Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Εαν εγω π.χ. κάνω αυτο το δίμηνο 80ε λογαριασμό στη δεη, σε ιδιωτικό πάροχο ποσο φτηνοτερο θα μου βγει; Επειδη προχθες με πλησιασε σε πμ ενας πωλητής ιδιωτικής και προσπάθησε να με πείσει οτι η εγγυηση σε νεο συμβολαιο της δεη δεν είναι εγγύηση, άρχισα να αμφισβητω εαν υπαρχει κερδος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

''Έκθεση Green Tank: Η λειτουργία των λιγνιτικών μονάδων δημιουργεί (και θα δημιουργεί) ζημιές για την ΔΕΗ - Έφτασαν τα 700 εκατ. ευρώ την τελευταία τριετία''

 

https://energypress.gr/news/ekthesi-green-tank-i-leitoyrgia-ton-lignitikon-monadon-dimioyrgei-kai-tha-dimioyrgei-zimies-gia

 

''Πώς απαντούν οι ιδιώτες εναλλακτικοί πάροχοι στις αλλαγές τιμολογίων της ΔΕH''

 

https://energypress.gr/news/pos-apantoyn-oi-idiotes-enallaktikoi-parohoi-stis-allages-timologion-tis-dei

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εγω π.χ. κάνω αυτο το δίμηνο 80ε λογαριασμό στη δεη, σε ιδιωτικό πάροχο ποσο φτηνοτερο θα μου βγει; Επειδη προχθες με πλησιασε σε πμ ενας πωλητής ιδιωτικής και προσπάθησε να με πείσει οτι η εγγυηση σε νεο συμβολαιο της δεη δεν είναι εγγύηση, άρχισα να αμφισβητω εαν υπαρχει κερδος.

 

Δες τι καίς σε κιλοβατώρες το τετράμηνο, έτσι θα έχεις καλύτερη εικόνα του τι ακριβώς ψάχνεις...το ποσό των 80 ευρώ δεν μας λέει και πολλά αφού έχει και άλλες πληρωμές μέσα ( Δήμος και φόροι ανάλογα με τα τετραγωνικά του σπιτιού σου με συνάρτηση την τιμή ζώνης).

 

Τι εγγύηση γράφει πάνω ο λογαριασμός σου? Εμένα ήταν 50 Ευρώ στο σπίτι, τους την πλήρωσα στην ιδιωτική ΑΛΛΑ θα μου την δώσουν πίσω εφόσον πληρώνω τους λογαριασμούς στην ώρα μου ( 50% τον πρώτο χρόνο, το υπόλοιπο τον 2ο χρόνο)

Στο εξοχικό έχω εγγύηση 1.50 ευρώ, οπότε ότι και να γινόταν εκεί είναι λίγα.....όπως καταλαβαίνεις το κάθε ρολόι είναι και μια ξεχωριστή ιστορία....

Edited by Emanuel70
Link to comment
Share on other sites

Οι νεες τιμές, σε ισχύ απο 01/09/2019, επίσημα απο την ΔΕΗ, σε οικιακά Γ1, Γ1Ν και επαγγελματικά Γ21, Γ22, και Γ23

και πινακάκι απο την εφ.συν, με τις νεες τιμες των kWhρων και των παγίων.

 

deh_nees_xreoseis_katanalotes.jpg

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

...το ποσό των 80 ευρώ δεν μας λέει και πολλά αφού έχει και άλλες πληρωμές μέσα ( Δήμος και φόροι ανάλογα με τα τετραγωνικά του σπιτιού σου με συνάρτηση την τιμή ζώνης).

 

 

Σε ιδιωτικό παροχο δεν έχει δήμο και φόρους;

Edited by Mikakilo
Link to comment
Share on other sites

Σε ιδιωτικό παροχο δεν έχει δήμο και φόρους;

 

Η διαφορά στους παρόχους, ειναι ΜΟΝΟ για το πινακάκι της 2ης σελίδας, επανω δεξια (Χρεώσεις Προμήθειας). + τις εκπομπες ρύπων που θα προσθεσει ο βασικός παροχος

