Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν μας πεις τι λογισμικό φοράει δεν μπορούμε να βοηθήσουμε, ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα μου το παρουσίασε και εμένα 3-4 φορές στους 7 μήνες που το έχω.αλλα ήταν θέμα δευτερολέπτων μετα έστρωνε από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

Μιλάω για λογαριασμό ενός φίλου που έχει το τηλέφωνο.

Από τις αρχές του καλοκαιριού η κάμερα δεν εστιάζει σωστά. Με το άνοιγμα της κάμερας, αυτή μένει εστιασμένη κάπου δείχνοντας τα όλα θολά, με συνέπεια να έχει αχρηστευτεί. Κάναμε μία επαναφορά μήπως και διορθωθεί αλλά είμαστε άτυχοι. Η κάμερα συνεχίζει να τα δείχνει όλα θολά.

Τι προτείνετε?

Να το παλέψουμε με το vickmall? Θα συγκινηθούνε? Όχι για αντικατάσταση επειδή είναι χτυπημένο σε γωνίες, αλλά για επισκευή.

Υπάρχει περίπτωση να είναι software?

Είχε κάποιος κάτι θετικό σε ανάλογη περίπτωση με το vickmall?

Έχει εδώ στην Ελλάδα service?

Αν έχει μπορεί να δώσει κάποιος ένα link?

 

Ευχαριστώ.

 

Εμενα το vickmall παντως μου εκανε αντικατασταση camera module, δεν μπορουσε να εστιασει σωστα απο την αρχη.

Σιγουρεψου μονο πρωτα οτι δεν ειναι θεμα rom (με κανα factory reset η με περασμα Ελληνικης xtrv) και μετα μιλα με vickmall.

Το κακο ειναι οτι θα μεινεις 2-3 μηνες χωρις τηλεφωνο. Το λιγοτερο κακο ειναι οτι θα πληρωσεις κανα 10αρικο να παει Κινα και αλλα τοσα να στο στειλουν πισω (στο στελνουν πισω με δικα τους εξοδα αν δεν εχει περασει 6μηνο απο την αγορα)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω ούτε αυτήν την βδομάδα θα έχουμε ρομ, τι να πω μου έρχεται να το δώσω το τηλέφωνο πολύ στην απέξω είμαστε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το δώσεις. Εμένα με την Κινέζικη stable 8.5.3.0.(MHQCNED),σκίζει. Όταν βγει stable MIUI 9,θα αναβαθμίσω.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την τελευταια ελληνική development δεν έχω κάποιο πρόβλημα μια χαρά δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! επειδη εχω μπερδευτει με τοσα θεματα για τα Xiami, για το 5,5αρι που εχει 10πυρηνο mediatek cpu, 4GB RAM και 64GB εσωτερικη που μιλαμε? εδω? ή σε αλλο θεμα?

ευχαριστω...:)

 

επισης ηθελα να ρωτησω σε τι εκδοση android rom ειστε? εχει 7 τωρα ή ειναι στην 6? οχι μονο το απο πανω και αυτα που λετε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα είναι για το xiaomi redmi pro, όπου περιλαμβάνεται και η έκδοση στην οποία αναφέρεσαι! Η έκδοση Android είναι η 6 και δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση για την αναβάθμιση στην 7. Φυσικά και τώρα λειτουργεί πολύ καλά αλλά δυστυχώς χάνονται κάποια features που περιλαμβάνει η 7.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει οχι οτι μονο θα παρουν 7 αλλα και την 8!

παντως για την 7 εχω βρει διαφορες σελιδες να λενε πως παιρνει πχ αυτη https://gr.gizchina.com/2017/04/28/to-xiaomi-redmi-note-4x-pire-android-7-meso-tou-miui-developer-rom-update/

και https://techingreek.com/xiaomi-redmi-note-4x-i-ellines-christes-tou-sygkekrimenou-tilefonou-dechonte-neo-update-se-nougat/

και http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_getting_android_nougat_update_now-news-26683.php

και https://techvalue.gr/xiaomi-note-4x-nougat-update-22902/

 

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Nikifoross με τον πόνο μας παίζεις, εδώ ούτε 7 δεν θα πάρει τι 8 μας λες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro (omega) χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

Μιλάς για άλλη συσκευή. Το νήμα είναι για το redmi pro. Για τα redmi 4x και redmi note 4x, υπάρχουν αντίστοιχα νήματα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά, για λογαριασμό φίλου έκανα εγκατάσταση την omega_V8_XTRV_7.6.10 . Το θέμα μου είναι ότι στην οθόνη μου βγάζει ένα είδωλο από τα κουμπιά του browser. Το έβγαζε και στην παλιά ρομ που είχε περάσει αλλά δεν ξέρω αν ήταν σωστή ρομ. έχουμε τίποτα για να λύσω το πρόβλημα αυτό? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά, για λογαριασμό φίλου έκανα εγκατάσταση την omega_V8_XTRV_7.6.10 . Το θέμα μου είναι ότι στην οθόνη μου βγάζει ένα είδωλο από τα κουμπιά του browser. Το έβγαζε και στην παλιά ρομ που είχε περάσει αλλά δεν ξέρω αν ήταν σωστή ρομ. έχουμε τίποτα για να λύσω το πρόβλημα αυτό? Ευχαριστώ πολύ.

