Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

302 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      144
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Η οριακή τιμή συστήματος είναι πάνω από 60€/MWh περίπου όσο αποζημιώνονται πλέον και τα φωτοβολταϊκά μέσα από τους διαγωνισμούς. Τα κόστη των θερμικών μονάδων αν βάλεις και τους ρύπους είναι αυτά υψηλά. Δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Τα λάθη έγιναν στο παρελθόν που έδιναν αποζημιώσεις 400 - 500 €/MWh, με άλλα κόστη κατασκευής βέβαια αλλά και πάλι ήταν υπερβολικές. Τώρα έχει ισορροπήσει το σύστημα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το τρελό δεν είναι αν αξίζει τα λεφτά της αλλά το κόστος...με 1,4 δις θα μπορούσε να φτιάξει 3 τέτοιες με αέριο...

 

Με μπέρδεψες τελείως. Στο VFM μέσα είναι και το κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες τελείως. Στο VFM μέσα είναι και το κόστος...

Μιλάω για κόστος κατασκευής και όχι λειτουργίας.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος το οποίο εκμίσθωνα μέχρι πριν λίγους μήνες.

Από κατασκευής του μέχρι το 2016 η ΔΕΗ ήταν στο όνομά μου και απλά πλήρωνε το ρεύμα ο ενοικιαστής.

Το 2016 πήγε ο ενοικιαστής στη ΔΕΗ με το μισθωτήριο και άλλαξε το ρεύμα στο όνομά του. Όταν ξενοίκιασε έκανε διακοπή και πλέον το ακίνητο δεν ηλεκτροδοτείται.

Τώρα πρόκειται να κατοικήσω εγώ στο διαμέρισμα, θα συνδεθώ σε εναλλακτικό πάροχο και ήθελα να μου πείτε εάν θα χρειαστεί να υποβάλω πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου στον ΔΕΔΔΗΕ. Το διαμέρισμα συνδέθηκε για πρώτη φορά με τη ΔΕΗ το 2003.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος το οποίο εκμίσθωνα μέχρι πριν λίγους μήνες.

Από κατασκευής του μέχρι το 2016 η ΔΕΗ ήταν στο όνομά μου και απλά πλήρωνε το ρεύμα ο ενοικιαστής.

Το 2016 πήγε ο ενοικιαστής στη ΔΕΗ με το μισθωτήριο και άλλαξε το ρεύμα στο όνομά του. Όταν ξενοίκιασε έκανε διακοπή και πλέον το ακίνητο δεν ηλεκτροδοτείται.

Τώρα πρόκειται να κατοικήσω εγώ στο διαμέρισμα, θα συνδεθώ σε εναλλακτικό πάροχο και ήθελα να μου πείτε εάν θα χρειαστεί να υποβάλω πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου στον ΔΕΔΔΗΕ. Το διαμέρισμα συνδέθηκε για πρώτη φορά με τη ΔΕΗ το 2003.

Μπες εδώ:https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

πανεύκολα θα δεις αν χρειάζεται ή όχι.Αν δεν θες να μπεις στο διαδίκτυο πάρε στο 11500 με τον αριθμό παροχής θα σου πουν.

Έτσι όπως το βλέπω: 2003+14 έτη που είναι σε ισχύ το πιστοποιητικό=λήγει το 2017 άρα, ναι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ:https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

πανεύκολα θα δεις αν χρειάζεται ή όχι.Αν δεν θες να μπεις στο διαδίκτυο πάρε στο 11500 με τον αριθμό παροχής θα σου πουν.

Έτσι όπως το βλέπω: 2003+14 έτη που είναι σε ισχύ το πιστοποιητικό=λήγει το 2017 άρα, ναι.

Όπως είπα πριν το διαμέρισμα δεν ηλεκτροδοτειται αυτή τη στιγμή, άρα δε μπορεί η εφαρμογή να μου πει ότι χρειάζομαι πιστοποιητικό.

