Jump to content

Τουλάχιστον 3 χρόνια κρατά το κινητό του, το 42% των κατόχων smartphone! [poll]


Mythozz
 Κοινοποίηση

Πόσο καιρό κρατάτε το κινητό σας μέχρι να το αλλάξετε για το επόμενο;  

704 members have voted

  1. 1. Πόσο καιρό κρατάτε το κινητό σας μέχρι να το αλλάξετε για το επόμενο;

    • 0-3 μήνες: τα αλλάζω σαν πουκάμισα
      19
    • 3-6 μήνες: τα κρατάω μέχρι να τα βαρεθώ
      48
    • 6-12 μήνες: σταθερός στην αρχική επιλογή για αρκετό καιρό
      98
    • 1-2 χρόνια: όταν δένομαι με κινητό... δένομαι!
      229
    • Πάνω από 2 χρόνια: Ένα κινητό και ΚΑΛΟ για χρόνια!
      302
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      8


Recommended Posts

Nokia 3250 3-4 χρόνια , N97mini 4 χρόνια , motorola Xt910 2 χρόνια και 535 το έχω 1,5 χρόνο και είναι σκυλί όπως και τα προηγούμενα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποια πραγματάκια:

- καταρχάς ΔΕΝ συμμερίζομαι το ίδιο χόμπυ με σας, δεν είμαι γκατζετάκιας, απ' αυτό το φόρουμ περισσότερο ενημερώνομαι.

 

- επειδή γνωρίζω ότι σκοπος των εταιριών είναι να πουλήσουν καθρεφτάκια σε ιθαγενείς είμαι πολύ προσεκτικός στις αγορές μου και κοιτάω πάντα αν έχω πραγματική ανάγκη αυτό που θα πάρω

 

- δεν έχω οικ. πρόβλημα να αλλάζω κάθε 6 μήνες κινητό, το θεωρώ όμως μέγιστη ηλιθιότητα (για μένα πάντα), έχω άλλα περισσότερα ενδιαφέροντα πράγματα να πετάξω τα χρηματά μου (αν αποφασίσω να τα πετάξω, πράγμα που συνήθως δεν κάνω) που θα κάνουν την διαφορά.

Ένας νέος φακός π.χ για την DSLR μου θα με βοηθήσει να κάνω παπάδες στην φωτογραφία, το νέο κινητό είναι άχρηστα, πεταμένα χρήματα.

 

- έχω ένα Note 2 το οποίο μια χαρά με καλύπτει μέχρι τώρα (έχω κάνει κανά 2 φορές επαναφορά ρυθμίσεων και πάει μια χαρά), σκεφτόμουν (και δύναμαι) να πάρω το Note 7, αλλά αν βγει μόνο edge ΔΕΝ πρόκειται να το κάνω, γιατί έτσι, δεν γουστάρω να μου επιβάλλει η Samsung (και η κάθε εταιρία) τις επιλογές της χωρίς να με σέβεται.

 

Εν ολίγοις, το κινητό μου πάει μια χαρά και με καλύπτει παρότι το έχω 2,5 χρόνια τώρα, και οτιδήποτε νέο έχει κυκλοφορήσει στο ενδιάμεσο δεν έχει (για μένα πάντα) κάποιο νέο χαρακτηριστικό που θα με κάνει να το δώσω.

Edited by Nozomi
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία των κινητώ μου μέχρι τώρα ήταν διαλυμένες refurbished συσκευές απ το service μου, οπότε κάθε 6-10 μήνες άλλαζα (συνήθως τα φτυναν ή τα διέλυα), αλλά πλέον που αγόρασα το Xiaomi Mi4c με βλέπω να το κρατάω χρόνια Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Το zopo zp998 το είχα 3 χρόνια το Jiayu το είχα 1.5 χρόνο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πραγματάκια:

- καταρχάς ΔΕΝ συμμερίζομαι το ίδιο χόμπυ με σας, δεν είμαι γκατζετάκιας, απ' αυτό το φόρουμ περισσότερο ενημερώνομαι.

 

- επειδή γνωρίζω ότι σκοπος των εταιριών είναι να πουλήσουν καθρεφτάκια σε ιθαγενείς είμαι πολύ προσεκτικός στις αγορές μου και κοιτάω πάντα αν έχω πραγματική ανάγκη αυτό που θα πάρω

 

- δεν έχω οικ. πρόβλημα να αλλάζω κάθε 6 μήνες κινητό, το θεωρώ όμως μέγιστη ηλιθιότητα (για μένα πάντα), έχω άλλα περισσότερα ενδιαφέροντα πράγματα να πετάξω τα χρηματά μου (αν αποφασίσω να τα πετάξω, πράγμα που συνήθως δεν κάνω) που θα κάνουν την διαφορά.

