Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το κινητό στο antutu στο info μου λέει για κυρια κάμερα 8.3mega pixel και μπροστινή κανονικά 13. Επίσης και στο εσωτερικό χώρο μου λέει σύνολο 20.25 Giga. Μήπως έπεσα σε προβληματικό κομμάτι?

http://i.imgur.com/4OISB35.jpg

Edited by bezilys
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το κινητό στο antutu στο info μου λέει για κυρια κάμερα 8.3mega pixel και μπροστινή κανονικά 13. Επίσης και στο εσωτερικό χώρο μου λέει σύνολο 20.25 Giga. Μήπως έπεσα σε προβληματικό κομμάτι?

http://i.imgur.com/4OISB35.jpg

 

Δεν έπεσες σε προβληματικό κομμάτι. Τα camera specs είναι κλειδωμένα σε third-party applications, γιαυτό βλέπεις 8.3mp, διάβασε εδώ το ίδιο που συμβαίνει στη σειρά Ζ.

 

Επίσης όσον αφορά τον εσωτερικό χώρο σωστό είναι αυτό που διαβάζεις μιας και ισχύει το παρακάτω...

 

Memory comprises approximately 12 GB of firmware, plus 20 GB of “Internal storage” for music, pictures and films, and downloaded applications and their data.

 

...σύμφωνα με το Disclaimer στο κάτω μέρος όπως αναφέρεται στο επίσημο site της Sony.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπεσες σε προβληματικό κομμάτι. Τα camera specs είναι κλειδωμένα σε third-party applications, γιαυτό βλέπεις 8.3mp, διάβασε εδώ το ίδιο που συμβαίνει στη σειρά Ζ.

 

Επίσης όσον αφορά τον εσωτερικό χώρο σωστό είναι αυτό που διαβάζεις μιας και ισχύει το παρακάτω...

 

Memory comprises approximately 12 GB of firmware, plus 20 GB of “Internal storage” for music, pictures and films, and downloaded applications and their data.

 

...σύμφωνα με το Disclaimer στο κάτω μέρος όπως αναφέρεται στο επίσημο site της Sony.

 

αα ωραία ευχαριστώ ;-)

Edited by bezilys
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Εχει κανεις πρόβλημα με την αναπαραγωγη των βιντεο? Συγκεκριμένα, φαινεται να υπαρχει κάποιο θέμα με τα codecs, μου εμφανιζει κατι τελίτσες στην εικονα, και αυτο γίνεται με ότι Player και αν δοκιμασω, ακόμα και στο youtube.

Καμια ιδέα?

 

http://imgur.com/A3dwwVF

Edited by mormol
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Εχει κανεις πρόβλημα με την αναπαραγωγη των βιντεο? Συγκεκριμένα, φαινεται να υπαρχει κάποιο θέμα με τα codecs, μου εμφανιζει κατι τελίτσες στην εικονα, και αυτο γίνεται με ότι Player και αν δοκιμασω, ακόμα και στο youtube.

Καμια ιδέα?

 

http://imgur.com/A3dwwVF

 

Σε μένα δεν έχει, το μόνο μικρό πρόβλημα που είχα στο YouTube όταν μια φορά δεν ανταποκρίνοταν και έκλεισε μετά από μισό λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγω παλι, θελω να ρωτησω, το xperia x ειναι 2.5D η οθονη του σαν το x compact που εχω? Και αν ναι, δουλευει σωστα με το tempered glass? Edited by XP130TD
quote διαγραφέντος post

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, θελω να ρωτησω, το xperia x ειναι 2.5D η οθονη του σαν το x compact που εχω? Και αν ναι, δουλευει σωστα με το tempered glass?

Ναι άμα δεν κάνω λάθος έχει 2.5D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Επειδή πιθανότατα θα το αγοράσω αύριο - μεθαύριο, μπορεί κάποιος κάτοχος να αναφέρει αν τυχόν η συσκευή έχει βγαλει τίποτα παιδικές ασθενειες; κάτι που οφείλεται σε πρόβλημα hardware.;

Επίσης τα Ελληνικά έχουν πάρει την αναβάθμιση σε 7.0;

Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο θα σου πω ότι πήραν την 7.1.1 προχθές

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει κανονικά ραδιόφωνο fm και μάλιστα με τον καλύτερο δεκτή σε ευαισθησία που έχω συναντήσει τα ταλευταια χρόνια σε κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
249 ευρω απο mediamarkt.το πηρα στη γυναικα μου πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.εχω το galaxy s6 και θεωρω δυνατο σημειο την καμερα του.στο sony η καμερα ειναι ακομα καλυτερη ειδικα σε βραδυνες ληψεις και το fingerprint σφαιρα πολυ πιο αμεσο απο του s6
Link to comment
Share on other sites