Γνωρίζω ότι τυπικά σύμφωνα με τα έτη που έχουν περάσει προβλέπεται πιστοποιητικό. Δεν γνωρίζω αν θα το ζητήσουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πριν το διαμέρισμα δεν ηλεκτροδοτειται αυτή τη στιγμή, άρα δε μπορεί η εφαρμογή να μου πει ότι χρειάζομαι πιστοποιητικό.

Γνωρίζω ότι τυπικά σύμφωνα με τα έτη που έχουν περάσει προβλέπεται πιστοποιητικό. Δεν γνωρίζω αν θα το ζητήσουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο αριθμό παροχής ζητάει... δεν καταλαβαίνω το λόγο που δεν μπορεί να σε βοηθήσει.....

και να θα το ζητήσουν 100/100 αν έχει λήξει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αν αλλάξει και το όνομα της παροχής θα ζητηθεί σίγουρα. Έχουμε καθόλου εικόνα κόστους;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για κόστος κατασκευής και όχι λειτουργίας.

 

Κι αυτό συμπεριλαμβάνεται μέσα στη φράση "VFM"...

Link to comment
Share on other sites

Μανούσος Μανουσάκης: Οι αμοιβές του διευθύνοντος συμβούλου του ΑΔΜΗΕ μαζί με τα μπόνους ύψους 36.000 ευρώ που χορηγεί ο 44χρονος μάνατζερ στον εαυτό του, ως ανταμοιβή για την επίτευξη των υψηλών στόχων της εταιρείας, ξεπερνούν ετησίως τα 153.000 ευρώ

έχει πολυτελές γραφείο με υδρομασάζ και τζιπ

Μπορεί η κυβέρνηση να χρειάζεται χρόνο για να θεραπεύσει τις βαθιές πληγές που άφησε η εγκατάλειψη της ΔΕΗ και τα εγκληματικά λάθη της προηγούμενης διακυβέρνησης, ωστόσο σε μια άλλη εταιρεία, τον Ανεξάρτητο Διαχειριστή Μεταφοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας (ΑΔΜΗΕ), όπου το Ελληνικό Δημόσιο διατηρεί το 51%, καλείται να διαχειριστεί ένα πραγματικό πάρτυ μισθών και γενναιόδωρων μπόνους που συνεχίζουν να απολαμβάνουν ανενόχλητα τα golden boys του ΣΥΡΙΖΑ.

 

Υπολογίζεται ότι οι αμοιβές που πληρώνει σε μισθούς και πριμ για τη διοίκηση ο ΑΔΜΗΕ ξεπερνούν το 1 εκατ. ευρώ ετησίως, τα οποία μοιράζονται πέντε από τα εννέα μέλη του διοικητικού συμβουλίου (περί τα 600.000 ευρώ) και η στρατιά συμβούλων της διοίκησης. Σημειώνεται ότι η αντίστοιχη δαπάνη προτού ολοκληρωθεί ο ιδιοκτησιακός διαχωρισμός του ΑΔΜΗΕ από τη ΔΕΗ δεν ξεπερνούσε κάποιες χιλιάδες ευρώ.

 

Αντίστοιχα υψηλές είναι οι αμοιβές και για τα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ., τον 36χρονο Γιάννη Μάργαρη, που ανήκει στο στενό περιβάλλον του πρώην αντιπροέδρου της κυβέρνησης Γιάννη Δραγασάκη, ο οποίος από τη θέση του γενικού διευθυντή της εταιρείας έχει ετήσιες απολαβές 114.000, ευρώ και τον αναπληρωτή διευθύνοντα σύμβουλο, διορισμένο από τη State Grid, που έχει εξαγοράσει ποσοστό του ΑΔΜΗΕ, Ξίνγκουα Σι, με 127.000 ευρώ. Λίγο κάτω από 100.000 ευρώ λαμβάνει κάθε χρόνο ο αναπληρωτής γενικός οικονομικός διευθυντής Ιάσων Ρουσόπουλος, ο οποίος προσλήφθηκε σε ηλικία 29 ετών στον ΑΔΜΗΕ ενώ είχε διατελέσει σύμβουλος του υπουργού Περιβάλλοντος και επικεφαλής της ομάδας που χειρίστηκε τον ιδιοκτησιακό διαχωρισμό της εταιρείας από τη ΔΕΗ. Με 78.200 ευρώ πληρώνεται ο έτερος γενικός διευθυντής Γιάννης Καμπούρης.

