Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες εγω δεν αντεξα.. το πηρα... Σημερα το παρέλαβα.. Και μπορω να πω οτι το κινητακι φυσαει...

 

Απο εμφανιση απλα πανεμορφο και πραγματικα το νιωθεις πολυ ωραια στο χερι.

καμερα δεν προλαβα να δοκιμασω παρα πολυ.. αλλα σε συγκριση με το Ζ2 που ειχα.. ιδιεταιρα η μπροστινη καμερα ειναι πολυ καλυτερη...

 

επισης τα χρωματα στην οθονη ειναι αρκεταζωντανα και ωραια.

 

Σε τι χρώμα το πηρες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ ξετελαθηκα με το lime gold

 

Φίλε και εγώ ήμουν ανάμεσα στο λευκό και στο lime gold.. Ακόμα δεν ξέρω αν έκανα σωστή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω δεν αντεξα.. το πηρα... Σημερα το παρέλαβα.. Και μπορω να πω οτι το κινητακι φυσαει...

 

Απο εμφανιση απλα πανεμορφο και πραγματικα το νιωθεις πολυ ωραια στο χερι.

καμερα δεν προλαβα να δοκιμασω παρα πολυ.. αλλα σε συγκριση με το Ζ2 που ειχα.. ιδιεταιρα η μπροστινη καμερα ειναι πολυ καλυτερη...

 

επισης τα χρωματα στην οθονη ειναι αρκεταζωντανα και ωραια.

Καλοριζικο φιλε! Περιμενουμε review

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και εγω το Ζ5 σε λευκο ασημι το πηρα ειναι πραγματικα πανεμορφο περιμενω το x perfomance η σε κανα 2χρονο παλι καποιο sony θα παρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Μετά από 2 μέρες χρήσης του xperia x λέω να γράψω τις πρώτες μου εντυπώσεις και αν αλλάξει κάτι στις επόμενες βδομάδες θα σας ενημερώσω.

 

Για αρχή να σας πω ότι το προηγούμενο μου κινητό ήταν το Sony xperia z2 και η χρήση που κάνω στο κινητό είναι chat, social network και mails, all Day all night (για να ξέρετε να ξέρετε με τι κριτήρια κρίνω)

 

Ξεκινάω με το μόνο αρνητικό (μεγαλο) που εντόπισα και που το περιμέναμε... Η μπαταρία.. . Η αλήθεια είναι ότι δεν χρησιμοποιώ και δεν χρησιμοποιούσα ποτέ το stamina Mode.

Με το ζόρι θα την βγάλει την μέρα.. Ίσως να φταίει και ότι είναι πρώτες μέρες και δεν το αφήνω από τα χέρια μου.. Αλλιώς ίσως βγάζει την μέρα.. (έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως έπεσα σε προβληματικό μοντέλο)

Προσωπικά εμένα μου αρκεί ένα κινητό να μου βγάζει ίσα ίσα την μέρα, απλά με το ζ2 και να ξεχνουσα να το φορτισω δεν αγχωνομουν.

 

Συνεχίζω με τα θετικά.. Όταν το ζ5 έρχεται με μια από τις καλύτερες καμερες μεταξύ άλλων, δεν περίμενα και τπτ λιγότερο από το X. Και δεν με απογοήτευσε καθόλου. Είμαι πολύ ικανοποιημενος από την κάμερα.. Στα θετικά για μένα ότι οι φωτογραφίες κρατάνε το φυσικό/πραγματικό χρώμα.. Σε αντίθεση με Άλλα κινητά που μεν βγάζουν φωτογραφίες με πιο ζωντανά και κατά πολλούς "πιο ωραία χρώματα" αλλά δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

 

Έχω ενθουσιαστει με την ανάλυση της μπροστινής κάμερας. Και σε συνδυασμό με τα 13 mp επιτέλους βγαίνουμε φωτογραφίες χωρίς να χρειάζεται να στριμωχτουμε..

 

Η αλήθεια είναι ότι στην καθημερινή μας χρήση κάνενας δεν θα καταλαβενε διαφορά αν είχε επεξεργαστή 801,810 η 650.

Το κινητό πάει σφαίρα.. Δεν μου έχει δημιουργήσει ούτε κολλήματα,Ούτε να κρασαρει ,είτε κάποιο άλλο πρόβλημα. Όλα κυλανε γρήγορα ομαλά και ωραία.

 

Η ανάλυση και τα χρώματα της οθόνης είναι απλά τέλεια. Επίσης μου έκανε εντύπωση το ποσό Καλά προσαρμόζεται αυτόματα η φωτεινότητα.