Ένας νέος φακός π.χ για την DSLR μου θα με βοηθήσει να κάνω παπάδες στην φωτογραφία, το νέο κινητό είναι άχρηστα, πεταμένα χρήματα.

 

- έχω ένα Note 2 το οποίο μια χαρά με καλύπτει μέχρι τώρα (έχω κάνει κανά 2 φορές επαναφορά ρυθμίσεων και πάει μια χαρά), σκεφτόμουν (και δύναμαι) να πάρω το Note 7, αλλά αν βγει μόνο edge ΔΕΝ πρόκειται να το κάνω, γιατί έτσι, δεν γουστάρω να μου επιβάλλει η Samsung (και η κάθε εταιρία) τις επιλογές της χωρίς να με σέβεται.

 

Εν ολίγοις, το κινητό μου πάει μια χαρά και με καλύπτει παρότι το έχω 2,5 χρόνια τώρα, και οτιδήποτε νέο έχει κυκλοφορήσει στο ενδιάμεσο δεν έχει (για μένα πάντα) κάποιο νέο χαρακτηριστικό που θα με κάνει να το δώσω.

 

Το γεγονός ότι τα λεφτά που έχεις τα τρως κάπου αλλού δικαίωμα σου και δε πέφτει σε κανένα μας λόγος.

Για μένα πχ που η φωτογραφία δεν με ενδιαφέρει τόσο δεν θα καθίσω να σκάσω αν δεν πάρω νέους φακούς η νέο σώμα DSLR. Είναι όμως προσβλητικό το να αφήνεις ένα εννοηθεί ότι όσοι τα αλλάζουν τα αγοράζουν το κάνουν επειδή αγοράζουν τα καθρεπτακια των εταιρειών.

Το γεγονός ότι εσένα σε αφήνουν αδιάφορο είναι κάτι δεκτό. Όμως το να λες ότι κρίνεις βάσει των αναγκών σου κτλ, μιλάς για εσένα προσωπικά. Μην το γενικεύουμε.

Το γεγονός ότι έχεις την οικονομική δυνατότητα να αγοράζεις φακούς η νέα ναυαρχίδα κάθε εξάμηνο, μπράβο σου και σε συγχαίρω για αυτό. Πραγματικά σου εύχομαι στο μέλλον να αποκτήσεις πολλά περισσότερα. Δεν είναι λόγος να αναφέρει ο καθένας πόσα βγάζει ειδικά σε δύσκολους καιρούς.

Το ότι η Samsung αν βγάλει το Note 7 θα δείξει ότι δε σε σέβεται με όλο το σεβασμό δεν θα ρωτήσει κανένα μας προσωπικά, για να βγάλει ένα τηλέφωνο. Αυτό είναι. Αν θες το αγοράζεις έχει καλώς. Αλλιώς δόξα το Θεό υπάρχουν επιλογές. Ελεύθερη αγορά είμαστε. Κανένας δε βάζει το πιστόλι στον κρόταφο των αγοραστών.

Εντελώς φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι κινητό έχεις. Εγω όλα τα Ίφον που είχα τα κρατούσα διετία και τα πουλούσα και έβγαζαν ακομα ενα χρονο και βάλε άνετα. Όσοι έχετε είχατε iPhone ξέρετε τι εννοώ. Τώρα τα αντροιντ διετίας ψιλό κολλάνε και ειναι προβληματικά και στην δυετια εχει ήδη πέσει τόσο η τιμή τους που δεν αξίζει να το πουλήσεις απλά το πας όσο πάει (χτυπώντας το ναι το έχω κανει απο τα νεύρα μου) και μετα σε κανένα φίλο ανακύκλωση συλλογή κτλπ :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζα και γω καθε χρονο το πολυ συσκευες και έπαιρνα παντα ναυαρχιδες..τα μονα που κρατησα παραπανω ηταν το iphone 4 για 3 χρονια μιας και ηταν πολυ μπροστα απο το android και το m8 για χρόνια αν κ παραλληλα είχα κ αλλα.

 

Πλεον στο συμπερασμα που εχω καταληξει για να κρατησω μια συσκευή πάνω απο 1 χρόνο πρεπει να τηρεί 2 πολυ βασικες προδιαγραφες

Πρωτον το λογισμικο της να ειναι αριστο(οποτε ποτε ξανα samsung μεχρι να βαλει μυαλο κ ν ασχοληθει με το λειτουργικο). Με καλη υποστηριξη σε αναβαθμισεις κ ελαφρυ καλογραμμενο λειτουργικο

Και δευτερον η συσκευη να είναι πολυ ποιοτικη (οπως αλουμινιο) με κομψο σχεδιο που δεν βαριεσαι.

