Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έσκασε μύτη και η 10.1, https://9to5mac.com/2016/09/21/apple-releases-ios-10-1-and-watchos-3-1-beta-seeds-for-developers/ Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα πολύ αρνητικό που παρατήρησα ότι στο safari αφαιρέσανε τη δυνατότητα να αποθηκεύω φωτογραφίες από οποιοδήποτε web link.

 

Τώρα πρέπει μέσω να ανοίγω τρίτο browser πχ chrome για αυτή τη δουλειά.

 

Απορώ τι πίνουν εκεί στην Apple:wacko:

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Μήπως δεν την αφαίρεσαν στο σαφάρι αλλα το μπλοκάρει το ίδιο το site? Γιατι 2-3 δοκιμές που έκανα μια χαρά βγάζει την αποθήκευση!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν την αφαίρεσαν στο σαφάρι αλλα το μπλοκάρει το ίδιο το site? Γιατι 2-3 δοκιμές που έκανα μια χαρά βγάζει την αποθήκευση!

Στο post που έκανα, έπινε μια ματιά πιο πίσω, έχω δώσει link που εξηγεί τι έχει αλλάξει στο safari. Δεν είναι θέμα της σελίδας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο post που έκανα, έπινε μια ματιά πιο πίσω, έχω δώσει link που εξηγεί τι έχει αλλάξει στο safari. Δεν είναι θέμα της σελίδας.

 

Το είδα το λινκ που έβαλες παρολαυτα εμένα μου βγάζει την αποθήκευση χωρις τη διαδικασία που περιγράφει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά απο αρκετές δοκιμές σε πολλά site ισχύουν ολα. Και το βγάζει σε καποια και δε το βγάζει σε καποια αλλα και τέλος σε καποια αλλα site δεν βγάζει τίποτε απολύτως!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με το ios10 ανοιγμα viber 8-10" messenger 6-7" καποιες φορες 2-3 μονο η καμερα αργει να ανοιξει και να μου εμφανισει αυτο που θελω να φωτογραφισω.

Πειτε μου οτι καποιος απο εσας εχει τα ιδια συμπτωματα γιατι αν δε γυρισω σε android θα το πεταξω και ειναι κριμα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με το ios10 ανοιγμα viber 8-10" messenger 6-7" καποιες φορες 2-3 μονο η καμερα αργει να ανοιξει και να μου εμφανισει αυτο που θελω να φωτογραφισω.

Πειτε μου οτι καποιος απο εσας εχει τα ιδια συμπτωματα γιατι αν δε γυρισω σε android θα το πεταξω και ειναι κριμα!

Το viber δεν είναι και από τις πιο αξιόπιστες και καλές εφαρμογές οπότε δεν φταίει το ios. Μέχρι να την στρώσουν ξανά έχουμε καιρό. Και παλιά έτσι ήταν η εφαρμογή, πέρασαν πόσοι μήνες για να φτιάξει. Messenger δεν έχω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Η κάμερα πάντου ανοίγει αστραπιαία είτε από το εικονίδιο είτε από την οθόνη κλειδώματος. Έχω 6 plus.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν την αφαίρεσαν στο σαφάρι αλλα το μπλοκάρει το ίδιο το site? Γιατι 2-3 δοκιμές που έκανα μια χαρά βγάζει την αποθήκευση!

 

Δεν το γνωρίζω αυτό,αυτό που γνωρίζω ότι με iOS 9 δεν είχα κανένα θέμα με κανένα site ενώ με iOS 10 όσες φορές προσπάθησα να αποθήκευσω φωτογραφία έτρωγα άκυρο.

 

Βασικά το safari δεν βγάζει και την επιλογή save

 

Ένα άλλο bug που βρήκα ότι από εχθές το πληκτρολόγιο κολλάει στην ενναλαγη γλώσσας.

Μου το έκανε και τώρα όπως γράφω το παρόν μήνυμα όπου πατάω τη σφαίρα για αλλαγή από ελληνικά σε αγγλικά και αρνούνταν πεισματικά και έπρεπε να κλείσω το πληκτρολόγιο και μετά να στρώσει.

 

Ελπίζω στην 10.1 που θα βγει επόμενες ημέρες να στρώσουν όλα αυτά.

 

Μάλιστα έκανα επαναφορά πριν 2 ημέρες και τα ίδια που αντιμετωπίζω που ανέφερα σε άλλο νήμα τα ίδια έχω τώρα.

 

Ξεθωριασμένα γραφικά σε αρκετές εφαρμογές,lag στην Notification Center όπου πολλές εφαρμογές αργούν να ανανεώσουν περιεχόμενο,το pull to down δεν ανταποκρίνεται με την μια όταν θέλω να δω τα recent.