 

Στην σονυ λέγανε ότι σχεδιασανα έτσι το κινητό και με τέτοια υλικά ώστε να το νιώθεις τέλεια στο χέρι. Προσωπικά έλεγα "τι άλλο θα πείτε για να πουλήσετε".

Λοιπόν να σας πω ότι απλά δεν θέλω να το αφήνω από τα χέρια μου. Μπορώ απλά να το κρατάω και να παίζω με την οθόνη. Μπορεί να ακούγομαι υπερβολικός αλλά βάζω ως μεγαλύτερο πλεονέκτημα του το σχέδιασμο του και την υφή του. Προσωπικά έχω φάει κόλλημα με αυτό.

 

Τέλος θα ήθελα να σας μεταφέρω και την δικιά μου γνώμη σχετικά με την μάχη/διλλημα ανάμεσα στο αν κάποιος θα επιλέξει το ζ5 η το Χ.

 

Καταρχήν συμφωνώ ότι δεν υπάρχει λόγος να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής και και σίγουρα με βάση τα χαρακτηριστικά (ανεξαρτήτως τις καινοτομίες του χ, γτ ναι έχει το predictive focous και εκείνη την περίεργη τεχνολογία στην μπαταρία) συμφέρει με 1000 να πάρεις το ζ5.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι ζ5 vs x είναι απλά αδιάβροχοποίηση vs εμφάνιση και τπτ άλλο.

Εγώ το χ το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το είδα. Όλες οι άλλες διάφορες τύπου επεξεργαστή η αν έχει διαφορά ταχύτητες lte cat 4 με lte cat6 είναι να χαμε να λέγαμε. . Το 90% ούτε καν θα ξέρει την διαφορά η ακόμα και να τη. ξέρει ούτε που θα καταλάβει την διαφορά.. Οπότε εμένα με κέρδισε η εμφάνιση.

Επίσης σκέφτηκα ότι τώρα που καταργησαν την σειρά Ζ μέχρι πόσο ακόμα θα υπάρχει υποστήριξη λογισμικού? Σίγουρα το Χ θα κερδίσει κάτι παραπάνω οσό αφορά τις ενημερώσεις καθώς φαίνεται να είναι η μοναδική Σειρά που θα κυκλοφορεί η σονυ.

 

 

Εννοείται ότι στην αρχή είπα ότι θα περιμένω να πέσει η τιμή του σε φυσιολογικά πλαίσια κοντά στη τιμή του ζ5 όπως όλοι σας, αλλά να σας πω την αμαρτία μου δεν άντεξα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας πω ότι απλά δεν θέλω να το αφήνω από τα χέρια μου. Μπορώ απλά να το κρατάω και να παίζω με την οθόνη. Μπορεί να ακούγομαι υπερβολικός αλλά βάζω ως μεγαλύτερο πλεονέκτημα του το σχέδιασμο του και την υφή του. Προσωπικά έχω φάει κόλλημα με αυτό.

 

Ε που να αντέξει η μπαταρία μετά αν το κρατάς όλη μέρα και το χαιδολογάς. :lol::lol:

Μεγειά σου φίλτατε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Προσωπικά πιστεύω ότι ζ5 vs x είναι απλά αδιάβροχοποίηση vs εμφάνιση και τπτ άλλο.

Εγώ το χ το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το είδα. Όλες οι άλλες διάφορες τύπου επεξεργαστή η αν έχει διαφορά ταχύτητες lte cat 4 με lte cat6 είναι να χαμε να λέγαμε. . Το 90% ούτε καν θα ξέρει την διαφορά η ακόμα και να τη. ξέρει ούτε που θα καταλάβει την διαφορά.. Οπότε εμένα με κέρδισε η εμφάνιση.

Επίσης σκέφτηκα ότι τώρα που καταργησαν την σειρά Ζ μέχρι πόσο ακόμα θα υπάρχει υποστήριξη λογισμικού? Σίγουρα το Χ θα κερδίσει κάτι παραπάνω οσό αφορά τις ενημερώσεις καθώς φαίνεται να είναι η μοναδική Σειρά που θα κυκλοφορεί η σονυ.

 

 

Εννοείται ότι στην αρχή είπα ότι θα περιμένω να πέσει η τιμή του σε φυσιολογικά πλαίσια κοντά στη τιμή του ζ5 όπως όλοι σας, αλλά να σας πω την αμαρτία μου δεν άντεξα..

