Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ok, εγω μολις παρηγγειλα αυτο που ανεφερα απο το ebay, οποτε απο το νεο χρονο θα πουμε τις εντυπωσεις μας!

(Α! Μου βγηκε και 0,14 euros φτηνοτερο απ'οτι αυτο απο το aliexpress!! :p:p )

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ ερώτηση για τα καλώδια που συζητάτε. Λογικά αυτά δεν είναι αυθεντικά(την δουλειά τους μπορεί να την κανουν) , δεν το ξέρω και αν γίνεται να πουλάνε αυτοί, εκτός από την ίδια την o oneplus, αλλά από αυτά που βλέπω είναι όλα του ενός μέτρου και δεν βρίσκω καλώδιο με 1,5 μέτρο, τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

..από αυτά που βλέπω είναι όλα του ενός μέτρου και δεν βρίσκω καλώδιο με 1,5 μέτρο, τι παίζει;

Υπαρχουν πααααρα πολλα και στο 1,5 μετρο.. Aπλα ριξε μια ματια στα δυο sites που συζηταμε τωρα, ετσι για.. αρχη! :p

(Π.χ. http://www.ebay.com/itm/OnePlus-Type-C-Cable-/302166844892?var=&hash=item465a8c25dc:m:mWRVjIu8m-wa-CVVNvTcnCQ )

 

Το θεμα ειναι να ειναι οντως "DASH CHARGE".. ;)

Edited by black_hawk
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/252570444929?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Εγώ πήρα το παραπάνω πάντως αλλά δεν ήταν Dash Charge...Απλό type-C καλώδιο

 

Υπαρχουν πααααρα πολλα και στο 1,5 μετρο.. Aπλα ριξε μια ματια στα δυο sites που συζηταμε τωρα, ετσι για.. αρχη! :p

(Π.χ. http://www.ebay.com/itm/OnePlus-Type-C-Cable-/302166844892?var=&hash=item465a8c25dc:m:mWRVjIu8m-wa-CVVNvTcnCQ )

 

Το θεμα ειναι να ειναι οντως "DASH CHARGE".. ;)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/252570444929?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Εγώ πήρα το παραπάνω πάντως αλλά δεν ήταν Dash Charge...Απλό type-C καλώδιο

 

Μην παίρνεται no name καλώδια του κιλού από ebay, μπορεί να προκαλέσετε ζημιά στο κινητό. Kαλά φθηνά επώνυμα καλώδια είναι τα tronsmart από geekbuying καθώς και τα blitzwolf από banggood.

 

Και οι δύο μάρκες δοκιμασμένες από εμένα και έχω να πω τα καλύτερα. Ειδικά το vfm της blitzwolf δεν το φτάνει κάποια άλλη εταιρεία

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά το έβαλα κατάλαβα ότι δεν κάνει DASH Charge και το έβγαλα

 

Μην παίρνεται no name καλώδια του κιλού από ebay, μπορεί να προκαλέσετε ζημιά στο κινητό. Kαλά φθηνά επώνυμα καλώδια είναι τα tronsmart από geekbuying καθώς και τα blitzwolf από banggood.

 

Και οι δύο μάρκες δοκιμασμένες από εμένα και έχω να πω τα καλύτερα. Ειδικά το vfm της blitzwolf δεν το φτάνει κάποια άλλη εταιρεία

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :)

Σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση από το Nexus 6p. Με ενδιαφέρει η κάμερα και η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν πράγματα να προσέξω και λεπτομέρειες.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :)

Σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση από το Nexus 6p. Με ενδιαφέρει η κάμερα και η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν πράγματα να προσέξω και λεπτομέρειες.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Για κάμερα ξέχνα το. Το Nexus 6p έχει πολύ καλύτερη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :)

Σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση από το Nexus 6p. Με ενδιαφέρει η κάμερα και η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν πράγματα να προσέξω και λεπτομέρειες.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Για κάμερα ξέχνα το. Το Nexus 6p έχει πολύ καλύτερη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εγώ έκανα αυτή την ανταλλαγή.

Σήμερα έστειλα το 6p και αύριο θα έχω το onp3.

Από κάμερα σίγουρα δεν περιμένω να είναι καλύτερη αλλά από μπαταρία sot?

Έχω ακούσει ότι είναι αρκετά καλύτερη παρα την μικρότερη χωρητικότητα της.