 

Να εδώ ένα παράδειγμα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/e9a14ef458d8feffd500fb8129ee60c8.jpg

 

Πατάω το link με τη φωτό και δεν μου έχει επιλογή αποθήκευσης.

 

Με iOS 9 σε οποιοδήποτε site δεν είχα θέμα,πάντα μου την έβγαζε την επιλογή.

 

Πρέπει τώρα να ανοίξω με διπλή ενέργεια την φωτό ξεχωριστά σε νέο tap για να μου αφήσει την επιλογή όπως ανέφερε ο stentor πάνω.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πατάω το link με τη φωτό και δεν μου έχει επιλογή αποθήκευσης.

 

Με iOS 9 σε οποιοδήποτε site δεν είχα θέμα,πάντα μου την έβγαζε την επιλογή.

 

Πρέπει τώρα να ανοίξω με διπλή ενέργεια την φωτό ξεχωριστά σε νέο tap για να μου αφήσει την επιλογή όπως ανέφερε ο stentor πάνω.

 

Δες στο in.gr πχ. Στο κανονικο τους site, βγαζει την αποθηκευση, ενω στο mobile οχι! Σιγουρα κατι αλλαξε απλα δε ξερω αν εκτος απο το 10 αλλαξε και κατι στα ιδια τα sites!

 

Ξεθωριασμένα γραφικά σε αρκετές εφαρμογές

 

Εγω παλι εχω ξεθωριασμενα πληκτρα στο iPad Pro μονο... :p

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δες στο in.gr πχ. Στο κανονικο τους site, βγαζει την αποθηκευση, ενω στο mobile οχι! Σιγουρα κατι αλλαξε απλα δε ξερω αν εκτος απο το 10 αλλαξε και κατι στα ιδια τα sites!

 

 

 

Εγω παλι εχω ξεθωριασμενα πληκτρα στο iPad Pro μονο... :p

 

Εγκατέστησε CNET,eWeather HD,PC Word,Aspahalt 8 στα 3 πρώτα έχει ξεθωριασμένα γραφικά εδικα στην εκκίνηση,το aspahalt 8 μου φαίνεται χειρότερα τα γραφικά όταν παίζω.

 

Τίποτα δεν άλλαξε στα site η συμπεριφορά του safari άλλαξε διότι σε chrome είναι άψογο όπως ήταν σε iOS 9 το ίδιο σε iOS 10.

 

Δες και από άλλο site.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/4d219bf9db82766ec1c3f65771476390.jpg

 

Το ίδιο θέμα είχα με τις τελευταίες beta των 10 και ήλπιζα στην τελική έκδοση θα διορθωθεί αλλά δεν.

 

Απλά τότε λόγω BETA το δικαιολογούσα και το ανεχόμουν όχι όμως στην επίσημη έκδοση πλέον.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτό, δε σ'αφηνει πλέον να στείλεις πάνω από 5 με email . . . Εάν μαρκάρεις και 6η, εξαφανίζεται η επιλογή αποστολή με mail . . . Τι βλακεία ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντα υπήρχε ένας περιορισμός.

 

Edit: Λάθος.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/01403ea0a08a534189da604eba6b5c47.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντα υπήρχε ένας περιορισμός.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Πριν το iOS 10, σίγουρα σε άφηνε για καμία 10ριά, μπορεί και παραπάνω . . .

Το ξέρω, γιατί βγάζω φωτό παραγγελίες και τις στέλνω με email στην εταιρία, κάτι που τώρα πρέπει να κάνω με δόσεις . . . :(

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που παρατηρησα τυχαια στη 10αρα εκδοση ειναι πως δεν παιζει (σε μενα) η αποκρυψη αριθμου. Δεν ενεργοποιειται με την πρωτη και μολις την κανεις enable και βγεις εξω απο την καρτελα και ξαναπας εχει γινει disable. Δεν ξερω αν μου το εκανε και στις προηγουμενες εκδοσεις λειτουργικου, μιας και δεν το χρησιμοποιω. Βεβαια σε 5αρι iphone λειτουργει κανονικα αυτη η επιλογη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Beta 10.1 και το bug με το safari σταθερή αξια.

Τουλάχιστον ένα θετικό ότι 2 ημέρες τώρα δεν μου παρουσίασε το bug στην εναλλαγή γλώσσας όταν πατάω την υδρόγειο.

