Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εύγε :p που να δεις το car-100 τι αξεσουάρ ήταν.

 

Δεν ταιριάζει με αυτό είδα, αλλά με το Z1010... Και βρήκα ένα σήμερα, ούτε ρώτησα πόσο είχε... :(

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη το t39m το εχεις δηλαδη απο τοτε που κυκλοφορουσε σε αυτη την κατασταση ή το εχεις αγορασει ανακατασκευασμενο? Ειναι αψογο και πανεμορφο. Δεν βρισκω πουθενα housing να κανω και το δικο μου καινουργιο :(
Link to comment
Share on other sites

Εύγε :p που να δεις το car-100 τι αξεσουάρ ήταν.

 

Πω πω, μου θύμισες ότι έχω φυλάξει κάπου το δικό μου. Ελπίζω να ζει η μπαταρία του. Θα το ψάξω αύριο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη το t39m το εχεις δηλαδη απο τοτε που κυκλοφορουσε σε αυτη την κατασταση ή το εχεις αγορασει ανακατασκευασμενο? Ειναι αψογο και πανεμορφο. Δεν βρισκω πουθενα housing να κανω και το δικο μου καινουργιο :(

 

Το βρηκα απο αγγελια σε γειτονικο forum. Και ψαχνοντας επιμονα σε ολο το web βρηκα καινουργια original μπαταρια γιατι η δικια του τα ειχε φτυσει. :D

 

Λογικα δεν ηταν refurbished για το πορτακι ειχε μολις 700 και κατι ανοιγοκλεισιματα

Edited by Dimitris_Sg
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ το τηλέφωνο! Μπαταρίες ναι κυκλοφορούν, housing δεν κυκλοφορούν!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Να και η δικιά μου και της γυναίκας μου "συλλογή" από Ericsson μέχρι Sony.

Να πω ότι λείπει ένα mini pro xperia και ότι το τρίτο από την αρχή B&O είναι ένα ericsoon 388 branded!

Τα τηλέφωνα δουλεύουν όλα και τα μοντέλα είναι τα εξής: (Αρχίζω από πάνω αριστερά)

Ericsson GF318, Ericsson PH388, Ericsson GF768, Ericsson T66, Ericsson T68

SonyEricsson Z520i, SonyEricsson T610, SonyEricsson T630, SonyEricsson W580i, SonyEricsson W610i, SonyEricsson W810i, SonyEricsson W995

SonyEricsson xperia x10mini,

Sony xperia U

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια συλλογη, μπραβο! Να υποθεσω οτι ολα ητσν δικα σας και τα κρατησατε ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Δικά μας είναι όλα, άλλα αγορασμένα και άλλα με επιδότηση. Όλα πρώτο χέρι και χρησιμοποιημένα από εμάς.

 

Έχω και αρκετά motorola καθώς και κάποια nokia. Όταν μπορέσω θα ανεβάσω και από αυτά photos!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χθες βρήκα το t610 θυμάμαι οτι το είχα αγοράσει 325 ευρώ, δυστυχως δε λειτουργεί μάλλον θέλει άλλη μπαταρία το καθάρισα λίγο με οινόπνευμα, και τώρα στολίζει το τραπέζι στο σαλόνι κόσμημα αναμνήσεων...απλά πανέμορφο, μέχρι σήμερα δεν εχω δώσει περισσότερα χρήματα για κινητό μακαρι να βρεθεί,το ericsson R320 και το panasonic gd92 που ηταν το πρώτο μου...
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Χθες βρήκα το t610 θυμάμαι οτι το είχα αγοράσει 325 ευρώ, δυστυχως δε λειτουργεί μάλλον θέλει άλλη μπαταρία το καθάρισα λίγο με οινόπνευμα, και τώρα στολίζει το τραπέζι στο σαλόνι κόσμημα αναμνήσεων...απλά πανέμορφο

 

Δεν έχεις κι άδικο, είναι πανέμορφο και έχει φοβερή κατασκευή! :)

Σήμερα μου ήρθε κι εμένα ένα μαζί με ένα Ericsson GF788!

Το 788 άναψε με μπαταρία από Nokia. Το Τ610 δεν έχω μπαταρία να το τσεκάρω... :(

http://imageshack.us/a/img801/8161/imag0483s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία από νόκια?:blink:

 

Κι όμως... ;)

Έβαλα μια BL-5C και άναψε!

Οι μπαταρίες των Nokia για όλα κάνουν τελικά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... ;)

Έβαλα μια BL-5C και άναψε!

Οι μπαταρίες των Nokia για όλα κάνουν τελικά... :lol:

Ποιά νόκια φοράνε την bl-c5? να δοκιμάσω και αν γίνεται και σε κάποια δικά μου έρικσον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιά νόκια φοράνε την bl-c5? να δοκιμάσω και αν γίνεται και σε κάποια δικά μου έρικσον.

