Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα ήθελα να υποστηρίζω τις προσπάθειες μικρότερων εταιρειών γιατί θεωρώ ότι συμβάλλουν πολύ στην πτώση τιμών. Αλλά στην περίπτωση της κινητής Cyta τα προσφερόμενα πακέτα είναι απογοητευτικά. Περίμενα ως εικονικός πάροχος κινητής να δώσει πολλά περισσότερα, έστω σε 3G. Να ανταγωνίζονταν την Q και την Frog πχ δίνοντας με ένα πακέτο των €5 επαρκή χρόνο ομιλίας, SMS και ίντερνετ, ή πολύ φθηνά πακέτα με €1 όπως έκανε παλιά η Q.

Όλα αυτά τα λέω καλοπροαίρετα, αλλά με αυτά που δίνει φοβάμαι ότι δε θα ασχοληθεί κανείς μέχρι που θα απορροφηθεί εντελώς το ελληνικό παράρτημα από τη Vodafone και η Cyta θα αποχωρήσει.

 

Η ύπαρξη και μόνο της cyta ως 4η εταιρία είναι υπέρ της Κοσμοτέ, αφού της επιτρέπει να κάνει ο'τι θέλει με τις τιμές, ακόμη και όταν ξεπερνάει το 50% των συνδρομητών. Το αστείο είναι ότι αυτά γίνονται με τις ευχές της βονταφον αφού αυτή νοικιάζει τις κεραίες της στη cyta. Αρα ή η βονταφον έχει σοβαρά οικονομικά προβλήματα, για να επιλέξει να εισπράττει ενοίκια, ή είχες κάποιο άλλο σχέδιο με τη cyta και της έρχεται μπουμερανγκ, όπως της ήρθε και η φαεινή ιδέα με το 8ευρω χαράτσι της περιαγωγής που το μαζεψε οπως οπως. Το σίγουρο είναι ότι η cyta κινητή δε δημιουργήθηκε για να βγάλει κέρδος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ύπαρξη και μόνο της cyta ως 4η εταιρία είναι υπέρ της Κοσμοτέ, αφού της επιτρέπει να κάνει ο'τι θέλει με τις τιμές, ακόμη και όταν ξεπερνάει το 50% των συνδρομητών. Το αστείο είναι ότι αυτά γίνονται με τις ευχές της βονταφον αφού αυτή νοικιάζει τις κεραίες της στη cyta. Αρα ή η βονταφον έχει σοβαρά οικονομικά προβλήματα, για να επιλέξει να εισπράττει ενοίκια, ή είχες κάποιο άλλο σχέδιο με τη cyta και της έρχεται μπουμερανγκ, όπως της ήρθε και η φαεινή ιδέα με το 8ευρω χαράτσι της περιαγωγής που το μαζεψε οπως οπως. Το σίγουρο είναι ότι η cyta κινητή δε δημιουργήθηκε για να βγάλει κέρδος...

 

Ακριβως,μονο οκ συμβολαια εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα της Cyta έχουν 5€ σε αντίθεση με τις άλλες 3 που τα αντίστοιχα έχουν 6€ και επίσης τα mix pack με 4,45€ τα θεωρώ πολύ ανταγωνιστικά. Βέβαια ο καθένας με τις ανάγκες του.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καποιοι εχετε μπερδευτει προφανως.200 και 300λεπτα με 5€ δεν ειναι φτηνο πακετο;

εγω γνωριζω παρα πολλους ανθρωπους που δεν τους ενδοαφερουν τα δεδομενα οποτε δεν βρισκω ασχημα τα πακετα τους.αν μπορεσουν και τα πλασαρουν ομορφα στον κοσμο με την αυτοματη ανανεωση,πληρωμη με το σταθερο κλπ μια χαρα θα τσουλησουν.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα οτι πακετα και να δωσει η ελλειψη 4g ειναι καιριας σημασιας.