 

Η ανανέωση των εφαρμογών στη notification φαίνεται πιο smooth αλλα τα ξεθωριασμένα γραφικά σε κάποιες εφαρμογές εκεί επιμένουν.

Πρέπει επειγόντως οι developers να αναβαθμίσουν τις εφαρμογές τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

"ζω" για τη μέρα που θα προσθέσουν σε ιος την επιλογή κατάργησης κλήσεων με απόκρυψη
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μία ερώτηση και από εμένα. Στον διαθέσιμο χώρο αποθήκευσης iCloud στην Βιβλιοθήκη φωτογραφιών και βίντεο iCloud λέει ότι δεσμεύει 2 GB ενώ δεν έχω καθόλου βίντεο στο cloud, παραμόνο καμιά 50αρια φωτογραφίες οι οποίες δεν πιάνουν πάνω από ~150mb. Τί μπορώ να κάνω για να "δει" το πραγματικό μέγεθος? Υποψιαζομαι οτι δεσμευει την μνήμη από φωτός που είχα παλαιότερα αλλά τις οποίες έχω διαγράψει απο την συσκευή (και αυτόματα όπως έλενξα, διαγράφτηκαν και από το iCloud).

Η συσκευή μου είναι iPhone 5S με iOS 10.0.2. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μία ερώτηση και από εμένα. Στον διαθέσιμο χώρο αποθήκευσης iCloud στην Βιβλιοθήκη φωτογραφιών και βίντεο iCloud λέει ότι δεσμεύει 2 GB ενώ δεν έχω καθόλου βίντεο στο cloud, παραμόνο καμιά 50αρια φωτογραφίες οι οποίες δεν πιάνουν πάνω από ~150mb. Τί μπορώ να κάνω για να "δει" το πραγματικό μέγεθος? Υποψιαζομαι οτι δεσμευει την μνήμη από φωτός που είχα παλαιότερα αλλά τις οποίες έχω διαγράψει απο την συσκευή (και αυτόματα όπως έλενξα, διαγράφτηκαν και από το iCloud).

Η συσκευή μου είναι iPhone 5S με iOS 10.0.2. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Τις φωτογραφίες που διέγραψες τις έχεις σβήσει από τον κάδο; Οι φωτογραφίες που σβήνεις μένουν σε έναν κάδο οπότε ακόμα και τότε πιάνουν χώρο. Όταν αδειάσεις τον κάδο τότε θα ελευθερωθεί χώρος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες που διέγραψες τις έχεις σβήσει από τον κάδο; Οι φωτογραφίες που σβήνεις μένουν σε έναν κάδο οπότε ακόμα και τότε πιάνουν χώρο. Όταν αδειάσεις τον κάδο τότε θα ελευθερωθεί χώρος.

 

Φυσικά τις έχω σβήσει από τον κάδο της συσκευής! Μιά ματιά που έριξα στο Cloud, δεν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή κάδου να τις κρατάει για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά τις έχω σβήσει από τον κάδο της συσκευής! Μιά ματιά που έριξα στο Cloud, δεν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή κάδου να τις κρατάει για 30 ημέρες.

Έχει κάδο και το icloud. Εκεί που είναι οι φωτογραφίες, πατάς επάνω ψηλά στο albums και σου εμφανίζει κάποια albums, σε αυτά θα δεις και το album με τα τις φωτογραφίες τι οποίες έχεις σβήσει και μένουν εκεί για 30 μέρες.

Δες και τα screenshots https://goo.gl/photos/JCJys5FJjyF14ATg7

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρατηρώ οτι ειναι νωρις ακομα για τα 5s να πάμε σε ios 10...πολλά θέματακια διαβαζω.

 

Φιλος παντως με 5s είδε διαφορά στην αναμονη με το ios 10... :rolleyes:

 

 

κάτοχος 5s

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάδο και το icloud. Εκεί που είναι οι φωτογραφίες, πατάς επάνω ψηλά στο albums και σου εμφανίζει κάποια albums, σε αυτά θα δεις και το album με τα τις φωτογραφίες τι οποίες έχεις σβήσει και μένουν εκεί για 30 μέρες.

Δες και τα screenshots https://goo.gl/photos/JCJys5FJjyF14ATg7

 

Εμενα γιατι δεν εχει τετοιο φακελο;

http://postimg.org/image/vlrzy6d1x/

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν εχει τετοιο φακελο;

http://postimg.org/image/vlrzy6d1x/

 

Διεγραψα 2-3 φωτος και εμφανιστηκε στο iCloud... προφανως εσενα ο καδος σου εχει αρχεια... αρα εν τελη δε φταιει αυτο... ισος ειναι bug.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...