Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλειδωσε το μονο σε 4g. Τι κάνει?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Τι εννοείς να το κλειδώσω μόνο σε 4G? Prefer LTE έχω στις ρυθμίσεις της sim αν εννοείς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες κατοχής του τηλεφώνου έχω σχηματίσει πλήρη άποψη.λοιπον για τα χρήματα που το απέκτησα ότι καλύτερο έχω αγοράσει.φοβερη οθόνη και ποιότητα κατασκευής.βεβαια το έχω σε θήκη και δεν φαίνεται το πόσο όμορφο είναι αλλά άνευ θήκης θα είχε τραυματιστεί ήδη.το έχω σε χρυσό χρώμα που το θεωρω πολύ ομορφο.μπαταρια πολύ καλη.παντα πάνω από 5 ώρες οθόνης με μικτή χρήση δεδομένων και wifi.παιχνιδια δεν παίζω καθόλου.κανενα κόλλημα κανένα κιχ μέχρι στιγμής.αισθητηρας αποτυπωματος άψογος και γρήγορος.φωτογραφικη εμένα με ικανοποιεί καθώς δεν ζητάω πολλά από ένα κινητό.το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι πήρα το 3-32 και επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες έχω κάπως περιορισμένη μνήμη.αξιζει μέχρι και το τελευταίο του € πραγματικά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες κατοχής του τηλεφώνου έχω σχηματίσει πλήρη άποψη.λοιπον για τα χρήματα που το απέκτησα ότι καλύτερο έχω αγοράσει.φοβερη οθόνη και ποιότητα κατασκευής.βεβαια το έχω σε θήκη και δεν φαίνεται το πόσο όμορφο είναι αλλά άνευ θήκης θα είχε τραυματιστεί ήδη.το έχω σε χρυσό χρώμα που το θεωρω πολύ ομορφο.μπαταρια πολύ καλη.παντα πάνω από 5 ώρες οθόνης με μικτή χρήση δεδομένων και wifi.παιχνιδια δεν παίζω καθόλου.κανενα κόλλημα κανένα κιχ μέχρι στιγμής.αισθητηρας αποτυπωματος άψογος και γρήγορος.φωτογραφικη εμένα με ικανοποιεί καθώς δεν ζητάω πολλά από ένα κινητό.το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι πήρα το 3-32 και επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες έχω κάπως περιορισμένη μνήμη.αξιζει μέχρι και το τελευταίο του € πραγματικά.

Μπορείς εάν θέλεις να βάλεις 2 κάρτες και μια sd με ένα απλό hack . Απλά την μια κάρτα ξεκόλλας το τσιπακι από το πλαστικό και το κολλάς επάνω στην κάρτα microSD. https://getsnap.link/2pUAEAkLrAB

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος να καταστρέψω την κάρτα και να αποτύχει το εγχείρημα;;

 

Αν την καταστρέψεις, με 5 ευρώπουλα παίρνεις άλλη.

Big Deal.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος να καταστρέψω την κάρτα και να αποτύχει το εγχείρημα;;

Θα την ζεστάνεις λίγο και δεν θα έχει πρόβλημα. Εγώ την ζεστενω 5 δευτερόλεπτα και έχω ένα τσιμπιδακι να την ξεκολλήσω μαζί με ένα μαχαίρι. Παντός 2 φορές που το έκανα δεν χάλασαν οι κάρτες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εχω σχεδον μια εβδομαδα. Απιστευτο κινητο.

Πολυ ομορφη οθονη, ελεγα μετα το g3 κ το ip6 θα κλαψω, αλλα μ αφησε πολυ ικανοποιημενο.

Εχω περασει κ την of. dev κ παει φτου φτου μια χαρα προς το παρον, κ μπαταρια ΓΑΙΔΟΥΡΙ.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τα σπάει όντως, εγώ φοράω την τελευταία ARΩMA ROM από την κοινότητα μας. Εντάξει την μπαταρία δεν την λες γαϊδούρι αλλά καλή είναι, που να πιάσεις redmi note 4 snapdragon να δεις μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά παίρνει, αλλά η official δεν έχει ελληνικά και play store, αν θέλεις να δεις ένα άλλο τηλέφωνο να δουλεύει σωστά πρέπει να βάλεις την δικιά μας ελληνική ρομ, τα παιδιά έχουν κάνει απίστευτη δουλειά.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά παίρνει, αλλά η official δεν έχει ελληνικά και play store, αν θέλεις να δεις ένα άλλο τηλέφωνο να δουλεύει σωστά πρέπει να βάλεις την δικιά μας ελληνική ρομ, τα παιδιά έχουν κάνει απίστευτη δουλειά.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Play store εχει κανονικα το εγκατεστησα, 1 εβδομαδα τωρα ειναι συγχρονισμενο με τα παντα κ δουλευει σταθερα.

Οντως τα παιδια στο xiaomi gr κανουν καταπληκτικη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Συμφουριτες βλεπωντας την ανανεωμένη έκδοση του κινητού μας εγώ προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα.ουτε με τον επεξεργαστή ούτε με το desing.θεωρω ότι και τον επόμενο χρόνο οποίος δεν έχει το μικρόβιο της αλλαγής θα μείνει με το πρώτης γενιάς.
Link to comment
Share on other sites

Άρα καλό θα ήταν να αναμένω την ελληνική κοινότητα να βγάλει την αντίστοιχη version ώστε να φύγω επιτέλους από την πειραγμένη 8.0.1.0.0
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν προλαβα να χαρώ το τηλέφωνο πολύ αφού μετά από δύο μήνες χρήσης μπουμ και κάτω.... Τώρα ενώ δουλεύει έχω μαύρη οθόνη..... Τι κάνουμε τώρα ρε παιδιαααααα;
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς μόνος, κοιτάς κόστος οθόνης. Αλλιώς σε σέρβις θα δώσεις κάτι παραπάνω

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς μόνος, κοιτάς κόστος οθόνης. Αλλιώς σε σέρβις θα δώσεις κάτι παραπάνω

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Για μόνος αδύνατον οπότε με βλέπω να δίνω κάνα εκατοσταρι

Link to comment
Share on other sites

Από dev σε stable η πεπατημένη είναι να κάνεις factory reset φίλε μου...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...