Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι με 3.2.2.Αν δεν βαλω την 3.2.4 και παω κατευθειαν στην 3.2.5 θα υπαρχει καποιο θέμα?Στην 3.2.5 θα υπαρχει οτι και στην 3.2.4 συν κάποια extra?

Ή ίδια απορία και για μένα. Έχω κατεβάσει και 2.4 και 2.5.

 

Άσχετο downgrade γίνεται κανονικά αν θέλουμε ε;για στοκ ρομς έχετε κάποια προτίμηση σε κερνελ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες σχεδόν και λίγο πάνω από 4 ώρες οθόνη με resurrection remix. άραγε πόση ώρα οθόνη θα είχα σε μια μέρα

 

Screenshot_20160914_150649.png

 

Screenshot_20160914_150645.png

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 3.2.2.Αν δεν βαλω την 3.2.4 και παω κατευθειαν στην 3.2.5 θα υπαρχει καποιο θέμα?Στην 3.2.5 θα υπαρχει οτι και στην 3.2.4 συν κάποια extra?

 

Ή ίδια απορία και για μένα. Έχω κατεβάσει και 2.4 και 2.5.

 

Άσχετο downgrade γίνεται κανονικά αν θέλουμε ε;για στοκ ρομς έχετε κάποια προτίμηση σε κερνελ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απευθείας σε 3.2.5, δεν υπάρχει θέμα... Από την 3.2. 2 θα δείτε διαφορά στη μπαταρία.. Είναι καλύτερη η 3.2.5..

Link to comment
Share on other sites

για στοκ ρομς έχετε κάποια προτίμηση σε κερνελ;

Τα καλύτερα σχόλια τα έχω διαβάσει για ElementalX

http://elementalx.org/devices/oneplus-3/

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μην τον βάλετε ακόμα, δεν είναι stable.δοκίμασα και τους 2, cm και στοκ και είχα θέματα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Νέο update... για OxygenOS (3.5.2)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/c77c6c7aa8849c9af11d5922ede5a158.jpg

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

όσα update έδωσε η 1+ σε ένα μήνα δεν μας έδωσε η lg 2 χρόνια.... μπράβο τους.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε κι εμένα μόλις... και χθες έλεγα το πρόβλημά μου στο support και μου λένε θα'ρθει κάτι σύντομα από εμάς.. :P
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εγώ, όλα καλά... Φλάσαρα τα αρχεία img μέσω twrp...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/f3512eb590abd48b8ac0d39f4ec16e7b.jpg

Κάνεις flash το zip ή τα κάνεις πρώτα extract και μετά flash τα img? Θέλουν και τα 2 img flash?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις flash το zip ή τα κάνεις πρώτα extract και μετά flash τα img? Θέλουν και τα 2 img flash?

Οχι το zip που κυκλοφορεί θέλει αποσυμπίεση και μετα φλασαρεις τα img μεσω twrp.

(Boot k system ξεχωριστά)

Link to comment
Share on other sites

Οχι το zip που κυκλοφορεί θέλει αποσυμπίεση και μετα φλασαρεις τα img μεσω twrp.

(Boot k system ξεχωριστά)

Ωραία.. Αφού επιλέγω πχ το boot.img μετά με ρωτάει σε ποιο partition, boot ή recovery? Και το system.img πάλι σε ποιο? Sorry αλλά δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην μου μείνει στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

μην τον βάλετε ακόμα, δεν είναι stable.δοκίμασα και τους 2, cm και στοκ και είχα θέματα.

Σαν τί θέματα;

 

Τον έχω εδώ και ένα μήνα, από την 1η μέρα με CM13 Nightly και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

με στοκ δεν είχα wifi και με rr έβγαζε ερορς όταν άνοιξε η συσκευή
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το boot στο boot και το system στο system ;)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Δεν μου είχε σαν επιλογή το system (μόνο boot και recovery), έκανα update το twrp και όλα ΟΚ.