 

Περασα τον τελευταιο χρονο απο s6,z5 και περιμενω το htc 10 να αγοράσω τωρα οπου σίγουρα θ αραξω πανω απο χρονο μιας και καλυπτει τις βασικες προδιαγραφες για μακροχρονια συμβίωση.

 

Πλεον πιστεύω το hardware έχει ωριμασει πολυ και όλο το παιχνιδι για οσους ασχολουνται γίνεται στο software.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το νορμάλ μου ήταν αλλαγή γύρω στους 14-15 μήνες, αλλά κάτι ατυχίες (απώλεια κινητού) και αναζητήσεις με έκαναν να αλλάξω δύο μοντέλα σε έναν χρόνο... Τελικά κατάλαβα (ή παραδέχτηκα) ότι αυτό που χρειάζομαι είναι το Note 4 και από τότε δεν σκέφτομαι πλέον καμία αλλαγή. Δεν βλέπω αλλαγή ούτε με το επερχόμενο Note 7, οπότε μάλλον θα περάσω τα δύο χρόνια με το ίδιο κινητό. Ακόμη και αν το χάσω ή μου χαλάσει, πάλι το ίδιο θα πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι τα λεφτά που έχεις τα τρως κάπου αλλού δικαίωμα σου και δε πέφτει σε κανένα μας λόγος.

Για μένα πχ που η φωτογραφία δεν με ενδιαφέρει τόσο δεν θα καθίσω να σκάσω αν δεν πάρω νέους φακούς η νέο σώμα DSLR. Είναι όμως προσβλητικό το να αφήνεις ένα εννοηθεί ότι όσοι τα αλλάζουν τα αγοράζουν το κάνουν επειδή αγοράζουν τα καθρεπτακια των εταιρειών.

Το γεγονός ότι εσένα σε αφήνουν αδιάφορο είναι κάτι δεκτό. Όμως το να λες ότι κρίνεις βάσει των αναγκών σου κτλ, μιλάς για εσένα προσωπικά. Μην το γενικεύουμε.

Το γεγονός ότι έχεις την οικονομική δυνατότητα να αγοράζεις φακούς η νέα ναυαρχίδα κάθε εξάμηνο, μπράβο σου και σε συγχαίρω για αυτό. Πραγματικά σου εύχομαι στο μέλλον να αποκτήσεις πολλά περισσότερα. Δεν είναι λόγος να αναφέρει ο καθένας πόσα βγάζει ειδικά σε δύσκολους καιρούς.

Το ότι η Samsung αν βγάλει το Note 7 θα δείξει ότι δε σε σέβεται με όλο το σεβασμό δεν θα ρωτήσει κανένα μας προσωπικά, για να βγάλει ένα τηλέφωνο. Αυτό είναι. Αν θες το αγοράζεις έχει καλώς. Αλλιώς δόξα το Θεό υπάρχουν επιλογές. Ελεύθερη αγορά είμαστε. Κανένας δε βάζει το πιστόλι στον κρόταφο των αγοραστών.

Εντελώς φιλικά.

Με παρεξήγησες.

- ο default φακός που μου έδωσαν με την DSLR ήταν πολύ... βασικός (αξίας περίπου 120€), ένας φωτεινός που ζαχαρώνω με 700€ θα με βοηθήσει να κάνω παπάδες.

Σε αντιδιαστολή, σε τι ακριβώς θα με βοηθήσει το Note 4 ή 5 σε σύγκριση με το 2άρι που έχω κρατήσει ; Σε τι ακριβώς βοηθάει η σούπερ-ντούπερ High Definition οθόνη σε μια συσκευούλα 5,5 ιντσών ;

Αφού το 2άρι δεν κολλάει, μια χαρά μπαίνω facebook, γράφω Messenger, Viber, δεν με επιβραδύνει το γεγονός ότι έχω παλαιότερη συσκευή.

Την ίδια ώρα όμως ένα φωτεινός φακός κάνει παπάδες, δημιουργείς, βγάζεις μια όμορφη φωτό, καταλαβαίνεις ότι τα χρήματα εκεί κάνουν την διαφορά ενώ στο κινητό όχι ;

 

- το οικονομικό το ανέφερα, όχι για να το... παινευτώ (δεν βγάζω αντικειμενικά πολλά λεφτά, και αύριο μπορεί να πάθω ένα ατύχημα και να μην βγάζω τίποτα), όσο για να καταλάβουν κάποιοι ότι δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες.

