Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έδιναν οι εταιρίες (πχ εδώ η καρτοκινητή Cosmote) τη δυνατότητα να μοιράζεις κάτι απ'τα υπόλοιπα πακέτων σου (πχ ΜΒ)

θα είχες πλουτίσει: Μπορεί και να γίνει αυτό στο μέλλον, Δικα σου δεν είναι άλλωστε; Τα κάνεις ό,τι θες, Γιατί και να μην τα "μοιράζεις" ? (Με το αζημίωτο ή όχι δεν έχει σημασία)....Δίνω ιδέες για επόμενες κινήσεις εταιριών.

 

 

Ας μείνουμε στη δυνατότητα να μαζεύεις κάτι (πχ ΜΒ) που έχουν οι εταιρίες {Με διαφορετικές προϋποθέσεις η κάθε μια} ΑΝ ανανεώσεις πριν τη λήξη: Κάτι που ευνοεί και τις εταιρίες (αφού μαζ€υουν €) και ως κίνητρο για σένα να βάλεις και "άλλα" (από το να "έχει ΜΒ", εδώ, ως "το ίδιο πακέτο" αλλού):

Δεν το'χουν όλες αυτό:

Συγχαρητήρια σε όσες το'χουν: Η άλλη ΑΣ πρόσεχε.....

 

Το συστημα της κοσμοτε ετσι οπως αθροιζονται τα mb ειναι πολυ μπροστα απ ολες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το συστημα της κοσμοτε ετσι οπως αθροιζονται τα mb ειναι πολυ μπροστα απ ολες.

 

Μπορεί κανείς να μας εξηγήσει απλά και κατανοητά πως λειτουργεί γιατί δεν το έχω διαβάσει ακριβώς κάπου αναλυτικά.

 

Ευχαριστώ.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Και στη βοντα αθροίζονται, ολα βασικα, οχι μονο τα mb

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Στο cu student αθροιζονται λεπτα και μεγκαμπαητ σε αντιθεση με το wu student που αθροιζονται μονο τα μουμπου (διορθωση μουμπου ηθελα να πω ). Μιλαω μονο για τα ανευ ανανεωσεως πακετα.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να αθροίζονται τα ΜΒ και να παίρνεις και δώρο τα 600ΜΒ κάθε μήνα, πρέπει να έχεις λογικά υπόλοιπο θετικό σωστά; Δηλαδή πρέπει να ανανεώνεις τουλάχιστον κάθε 3 μήνες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδή πληρώνω πολλά σε συμβόλαιο με την cosmote και τις περισσότερες από τις παροχές που μου δίνει δεν τις χρησιμοποιώ (32 ευρώ πάγιο), σκέφτηκα να αλλάξω σε καρτοκινητό.

 

Έχω την επιλογή να μου βγάλει φοιτητικό αριθμό η σύντροφος, το οποίο να είναι στο όνομα της, αλλά να το χρησιμοποιώ εγώ, σωστά;

 

Η απορία μου είναι αν θα καταφέρω να χρησιμοποιήσω τον αριθμό που ήδη χρησιμοποιώ στο συμβόλαιο μου και είναι στο όνομα μου, στο νέο πρόγραμμα το φοιτητικό, το οποίο θα είναι σε άλλο όνομα πλέον.

 

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Επίσης βλέπω πως το φοιτητικό πακέτο δίνει 1200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα + 600ΜΒ για ένα μήνα, μόνο με 7,06€!

 

Δηλαδή κάθε μήνα, αν βάζω απλά μία κάρτα των 10 ευρώ, θα έχω τα παραπάνω και θα έχω και δώρο 500MB από την cosmote;

 

Συγνώμη για τις πολλές απορίες μου, αλλά έχω σχεδόν μία δεκαετία με συμβόλαιο και θέλω μερικές βασικές πληροφορίες, ώστε να δω πως θα κινηθώ και τι με συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδή πληρώνω πολλά σε συμβόλαιο με την cosmote και τις περισσότερες από τις παροχές που μου δίνει δεν τις χρησιμοποιώ (32 ευρώ πάγιο), σκέφτηκα να αλλάξω σε καρτοκινητό.

 

Έχω την επιλογή να μου βγάλει φοιτητικό αριθμό η σύντροφος, το οποίο να είναι στο όνομα της, αλλά να το χρησιμοποιώ εγώ, σωστά;

 

Η απορία μου είναι αν θα καταφέρω να χρησιμοποιήσω τον αριθμό που ήδη χρησιμοποιώ στο συμβόλαιο μου και είναι στο όνομα μου, στο νέο πρόγραμμα το φοιτητικό, το οποίο θα είναι σε άλλο όνομα πλέον.