 

Βασικά μετά έχασε το ρουτ και το xposed. Το έκανα ρουτ, αλλα δεν έπαιρνε το xposed με τίποτα και μετά αναγκάστηκα και ξανάφλασαρα το img και πλέον όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Δεν μου είχε σαν επιλογή το system (μόνο boot και recovery), έκανα update το twrp και όλα ΟΚ.

 

Βασικά μετά έχασε το ρουτ και το xposed. Το έκανα ρουτ, αλλα δεν έπαιρνε το xposed με τίποτα και μετά αναγκάστηκα και ξανάφλασαρα το img και πλέον όλα ΟΚ.

Μετά την αποσυμπίεση του zip δεν μού δίνει system image. Κάνουμε κάτι άλλο? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/870de95f8fcbe7a039b336174dc537b4.jpg. Εδώ η φωτογραφία της αποσυμπίεσης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αποσυμπίεση του zip δεν μού δίνει system image. Κάνουμε κάτι άλλο?. Εδώ η φωτογραφία της αποσυμπίεσης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβάζεις το αρχείο από το 1ο post και το κάνεις extract.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update... για OxygenOS (3.5.2)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/c77c6c7aa8849c9af11d5922ede5a158.jpg

 

Sent from my OnePlus 3

 

Σου ήρθε μεσω ΟΤΑ; Ή με VPN μέσω Γερμανιας; Και ποια έκδοση είχες πριν;

Κάποιοι σαν εμένα μείνανε στη 3.2.2 και ακόμα μας βγάζει την 3.2.4 μέσω ΟΤΑ; ΘΑ Μας έρθει ή 3.5.2 ή πρέπει να βάλουμε πρώτα την 3.2.4;

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε μεσω ΟΤΑ; Ή με VPN μέσω Γερμανιας; Και ποια έκδοση είχες πριν;

Κάποιοι σαν εμένα μείνανε στη 3.2.2 και ακόμα μας βγάζει την 3.2.4 μέσω ΟΤΑ; ΘΑ Μας έρθει ή 3.5.2 ή πρέπει να βάλουμε πρώτα την 3.2.4;

 

Μου ήρθε ΟΤΑ, αλλά δεν μένω Ελλάδα. Πριν είχα την OxygenOS (3.5.1). Προσοχή μιλάμε για την Community Build του OnePlus 3 και οχι την κανονική.

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε μεσω ΟΤΑ; Ή με VPN μέσω Γερμανιας; Και ποια έκδοση είχες πριν;

Κάποιοι σαν εμένα μείνανε στη 3.2.2 και ακόμα μας βγάζει την 3.2.4 μέσω ΟΤΑ; ΘΑ Μας έρθει ή 3.5.2 ή πρέπει να βάλουμε πρώτα την 3.2.4;

 

κι εμένα σαν ΟΤΑ ήρθε αλλά δεν μένω ελλάδα.. προσωπικά είμαι Αγγλία, οπότε αν δεν σου'ρθε, δοκίμασε έναν αγγλικό server στο vpn σου.

Πέρνα την community 3.5.1 και θα έρθει στα καπάκια. Περνιέται από πάνω από όποια έχεις... εγώ την είχα περάσει πάνω από την 3.2.4.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα σαν ΟΤΑ ήρθε αλλά δεν μένω ελλάδα.. προσωπικά είμαι Αγγλία, οπότε αν δεν σου'ρθε, δοκίμασε έναν αγγλικό server στο vpn σου.

Πέρνα την community 3.5.1 και θα έρθει στα καπάκια. Περνιέται από πάνω από όποια έχεις... εγώ την είχα περάσει πάνω από την 3.2.4.

Πώς περνιεται ρε παιδιά εμένα το twrp αρνείται να το φλασαρει το zip. Κάνω κάτι λάθος?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς περνιεται ρε παιδιά εμένα το twrp αρνείται να το φλασαρει το zip. Κάνω κάτι λάθος?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι λέει; Μήπως αφήνεις να κάνει κάποιο zip verification;

Εγώ προσωπικά την πέρασα με το μαμά recovery, μέσω adb από το pc μου.. μια εντολή είναι :)

Μετά η OTA, περάστηκε μόνη της από το κινητό.

 

Eεεεεεεεεεδώ είσαιιιιι

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...