249 ευρω απο mediamarkt.το πηρα στη γυναικα μου πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.εχω το galaxy s6 και θεωρω δυνατο σημειο την καμερα του.στο sony η καμερα ειναι ακομα καλυτερη ειδικα σε βραδυνες ληψεις και το fingerprint σφαιρα πολυ πιο αμεσο απο του s6

 

Ισχύει ότι αργεί να τραβήξει φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις μου μετα απο αγορα:

α) πολυ καλη καμερα

β) φοβερος fingerprint reader. Χωρις αστοχιες στη λειτουργια του. Με προβληματισε πριν το αγορασω ότι ήταν πανω στο κουμπι του power on/lock, αλλά τελικα είναι οτι πιο πρακτικό αφου με μια κίνηση ανοιγει η οθονη και ξεκλειδωνει. Ειχα για καποιο διαστημα και κινητο με τον fingerprint reader στο κουμπι κατω απο την οθονη (s7) και απο αποψη πρακτικοτητας και γρηγοραδας δεν εχει καμια σχεση. Εξαιρετικη επιλογη απο τη sony.

γ) υπεροχη οθονη και ζωντανα χρώματα με εξαιρεση φυσικα το deep black αφου δεν ειναι amoled. Η οθονη ακολουθςεί τη μοδα των 2,5D.

δ) γρηγορο και ακουραστο κινητο μέχρι στιγμης... βεβαια ολα ειναι σχετικα

ε) ποιοτικη, στιβαρη κατασκευη. Επισης ώραιο κρατημα στο χερι, ίσως για αυτό η sony στα τελευταια μοντελα η οθονη καλύπτει σχεδον όλο το πλατος του κινητου, ώστε να γινουν πιο στενα.

στ) Απο μπαταρια και υπερθερμανση δεν μπορω να εκφρασω ακομα γνωμη, αφου όποτε εχω χρονο το σκαλιζω και γενικα του αλλαζω τα φωτα με apps και πολυ wifi.

Δεν ειναι σημαντικο αλλά μου άρεσε το αναλογικο ρολοι στη Lock screen

.

Παρακαλω οποιος αγορασε tempered glass που να ακολουθει τη φορμα του 2,5D, να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους: Το πλαίσιο περιμετρικά προφανώς για να δέχεται το σήμα είναι πλαστικό με "μεταλλική" βαφή. Ξεβάφει εύκολα αυτή με τη χρήση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους: Το πλαίσιο περιμετρικά προφανώς για να δέχεται το σήμα είναι πλαστικό με "μεταλλική" βαφή. Ξεβάφει εύκολα αυτή με τη χρήση;

 

Εγώ 3 μήνες το έχω και είναι σε άριστη κατάσταση όλο το κινητό χωρίς ξεφωριασμα αλλά δεν μου έπεσε και πότε και το έχω με θήκη όταν βγαίνω..

Link to comment
Share on other sites

Λίγο Άσχετο με το κινητό μηπως ξέρετε που μπορώ να απενεργοποιησω/ενεργοποίησω αυτο "Restrict Background Data" στο xperia x?

Πατας απο το drop down menu της κεντρικης οθονης για ενεργοποιηση των data και στη συνέχεια επιλέγεις "περισσοτερες ρυθμισεις". Εναλλακτικα απο τις ρυθμίσεις: ρυθμισεις->χρήση δεδομενων. Και με τις δυο μεθόδους βγαίνεις στο ίδιο μενου ρυθμισεων, όπου μπορείς να επιλέξεις/αποεπιλέξεις την "εξοικονομηση δεδομένων".

Το μόνο μειονέκτημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε μερικές περιπτώσεις τα widget καιρού δεν μπορούν να κάνουν update και μάλλον αυτά που βρίσκονται ταυτόχρονα σε περισσότερες απο μια οθόνες. Είχα τρία widget απο την ίδια εφαρμογή, το ένα για ωριαια πρόβλεψη, το άλλο για ημερησια και άλλο για τις τρέχουσες συνθήκες και απο τα οποία απο ότι θυμάμαι/παρατήρησα, μόνο αυτό που είχα στην κεντρική οθόνη κατέβαζε ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πατας απο το drop down menu της κεντρικης οθονης για ενεργοποιηση των data και στη συνέχεια επιλέγεις "περισσοτερες ρυθμισεις". Εναλλακτικα απο τις ρυθμίσεις: ρυθμισεις->χρήση δεδομενων. Και με τις δυο μεθόδους βγαίνεις στο ίδιο μενου ρυθμισεων, όπου μπορείς να επιλέξεις/αποεπιλέξεις την "εξοικονομηση δεδομένων".