Τα υπόλοιπα ειναι ίδια για ολους

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην σελίδα της Ζενίθ ότι αν έχεις και φυσικό αέριο και έκπτωση συνέπειας βγαίνει 0.0674 .Όσοι το έχετε ψάξει θεωρείται καλή τιμή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι στη ΔΕΗ αξίζει να φύγει τώρα πριν και οι εναλλακτικοί πάροχοι αυξήσουν τις τιμές. Με 0,065 περίπου που παίζουν σε σχέση με το 0,120 περίπου της ΔΕΗ είναι μεγάλη η διαφορά. Ακόμα και ρήτρα κατά καιρούς να επιβάλουν δεν καλύπτεται η διαφορά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πως μπορώ να βρώ σε ποιο πάροχο συμφέρει να πάω;

Π.χ. αν θυμάμαι καλά κάνω το 4μηνο περίπου 1800 κιλοβατώρες απο τις οποίες οι 500 είναι νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πως μπορώ να βρώ σε ποιο πάροχο συμφέρει να πάω;

Π.χ. αν θυμάμαι καλά κάνω το 4μηνο περίπου 1800 κιλοβατώρες απο τις οποίες οι 500 είναι νυχτερινές.

 

https://allazorevma.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πως μπορώ να βρώ σε ποιο πάροχο συμφέρει να πάω;

Π.χ. αν θυμάμαι καλά κάνω το 4μηνο περίπου 1800 κιλοβατώρες απο τις οποίες οι 500 είναι νυχτερινές.

 

Κάνοντας έλεγχο με την κατανάλωση αυτή σε συμφέρει είτε το πακέτο ΕΛΤΑ ενέργεια Νύχτα είτε το πακέτο της NRG .

Το πρώτο μπορείς να το δεις εδώ https://eltaenergeia.gr/oikiaka-programmata/

Το δεύτερο εδώ https://www.revmashop.gr/nrg?adword=onepage&gclid=Cj0KCQjw5MLrBRClARIsAPG0WGwgIcbwMVMOUMpM4jVjanArhSBo02_R5IP796GnEUt_gSt0qFwjdYYaAr-jEALw_wcB

 

Έχε στο νου σου ότι το πρώτο είναι χωρίς δεσμεύσεις. Το δεύτερο με 24μηνο συμβόλαιο. Το πρώτο με χαμηλό πάγιο και μέση τιμή ενώ το δεύτερο με υψηλό πάγιο αλλά χαμηλή τιμή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας έλεγχο με την κατανάλωση αυτή σε συμφέρει είτε το πακέτο ΕΛΤΑ ενέργεια Νύχτα είτε το πακέτο της NRG .

Το πρώτο μπορείς να το δεις εδώ https://eltaenergeia.gr/oikiaka-programmata/

Το δεύτερο εδώ https://www.revmashop.gr/nrg?adword=onepage&gclid=Cj0KCQjw5MLrBRClARIsAPG0WGwgIcbwMVMOUMpM4jVjanArhSBo02_R5IP796GnEUt_gSt0qFwjdYYaAr-jEALw_wcB

 

Έχε στο νου σου ότι το πρώτο είναι χωρίς δεσμεύσεις. Το δεύτερο με 24μηνο συμβόλαιο. Το πρώτο με χαμηλό πάγιο και μέση τιμή ενώ το δεύτερο με υψηλό πάγιο αλλά χαμηλή τιμή.

Σας ευχαριστώ και τους 2, ξεκινάω διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

''Οι πάροχοι ενέργειας αναπροσαρμόζουν τα τιμολόγιά τους''

 

https://www.kathimerini.gr/1041161/article/oikonomia/epixeirhseis/oi-paroxoi-energeias-anaprosarmozoyn-ta-timologia-toys

 

Πρακτικά οι εταιρείες ΗΡΩΝ, ELPEDISON και PROTERGIA έχουν περιθώρια κινήσεων αφού διαθέτουν δικά τους εργοστάσια παραγωγής με φυσικό αέριο και μπορούν να παράξουν και να πουλήσουν το ρεύμα τους.Όλοι οι άλλοι είναι σε δύσκολη θέση καθώς θα πρέπει να αγοράζουν ρεύμα από το σύστημα (πρακτικά πανάκριβο ρεύμα λόγω του ότι το ρεύμα της ΔΕΗ είναι από λιγνίτη και έχει ρύπους). Έτσι θα δούμε μεγάλες αυξήσεις.Όσοι θέλετε να αλλάξετε να δέσετε τιμή με μεγάλο συμβόλαιο , πχ 24 μήνες.Η protergia ήδη προχώρησε σε ανακοίνωση πακέτων που φαίνονται σαν αυξήσεις 11%. Διατηρεί όμως και το παλιό πακέτο με το -30% για 24 μήνες (το πακέτο συμφέρει μόνο αν το σπίτι έχει κάποια σημαντική κατανάλωση μιας και έχει πάγιο) .Οι άλλες 2 μεγάλες τίποτα ακόμη.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

