Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσοι έχετε προβλήματα, κάντε μια καθαρή εγκατάσταση... κανένα πρόβλημα από όσα έχουν αναφερθεί μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όσοι έχετε προβλήματα, κάντε μια καθαρή εγκατάσταση... κανένα πρόβλημα από όσα έχουν αναφερθεί μέχρι στιγμής

 

Όταν λέμε καθαρή εγκατάσταση τι εννοουμε φίλε μου; για μας που είμαστε unroot.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε καθαρή εγκατάσταση τι εννοουμε φίλε μου; για μας που είμαστε unroot.

Βάζεις την τελευταία ρομ και μετά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την τελευταία ρομ και μετά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Υπάρχει κάποιος οδηγός? Υπάρχουν άτομα (όπως εγώ) που δεν έχουμε πειράξει ποτέ κινητό.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός? Υπάρχουν άτομα (όπως εγώ) που δεν έχουμε πειράξει ποτέ κινητό.

 

Είναι πανευκολο και γω unroot είμαι το εκανα μετά την αναβάθμιση σε 3.2.2. πας ρυθμίσεις, αντ. Ασφ. Και επαναφορά και επιλεγεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αν το κάνεις ενημέρωσε να μας πεις αν έστρωσε το κινητό

Προσοχή χάνονται οι επαφές και τα δεδομένα όλα και θέλει ξανά στησιμο το κινητό από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα, έκανα wipe την εσωτερική μνήμη μέσω twrp και τώρα δεν έχω δικαιώματα ούτε να γράψω ούτε να σβήσω. ξέρεις κανείς πως διορθώνεται αυτό?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα, έκανα wipe την εσωτερική μνήμη μέσω twrp και τώρα δεν έχω δικαιώματα ούτε να γράψω ούτε να σβήσω. ξέρεις κανείς πως διορθώνεται αυτό?

Θα κάνεις mount απο twrp και θα επιλεξεις internal sd και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις mount απο twrp και θα επιλεξεις internal sd και είσαι έτοιμος!

 

υγ βασικά άκυρο, ο φάκελος download είναι που έχει το θέμα επειδή τον είχα πάρει μπακαπ στο πισι.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στη 3.2.6 εχω battery drain

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160920/9343c147ff8506b55673f082424da833.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160920/0da9a551c682c04c6f59b85ba9ef0067.jpg

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανευκολο και γω unroot είμαι το εκανα μετά την αναβάθμιση σε 3.2.2. πας ρυθμίσεις, αντ. Ασφ. Και επαναφορά και επιλεγεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αν το κάνεις ενημέρωσε να μας πεις αν έστρωσε το κινητό

Προσοχή χάνονται οι επαφές και τα δεδομένα όλα και θέλει ξανά στησιμο το κινητό από την αρχή.

 

Έκανα καθαρή εγκατάσταση στήσιμο όλο το τηλ από την αρχή...αλλά μεγαλυτερη απογοήτευση..τεράστιο battery drain που δεν είχα ποτε,θερμοκρασια για πρώτη φορά άνω των 40 βαθμών που δεν είχα ποτέ και πολύ lag που δεν είχα ποτε!!!!τι στο καλό έχει συμβεί απορω.θα επανελθω μετά από 4-5 κύκλους φορτισεις μπας και έχει στρώσει το κινητό.προς το παρόν ψυχραιμία!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έκανα καθαρή εγκατάσταση στήσιμο όλο το τηλ από την αρχή...αλλά μεγαλυτερη απογοήτευση..τεράστιο battery drain που δεν είχα ποτε,θερμοκρασια για πρώτη φορά άνω των 40 βαθμών που δεν είχα ποτέ και πολύ lag που δεν είχα ποτε!!!!τι στο καλό έχει συμβεί απορω.θα επανελθω μετά από 4-5 κύκλους φορτισεις μπας και έχει στρώσει το κινητό.προς το παρόν ψυχραιμία!!!

Τόσο χάλια? Μακάρι να στρώσει. Έλεγα να κάνω κι εγώ επαναφορά αλλά τώρα με βάζεις σε σκέψεις. Υπάρχει κανένας άλλος που να έκανε επαναφορά εργ. με 3.2.6 να μας πει εντυπώσεις?

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το opera vpn και το free vpn έκανα connect στην γερμανια και έκανα search για update αλλά δεν έβγαλε κάτι για την 3.2.6 δοκιμασία σε wifi και δεδομένα ..ξέρετε τι μπορεί να φταίει;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το opera vpn και το free vpn έκανα connect στην γερμανια και έκανα search για update αλλά δεν έβγαλε κάτι για την 3.2.6 δοκιμασία σε wifi και δεδομένα ..ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Εμενα με Opera VPN μου ήρθε. Δοκίμασε και το VPN Master

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα τελικά κάπου διάβασα πρέπει να έχουμε περάσει την 3.2.4 πρώτα τι μπορούμε με καθαρή εγκατάσταση να περάσουμε κατευθείαν την 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το opera vpn και το free vpn έκανα connect στην γερμανια και έκανα search για update αλλά δεν έβγαλε κάτι για την 3.2.6 δοκιμασία σε wifi και δεδομένα ..ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

εγω χρειαστηκενα πατησω 2-3 φορες συνεχομενα ελεγχος ενημερωσεων για να μου την εμφανισει

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα τελικά κάπου διάβασα πρέπει να έχουμε περάσει την 3.2.4 πρώτα τι μπορούμε με καθαρή εγκατάσταση να περάσουμε κατευθείαν την 6

Είτε είναι για ΟΤΑ είτε όχι? Γιατί εγώ από 3.2.2. πήγα κατευθείαν σε 3.2.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία φαίνεται λίγο καλύτερη σήμερα. 3 ώρες 50% μεχρι τώρα σήμερα. Για την χρήση που του κάνω είναι μια χαρά. Η φωτεινότητα έχει διορθωθεί όπως φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Είτε είναι για ΟΤΑ είτε όχι? Γιατί εγώ από 3.2.2. πήγα κατευθείαν σε 3.2.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία φαίνεται λίγο καλύτερη σήμερα. 3 ώρες 50% μεχρι τώρα σήμερα. Για την χρήση που του κάνω είναι μια χαρά. Η φωτεινότητα έχει διορθωθεί όπως φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

άντε ωραία να ακούσουμε και καλά νέα για την 3.2.6

Link to comment
Share on other sites

http://www.xda-developers.com/oneplus-3-cm14-rom/

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μυριζομαι καινούργια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...