 

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Επίσης βλέπω πως το φοιτητικό πακέτο δίνει 1200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα + 600ΜΒ για ένα μήνα, μόνο με 7,06€!

 

Δηλαδή κάθε μήνα, αν βάζω απλά μία κάρτα των 10 ευρώ, θα έχω τα παραπάνω και θα έχω και δώρο 500MB από την cosmote;

 

Συγνώμη για τις πολλές απορίες μου, αλλά έχω σχεδόν μία δεκαετία με συμβόλαιο και θέλω μερικές βασικές πληροφορίες, ώστε να δω πως θα κινηθώ και τι με συμφέρει.

 

Φυσικά και μπορείς να κρατήσεις το ίδιο νούμερο.(μεταβιβάζοντας το στο όνομα της γυναίκας σου). Μόνο που αν έχει και η ίδια ήδη ένα νούμερο φοιτητικό στην cosmote , δεν μπορεί να κάνει και δεύτερο.

Όσο αφορά τις παροχές, 1200' , 1200 sms και 600 mb , τα αγοράζεις . Δεν στα παρέχει ''δωρέαν'' με το που βάλεις κάρτα.

Το μόνο που σου δίνει χωρίς επιπλέον κόστος είναι τα mb που ανέφερες , συν κάποια δωράκια με το reload it καθώς και με ένα παιχνιδάκι που σε βάζει και παίζεις.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να κρατήσεις το ίδιο νούμερο.(μεταβιβάζοντας το στο όνομα της γυναίκας σου). Μόνο που αν έχει και η ίδια ήδη ένα νούμερο φοιτητικό στην cosmote , δεν μπορεί να κάνει και δεύτερο.

Όσο αφορά τις παροχές, 1200' , 1200 sms και 600 mb , τα αγοράζεις . Δεν στα παρέχει ''δωρέαν'' με το που βάλεις κάρτα.

Το μόνο που σου δίνει χωρίς επιπλέον κόστος είναι τα mb που ανέφερες , συν κάποια δωράκια με το reload it καθώς και με ένα παιχνιδάκι που σε βάζει και παίζεις.

 

Μια χαρά λοιπόν. Απλά πηγαίνω σε ένα κατάστημα cosmote δηλαδή μαζί με την γυναίκα μου και κάνουμε την μεταβίβαση και αφού μεταφερθεί στο όνομα της ο αριθμός μου, κάνουμε διακοπή συμβολαίου και με τον αριθμό που ήδη έχω κάνουμε το φοιτητικό πρόγραμμα και τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν. Απλά πηγαίνω σε ένα κατάστημα cosmote δηλαδή μαζί με την γυναίκα μου και κάνουμε την μεταβίβαση και αφού μεταφερθεί στο όνομα της ο αριθμός μου, κάνουμε διακοπή συμβολαίου και με τον αριθμό που ήδη έχω κάνουμε το φοιτητικό πρόγραμμα και τέλος;

 

Ναι αλλα για να σπασεις το συμβολαιο θελει να

πληρωσεις αμα το κανεις πριν ληξει ή αμα στα ψιλα γραμματα γραφουν για αυξησεις στο συμβολαιο,μπορεις να διακοψεις χωρις να δωσεις τιποτα με προυποθεση να μην εχεις επιδοτηση συσκευης.Οσο για το φοιτητικο μπορεις με 4€ να παρεις 1000' προς ολους και 200MB.Καθε 1η του μηνα 600Mb και 600' σε Whats Up.Με 10€ καρτα παιρνεις 500MB+500 για 15 μερες μεσω καταστηματος/ονλαιν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για να σπασεις το συμβολαιο θελει να

πληρωσεις αμα το κανεις πριν ληξει ή αμα στα ψιλα γραμματα γραφουν για αυξησεις στο συμβολαιο,μπορεις να διακοψεις χωρις να δωσεις τιποτα με προυποθεση να μην εχεις επιδοτηση συσκευης.Οσο για το φοιτητικο μπορεις με 4€ να παρεις 1000' προς ολους και 200MB.Καθε 1η του μηνα 600Mb και 600' σε Whats Up.Με 10€ καρτα παιρνεις 500MB+500 για 15 μερες μεσω καταστηματος/ονλαιν.

 

Το συμβόλαιο μου λήγει σε ένα μήνα, οπότε ακόμα και αν πληρώσω κάποιο ποσό, αυτό θα είναι πολύ μικρό.

 

Προς What's up δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα πακέτα.

 

Χρειάζομαι σίγουρα τα 1000' προς όλα τα δίκτυα, σίγουρα 500MB τον μήνα και κάποια sms πάλι προς όλους κάθε μήνα.