https://tsig.gr/electricity?company=&KWH1=2017&KWH2=0

Παιδιά καλησπέρα, πως μπορώ να βρώ σε ποιο πάροχο συμφέρει να πάω;

Π.χ. αν θυμάμαι καλά κάνω το 4μηνο περίπου 1800 κιλοβατώρες απο τις οποίες οι 500 είναι νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

''Οι πάροχοι ενέργειας αναπροσαρμόζουν τα τιμολόγιά τους''

 

https://www.kathimerini.gr/1041161/article/oikonomia/epixeirhseis/oi-paroxoi-energeias-anaprosarmozoyn-ta-timologia-toys

 

Πρακτικά οι εταιρείες ΗΡΩΝ, ELPEDISON και PROTERGIA έχουν περιθώρια κινήσεων αφού διαθέτουν δικά τους εργοστάσια παραγωγής με φυσικό αέριο και μπορούν να παράξουν και να πουλήσουν το ρεύμα τους.Όλοι οι άλλοι είναι σε δύσκολη θέση καθώς θα πρέπει να αγοράζουν ρεύμα από το σύστημα (πρακτικά πανάκριβο ρεύμα λόγω του ότι το ρεύμα της ΔΕΗ είναι από λιγνίτη και έχει ρύπους). Έτσι θα δούμε μεγάλες αυξήσεις.Όσοι θέλετε να αλλάξετε να δέσετε τιμή με μεγάλο συμβόλαιο , πχ 24 μήνες.Η protergia ήδη προχώρησε σε ανακοίνωση πακέτων που φαίνονται σαν αυξήσεις 11%. Διατηρεί όμως και το παλιό πακέτο με το -30% για 24 μήνες (το πακέτο συμφέρει μόνο αν το σπίτι έχει κάποια σημαντική κατανάλωση μιας και έχει πάγιο) .Οι άλλες 2 μεγάλες τίποτα ακόμη.

Καλημέρα.

Το -30% πακέτο, πως το ονομάζει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το -30% πακέτο, πως το ονομάζει;

Ευχαριστώ.

 

https://www.protergia.gr/el/content/protergia-oikiako-ekptwsh-30

 

Εδώ είσαι, έχει όντως ένα ψιλοτσιμπημένο πάγιο των 5.50 Ευρώ αλλά δίνει και 30% έκπτωση συνέπειας στο ρεύμα ημέρας και 10% στο νυχτερινό.

Κατ' εμέ, καλή περίπτωση στα υπάρχοντα πακέτα για ΑΥΤΗ την περίοδο...

Edited by Emanuel70
Link to comment
Share on other sites

https://www.protergia.gr/el/content/protergia-oikiako-ekptwsh-30

 

Εδώ είσαι, έχει όντως ένα ψιλοτσιμπημένο πάγιο των 5.50 Ευρώ αλλά δίνει και 30% έκπτωση συνέπειας στο ρεύμα ημέρας και 10% στο νυχτερινό.

Κατ' εμέ, καλή περίπτωση στα υπάρχοντα πακέτα για ΑΥΤΗ την περίοδο...

Το πακέτο αυτό συμφέρει αν έχεις καταναλώσεις ανά 4μηνο πάνω από 1500 ημερήσιο.Έχει μεγάλο πάγιο αλλά πολύ χαμηλή τιμή για όλη την ημέρα(0,07720). Αν έχεις χαμηλή κατανάλωση δεν συμφέρει σε καίει το πάγιο.Εγώ πχ με 7.000-8.000kwh το έτος έχω κέρδος πάνω από 200 ευρώ με τις νέες τιμές της ΔΕΗ αν το βάλω.Δεν ξέρω όμως αν θα μείνει.Μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο λογικά αν θέλουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

https://www.protergia.gr/el/content/protergia-oikiako-ekptwsh-30

 

Εδώ είσαι, έχει όντως ένα ψιλοτσιμπημένο πάγιο των 5.50 Ευρώ αλλά δίνει και 30% έκπτωση συνέπειας στο ρεύμα ημέρας και 10% στο νυχτερινό.