Γνωρίζω άλλους ανθρώπους, μεγαλύτερους από μένα που βγάζουν πραγματικά πολλά λεφτά και έχουν μείνει με μια συσκευή, αυτήν που τους έκαναν δώρο (συνήθως iPhone κάνουν δώρο στον τομέα μου :lol:), δεν αλλάζουν κινητά κάθε 6μήνο, παρότι θα μπορούσαν.

 

- το περιστατικό με την Samsung το ανέφερα για έναν λόγο, για το ότι κάποιοι έχουμε καταναλωτική συνείδηση που υπερνικά την καταναλωτική μανία που όλους μας (από καιρού εις καιρό) μας καταπιάνει.

Φυσικά και δεν θα ρωτήσει εμάς, αλλά π.χ την κάρτα mini SD η Samsung θα την επιστρέψει στο Note 7, φαντάσου αν όλοι μας στα προηγούμενα Note σκεφτόμασταν στο στυλ "ναι, μου λείπει η micro SD, αλλά δεν μαμείς, αυτά έχει η ζώη, πάρε το επόμενο Note, το καινούριο, τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να επηρρεάσουμε τις επιλογές μιας εταιρίας όπως η Samsung".

 

- το καθρεπτάκια για τους ιθαγενείς το είπα γενικά, π.χ τις κυρτές οθόνες, τις έχω επεξεργαστεί αρκετά, ουδεμμία χρησιμότητα έχουν και σ' αυτό συμφωνούν κι άλλοι μαζί μου, προφανώς είναι κάποιοι (πολλοί αν κρίνει κανείς απ΄τις πωλήσεις) οπτικοί τύποι που τους ενδιαφέρουν τα μπλιμπλόνια και από ουσία μηδέν, τα ίδια βλέπεις κανείς και στα αυτοκίνητα, οι περισσότεροι αγοράζουν με εντελώς επιφανειακά κριτήρια, θα μου πεις δικαίωμά τους και εγώ μαζί σου, αλλά δυστυχώς καθορίζουν τις επιλογές των εταιρίων και συνεπακόλουθα τις δικές μας.

 

Δεν χαρακτήρισα κανέναν, ο καθένας είναι ελεύθερος να αγοράζει ό,τι θέλει, την άποψή μου έγραψα. :)

 

Υ.Γ

Αυτό που με έχει χαλάσει με το Note 2 και την Samsung γενικότερα είναι οι αναβαθμίσεις που ΔΕΝ δίνει, θα έπαιρνα το 7άρι περισσότερο λόγω λειτουργικού, βαρέθηκα το Kit kat.

Έχω πέσει και εγώ θύμα marketing, πήρα μια ταμπλέτα χωρίς να το καλοσκεφτώ, επειδή την είδα σε προσφορά, ήταν απ'΄τις πλέον ηλίθιες αγορές που έχω κάνει, ελάχιστη χρησιμότητα, και παρολ' αυτά ήθελαν να μας πείσουν ότι οι ταμπλέτες θα αντικαταστήσουν και τα laptops (epic facepalm σε όσους έγραφαν αυτές τις ηλιθιότητες)

Edited by Nozomi
Link to comment
Share on other sites

κάτι η κρίση κάτι το ότι πλέον η τεχνολογία δεν προσφέρει τίποτα καινοτόμο η πολύ διαφορετικό από πλευράς χαρακτηριστικών και επιδόσεων, νομίζω τα 3 χρόνια είναι απολύτως λογικό ειδικά αν τα έχεις σκάσει χοντρά για μια συσκευή ή/και σε ικανοποιεί αυτό που έχεις.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G2 μου 2,5 χρόνια τώρα και αν δεν χαλάσει ή αν δεν σέρνεται απο τις αυξημένες απαιτήσεις των μελλοντικών προγραμμάτων/ λειτουργικών, δεν σκοπεύω να το αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το πρόσφατο παρόν, έπαιρνα πολύ συχνά συσκευές... Ήταν και είναι η τρέλα μου τα κινητά/smartphones. Πλέον, λόγω ηλικίας, αλλά κι επειδή άρχισε να "κάθεται" η εξέλιξη των smartphones, πιστεύω το Lenovo που έχω σαν κύριο, θα με βγάλει για αρκετό καιρό. :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω κρατησει ενα απλο Lenovo S820 2,5 χρονια τωρα και το αλλαζω με ενα Thor (ακομα πιο φθηνο σαν αγορα δλδ) γιατι απλα με χαλαει το να πρεπει να σβησω κατι και να κανω και clean το cache για να μπορεσω να κανω εστω και ενα update. Χωρια τις καθυστερησεις πλεον που τα εχει παιξει. Πριν απο αυτο ειχα ενα Samsung Ace που το ειχα κρατησει παλι πανω απο 2 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το Lenovo a806 εδώ και σχεδόν 2 χρόνια, δεν έχω θέματα, αλλά επειδή γενικά βαριέμαι τα ίδια ομολογώ ότι βαρέθηκα να το βλέπω.