 

Είναι πολύ κοινή μπαταρία και τα φοράνε και τα καινούρια μοντέλα της νοκια (πχ το asha 203 μου) ;)

Εδώ λέει ποιά τη φοράνε: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31783

Δεν κάνει για όλα τα έρικσον όμως... Πχ κάτι GH388, PH388, GH198 που έχω ούτε καν...

Δοκίμασε, δε χάνεις κάτι ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κοινή μπαταρία και τα φοράνε και τα καινούρια μοντέλα της νοκια (πχ το asha 203 μου) ;)

Εδώ λέει ποιά τη φοράνε: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31783

Δεν κάνει για όλα τα έρικσον όμως... Πχ κάτι GH388, PH388, GH198 που έχω ούτε καν...

Δοκίμασε, δε χάνεις κάτι ;)

Φαντάζομαι, δεν κουμπώνει, απλά ακουμπάς τους πόλους. Σωστά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, δεν κουμπώνει, απλά ακουμπάς τους πόλους. Σωστά?

 

Ακριβώς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία από νόκια?:blink:

 

Απαιτώ το copyright, δική μου πατέντα είναι! Γιάννη κανόνισε να κατοχυρωθεί γιατί θα γίνουμε Apple VS Samsung!!! :p:p:p

 

Μαθήματα ιστορίας σήμερα. Sony CM-DX 1000, «δωράκι» γνωστού του father!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Απαιτώ το copyright, δική μου πατέντα είναι! Γιάννη κανόνισε να κατοχυρωθεί γιατί θα γίνουμε Apple VS Samsung!!! :p:p:p

 

Μαθήματα ιστορίας σήμερα. Sony CM-DX 1000, «δωράκι» γνωστού του father!

Καλά ρε, δεν σου τρώμε τις πατέντες..:)

Κύριε, κύριε, μπορώ να το δοκιμάσω και εγώ ή θέλεις ποσοστά??:p

 

Άπαιχτο το sony....σπάνιο κομμάτι, ειδικά στην Ελλάδα.

Ξέρεις ότι στην Ελλάδα δεν έρχονταν επίσημα τα SONY. Δηλαδή δεν τα έφερνε η αντιπροσωπεία, αλλά ιδιώτες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απαιτώ το copyright, δική μου πατέντα είναι! Γιάννη κανόνισε να κατοχυρωθεί γιατί θα γίνουμε Apple VS Samsung!!! :p:p:p

 

Μαθήματα ιστορίας σήμερα. Sony CM-DX 1000, «δωράκι» γνωστού του father!

 

Παίζει να είναι το πιο σπάνιο Sony!

Με γειές! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε, δεν σου τρώμε τις πατέντες..:)

Κύριε, κύριε, μπορώ να το δοκιμάσω και εγώ ή θέλεις ποσοστά??:p

 

Άπαιχτο το sony....σπάνιο κομμάτι, ειδικά στην Ελλάδα.

Ξέρεις ότι στην Ελλάδα δεν έρχονταν επίσημα τα SONY. Δηλαδή δεν τα έφερνε η αντιπροσωπεία, αλλά ιδιώτες.

 

Πλάκα κάνω ρε, αρκεί να μην κάψετε κανένα οικοδομικό τετράγωνο. Εκεί δεν σας ξέρω! :p

 

Φλέβα χρυσού δηλαδή... Το πρώτο είναι από όσα είδα στο Arena. Κομματάρα, με γειές μου!

 

Παίζει να είναι το πιο σπάνιο Sony!

Με γειές! ;)

 

Μάλλον είναι! :D Ευχαριστώ!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνω ρε, αρκεί να μην κάψετε κανένα οικοδομικό τετράγωνο. Εκεί δεν σας ξέρω! :p

 

Εκεί δε φτάσαμε ακόμα! :p

Εγώ ένα Ζ7 θέλω αλλά που; :worry:

Προς το παρών έχω μόνο το Ζ5.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή και πολύ σπάνια το CMD-X1000. Όταν έπεσε στα χέρια μου, μετά από πολύ ψάξιμο στο ebay είχα ένα χαμόγελο που κράτησε για πολλές μέρες ... μέχρι που ανακάλυψα ότι είχε και μακρινό ξάδερφο, ένα Siemens που έπρεπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να αποκτήσω. Θυμάστε ποιο είναι ????

 

Είναι το Siemens S4 και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο, σε όλα, εκτός από τα καταπληκτικό (και κυρίως μοναδικό) σύστημα απάντησης κλήσης της Sony !

Edited by zografos

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Siemens S4 και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο, σε όλα, εκτός από τα καταπληκτικό (και κυρίως μοναδικό) σύστημα απάντησης κλήσης της Sony !

 

'Oντως ίδια! Aαυτό το σύστημα πρέπει να είναι ωραία φάση, δεν το άνοιξα ακόμα για να ξέρω όμως. Wind να δέχεται; Eίδα πως παίζει στα 900mHZ αν θυμάμαι καλά...

 

Mε μπριζώνεις για το S4 zografix και δεν κάνει!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...