Κατ' εμέ, καλή περίπτωση στα υπάρχοντα πακέτα για ΑΥΤΗ την περίοδο...

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο αυτό συμφέρει αν έχεις καταναλώσεις ανά 4μηνο πάνω από 1500 ημερήσιο.Έχει μεγάλο πάγιο αλλά πολύ χαμηλή τιμή για όλη την ημέρα(0,07720). Αν έχεις χαμηλή κατανάλωση δεν συμφέρει σε καίει το πάγιο.Εγώ πχ με 7.000-8.000kwh το έτος έχω κέρδος πάνω από 200 ευρώ με τις νέες τιμές της ΔΕΗ αν το βάλω.Δεν ξέρω όμως αν θα μείνει.Μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο λογικά αν θέλουν.

Έχουν δικαίωμα να σπάσουν ένα συμβόλαιο εφόσον το έχουν υπογράψει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο αυτό συμφέρει αν έχεις καταναλώσεις ανά 4μηνο πάνω από 1500 ημερήσιο.Έχει μεγάλο πάγιο αλλά πολύ χαμηλή τιμή για όλη την ημέρα(0,07720). Αν έχεις χαμηλή κατανάλωση δεν συμφέρει σε καίει το πάγιο.Εγώ πχ με 7.000-8.000kwh το έτος έχω κέρδος πάνω από 200 ευρώ με τις νέες τιμές της ΔΕΗ αν το βάλω.Δεν ξέρω όμως αν θα μείνει.Μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο λογικά αν θέλουν.

Έχω πάνω από 3.500 ημερήσια κατανάλωση ανά 4μηνο.

Πρέπει να το ψάξω...

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και σημείωσα κάποιες βασικές παραμέτρους που θα πρέπει να ρωτηθούν στα πλαίσια κάποιου νέου συμβολαίου:

1) Χρονική δέσμευση

2) Ύπαρξη παγίου

3) Τιμή ημερήσιας - νυχτερινής kWh [προ και μετά τις 2.000]

4) Ύπαρξη εγγύησης

5) Επιπλέον χρέωση ρύπων κλπ

6) Ρήτρα προσαρμογής.

Δε ξέρω αν έχει κανείς να προσθέσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουν δικαίωμα να σπάσουν ένα συμβόλαιο εφόσον το έχουν υπογράψει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω πάνω από 3.500 ημερήσια κατανάλωση ανά 4μηνο.

Πρέπει να το ψάξω...

Πρακτικά ναι μπορούν να το σπάσουν με ενημέρωση 1 λογαριασμό νωρίτερα.Δεν ξέρω αν θα το κάνουν , αλλά ναι μπορούν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάθισα και σημείωσα κάποιες βασικές παραμέτρους που θα πρέπει να ρωτηθούν στα πλαίσια κάποιου νέου συμβολαίου:

1) Χρονική δέσμευση

2) Ύπαρξη παγίου

3) Τιμή ημερήσιας - νυχτερινής kWh [προ και μετά τις 2.000]

4) Ύπαρξη εγγύησης

5) Επιπλέον χρέωση ρύπων κλπ

6) Ρήτρα προσαρμογής.

Δε ξέρω αν έχει κανείς να προσθέσει κάτι.

7)Δυνατότητα e-bill

8)Δυνατότητα καταχώρησης κάθε μήνα της μέτρησης μετρητή ώστε να εκδίδεται εκκαθαριστικός κάθε μήνα.

9)Δυνατότητες πληρωμής (Χρεωστική-πιστωτική κάρτα, paypal, ΕΛΤΑ, Τράπεζες)

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τα 130€ εγγύηση που ζητά η ΔΕΗ είναι στάνταρ η παίζει ρόλο και το προφίλ του πελάτη. Δηλαδή, αν μέχρι τώρα πληρώνει στην ώρα του σε βάθος χρόνου η έχει και άλλη παροχή στο όνομα του ?
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ναι μπορούν να το σπάσουν με ενημέρωση 1 λογαριασμό νωρίτερα.Δεν ξέρω αν θα το κάνουν , αλλά ναι μπορούν.