 

https://dexiextrem.blogspot.com/2019/07/600000-41-golden-boys.html

 

:cool: - στο Link περισσοτερες πληροφοριρες συν φωτογραφιες απο την χλιδα,δεν εχω σχεση με το site ουτε υιοθετω τον τιτλο απλα το βρηκα τωρα και σας το βαζω να δειτε τι εστι ''δημοσιο'', κατα τα αλλα τα κομματοσκυλα οι συνδικαλιστες του AΔMHE υπερασπιζονται την καρεκλα τους οσο μπορουν-απειλουν με κινητοποιησεις κλπ.

Ειναι να μην φωναξεις ''100% Ιδιωτικοποιηση ΤΩΡΑ ρεεεεε"...

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καθώς τα πράγματα με τη ΔΕΗ δυσκολεύουν όλο και περισσότερο μπήκα στη διαδικασία να ψάξω νέο πάροχο ηλεκτρικής ενέργειας. Τα ιστορικά στοιχεία που έχω είναι ως εξής:

Από - Έως - Ημέρες - Κατανάλωση Ημέρας - Νύχτας(kWh)

28.02.17 - 29.06.17 - 122 - 1.209- 1.782

31.10.16 - 27.02.17 - 120 - 1.731 - 6.993

30.06.16 - 30.10.16 - 123 - 1.097 - 472

ΣΙ=35kVA

 

Υψηλές καταναλώσεις στο νυχτερινό το χειμώνα οφείλονται σε θέρμανση με θερμοσυσσωρευτές.

Παρακαλώ για τη γνώμη σας με το δυνατό περισσότερα επιχειρήματα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου άκουσα οτι η δεη ζηταει 130€ εγγυηση για αλλαγη ονοματος σε διαμέρισμα 50τμ, ξέρετε εαν ισχύει;

Ναι ισχύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ισχύει.

''Το πακέτο διάσωσης των 500 εκατ. ευρώ για τη ΔΕΗ''

 

https://www.newsbeast.gr/financial/arthro/5307528/to-paketo-diasosis-ton-500-ekat-eyro-gia-ti-dei

 

Φυσικά το άρθρο έχει ψεματάκια.Ό,τι μας συμφέρει βέβαια.

Ο ΦΠΑ μειώθηκε τον Μάιο από την προηγούμενη Κυβέρνηση άρα δεν πρόκειται για αντιστάθμιση όπως μας λένε αλλά για αύξηση 7%.ΕΠΙΣΗΣ αύξηση στις KWH έως 19% ΣΥΝ ρήτρα ρύπων ΣΥΝ μείωση κατά 5% της έκπτωσης συνέπειας!!Μπράβο Ελληνικέ Λαέ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου άκουσα οτι η δεη ζηταει 130€ εγγυηση για αλλαγη ονοματος σε διαμέρισμα 50τμ, ξέρετε εαν ισχύει;

 

Δε γνωρίζω αν ισχύει ή όχι, αλλά τι εγγύηση αναγράφεται στον παλιό λογαριασμό;

Λογικά, δε θα έπρεπε να είναι ίδιο με την υπάρχουσα εγγύηση;

 

Σε περίπου διπλάσιο σε τετραγωνικά σπίτι, με 3φασικό ρεύμα, γνωρίζω ότι είχε εγγύηση περίπου 95 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΚΕΤΟ ΔΙΑΣΩΣΗΣ ΔΕΗ - ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ

 

Οπώς τα λέει ο ΜΙΚU είναι και επειδή τα λίνκ χάνονται-σβήνονται ας έχουμε εδώ γραμμένες τις βασικές αλλαγές που ανακοινώθηκαν.

 

1.Αύξηση κιλοβατώρας απο 0,0946 στα 0,11058 Ευρώ.

Απο 2000 κιλοβ και πάνω διαμορφώνεται απο 0,10252 στην τιμή των 0,11936 Ευρώ.