Για στοκ κατάσταση μιλάω όχι ρουτ κτλ.

Θα το δω στην πράξη.

Πάντως σε επεξεργαστή και ραμ πρέπει να είναι αισθητή η διαφορά.

Έχω s7 edge για κύριο τηλέφωνο και δεύτερο είχα 6p.

Τώρα δεύτερο θα γίνει για κάνα μήνα το onp3.

Σε εμφάνιση συσκευής στα δικά μου μάτια πάντως ποιο όμορφο από το 6p δεν υπάρχει.

Το ιδανικό θα ήταν στην κάσα του 6p να ήταν τα σοθηκα του s7 edge. :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το op3 είναι πολυβόλο μόνο στην κάμερα υποφέρει.καλοριζικο φίλε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πριν είχα το S6 η κάμερα του μια χαρά μου φαίνεται πάντως:):)

 

Γενικά το op3 είναι πολυβόλο μόνο στην κάμερα υποφέρει.καλοριζικο φίλε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Καλορίζικο φιλε, να το χαρείς. Συμφωνώ για την αισθητική και μένα μου αρέσει πάρα πολύ αλλά θέλω να κάνω την αλλαγή. Είναι το μικρόβιο :).

Εάν κάποιος από εδώ ενδιαφερετε για ανταλλαγή, να το συζητήσουμε.

 

Θα επανέλθω να σας πρηξω και με άλλες ερωτήσεις. :) :)

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα εδώ http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-3-5-7inch-2K-Screen-Android-6-0-OS-4GB-RAM-64GB-ROM-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-362591.html στα €375. Πιθανολογώ ότι είναι το κινέζικο. Αξίζει τη διαφορά των €65 από το 3Τ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Επειδη το έχω ψάξει όσο δεν πάει με την κάμερα,γιατί το αγόρασα μεταξύ άλλων και για την κάμερα και για όσα λέγανε,να ξέρετε το εξής: η κάμερα σαν σενσορας είναι ο sony imx 298 ο οποίος είναι πολύ καλός. Ο αλγόριθμος τα μαμαει όλα. Το δε βράδυ όμως διαφωνώ.Με το HQ πετάει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη κάμερα δε ξέρω αν το έχετε και σεις, αλλά έχω παρατηρήσει ένα θεματακι με το focus. Πατάω δηλαδή το σημείο που θέλω, εστιάζει και στο καπάκι χαλάει λίγο την εστίαση. Βέβαια είμαι Beta 9 οπότε μπορεί να φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα εδώ http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-3-5-7inch-2K-Screen-Android-6-0-OS-4GB-RAM-64GB-ROM-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-362591.html στα €375. Πιθανολογώ ότι είναι το κινέζικο. Αξίζει τη διαφορά των €65 από το 3Τ?

 

Με τίποτε δεν αξίζει, μια βραδιά ταβέρνα είναι.

Είναι πολύ μικρή η διαφορά για αυτά που θα χάσεις, επίσημη εγγύηση σίγουρη, μεγαλύτερη μπαταρία,μπροστινή κάμερα,την 800 μπάντα, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Μετά από πέρασμα από 6p στο 1+3 έχω να πω πως αρχικά απογοητεύτηκα πολύ από την κάμερα, ειδικά σε νυχτερινές συνθήκες. Αφού όμως ενεργοποίησα το HQ η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη. Σίγουρα δεν φτάνει τα αποτελέσματα του 6p αλλά οι φωτογραφίες που καταφέρνει είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό βλέπω οτι το βράδυ με ενεργοποιημένο το HQ βγάζει μια χαρά φωτογραφίες καλύτερες και απο το S6 που είχα!! Εμένα με υπερκαλύπτει!!

 

Καλημέρα και από μένα. Μετά από πέρασμα από 6p στο 1+3 έχω να πω πως αρχικά απογοητεύτηκα πολύ από την κάμερα, ειδικά σε νυχτερινές συνθήκες. Αφού όμως ενεργοποίησα το HQ η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη. Σίγουρα δεν φτάνει τα αποτελέσματα του 6p αλλά οι φωτογραφίες που καταφέρνει είναι μια χαρά.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό βλέπω οτι το βράδυ με ενεργοποιημένο το HQ βγάζει μια χαρά φωτογραφίες καλύτερες και απο το S6 που είχα!! Εμένα με υπερκαλύπτει!!