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

Ποιος ο λόγος τότε υπογραφής συμβολαίων κλπ..;

Link to comment
Share on other sites

εφυγα απο elpedison και πηγα στον Ηρων. Το λογαριασμο στην ελπεντισον τον πληρωνα με παγια εντολη απο τραπεζικο λογαριασμο και ετσι δεν ειχα πληρωσει την εγγυηση των 100Ε.

λογω εμπροθεσμης πληρωμης ειχα 10% εκπτωση. Η εκπτωση δεν πιστωνονταν στον εκαθαριστικο αλλα στον επόμενο απο αυτο .

Τωρα που εφυγα στον τελευταιο εκαθαριστικο δεν εκαναν την εκπτωση για την τελευταια καταναλωση. Τους πηρα και τους ρωτησα γιατι και μου ειπαν οτι η εκπτωση πιστωνεται στον λογαριασμο μετά τον εκαθαριστικο και μια και τωρα δεν βγαινει αλλος λογαριασμος δεν την δικαιουστε!!! Τους λεω βγαλτε πιστωτικο ενα λογαριασμο μετα τον εκαθαριστικο. οχι δεν γινεται μου λενε.

Τους λεω λοιπον : γιατι την εκπτωση δεν την κανετε σε καθε λογαριασμο ανα μηνα και την κανετε ανα 5 μηνες? Διοτι καθε μηνα εχεις υποθετικη καταναλωση!!!! Ε και τους λεω , να κανεις και υποθετικη εκπτωση και στον εκαθαριστικο να βγαλεις το τελικο αποτελεσμα.

Συμπερασμα : οποιος φευγει απο ελπεντισον και πληρωνει η με καρτα με με παγια εντολη που δικαιουτε εκπτωσης , στην τελευταια καταναλωση δεν θα την παρει .Ετσι γουσταρει η εταιρεια!!

Link to comment
Share on other sites

εφυγα απο elpedison και πηγα στον Ηρων. Το λογαριασμο στην ελπεντισον τον πληρωνα με παγια εντολη απο τραπεζικο λογαριασμο και ετσι δεν ειχα πληρωσει την εγγυηση των 100Ε.

λογω εμπροθεσμης πληρωμης ειχα 10% εκπτωση. Η εκπτωση δεν πιστωνονταν στον εκαθαριστικο αλλα στον επόμενο απο αυτο .

Τωρα που εφυγα στον τελευταιο εκαθαριστικο δεν εκαναν την εκπτωση για την τελευταια καταναλωση. Τους πηρα και τους ρωτησα γιατι και μου ειπαν οτι η εκπτωση πιστωνεται στον λογαριασμο μετά τον εκαθαριστικο και μια και τωρα δεν βγαινει αλλος λογαριασμος δεν την δικαιουστε!!! Τους λεω βγαλτε πιστωτικο ενα λογαριασμο μετα τον εκαθαριστικο. οχι δεν γινεται μου λενε.

Τους λεω λοιπον : γιατι την εκπτωση δεν την κανετε σε καθε λογαριασμο ανα μηνα και την κανετε ανα 5 μηνες? Διοτι καθε μηνα εχεις υποθετικη καταναλωση!!!! Ε και τους λεω , να κανεις και υποθετικη εκπτωση και στον εκαθαριστικο να βγαλεις το τελικο αποτελεσμα.

Συμπερασμα : οποιος φευγει απο ελπεντισον και πληρωνει η με καρτα με με παγια εντολη που δικαιουτε εκπτωσης , στην τελευταια καταναλωση δεν θα την παρει .Ετσι γουσταρει η εταιρεια!!

 

Δε γουστάρει μόνο η Ελπεντισον αυτό. Το ίδιο μου έκανε και η Δεη στο τελευταίο λογαριασμό πριν αλλάξω πάροχο.

'Οσο για την έκπτωση συνέπειας ανά 4 μήνες σωστά στα είπαν. 'Ολοι, μαζί και η Δεη, κάνουν την έκπτωση στον λογαριασμό μετά τον εκκαθαριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...