 

Νυχτερινό απο 0,0661 στα 0,07897 Ευρώ.

 

2.Η έκπτωση συνέπειας απο 10% μειώνεται στο 5%

 

3. Το ΕΤΜΕΑΡ μειώνεται απο 22,67 η μεγαβατώρα στα 17 ευρώ.

 

4.Στα μέτρα αντιστάθμισης ΚΑΚΩΣ μετράνε την προηγούμενη μείωση του ΦΠΑ ΑΠΟ 13% σε 6%, κάτι που δεν ανακοινωνόταν εντέχνως και έδιναν την εντύπωση ότι τα αντισταθμιστικά μέτρα θα είναι και κάτι έξτρα απο αυτόν τον ΦΠΑ!!

 

5.Θεσπιση ρήτρας για το CO2 που όπωα ανακοινώθηκε δεν θα έχει επιπτώσεις στα νοικοκυριά.

 

6.Κάποιες επιπλέον εκπτώσεις σε ειδικές κατηγορίες του κοινωνικού τιμολογίου....

 

 

ΤΟ ΕΤΜΕΑΡ σε εμάς που είμαστε σε άλλους παρόχους είναι όντως στα 22,67 ε/ MWh , να δώσουμε προσοχή απο 1η Σεπτεμβρίου που λέγεται οτι θα ισχύσει το μέτρο για την πιστή του εφαρμογή στους λογαριασμούς τους...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου άκουσα οτι η δεη ζηταει 130€ εγγυηση για αλλαγη ονοματος σε διαμέρισμα 50τμ, ξέρετε εαν ισχύει;

 

Ναι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΚΕΤΟ ΔΙΑΣΩΣΗΣ ΔΕΗ - ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ

 

Οπώς τα λέει ο ΜΙΚU είναι και επειδή τα λίνκ χάνονται-σβήνονται ας έχουμε εδώ γραμμένες τις βασικές αλλαγές που ανακοινώθηκαν.

 

1.Αύξηση κιλοβατώρας απο 0,0946 στα 0,11058 Ευρώ.

Απο 2000 κιλοβ και πάνω διαμορφώνεται απο 0,10252 στην τιμή των 0,11936 Ευρώ.

 

Νυχτερινό απο 0,0661 στα 0,07897 Ευρώ.

 

2.Η έκπτωση συνέπειας απο 10% μειώνεται στο 5%

 

3. Το ΕΤΜΕΑΡ μειώνεται απο 22,67 η μεγαβατώρα στα 17 ευρώ.

 

4.Στα μέτρα αντιστάθμισης ΚΑΚΩΣ μετράνε την προηγούμενη μείωση του ΦΠΑ ΑΠΟ 13% σε 6%, κάτι που δεν ανακοινωνόταν εντέχνως και έδιναν την εντύπωση ότι τα αντισταθμιστικά μέτρα θα είναι και κάτι έξτρα απο αυτόν τον ΦΠΑ!!

 

5.Θεσπιση ρήτρας για το CO2 που όπωα ανακοινώθηκε δεν θα έχει επιπτώσεις στα νοικοκυριά.

 

6.Κάποιες επιπλέον εκπτώσεις σε ειδικές κατηγορίες του κοινωνικού τιμολογίου....

 

 

ΤΟ ΕΤΜΕΑΡ σε εμάς που είμαστε σε άλλους παρόχους είναι όντως στα 22,67 ε/ MWh , να δώσουμε προσοχή απο 1η Σεπτεμβρίου που λέγεται οτι θα ισχύσει το μέτρο για την πιστή του εφαρμογή στους λογαριασμούς τους...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι ισχύει.

Έχεις απόλυτο δίκιο.. η προπαγάνδα πάει σύννεφο...

Και για το ΦΠΑ και για τη ρήτρα άνθρακα!Αλλά τι να κάνουμε...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Θα αυξήσουν τιμή και οι άλλες εταιρίες μιας και παίρνουν ρεύμα και από τη ΔΕΗ;

 

Μην μπερδεύεις την ΔΕΗ προμηθευτή με την ΔΕΗ πάροχο

Ολοι οι προμηθευτές πουλάνε στο κρατος.