Ο λόγος που δεν το αλλάζω ακόμη είναι καθαρά και μόνο οικονομικός αν και την δουλεία του την κάνει μια χαρά.

Υπάρχει πλέον πληθώρα συσκευών για όλα τα γούστα και όλα τα πορτοφόλια

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να κρατησω το s7 edge 3 χρονια + γιατι πότε στο 6μηνο πότε στο χρόνο τα αλλαζω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω γιατι δεν εχεις κανα Neo V απο το 2011 και εχεις G2; Λιγο πιο αργο θα ειναι.

 

Εγώ που έχω ακόμα ( ως 2ο) το live with Walkman το οποίο έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το neo v λειτουργεί απροβλημάτιστα συν το ότι έχει ακόμα κρυστάλλινα διπλά ηχεία! Φοράω πάνω μαρσμελοου και παει κομμάτια, ειδικά με κιτκατ πάει σφαίρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) βλεπω οτι η ψηφοφορια συμβαδιζει με την ερευνα. Ενδιαφερον αυτο. ΜΟυ αρεσουν οι δημοσκοπησεις/ψηφοφοριες.

2) λογω οικονομικης κρισης πολλοι κοψαν τις καταχρησεις, αλλά τα.. κολληματα δεν ξεπερνιουνται(βλεπε τσιγαρο).

3) παλιοτερα αλλαζα κινητο καθε τρια χρονια λογω επιδοτησεων. Μετα δεν εδινα σημασια. Τωρα με την καρτα αλλαξα κινητο στα δυο χρονια και αυτο επειδη το προηγουμενο ειχε φαει πολλες πτωσεις και η οθονη παραμορφωθηκε. Συν οτι ηταν πλεον αργοκινητο κ παρατημενο απο ενημερωσεις.

Τωρα εχω ενα φτηνο κινεζικο για 18 μηνες και πιστευω να το εχω μεχρι οσο αντεξει η μπαταρια ή απο τις πτωσεις :lol: (αν κ η τελευταια ηταν δυνατη κ βρηκα οτι εχει ενα κολληματακι στην κληση).

4) Αρα δε δινω πολλα λεφτα για κινητο διοτι και δεν εχω να τα διαθεσω με την επαγγελματικη αβεβαιοτητα της ελληνικης αγορας, και δεν με ενδιαφερει να εχω την τελευταια τεχνολογια και ειμαι λιγο ατζαμης :lol:

 

Δε καταλαβαίνω γιατί να θεωρείται άξιος αναφοράς (με θαυμαστικό!) ο τίτλος του θέματος.

Πρέπει δηλαδή όλοι να είναι θύματα του μάρκετινγκ?

H μήπως όλοι έχουν ανάγκες που επιτάσσουν την απόκτηση της πιο σύγχρονης συσκευής?

γενικα υπαρχει μια γενικη καταχρηση των θαυμαστικων, των ερωτηματικων και των κεφαλαίων γραμματων σε αυτη τη χωρα..

Link to comment
Share on other sites

Αν μου λες οτι το G2 σου ειναι 'απροβληματιστο' στη χρηση, οτι δεν σε ενδιαφερει η καμερα και οτι συγκρινεται το leather back του g4 με την glossy πλαστικουρα του G2, παω πασο.

 

Να σε ρωτήσω γιατί δεν εχεις κανα Neo V απο το 2011 και εχεις G2; Λιγο πιο αργο θα ειναι.

 

Μην λέμε και ότι θέλουμε , το G2 είναι αξιοπρεπέστατο κινητό , SnapDragon 800 έχει και 2Gb Ram ffs!

και φοβερή διαρκεια μπαταρίας και screen/body ratio και Ράδιο :D Άνετα μια 2ετία ακόμα.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Φεβρουάριο του ΄14 αγόρασα το Xperia SP, κατά το καλοκαιράκι του ίδιου χρόνου, μου περίσσευαν μερικά €€ και έτσι πήρα και το Galaxy S4. Τώρα τα εναλλάσσω όταν βαριέμαι το ένα και θα τα κρατήσω μέχρι να λιώσουν....! Μετά θα ξανα αγοράσω......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...