Τι είναι το HQ; Κάτι ανάλογο με το HDR; Μελλοντικός κάτοχος του 3Τ...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τεστάκι πριν λίγο και έβγαλα την ίδια φωτογραφία με HQ και χωρίς. Οι διαφορές είναι τεράστιες. Με HQ ενεργοποιημένο το τηλέφωνο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το S7 edge να ξέρετε. Μη σας πω ότι είναι και καλύτερο λόγω ανάλυσης και απλά χάνει λιγάκι στο φως που λαμβάνει ο φακός.

 

Χωρίς HQ

 

31107015344_84da3d1561_c.jpgWithout hq by Vlasis Miriagkos, on Flickr

 

Mε HQ

 

31137754903_7719f38353_c.jpgWith hq by Vlasis Miriagkos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από χθες και εγώ στην παρέα σας..

Αλλαγή της δεύτερης συσκευής μου (6p) με oneplus 3 A300.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!

Νομίζω η μπάντα 800 που λείπει μου "κόβει" τα data cosmote.

Με το 6p και το s7 edge στο ίδιο σημείο είχα μόνιμα 4g.

Με αυτό έχω h αλλά οκ δεν με ενοχλεί.

Αστραπή το Fingerprint.

Μικρή συσκευή για 5.5'.

Μεγάλη διάρκεια μπαταρίας αν δεν απατώμαι για 3000.

Μαμά κατάσταση 3.2.8!

Εδω και καιρό άρχισα να συμπαθώ τις μεγάλες φλατ οθόνες και την μεταλλική κατασκευή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τεστάκι πριν λίγο και έβγαλα την ίδια φωτογραφία με HQ και χωρίς. Οι διαφορές είναι τεράστιες. Με HQ ενεργοποιημένο το τηλέφωνο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το S7 edge να ξέρετε. Μη σας πω ότι είναι και καλύτερο λόγω ανάλυσης και απλά χάνει λιγάκι στο φως που λαμβάνει ο φακός.

 

Χωρίς HQ

 

31107015344_84da3d1561_c.jpgWithout hq by Vlasis Miriagkos, on Flickr

 

Mε HQ

 

31137754903_7719f38353_c.jpgWith hq by Vlasis Miriagkos, on Flickr

Στην ουσία το HQ είναι ένα noise reduction φίλτρο το οποίο δουλεύει αρκετά καλά απότι φαίνεται και στα παραδείγματα. Κάτι παρόμοιο κάνει και η google με το hdr+ που έχει στα nexus, επιπλέον των πολλαπλών λήψεων του "απλού" hdr. Όποιος έχει χρησιμοποιήσει κάποιο από τα τελευταία nexus με hdr+ σε νυχτερινή λήψη θα έχει παρατηρήσει την εξάλειψη του θορύβου κατά την επεξεργασία του hdr+.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το HQ είναι ένα noise reduction φίλτρο το οποίο δουλεύει αρκετά καλά απότι φαίνεται και στα παραδείγματα. Κάτι παρόμοιο κάνει και η google με το hdr+ που έχει στα nexus, επιπλέον των πολλαπλών λήψεων του "απλού" hdr. Όποιος έχει χρησιμοποιήσει κάποιο από τα τελευταία nexus με hdr+ σε νυχτερινή λήψη θα έχει παρατηρήσει την εξάλειψη του θορύβου κατά την επεξεργασία του hdr+.

Μιας και γράφεις για τα Nexus, είμαι κάτοχος ενός Nexus 6 και ήμουν με ένα φιλικό ζευγάρι για καφέ και παίζαμε με τις κάμερες. Αυτοί είχαν ένα Xiaomi mi max και ένα άλλο xiaomi (redmi pro νομίζω). Όταν χρησιμοποιούσαν hdr απενεργοποιόταν το φλας και το αντίστροφο. Στο Nexus μπορούσες να τα έχεις ενεργά και τα δύο. Βέβαια και τα δικά τους με hdr βελτιωνόταν η φωτογραφία αλλά δεν έφτανε στην ποιότητα και το noise reduction του Nexus (και βέβαια μιλάμε για το 6 και όχι για το 6p που έχει καλύτερα αποτελέσματα).

Το HQ μπορεί να είναι ενεργοποιημένο ταυτόχρονα με το φλας;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...