Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς κάποια εφαρμογή για κάμερα καλύτερη από τη stock ή πειραγμένη στοκ; Με ενδιαφέρει κυρίως να μπορώ να αλλάζω το κλίστρο. Πχ στο mi4 έμενε ανοιχτό και 30 δευτερόλεπτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πέρασα με το xiaomitool την miui9 stable china έγινε με επιτυχία αλλά δεν ξέρω τον κωδικό του mi account που μου ζητάει.το κινητό είναι κλειδωμένο τώρα. Τι κάνω????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πέρασα με το xiaomitool την miui9 stable china έγινε με επιτυχία αλλά δεν ξέρω τον κωδικό του mi account που μου ζητάει.το κινητό είναι κλειδωμένο τώρα. Τι κάνω????
Βάζεις αυτό που είχες πριν. Αλλιώς δεν ξεκλειδώνει με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος γιατί τον κωδικό δεν υπάρχει περίπτωση να τον βρω

 

Κάνε password reset από το PC σου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει άλλος τρόπος από αυτούς που σου είπαμε. Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του mi account σε περίπτωση κλοπής. Το ότι κάποιοι νομίζουν ότι υπάρχει για χαβαλέ ας προσέχουν την επόμενη φορά.

 

Μπορείς να στείλεις μήνυμα στην μάνα xiaomi με την απόδειξη αγοράς μήπως μπορεί να βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει άλλος τρόπος από αυτούς που σου είπαμε. Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του mi account σε περίπτωση κλοπής. Το ότι κάποιοι νομίζουν ότι υπάρχει για χαβαλέ ας προσέχουν την επόμενη φορά.

 

Μπορείς να στείλεις μήνυμα στην μάνα xiaomi με την απόδειξη αγοράς μήπως μπορεί να βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. θα το πάω αύριο σε κάνα μαγαζί για service λέτε να καταφέρουν τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. θα το πάω αύριο σε κάνα μαγαζί για service λέτε να καταφέρουν τίποτα?

 

Σου απάντησε ο άνθρωπος,να κάνεις password reset από τον ΗΥ. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μολις κανω update χανονται καποιες επαφες που εχουν αποθηκευτει στο τηλεφωνο

Γενικα που πρεπει να αποθηκευουμε τις επαφες ?

Link to comment
Share on other sites

Google τις έχω εγώ και πότε δεν έχω χάσει επαφή,

Άσχετο αλλά με την σημερινή ρομ το τηλέφωνο δείχνει να είναι αισθητά ποιο γρήγορο και η μπαταρία του να αντέχει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

απο τότε που έβαλα εγώ την τελευταία dev έχω random restarts 1-2 φορες την ημέρα.

 

Ξαναπέρασε την αλλά κάνε wipe σε όλα εκτός από sd και otg. ΠΡΟΣΟΧΗ θα χαθούν τα πάντα από το τηλέφωνο πάρε back up.

Edited by Antretng
Τροποποίηση quote
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από έναν φίλο που δεν ασχολείται. Έχει εύκολο τρόπο να βάλω google play στο τσακ μπαμ ή μόνο αν του αλλάξω την official china και βάλω απο xiaomi.eu?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου αλλαγή σε unofficial rom (xiaomi.eu- την δικιά μας - miuipro.by) όποια θέλεις οι κινέζικες δεν είναι καθόλου καλές .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου αλλαγή σε unofficial rom (xiaomi.eu- την δικιά μας - miuipro.by) όποια θέλεις οι κινέζικες δεν είναι καθόλου καλές .

 

Δεν είμαι αρκετά έμπειρος για να την περάσω σήμερα όμως και έλεγα αν εχει τρόπο να τα βάλω μεχρι να το μελετήσω το φλασάρισμα. Υποθέτω φτιάχνω καφέ και αρχίζω την μελέτη :geek::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζω τώρα google services με αυτόν τον τρόπο μέχρι να μάθω λίγα πράγματα για αλλαγή ρομ.

Υπάρχει καθόλου ομοφωνία ποια είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την dev από την ελληνική κοινότητα, δοκιμάζεις και βλέπεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βασικό είναι να πετύχεις ρομ με καλή αυτονομία δυστυχώς το τηλέφωνο αυτό λόγο επεξεργαστή δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία και ούτε καλή υποστήριξη από την xiaomi , θα μείνει στο android 6 . μια ρομ που δουλεύει καλά είναι αυτή xiaomi-miui-hellas-6.0_omega_V9_arΩma_8.1.18 από την ελληνική κοινότητα.

 

Φτιάξε καφέ τριπλό πάρε κανένα ηρεμιστικό για να είσαι χαλαρός και ξεκίνησε διάβασμα https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/17114-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-PRO-Omega-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την dev από την ελληνική κοινότητα, δοκιμάζεις και βλέπεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βασικό είναι να πετύχεις ρομ με καλή αυτονομία δυστυχώς το τηλέφωνο αυτό λόγο επεξεργαστή δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία και ούτε καλή υποστήριξη από την xiaomi , θα μείνει στο android 6 . μια ρομ που δουλεύει καλά είναι αυτή xiaomi-miui-hellas-6.0_omega_V9_arΩma_8.1.18 από την ελληνική κοινότητα.

 

Φτιάξε καφέ τριπλό πάρε κανένα ηρεμιστικό για να είσαι χαλαρός και ξεκίνησε διάβασμα https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/17114-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-PRO-Omega-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Ευχαριστώ για τον οδηγό. Για την μπαταρία λες γενικά δεν είναι καλή λόγο mediatek ή με την κινέζικη ρομ μόνο? Επειδή είναι 4000mah. Δηλαδή αυτή που έχεις εσύ περασμένη είναι εντάξει τώρα η αυτονομία που έχεις ή δεν την γλιτώνουμε με τίποτα?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

την μέρα την βγάζω με μόνιμα ανοιχτά 4G - wifi περίπου 3-4 ώρες οθόνη καλούτσικα ΄είναι , αν σκεφτεις ότι το note 4 βγάζει σχεδόν τις διπλές ώρες οθόνη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

την μέρα την βγάζω με μόνιμα ανοιχτά 4G - wifi περίπου 3-4 ώρες οθόνη καλούτσικα ΄είναι , αν σκεφτεις ότι το note 4 βγάζει σχεδόν τις διπλές ώρες οθόνη.

 

Δεν εχω καταφερει ποτε πανω απο 3 ωρες οθονη. Αντε να παει 12-14 ωρες max 3 ωρες οθονη ολα ανοιχτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με πια ρομ είσαι; εγώ την τελευταία ελληνική development, έχει αρκετά καλή αυτονομία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πωπω ρε παιδιά τι νεκρά είναι αυτή εδώ στο φόρουμ μας. Δεν μου έχει ξαναγίνει με άλλη συσκευή. Τόσο απροβλημάτιστη είναι η όλοι τα έχετε πουλήσει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...