 

Μαζι σου,στο εξωτερικο πολλοι mvno δινουν 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εγώ ζω στην επαρχία και σε ακτίνα 35 χιλιομέτρων το πιο οργανωμένο καταστημα σε επίπεδο φυσικής παρουσίας με υπαλλήλους κλπ είναι της cyta.Τι σχέση έχει μια τέτοια εταιρεία που μέχρι και κινητά πουλάνε απο εκει μέσα με frog κλπ? ο ανταγωνισμος είναι πάντα καλός αλλά όχι να είσαι με τον φακό να ψάχνεις στα μικρόβια μήπως ένα χιλιοστό του μικροβίου είναι φθηνότερο απ το άλλο κλπ....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα οτι πακετα και να δωσει η ελλειψη 4g ειναι καιριας σημασιας.

Και να έδινε 4G, έχει άθλιο πακέτο ιντερνετ... Το καρτοκινητό cyta ταιριάζει μόνο σε ηλικιωμένους.

Link to comment
Share on other sites

Aυτές οι γενικεύσεις...

 

Συμφωνώ.΄

Λες και για το πιτσιρικι δεν κάνει που θέλουν οι γονείς να μιλούν μαζί του.

Λες και το απεριόριστα από το σταθερό Cyta στο κινητό Cyta δεν είναι τίποτα και το δίνουν και οι άλλοι.

Για την επιχείρηση που έχει Cyta σταθερή δεν κάνει για να μιλάει ΔΩΡΕΑΝ με τους υπαλλήλους της σε συνδυασμό με τα πακέτα mix για τον υπάλληλο.

Για τον ελεύθερο επαγγελματία που δεν θέλει να χάνει κλήσεις στο σταθερό του δεν κάνει με την δωρεάν προώθηση.

Όλα είναι για τι το θέλει κάποιος το τηλέφωνο και να μην έχει κολλήματα με τον τίτλο της εταιρείας που γράφει στο κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

Τι πληρώνει κάποιος αν ερθει στην cyta με φορητότητα?Το χρηματικό ποσό εχει και αυτό τρείς μηνες διάρκεια?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βαλω cyta και να χρησημοποιω τον αριθμο μου κανονικα χωρις αρχικη ανανεωση ;; Και κατι αλλο, χρειαζεται να εχω σταθερο η internet για να βαλω καρτοκινητη cyta ;;
Link to comment
Share on other sites

Τι πληρώνει κάποιος αν ερθει στην cyta με φορητότητα?Το χρηματικό ποσό εχει και αυτό τρείς μηνες διάρκεια?

Δωρεαν ειναι η φορητοτητα.

Το υπολοιπο ληγει και εδω στο 3μηνο ομως υπαρχει μια σημαντικη διαφορα, φραγη εισερχομενων σε αντιθεση με ολους τους υπολοιπους ανταγωνιστες ΔΕΝ μπαινει στο 4μηνο.

Και κατι αλλο, χρειαζεται να εχω σταθερο η internet για να βαλω καρτοκινητη cyta ;;

Οχι δεν χρειαζεται.

Μπορώ να βαλω cyta και να χρησημοποιω τον αριθμο μου κανονικα χωρις αρχικη ανανεωση ;;

Εννοεις για να λαμβανεις εισερχομενες κλησεις χωρις αρχικη ανανεωση; Αν ναι, φυσικα μπορεις.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι για 30 μέρες, χωρίς να είμαι σίγουρος. Κάπου πρέπει να το διάβασα στα σχόλια στο σαιτ της συτα.

 

Υ.Γ: διορθωση, μολις το ειδα, εαν δεν ανανεωσεις ποτέ απο την ενεργοποιηση στο 3μηνο σταματανε τα παντα.

Edited by Kartokinitos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απλά ενημερωτικά, πήγα χθές σε κατάστημα Cyta και έκανα φορητότητα από Q σε καρτοκινητό Cyta (μετά από άρνηση της Q να μου προσφέρει το πακέτο 1500' προς όλους +1,5 GB αλλά και τις πρόσφατες αυξήσεις στα πακέτα ομιλίας) η ενεργοποιήση έγινε εντός 24 ωρών, και πήρα και δώρο 200 προς όλους και φυσικά δεν πλήρωσα τα 30 ευρω που ζητάν οι υπόλοιποι.

