Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την έβαλα χτες το βράδυ επειδή μου ήρθε ΟΤΑ και ενώ είχα διαβάσει εδώ ότι διορθώθηκε το θέμα. Σήμερα το πρωί μου έκανε μια πτώση σήματος ενώ μιλούσα, έκτοτε δεν παρατήρησα κάποιο θέμα. Δεν ξέρω αν είναι διαφορετικό αρχείο από το προβληματικό που είχε αναφερθεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου λεει αδυνατη προσαρτηση του χωρου αποθηκευσης.

Τα δεδομενα αποκρυπτογραφηθηκαν, νεο μπλοκαρισμα συσκευης: '/dev/block/dm-0'

Ενημερωση λεπτομερειων τομεα. . .

. . . ολοκληρωθηκε

Εκτελεση εντολων recovery

Εγκατασταση αρχειου zip '@/cache/recovery/block.map'

Εγκατασταση αρχειου zip '@/cache/recovery/block.map'

Ελεγχος για MD5: δεν βρεθηκε αρχειο MD5

Updater διαδικασια τερματιστηκε με ΣΦΑΛΜΑ: 7

Σφαλμα κατα την εγκατασταση του zip '@/cache/recovery/block.map'

Εγινε επεξεργασια του αρχειου script MTP ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

ΟιΤην rom την κατεβάσες από το τηλέφωνο ή από τον υπολογιστή? Μήπως το αρχείο είναι corrupted?

Δοκίμασε να κατεβάσεις από υπολογιστή και ριξτην μετά μέσα στο τηλέφωνο.

Ποια rom φοράς τωρα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Την 3.2.2 φοράω, έλεος απορω γτ το κάνει

Σου ζητάει το twrp κωδικό κάθε φορά που μπαίνεις στο recovery;

Link to comment
Share on other sites

Την 3.2.2 φοράω, έλεος απορω γτ το κάνει

 

έχεις κρυπτογραφήσει δεδομένα;

Για να ζητάει κωδικό, κάπως τα'χεις κλειδώσει.. πώς να κάνει update σε αρχεία που δεν βλέπει να διαβάσει;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

έχεις κρυπτογραφήσει δεδομένα;

Για να ζητάει κωδικό, κάπως τα'χεις κλειδώσει.. πώς να κάνει update σε αρχεία που δεν βλέπει να διαβάσει;

Αφού έχει πει ότι δεν έχει twrp recovery...

Γιατί βρε φίλε μου σε αυτό το τηλέφωνο δεν ξεκλειδωνεις bootloader-twrp recovery-root αφού στο λέει ή ONEPLUS ΚΑΝΤΟΟΟΟΟ!!

Να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, 5 λεπτά διαδικασία είναι και μετά ποτέ ξανα πρόβλημα......

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε παντα μου ζηταει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γινεται αυτο φιλε? Μπορεισ να βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε παντα μου ζηταει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γινεται αυτο φιλε? Μπορεισ να βοηθησεις?

Άνοιξε την συσκευή, πήγαινε στην οθόνη κλειδώματος, απενεργοποίησε την οθόνη κλειδώματος και βγάλε εντελώς τα αποτυπώματα, ξανά μπες Recovery και λογικά θα είναι εντάξει... Εγώ έτσι έλυσα το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Με root και μου ήρθε ota για τιν 3.2.4

 

Απορία, με root έρχεται η αναβάθμιση OTA??

Μπορεις να μου πεις τι και πως, η όλοι διαδικασία, step by step. Θελω να κάνω root αλλά να έχω OTA αναβάθμιση

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Με root και μου ήρθε ota για τιν 3.2.4

Η ειδοποίηση έρχεται και ας είσαι ρουτ,αλλα η εγκατάσταση της ενημέρωσης δεν ολοκληρώνεται....

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έκανα γιατί ακόμα δεν με ενδιαφέρει αλα έβγαλε μήνυμα οτι αμα συνεχίσω οτι η συσκευή θα κλειδώσει και κατάλαβα οτι θα γίνει στοκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορία, με root έρχεται η αναβάθμιση OTA??

Μπορεις να μου πεις τι και πως, η όλοι διαδικασία, step by step. Θελω να κάνω root αλλά να έχω OTA αναβάθμιση

 

https://forums.oneplus.net/threads/guide-oneplus-3-how-to-unlock-bootloader-flash-twrp-root-nandroid-efs-backup-and-more.448149/

 

Εγώ αυτό έκανα

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε την 3.5.0 community build είναι ήδη ανεβασμένη μόλις την πέρασα και μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί απίστευτα τοσο από θέμα παραμετροποίησης όσο και από ταχύτητα μιλάμε για πολλές αλλαγές!! Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε την 3.2.5 community build είναι ήδη ανεβασμένη μόλις την πέρασα και μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί απίστευτα τοσο από θέμα παραμετροποίησης όσο και από ταχύτητα μιλάμε για πολλές αλλαγές!!