 

Το είδωλο δε λύνεται με αλλαγή λογισμικού αλλά με αλλαγή οθόνης δυστυχώς. Είναι το λεγόμενο φαινόμενο burn in και δυστυχώς το συγκεκριμένο panel πάσχει σε αυτό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλα τα oled πάσχουν σε αυτό το θέμα, εγώ στο δικό μου ακόμα δεν έχω πρόβλημα, έχω χαμηλά την φωτεινότητα και χρησιμοποιώ σκούρα θέματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλα τα oled πάσχουν σε αυτό το θέμα, εγώ στο δικό μου ακόμα δεν έχω πρόβλημα, έχω χαμηλά την φωτεινότητα και χρησιμοποιώ σκούρα θέματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστή προσέγγιση προκειμένου να αργήσει να σου το εμφανίσει αλλά δυστυχώς θα το εμφανίσει. Και εγώ το δικό μου έτσι το λειτουργώ, για αυτό και δεν έχω ακόμα (μετά από 8 μήνες) κάποιο εμφανές πρόβλημα. Τα oled όντως πάσχουν σε αυτό το τομέα αλλά δυστυχώς στο δικό μας προκειμένου να διατηρηθεί χαμηλή η τιμή πώλησης, δε χρησιμοποιήθηκε και η καλύτερη δυνατή ποιότητα panel.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι από τον Ιανουάριο 17 μέχρι στιγμής καλά πάει εύχομαι να βγάλει 2 χρόνια, μετά βλέπουμε. Το κακό είναι ότι η συγκεκριμένη οθόνη είναι ακριβή 70-80€ και δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να την αλλάξεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro (omega) χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για άλλη συσκευή. Το νήμα είναι για το redmi pro. Για τα redmi 4x και redmi note 4x, υπάρχουν αντίστοιχα νήματα.

 

καλησπέρα, δεν ξερω ποιο ειναι ποιο εχω μπερδευτει με αυτα τα ξιαομι, ελεος ειναι....:blink:

τελικα αυτο που εχει mediatek cpu 10 πυρηνο, ειναι 5,5" με 64GB εσωτερικη και 4GB RAM ειναι αυτο που λεμε εδω ή οχι? δεν εχω κανενα ακομα απλα ψαχνομαι...

αν ειναι οπως βλεπω απο το 1ο ποστ εδω περα, τελικα παιρνει android 7?

γιατι στα αλλα οπως βλεπουμε γινεται....

αν παρω καποιο θελω να παιρνει 7!

επισης παιζει root, xposed + gravitybox? θελω να δω τι να παρω, ευχαριστω!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάθει και εγώ με την οθόνη.

Δυστυχώς σε αυτό το θέμα ατυχήσαμεαλλά για 169 ευρώ που έκανε το κινητό μη ζητάμε και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάθει και εγώ με την οθόνη.

Δυστυχώς σε αυτό το θέμα ατυχήσαμεαλλά για 169 ευρώ που έκανε το κινητό μη ζητάμε και πολλά.

 

Λες να το δώσω πριν την πατήσω και εγώ;;;

Link to comment
Share on other sites

Άντε και το δώσαμε τι θα πάρουμε μετά; εγώ θα το κρατήσω αν ήταν να είχε βγάλει πρόβλημα θα το είχε βγάλει στους 8 μήνες.

Χαμηλή φωτεινότητα και σκούρα θέματα και δεν θα πάθει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άντε και το δώσαμε τι θα πάρουμε μετά; εγώ θα το κρατήσω αν ήταν να είχε βγάλει πρόβλημα θα το είχε βγάλει στους 8 μήνες.

Χαμηλή φωτεινότητα και σκούρα θέματα και δεν θα πάθει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκεί κολλάω και εγώ στο τι να πάρω μετά.εχω βρει να το δώσω αλλά αντικαταστάτης προς το παρον πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ερωτευτεί το lenovo p2 4/64 το έχει πάρει πρόσφατα συνάδελφος, η μπαταρία του απλά θεϊκή. Έχει και αυτό super amoled οθόνη και στο μάτι δείχνει πολύ πιο ωραία από το δικό μας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ερωτευτεί το lenovo p2 4/64 το έχει πάρει πρόσφατα συνάδελφος, η μπαταρία του απλά θεϊκή. Έχει και αυτό super amoled οθόνη και στο μάτι δείχνει πολύ πιο ωραία από το δικό μας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να έκανα το βήμα για lenovo.πιθανοτατα για honor 8 η κάποιο άλλο huawei.εκτος και αν έβρισκα το δικό μας στην έκδοση 4-128 εκεί θα το κρατούσα μέχρι να λιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έκανα το βήμα για lenovo.πιθανοτατα για honor 8 η κάποιο άλλο huawei.εκτος και αν έβρισκα το δικό μας στην έκδοση 4-128 εκεί θα το κρατούσα μέχρι να λιώσει.

 

Αυτό έχω, για αυτό και δεν έχω μπει στη διαδικασία να το δώσω. Αλλά εάν το έδινα, το honor 8 θα προτιμούσα (από τα λίγα που δεν έχω δοκιμάσει) λόγω απωθημένου, χαχαχα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω, για αυτό και δεν έχω μπει στη διαδικασία να το δώσω. Αλλά εάν το έδινα, το honor 8 θα προτιμούσα (από τα λίγα που δεν έχω δοκιμάσει) λόγω απωθημένου, χαχαχα.

 

Όταν θα το δώσεις εδώ είμαι:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...