 

Καλορίζικο φιλε! Δεν το εχω δει ακομα το κινητό απο κοντά γιατι δεν με αφήνουν οι παραλίες να παω στα μαγαζιά :lol: Χαίρομαι πάντως που το βρίσκεις καλο στο κράτημα. Πάντως πιστεύω ειναι άδικη η σύγκριση μεταξύ Ζ5 & Χ. Καλύτερα θα ηταν να συγκρίνουμε το Ζ5 με το Χ Performance.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και να το χαρειτε ολοι οσοι το εχετε !!

 

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει το κινητακι μιας και ειναι μικρο για τα γουστα μου,ξερουμε αν θα βγαλει καποιο κινητο φετος η sony σε διαστασεις 5,5/5,7/6 με επεξεργαστη snp 652 η 820 ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και να το χαρειτε ολοι οσοι το εχετε !!

 

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει το κινητακι μιας και ειναι μικρο για τα γουστα μου,ξερουμε αν θα βγαλει καποιο κινητο φετος η sony σε διαστασεις 5,5/5,7/6 με επεξεργαστη snp 652 η 820 ;;;

 

Με.820 το x performance.. Αλλά θα έχει 5 ιντσών οθόνη..

 

Με μεγάλη οθόνη θα είναι το xa ultra αλλά δεν έχει snp..

Link to comment
Share on other sites

Με.820 το x performance.. Αλλά θα έχει 5 ιντσών οθόνη..

 

Με μεγάλη οθόνη θα είναι το xa ultra αλλά δεν έχει snp..

Ναι φιλε μου τα γνωριζα αυτα,απλα ειπα μηπως βγει και κατι αλλο

Τεσπα σε ευχαριστω και συγγνωμη για το οφ τοπικ,ελπιζω παντως να βγαλει μια ναυαρχιδα στις 5,5 ιντσες με snp820 :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δει κάποιος το Sony Xperia x από κοντά. Γτ λίγες μέρες μετά αφού το αγόρασα παρατήρησα το εξής

 

Οι δύο πάνω γωνίες του κινητού είναι λες και υπάρχει ένα κενό ανάμεσα στο γυαλί και στο μεταλο/αλουμίνιο (ότι είναι τέλος πάντων) που έχει η συσκευή γύρω γύρω.

Σαν μα μην εφαπτεται καλά.

 

Ενώ οι κάτω γωνίες είναι τέλεια προσαρμοσεμενες. Το έχεις δει κάποιος ?

 

Είναι έτσι το σχέδιο η έπεσα σε ελλατωματικο σχεδίο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για το σχέδιο του αλλά το καλύτερο θα ήταν να πηγαίνες σε κάποιο μαγαζί τύπου public να το δεις αν το έχουν σε κάποιο stand.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για το σχέδιο του αλλά το καλύτερο θα ήταν να πηγαίνες σε κάποιο μαγαζί τύπου public να το δεις αν το έχουν σε κάποιο stand.

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά το πιο κοντινό είναι στα 70 χλμ.. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από την προηγούμενη βδομάδα είναι διαθέσιμο σε καταστήματα Public. Τσεκαρισμενο σε Σύνταγμα και Mall.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από την προηγούμενη βδομάδα είναι διαθέσιμο σε καταστήματα Public. Τσεκαρισμενο σε Σύνταγμα και Mall.

 

Δηλαδή το έχουν και για επίδειξη γιατί στο δικό μας ούτε ξέρουν ότι υπάρχει τέτοιο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμα φρέσκο αναλυτικο review για την συσκευη που σε γενικές γραμμές πρόκειται για μια ισορροπημένη πρόταση χωρίς κάποια σοβαρή χτυπητή αδυναμία(αν και υπήρχαν περιθώρια για περισσότερα πράγματα απο την Sony σαφώς) και θα ηταν ακόμα καλύτερα τα πράγματα αν η τιμολόγηση ηταν σε πολυ πιο νορμαλ επίπεδα για την κατηγορία του.

http://www.androidauthority.com/sony-xperia-x-review-697116/

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το έχουν και για επίδειξη γιατί στο δικό μας ούτε ξέρουν ότι υπάρχει τέτοιο μοντέλο

 

Κανονικά στο σταντ της Sony

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά στο σταντ της Sony

 

Ευχαριστώ εδώ πάνω τα public είναι στο δικό τους κόσμο κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορει να μας πει καποιος φιλος που το εχει ηδη αγορασει, τι ειναι προεγκατεστημενο στο κινητο από Sony apps / bloatware? Μειωθηκε καθολου η χρηση τους σε σχεση με παλιοτερα? Υπαρχει η δυνατοτητα απλου Uninstall?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...