 

Αν καταφέρω απλά με 10 ευρώ τον μήνα να κάνω όσα έκανα μέχρι τώρα με 32 ευρώ, τότε θα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αύριο κιόλας θα πάω να κάνω μεταφορά του συμβολαίου μου σε άλλο όνομα, ώστε να έχω τον ίδιο αριθμό μετά στο φοιτητικό πακέτο.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις πρώτα μεταφορά το συμβόλαιο σε άλλο όνομα. Μπορείς να το μετατρέψεις κανονικά σε καρτοκινητό και μετά με την ταυτότητα της συζύγου στο μετατρέπουν σε φοιτητικό χωρίς πολλά πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου λήγει σε ένα μήνα, οπότε ακόμα και αν πληρώσω κάποιο ποσό, αυτό θα είναι πολύ μικρό.

 

Προς What's up δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα πακέτα.

 

Χρειάζομαι σίγουρα τα 1000' προς όλα τα δίκτυα, σίγουρα 500MB τον μήνα και κάποια sms πάλι προς όλους κάθε μήνα.

 

Αν καταφέρω απλά με 10 ευρώ τον μήνα να κάνω όσα έκανα μέχρι τώρα με 32 ευρώ, τότε θα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αύριο κιόλας θα πάω να κάνω μεταφορά του συμβολαίου μου σε άλλο όνομα, ώστε να έχω τον ίδιο αριθμό μετά στο φοιτητικό πακέτο.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τις πληροφορίες!

 

Αδελφέ δεν χρειάζεται τίποτα από όλα αυτά που σου είπαν παραπάνω!

Το νούμερο μπορεί να γίνει φοιτητικο και να παραμείνει στα στοιχεία σου!!!!

Απλά θα κάνεις αίτηση για μεταφορά σε Wats Up από συμβόλαιο που είσαι τώρα και μόλις ολοκληρωθεί μπαίνεις μέσα από το site του wats up συμπληρώνεις την φόρμα με τα στοιχεία που θα σου ζητήσει και την επόμενη θα στο έχουν κάνει ήδη φοιτητικο!

Το έχω κάνει έτσι στον πατέρα μου, και με επίσημη απάντηση από την Cosmote μου είπαν πως επιτρέπεται το νούμερο να είναι σε αλλά στοιχεία από αυτά του πάσο και ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση! Μονο στην vodafone δεν ληγει?

 

Μόνο στα φοιτητικά της Vodafone φίλε:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αραγες θα προσθετονται τα 10γκιγκα στα υπολοιπομενα Mbs;; Εχω μαζεμενα καπου 42giga μαζεμενα:p

 

Τελικά προστίθενται στα υπολειπόμενα mb? Δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αίτηση, πώς καταλαβαίνει κάποιος αν το πακέτο έγινε φοιτητικό ή όχι; Παίρνει κάποια ενημέρωση;

Του έρχεται μήνυμα. Αλλά και μήνυμα να μην του έρθει, όταν καλεί το 1330 θα ακούσει τα φοιτητικά πακέτα ή στην εφαρμογή εμφανίζονται τα φοιτητικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Του έρχεται μήνυμα. Αλλά και μήνυμα να μην του έρθει, όταν καλεί το 1330 θα ακούσει τα φοιτητικά πακέτα ή στην εφαρμογή εμφανίζονται τα φοιτητικά πακέτα.

 

Ευχαριστώ! Δεν έχει έρθει κάτι ακόμα, έχουν περάσει οι 48 ώρες που μου είπαν στο κατάστημα cosmote ότι είναι το μέγιστο που ίσως χρειαστεί, οπότε μάλλον κάπου κόλλησε. Θα περάσω να δω πάλι... Δε φαντάζομαι να επηρεάζει σε κάτι που δεν έχω βάλει ακόμα χρήματα μέσα και έχει υπόλοιπο 0,25€ (όπως πήρα την κάρτα SIM, νέο νούμερο).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θυμάμαι να έχει στείλει με SMS. Αλλά του τύπου 10% έκπτωση σε αγορά συσκευής από το Γερμανό. Δώρον άδωρο, αφού η διαφορά τιμής σε σχέση με καταστήματα skroutz παίζει να είναι αρκετά μεγαλύτερη από το ποσοστό της έκπτωσης.

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Ταισα χθες σε καταστημα γερμανος το νουμερακι μου. Μου εδωσε 500mb για 15 μερες και αλλα 500mb για ενα μηνα. Δυστυχως και τα 2 αυτα δεν προστιθεντο στα υπαρχον.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...