς περισσότερα από ότι εντός, θα έχεις έξτρα χρεώσεις τότε.

 

Έχει βγει ανακοίνωση, και υπάρχει σχετικό άρθρο σε γειτονικό φόρουμ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με περιαγωγή τι παίζει παιδιά για Ε.Ε.;

Καταργείται η περιαγωγη στα whatsup.

Mono με αλλαγη σε άλλο ειδικό προγραμμα περιαγωγης θα έχεις από 15/6 και μετά roaming

Link to comment
Share on other sites

Καταργείται η περιαγωγη στα whatsup.

Mono με αλλαγη σε άλλο ειδικό προγραμμα περιαγωγης θα έχεις από 15/6 και μετά roaming

 

Έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο. Τρομερή σκέψη τα golden boys.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καταργείται η περιαγωγη στα whatsup.

Mono με αλλαγη σε άλλο ειδικό προγραμμα περιαγωγης θα έχεις από 15/6 και μετά roaming

 

Ποιο είναι αυτό το ειδικό προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ένα κουφό στον πατέρα μου! Είχε 100 μυνηματα από το φοιτητικο πακέτο διαθέσιμα και έστειλε ένα ομαδικό μήνυμα το οποίο ήταν δυο SMS όπως πάντα συμβαίνει σε όλους μας, μιας και το 1ο γεμίζει κατευθείαν. Αποτέλεσμα ήταν να τα φάει όλα τα μηνύματα του πακέτου ΚΑΙ να του φάει όλο το υπόλοιπο αλλά σα να μην έφτανε αυτό, μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω -19,8€!!! Έπαθα εγκεφαλικό! Πήρα στην εξυπηρέτηση και μου λέει το ξέρουμε αυτό το πρόβλημα, μας το έχουν αναφέρει κι άλλοι. Μου λέει όταν στέλνετε ομαδικό μήνυμα εφόσον έχετε χρήματα την στιγμή που θα πατήσετε αποστολή θα φύγει κανονικά, εαν όμως στην πορεία τελειώσει το εκάστοτε πακέτο που θα έχετε ή το χρηματικό υπόλοιποι σας αυτό λέει θα συνεχίσει την αποστολή μέχρι να σταλούν όλα χρεώνοντάς σας εφόσον δεν έχετε πακέτο! Λέει πιθανότατα να διορθωθεί κάποια στιγμή! Αντιθέτως λέει εαν κάνετε κλήση και δεν έχετε υπόλοιπο δεν θα σας αφήσει. Το ενοχλητικό είναι ότι δεν έχει κάποιο όριο αλλά ούτε και να σου βάλουν αυτοί ώστε να μην σου ξανά-συμβεί. Απλά πρέπει να είσαι παρά πολύ προσεκτικός! Όποτε έτσι απλά τον χρέωσε για περίπου 100 μηνύματα ένα 20€! :( Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

καλα ποσα μηνύματα ειναι αυτό το ομαδικό, 100;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κατάλαβα. 100 ειχε απο πακέτο...Έστειλε 200 τελικα? Υποθετω οτι το καθε μήνυμα ειχε πάνω απο 160 χαρακτηρες και στάλθηκε διπλο,γιατί αν μετραγε το x2 μετά τους 70 δεν φταίει μόνο η κοσμοτέ..τουλαχιστον για τον αριθμό των μηνυμάτων. Ειναι γνωστο χρόνια το θέμα της καθυστερημενης χρεωσης των sms,το κακό είναι οτι δεν μπαινουν στον κόπο να το φτιάξουν. Το "καποια στιγμή" απλά δεν υπάρχει ως δικαιολογία... Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι τα δωρεάν 600' ομιλίας προς what's up που δίνει δωρεάν κάθε μήνα, προστέθηκαν σε αυτά που είχα απ τον Μάιο. Στην ίδια λογική που γινόταν με τα mb. Άρα πλέον είναι πιο κοντά στα πρότυπα των παροχών του φοιτητικού CU.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι τα δωρεάν 600' ομιλίας προς what's up που δίνει δωρεάν κάθε μήνα, προστέθηκαν σε αυτά που είχα απ τον Μάιο. Στην ίδια λογική που γινόταν με τα mb. Άρα πλέον είναι πιο κοντά στα πρότυπα των παροχών του φοιτητικού CU.

 

Αυτή δεν ήταν η μόνη διαφορά μεταξύ CU και WU;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι τα δωρεάν 600' ομιλίας προς what's up που δίνει δωρεάν κάθε μήνα, προστέθηκαν σε αυτά που είχα απ τον Μάιο. Στην ίδια λογική που γινόταν με τα mb. Άρα πλέον είναι πιο κοντά στα πρότυπα των παροχών του φοιτητικού CU.

 

Σε μένα αυτό δεν συνέβη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

συνέβη για λίγες ώρες.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα συνέβη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ήταν μεμονομένο συμβάν. Πάντως είχα 594` απ τον Μάιο και μαζί με τα 600` του Ιουνίου μου τα ανανέωσε.

 

3z9Gh2X.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ήταν μεμονομένο συμβάν. Πάντως είχα 594` απ τον Μάιο και μαζί με τα 600` του Ιουνίου μου τα ανανέωσε.

 

3z9Gh2X.jpg

 

Όχι δεν είναι μεμονωμένο, το έχει κάνει σε δυο γνωστούς μου ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συστημικό λάθος είναι. Ας στείλει υπ στο 1330 να δει ότι δεν θα έχουν μεταφερθεί

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συστημικό λάθος είναι. Ας στείλει υπ στο 1330 να δει ότι δεν θα έχουν μεταφερθεί

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και με μήνυμα στο 1330 το ίδιο λέει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Φαντάζομαι θα έχει απαντηθεί ήδη αλλά δε το βρίσκω... Ξέρετε πότε χάνεις το φοιτητικό όταν τελειώσουν οι σπουδές; Κόβεται αυτόματα μόλις λήξει το πάσο;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Φαντάζομαι θα έχει απαντηθεί ήδη αλλά δε το βρίσκω... Ξέρετε πότε χάνεις το φοιτητικό όταν τελειώσουν οι σπουδές; Κόβεται αυτόματα μόλις λήξει το πάσο;

Αραξε φιλε.. Δεν στο κοβουν.

Εμενα το πασο εχει ενα χρονο που εληξε και ειμαι κομπλε. Αν ποτε θελησουν να στο κοψουν τοτε θα επικοινωνησουν μαζι σου για να σε ρωτησουν για το πασο ( τουλαχιστον αυτο κανανε σε ενα παιδι που ειχε cu)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...