Για δώσε κανένα λινκ και άμα θες πες και τι αλλαγές έχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε κανένα λινκ και άμα θες πες και τι αλλαγές έχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι κάτι σαν close beta rom είναι δηλαδή σε φάση δοκιμής όποτε θα έχει και τα bugs τις,αλλά όποιος θέλει την δοκιμάζει.

 

Bugs:

 

Android Pay is not currently supported

Only English is currently supported in several OnePlus apps

Some performance issues

Some UI issues when using custom themes

System UI tuner is unstable (do not use); using the system UI tuner could cause serious issues that can only be resolved via factory reset

You will need to re-register your fingerprints if you have fingerprint authentication enabled

 

http:// https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-5-community-build-for-the-oneplus-3.461235/

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν close beta rom είναι δηλαδή σε φάση δοκιμής όποτε θα έχει και τα bugs τις,αλλά όποιος θέλει την δοκιμάζει.

 

Bugs:

 

Android Pay is not currently supported

Only English is currently supported in several OnePlus apps

Some performance issues

Some UI issues when using custom themes

System UI tuner is unstable (do not use); using the system UI tuner could cause serious issues that can only be resolved via factory reset

You will need to re-register your fingerprints if you have fingerprint authentication enabled

 

http:// https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-5-community-build-for-the-oneplus-3.461235/

Με πρόλαβε ο φίλος..πάντως μεχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει κανένα περιεργο την αφήνω και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 3.2.4 είμαι εντάξει. Χωρίς πρόβλημα. Τώρα περιμένω ποτέ θα πάρουμε τη Nougat

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε την 3.2.5 community build είναι ήδη ανεβασμένη μόλις την πέρασα και μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί απίστευτα τοσο από θέμα παραμετροποίησης όσο και από ταχύτητα μιλάμε για πολλές αλλαγές!!

 

Διόρθωση, 3.5.0 έκδοση όχι 3.2.5

 

Δοκίμασες μήπως να την βάλεις με TWRP?

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν close beta rom είναι δηλαδή σε φάση δοκιμής όποτε θα έχει και τα bugs τις,αλλά όποιος θέλει την δοκιμάζει.

 

Bugs:

 

Android Pay is not currently supported

Only English is currently supported in several OnePlus apps

Some performance issues

Some UI issues when using custom themes

System UI tuner is unstable (do not use); using the system UI tuner could cause serious issues that can only be resolved via factory reset

You will need to re-register your fingerprints if you have fingerprint authentication enabled

 

http:// https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-5-community-build-for-the-oneplus-3.461235/

Πολλοί στο φόρουμ λένε ότι είναι "μεταφρασμένη" hydrogen OS..

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση, 3.5.0 έκδοση όχι 3.2.5

 

Δοκίμασες μήπως να την βάλεις με TWRP?

Mολις την εριξα απο πανω απο 3.2.4 με twrp (εχοντας βεβαια backup εκει που ειμουνα:)) σε περιπτωση που δεν κατσει, εκανα μονο wipe dalvik και περασε κανονικα.

Αλλο interface και στις ρυθμισεις και σχεδον παντου, ειδομεν τι λεει, ποιο πολυ την εβαλα επειδη αναφερει και για update camera.

Aποκλειεται να ειναι μεταφρασμενη Hydrogen os γιατι πολυ απλα δεν θα εμπαινε καν η rom!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Mολις την εριξα απο πανω απο 3.2.4 με twrp (εχοντας βεβαια backup εκει που ειμουνα:)) σε περιπτωση που δεν κατσει, εκανα μονο wipe dalvik και περασε κανονικα.

Αλλο interface και στις ρυθμισεις και σχεδον παντου, ειδομεν τι λεει, ποιο πολυ την εβαλα επειδη αναφερει και για update camera.

Aποκλειεται να ειναι μεταφρασμενη Hydrogen os γιατι πολυ απλα δεν θα εμπαινε καν η rom!

 

για πες μας τι βλέπεις γενικώς.. έχω 2-3 θεματάκια και θέλω να κάνω κι εγώ το ίδιο, μα το φοβάμαι πολύ μην χειροτερέψει η όλη φάση..

είδα και τις προειδοποιήσεις ότι πολλά μπορούν να πάνε στραβά κ το φοβάμαι διπλά.. :rolleyes:

αν την δεις καθόλου, πες μας :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...