Το κρατος βαζει τις κιλοβατώρες στον "κουμπαρα" του και στην συνεχεια οι πάροχοι, αναλογα τις αναγκες τους (πελατολογιο), αγοραζουν κιλοβατορες απο το κρατος με την ιδια τιμη.

 

Το πόσο θα σου πουλήσει ο πάροχος, εχει να κανει με την αγορα, τις ζημιες τους και τα κέρδη του.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι ίσως έφτασε η ώρα να αλλάξουμε πάροχο.

Είδα ότι πχ το φυσικο αέριο έχει τις παλιές χρεώσεις της ΔΕΗ και έκπτωση συνέπειας 15% όπως και πολλοί πάροχοι δίνουν ακόμα 15% συνέπεια (δε το έχει μειώσει κανείς σε 10% τόσο καιρό) και η απορία μου είναι αν υπογράψω συμβόλαιο με τη φυσικό αέριο πχ μπορεί αύριο να έρθει να μου πει στο 5% η συνέπεια και να αυξήσει και τιμή ανά kwh η υπάρχει κάποια ετήσια δέσμευση; Γιατί μιας και χειμώνας έρχεται πλέον αφού το ΦΠΑ πέφτει σε όλους και το ΕΤΜΕΑΡ το ίδιο, πλέον θα υπάρχει διαφορά σε όλους τους παρόχους αν πας σε σύγκριση με ΔΕΗ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε χαλαρή αναζήτηση νέου παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας....αυτό που με προβληματίζει αρχικά είναι ότι το σπίτι είναι του 2002 και όπως έχω ακούσει (δεν ξέρω αν αληθεύει) θα πρέπει σε οποιαδήποτε απόπειρα αλλαγής να καταθέσω νέο ηλεκτρολογικό σχέδιο του σπιτιού (με υπογραφή ηλεκτρολόγου κλπ) επειδή το παλιό σχέδιο είχε ισχύ 14 χρόνια.....ένα κόστος υπολογίσιμο. Αληθεύει ή όχι;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε χαλαρή αναζήτηση νέου παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας....αυτό που με προβληματίζει αρχικά είναι ότι το σπίτι είναι του 2002 και όπως έχω ακούσει (δεν ξέρω αν αληθεύει) θα πρέπει σε οποιαδήποτε απόπειρα αλλαγής να καταθέσω νέο ηλεκτρολογικό σχέδιο του σπιτιού (με υπογραφή ηλεκτρολόγου κλπ) επειδή το παλιό σχέδιο είχε ισχύ 14 χρόνια.....ένα κόστος υπολογίσιμο. Αληθεύει ή όχι;

 

Θα γίνει αλλαγή ονόματος στο λογαριασμό;

Εγώ που έκανα αλλαγή παροχου (πάνω από 12 μήνες) αλλά το όνομα παρέμεινε, δε μου ήρθε τίποτα για να βγάλω νεα μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει αλλαγή ονόματος στο λογαριασμό;

Εγώ που έκανα αλλαγή παροχου (πάνω από 12 μήνες) αλλά το όνομα παρέμεινε, δε μου ήρθε τίποτα για να βγάλω νεα μελέτη.

 

όχι δεν θα γίνει αλλαγή ονόματος.....

όταν έκανες αλλαγή παρόχου, πόσα χρόνια είχαν περάσει απο την τελευταία ηλεκτρολογική μελέτη; Νομίζω ότι υπάρχει κάποιο όριο πέρα απο το οποίο πρέπει να βγάλεις νέα μελέτη.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξεις όνομα δεν θα σου ζητήσουν πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου.
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θα γίνει αλλαγή ονόματος.....

όταν έκανες αλλαγή παρόχου, πόσα χρόνια είχαν περάσει απο την τελευταία ηλεκτρολογική μελέτη; Νομίζω ότι υπάρχει κάποιο όριο πέρα απο το οποίο πρέπει να βγάλεις νέα μελέτη.

 

Η μελέτη είναι του 91-92 και είχε ισχύ μικρότερη από 14 χρόνια αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...