Εφαρμογή για Android πολυ καλή, αλλά και το πακέτο 300' προς όλους με 4,45 ευρώ είναι ότι πρέπει για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις δεδομενα;επισης αυτο το πακετο ποσες φορές μπορεις να το ενεργοποιησεις το μηνα;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις δεδομενα;επισης αυτο το πακετο ποσες φορές μπορεις να το ενεργοποιησεις το μηνα;

 

Για δεδομένα έχω από άλλη εταιρεία -εκεί είναι που υστερεί άλλωστε η Cyta προς το παρόν, το πακέτο αυτό είναι διαθέσημο μόνο μια φορά τον μήνα με κάθε ανανέωση. Αλλά με 10 ευρώ ανανέωση παίρνεις 100' δώρο πρός όλους + 300' πρός όλους με την πρώτη ανανέωση του μήνα και κόστος 4,45 ευρώ, και αν δεν φτάνουν αγοράζω και το πακέτο 200' προς όλους με 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για δεδομένα έχω από άλλη εταιρεία -εκεί είναι που υστερεί άλλωστε η Cyta προς το παρόν, το πακέτο αυτό είναι διαθέσημο μόνο μια φορά τον μήνα με κάθε ανανέωση. Αλλά με 10 ευρώ ανανέωση παίρνεις 100' δώρο πρός όλους + 300' πρός όλους με την πρώτη ανανέωση του μήνα και κόστος 4,45 ευρώ, και αν δεν φτάνουν αγοράζω και το πακέτο 200' προς όλους με 5 ευρώ.

Καρτες ανανέωσης προμηθευόμαστε μονο απο κατ/τα CYTA ?Μιλάω για των 5€ αλλά και τις υπόλοιπες,μπορεις να εγγραφείς στο myaccount της vodafone?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καρτες ανανέωσης προμηθευόμαστε μονο απο κατ/τα CYTA ?Μιλάω για των 5€ αλλά και τις υπόλοιπες,μπορεις να εγγραφείς στο myaccount της vodafone?

 

 

Για το myaccount της Voda δεν ξέρω, κάρτες 5ευρω από όπου παίρνουμε και για τις υπόλοιπες εταιρείες. Εγω προτιμώ να ανανεώνω με χρεωστική., αλλα στο περίπτερο είχε 5ευρες.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει αλλο αππ η συτα. Για.ποιον λογο να παιζει στης βονταφον; αφου μονο κεραιες νοικιαζει.

 

Εχει δικό της app εννοιείτε...συγνώμη που δεν το ανέφερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα σχόλια σχετικά με αγοραπωλησία της εταιρείας μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο νήμα που είχε ανοίξει : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457020
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.ξερει κανεις σε ποσο καιρο χανεις το νουμερο αν δεν κανεις ανανεωση; σε 6 ή13μηνες; δηλαφη αν με το που ενεργοιησεις την κάρτα βαλεις 5 ευρω και μετα δεν ξαναβάλεις.
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με υπάλληλο cyta στην εξυπηρετηση και μου ειπε ότι στους 3 μήνες εάν δεν κάνεις ανανέωση ο αριθμος διαγράφεται, δηλαδη πρέπει να κάνω μια ανανέωση το τρίμηνο

Στο site όμως λέει άλλα

''• Κάθε πακέτο σύνδεσης έχει διάρκεια 90 ημέρες από την πρώτη ανανέωση χρόνου Ομιλίας. Μετά την παρέλευση των 90 ημερών και εφόσον δεν έχει πραγματοποιηθεί καμία ανανέωση, τυχόν χρηματικό υπόλοιπο διαγράφεται και πραγματοποιείται φραγή εξερχόμενων κλήσεων. Μετά την παρέλευση 180 ημερών και εφόσον δεν έχει πραγματοποιηθεί καμία ανανέωση, πραγματοποιείται ολική απενεργοποίηση της υπηρεσίας από το δίκτυο. Στην περίπτωση δε, που από την ενεργοποίηση της σύνδεσης δεν έχει πραγματοποιηθεί καμία ανανέωση χρόνου Ομιλίας, μετά την παρέλευση 30 ημερών πραγματοποιείται φραγή εξερχόμενων κλήσεων, ενώ μετά την παρέλευση 90 ημερών και εφόσον δεν έχει πραγματοποιηθεί καμία ανανέωση, πραγματοποιείται ολική απενεργοποίηση της υπηρεσίας από το δίκτυο.''

Δεν ξέρω τι ισχύει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...