Το μόνο μειονέκτημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε μερικές περιπτώσεις τα widget καιρού δεν μπορούν να κάνουν update και μάλλον αυτά που βρίσκονται ταυτόχρονα σε περισσότερες απο μια οθόνες. Είχα τρία widget απο την ίδια εφαρμογή, το ένα για ωριαια πρόβλεψη, το άλλο για ημερησια και άλλο για τις τρέχουσες συνθήκες και απο τα οποία απο ότι θυμάμαι/παρατήρησα, μόνο αυτό που είχα στην κεντρική οθόνη κατέβαζε ενημερώσεις.

 

Ευχαριστώ! ☺️

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αξίζει σε αυτή την τιμή λαμβάνοντας υπόψη την παλαιότητα του μοντέλου και τον ανταγωνισμό; (έχασα προσφορά ήδη μια φορά..μην χάσω και δεύτερη συνεχόμενη...:) ).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει σε αυτή την τιμή λαμβάνοντας υπόψη την παλαιότητα του μοντέλου και τον ανταγωνισμό; (έχασα προσφορά ήδη μια φορά..μην χάσω και δεύτερη συνεχόμενη...:) ).

 

Είναι τρομερη συσκευή.....Η αποψη μου είναι να μην ψαξεις για τιποτε άλλο με την τιμη αυτή.....

Θα παρει και την 8,και γενικως εχει τρομερη υποστηριξη....το εχει η γυναικα μου και σχεδόν κάθε μηνα δινει και μια αναβαθμηση με τα security updates,όπως και στο δικο μου ένα x performance,η σειρα X/XZ εχει φοβερη υποστηριξη:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερη συσκευή.....Η αποψη μου είναι να μην ψαξεις για τιποτε άλλο με την τιμη αυτή.....

Θα παρει και την 8,και γενικως εχει τρομερη υποστηριξη....το εχει η γυναικα μου και σχεδόν κάθε μηνα δινει και μια αναβαθμηση με τα security updates,όπως και στο δικο μου ένα x performance,η σειρα X/XZ εχει φοβερη υποστηριξη:):)

 

Ναι στα specs είναι δυνατό και μάλιστα έχει lte cat 6 που το θέλω, απλά 'κολλάω' στις 5 ίντσες, ήθελα 5.5. Θα πάω αύριο να το δω από κοντά. Σίγουρα θα πάρει την 8; το διάβασα και εγώ πως είναι στο πλάνο να την πάρει.

Επίσης διάβασα σε άλλο μέρος πως το ραδιόφωνο είναι κλειδωμένο ( ; ), εάν βάλεις την ανάλυση της φωτογραφικής στα 23mp υπερθερμαίνεται η συσκευή και κλείνει ( ; ) ισχύουν αυτά ή είναι σχόλια που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα;

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα specs είναι δυνατό και μάλιστα έχει lte cat 6 που το θέλω, απλά 'κολλάω' στις 5 ίντσες, ήθελα 5.5. Θα πάω αύριο να το δω από κοντά. Σίγουρα θα πάρει την 8; το διάβασα και εγώ πως είναι στο πλάνο να την πάρει.

Επίσης διάβασα σε άλλο μέρος πως το ραδιόφωνο είναι κλειδωμένο ( ; ), εάν βάλεις την ανάλυση της φωτογραφικής στα 23mp υπερθερμαίνεται η συσκευή και κλείνει ( ; ) ισχύουν αυτά ή είναι σχόλια που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα;

Για την 8 το εχει ανακοινωσει η Sony, το ραδιοφωνο παιζει μια χαρα, κλεισιμο απο υπερθερμανση δεν μου εχει τυχει παροτι το ζοριζω. Για τα λεφτα του σε επωνυμο κινητο ειναι κλοπη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το κινητό και θέλω λίγη βοήθεια σχετικά με το δακτυλικό αποτύπωμα. Πρώτον, γιατί δεν ξεκλειδώνει η οθόνη με fingerprin; Πρέπει πρώτα να πατήσω μια φορά το on button και μετά με fingerprint ξεκλειδώνει η οθόνη. Δεύτερον, γιατί δεν κλειδώνει η οθόνη με fingerprint ή δεν είναι δυνατό αυτό;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...